Prezenty świąteczne - czy u was w firmie jest tradycja zrzucania się na świąteczne prezenty dla szefa?
Pierwszy raz się z tym spotykam i mam wrażenie, ze to trochę absurd xd
#pracbaza #pytanie
Prezenty świąteczne - czy u was w firmie jest tradycja zrzucania się na świąteczne prezenty dla szefa?
Pierwszy raz się z tym spotykam i mam wrażenie, ze to trochę absurd xd
#pracbaza #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Odpowie mi ktoś na #pytanie na co jest ten plastikowy worek ala kondom? Dostałem to, kiedy wykupiłem program na myjnie automatyczną, na Shell'u w #niemcy
Ciekawy jestem do czego służy. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wycieraczki.
#samochody

Zaloguj się aby komentować
Mam przeczucie że niedługo sie pożegnam z babcią. Abstrachując od tego jak się przygotować "mentalnie" oraz od tego żeby ją często odwiedzać żeby nie była sama to jak "praktycznie" się na to przygotować? Mam na myśli co opłacić i załatwić póki żyje, żeby nie martwić sie gdzie są jakieś dokumenty czy że coś trzeba opłacić przed pogrzebem
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
https://m.youtube.com/watch?v=FwiCObS9K1A
Czy ktoś moze ma jeszcze takie lampki? Ludzie sprzedaja na OLX za 250 co jest lekka przesadą, ale pomyślałem ze jakbym mial nagranie całej sekwencji w lepszej jakości, to moglbym sobie to sparować z nowoczesnymi światełkami
#kiciochpyta #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Jest jakas appka na androida ktora synchronizuje audiobooka mp3 miedzy Galaxy watch a telefonem?
Nie mówie o storytel, czy audible, chce mieć swojego audioboka mp3 na własność w języku polskim, a nie kolejną subskrypcję.
Nie mogę nic takiego znaleźć! Serio?!
I tutaj widać przewagę ekosystemu Apple. Tam byłoby to nie do pomyślenia. Tutaj player samsunga niczego nie synchronizuje. To jest jakaś porażka..
#android #linux #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Który serwer VPS polecacie? Chciałem wystawić serwer swojej gierki. Jest bardzo lekki, pójdzie na kalkulatorze. Coś byle taniego :)
#programowanie #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Wtf, co to jest? Torbiel? Żółte i maziate w "pęcherzyku". Łopatka z Biedronki #jedzenie #biedronka #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Cześć! Ostatnio mam małą zajawkę na #ASG 😅.
Podpowie ktoś jaki jest próg wejścia? Pod wzgledem: - finansowym - kondycyjnym/siłowym - organizacyjnym (jakieś kluby, organizowane gry?)
Poczytałem troche i obejrzałem kilkanaście filmów na YT, ale wiedzą jest nie usystematyzowana, wiec cały czas czuję, że nic nie wiem. Najpierw karabinek, czy pukawka, napęd elektryczny, czy CO2 z możliwością korzystania z green gas, czy replika za 2-3k na początek to mus, czy te za 200zl sie nadają do czegokolwiek, czy dam radę sam to złożyć/rozłożyć/sereisować i jak czesto trzeba itd.
Trochę poczytałem. Na gunsfire, ale tam tez jest o wszystkim i o niczym. Jest jakies takie spójne kompendium podstawowej wiedzy??
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Ile +/- wynoszą wasze wydatki miesięczne?
#finanse #finanseosobiste #zapytajhejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Takie pytanie mam bardzo nietypowe.
Czy jest tutaj ktoś, u kogo w firmie monitoringiem wizyjnym/ochroną zajmuje się Solid Security?
Mam ważne pytanie techniczne do administratora sieci w takiej firmie
#pytanie #technologia #sysadmin
Zaloguj się aby komentować
Odkąd "robię w AI" i widzę jak mozolne jest sprawienie żeby taki nawet prosty model mający uporządkowane dane nie halucynował i zachowywał się jak chcę, nie mogę przestać się dziwić jak to jest że tyle osób tym narzędziom ufa.
A odkąd miałem okazję używać czy to Nano Banana Pro, czy to ChatGPT Plus, to zastanawiam się czy ludzie którzy to chwalą dostają za to jakiś hajs, czy mają tak niskie standardy.
Zachwyty że Nano Banana może wygenerować scenę historyczną w oparciu o koordynaty i datę miejsca. No super, typie, ale jak chcę żeby logo które zaprojektowałem umieścił w niezmienionej formie np. na ściance reklamowej na jakiejś fotce, to zanim w końcu opracuję prompta który nie popierdzieli fontów, kolorów, kształtów, to w tym czasie zrobiłbym to 10 razy szybciej w głupim gimpie.
Zachwyty że ChatGPT robi niewiadomo co, a ja mając projekt z wgranymi czterema ebokami z przepisami kucharskimi jeszcze nigdy od pół roku nie otrzymałem od niego takiej listy zakupów do wygenerowanego menu żeby czegoś nie pominął. No ma, kretyn, 240 przepisów, ma wybrać 12 i sporządzić z nich zsumowaną listę zakpów - za dużo wymagam.
Jak to jest u was? GenAI autentycznie pomogło wam w czymś w pracy, albo w codziennych obowiązkach? Bo ja mam wrażenie że zbyt dużo oczekuję. Oczywiście jakbym chciał wygenerować jakieś pierdoły typu "wygeneruj kartkę świąteczną z mikołajem na motorze żużlowym w stylu niemieckich kartek świątecznych z początku XX wieku" no to klasa, ale do poważniejszych zadań to tak średnio, bym powiedział.
#ai #sztucznainteligencja #pytanie
@Maciek ja tak samo próbowałem ogarnąć coś za pomocą AI. Bodajże to, jak wygląda reakcja przekształcenia kodeiny w morfinę przy konkretnym drugim substracie. Artykuł, który opisywał proces był na pubchemie i jak wszystkie artykuły na tej stronie był dostępny tylko jakiś kawałek który nic nie mówił. No i poprosiłem czata żeby mi podał jakie idą substraty i jakoś powstają produkty, bo stechiometryczne uzgodnienie reakcji, nawet takiej poplatąnej, mogłem zrobić samodzielnie. I co? Najpierw mądry czat mi powiedział, że w reakcji kodeiny z HCl pirydyny powstaje morfina. Super, tyle to dowiedziałem się z tego kawałka artykułu. Spytałem go dokładniejszym promptem o produkty uboczne. To ten mądry mi powiedział "no formaldehyd". I dalej nijak nie dało się uzgodnić tego bo nie ma h⁎⁎a żeby tylko formaldehyd powstał. Tak więc no straciłem pool godziny na walkę z tym sztucznym upośledzeniem inteligencji i nic to nie dało
@Maciek jak to narzędzie oparte o prawdopodobieństwo, czasem coś trafi, ale jak Twój oczekiwany wynik jest jeden na tysiąc to już będzie różnie.
Dlatego tak grzany jest temat dostrajania małych modeli, systemów wieloagentowych, narzędzi wspomagajacych, generatorów i interpreterów kodu - bawiłem się trochę tym tematem ostatnio i ma to dużo większy potencjał niż jeden model do wszystkiego
Nawet tak chwalone MCP już się zmienia, np Anthropic juz rekomenduje żeby zamiast MCP w kontekście używać kodu na boku i tylko zaglądać do wyników
@Maciek używam dużo do nauki na studiach. Bardzo pomaga. Szybsze szukanie informacji, szybsze rozwiązywanie problemów technicznych. Linuxa używam od dawna, ale takich cud jak pisanie skryptów w językach których nie znam kiedyś bym nie zrobił.
Pomaga też z prostymi supportowymi taskami o jakie prosi rodzina/znajomi. Często na temat, na którym się nie znam i bym nie pomógł. Chociażby z iPhonem.
Pomaga też dużo z zakupami rzeczy na których się nie znam. Może szybko przejrzeć wszystkie recenzje, top 10 produktów X, poszukać częstych skarg. Kilka godzin roboty w kilkanaście minut.
Ale w ankiecie zgodnie z prawdą zaznaczyłem, że do pracy nie używam, bo pracuję na linii w fabryce.
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego Polacy tak bardzo kochają tani szajs z Temu i kupują stamtąd bezmyślnie i masowo niczym jakieś bezmyślnie zombie?
#pytanie #polska #swieta

Zaloguj się aby komentować
Czy są tu jacyś rolnicy posiadający hektary w okolicach Toruń? Powiedzmy okrąg Bydgoszcz, Inowrocław, Włocławek, Rypin, Grudziądz.
Szukam miejsc do poszukiwań #wykrywaczmetalu Może ktoś na Hejto ma ziemię w ciekawych okolicach i chciałby udostępnić, wszystko na legalu.
#pytanie #rolnictwo

Zaloguj się aby komentować
Wyjeżdżał ktoś z was gdzieś samemu na okres sylwestrowo noworoczny? Jeśli tak to gdzie albo polecacie jakieś miejsca w europie? Nie chce mi się siedzieć samemu w domu w tym czasie, gdy będzie odwiedzać rodzina i wypytywać o to czy mam dziewczynę, ile zarabiam itd, będzie to mnie bardziej dołować niż widok normickich par wszędzie ale może bym coś ciekawego gdzieś zobaczył. Co o tym myślicie? Warto?
#podroze #pytanie #samotnosc #depresja
Zaloguj się aby komentować
#rozkminy #motoryzacja Dzisiej przy myciu zębów, patrząc w lustro, zadałem z rana sobie jedno pytanie: Dlaczego nie ma poka-yoke na wlewach paliwowych w samochodach spalinowych?
Dlaczego? Np 1” dla diesla, 3/4” dla benzyniaka Albo kwadratowa obejmą dla diesla, okrągła dla benzyniaka Albo zamek/czop z zamkiem w benzyniakach
Dlaczego? Dlaczego?!?!?! #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Niedługo święta i bedzie w wiekszości domów robiona sałatka warazywna, więc jaki dajecie majonez?
Majonez śWiniary czy Kielecki
#pytanie #gownowpis #jedzenie #gotujzhejto
@razALgul może mapka z majonezowymi pytaniami ?
Zaloguj się aby komentować
Mam wrażenie, że Sobieski to nieco przereklamowany władca na tle historii. Odniósł spory sukces militarny pod Wiedniem, ale słyszałem też opinie, że był przekupnym zdrajcą. Jaka jest więc prawda?
#historia #przemyslenia #pytanie

@Al-3_x prawda jest taka, ze przekupny artysta malarz malowal portrety stosujac "fotoszopa" zanim to bylo modne, przekupny kronikarz spisywal "fakty" tak jak wladca chcial, a przecietny Janko z Wypizdowa Dolnego nie potrafil ani czytac ani pisac, a poza tym w d⁎⁎ie byl i gowno widzial i ani nie mogl ani nie chcial sie interesowac tym, czy to co spisano to fakty czy mrzonki. Nigdy nie dowiemy sie calej rzetelnej prawdy o czasach minionych, problem mamy z historia sprzed 80 lat a co dopiero sprzed 400 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Al-3_x
@Al-3_x każdy szlachcic przyjmował dary i co najmniej za młodu podążał politycznie za bardziej możnymi panami, czy z racji koligacji, protekcji czy zależności "służbowej". Akurat Sobieski "przeszedł do Szwedów", bo był pod komendą Koniecpolskiego - a to było wojsko nie pospolitego ruszenia, tylko kwarciane, tj. zaciężne - podległość służbowa była silniejsza.
Czy mimo to mógł odmówić? Zapewne mógł. Jakie byłyby konsekwencje? Może tylko ciurma, a może by go zatłukli. A z drugiej strony mówi się, że służąc u Szwedów poznał dobrze ich organizację wojskową. To jest ciekawy wątek, bo tak samo się mówi o jego walkach z Tatarami i Turkami, że dużo mu dało wcześniejsze przebywanie w niewoli, ale też jako poseł Incognito do Istambułu - poznawał języki i organizację wrogów.
Faktem jest też, że ogólnie ze względu na brak dziedziczności, słabe finansowanie (królewszczyzny rozdane bądź zagrabione) królowie mieli dość dobre stosunki do przyjmowania podarków. System niejako wymuszał to, jeśli chcieli prowadzić jakąkolwiek politykę i zapewnić jakiś kapitał następnemu pokoleniu.
Jego największym błędem było udzielenie nadmiernej pomocy Austrii, zamiast większe skupienie się na realnym zagrożeniu ze wschodu. Tam może nie było wiele do ugrania w sensie zysków, ale trzeba było robactwo tłuc i oddalać tylko dla zasady trzymania bydlaków z dala.
Zaloguj się aby komentować
Generacja Z wypuszcza do mediów społecznościowych sporo materiałów, w których mówi jak ciężko obecnie jest im znaleźć pracę. Z drugiej strony, starsze pokolenie, które też jest aktywne w sieci i zatrudnia przekazuje narrację, że zetki są jak płatki śniegu i wiecznie się o coś obrażają i trzeba iść z nimi na duże ustępstwa, bo potrafią się obrazić o byle pierdołę i rzucić robotę z dnia na dzień, więc trzeba na nich dmuchać. To jak to w końcu jest, bo takie trochę mi się to wydaje w sprzeczności. Ktoś ma takie doświadczenia?
#pytanie #praca

@evilonep to zależy
U mnie w pracy jest ok. 700 osób i niezależnie od stanowiska jest różnie. Starsze osoby 50+ narzekają jak to jest źle bo "kiedyś to było" a gdy im sugeruję zmiame pracy na lepszą bo taka jest, to słyszę"eeeee, tyle to nie ".
Z młodymi - under 30 - jest z kolei takie 50/50: połowa uważa że jest ok, przemęczy się jeszcze 2-3 lata i zmieni pracę na bardziej satysfakcjonującą, a druga połowa narzeka na wszystko: od koloru ścian w kiblu po "natłok obowiązków" (których nie mają aż tak wiele). Oczywiście o zmianie pracy to nie bo w innych firmach jest gorzej.
Zasadniczo najwięcej mogę napisać o moim przedziale 30-50 bo jest nas najwięcej w zespole, a wygląda to tak: pracowaliśmy w różnych miejscach, wiemy że trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona, a pracujemy tutaj gdzie pracujemy bo nam to w większości wymagań odpowiada. I najważniejsze - szanujemy pracę, wykonując ją dokładnie, bez zbędnego pośpiechu i zgodnie z instrukcją
Zaloguj się aby komentować
Korzystał ktoś może z tych akumulatorków przez dłuższy czas? Jak wypadają?
Jest jeszcze wersja 950mAh, ale cenowo to jest 15 vs 22zł za 4szt.
#pytanie #akumulatorki

Zaloguj się aby komentować
Kurła, moje ulubione spodnie od piżamy!! Prosto na d⁎⁎ie... Co robić? #zalesie #gorzkiezale #gownowpis #pytanie

Zaloguj się aby komentować