Zaloguj się aby komentować
Porzucam swojego intelowskiego Maczka Pro z 2018 roku i nabywam MacBooka Pro 16" w konfiguracji 1TB SSD z procesorem M2 Max. Pytanie mam dot. pamięci RAM. W podstawie jest to 32 GB, ale zastanawiam się nad wersją 64 GB. Czy warto dopłacać 2400 złotych do tego RAM-u? Moja praca jest bardzo zróżnicowana - od pisania w Wordzie i przeglądania Hejto, po projekty graficzne na pakiecie Adobe. Czy zauważę sporą różnicę w braku tej dodatkowej kości pamięci?
#apple #macbook #laptopy #komputery #pc #technologia

Zaloguj się aby komentować
warto zainstalować windows 11 na starym kompie który nie spełnia wymagań?
mam laptopa z intelem i5 serii 6XXXU 8GB ram ssd sata III
stacjonarkę seri i5 4XXX GT 710 GDDR5 12GB ram 1600mhz ssd Pcie M2 na adapterze transferem 3500MB/s - śmiga lepiej od laptopa
komp u rodziców I5 2320 i 8GB ramu ssd sata III - muli ale myśle by wymienić dysk na M2 procesor 3xxx i dołożyć ramu i kupić GT710 albo kupić GT 1030 dla siebie i włożyć 710
#pc #pcmasterrace #windows

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego te k⁎⁎⁎sy z Logitech muszą być takie uparte? Dlaczego tak ciężko w Polsce (ba, w Europie) dostać klawiaturę Logitech MX Keys w wersji ANSI (920-009295)? Dlaczego mam być zmuszany do układu klawiszy którego nie chcę? Dlaczego nie dają nam wyboru by mieć mały enter, długi shift i tyldę na swoim miejscu???
#logitech #podzespoly #komputery #informatyka @klawiatury #pcmasterrace #pc



Zaloguj się aby komentować
Co lepsze do pracy biurowej?
Dodatkowo kolejnym ekranem będzie ekran laptopa 15 cali full HD!
różnica w cenie minimalna nie ma tak naprawdę znaczenia.
Do tej pory mam w pracy 2x zwykłe full HD ale dla siebie na 100% chciał bym kupić monitory 1200 pikseli w pionie czyi 1920x1200 ale się waham czy nie brać 4K, natomiest opcji ultrawide nie razważam na powaznie dorzuciłem tak z d⁎⁎y.
dwa monitory 1920x1200 (WUXGA) 25 cali za 2340zł
https://iiyama-sklep.pl/172-monitory-25-cali?rozdzielczosc-fizyczna=1920x1200-wuxga
Jeden monitor 4k 32 cale za 2200zł
Jeden monitor ultrawide 3440x1440 (UWQHD) 34 cale za 2100zł
#komputery #pcmasterrace #pc #ankieta #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Z racji tego że mam wreszcie telefon z 5G i wyjechałem na swoją podlaską piękną krainę do rodziców na weekend. Przeprowadziłem test prędkości tej mitycznej technologi dzięki której mieli nas wszystkich zaczipować.
Jest tak średnio bym powiedział. 11.7Mb/s uploadu to już w ogóle d⁎⁎y nie urywa ale wreszcie można normalnie ze streamingu korzystać. Technologi powoli wkracza do Polski C
#internet #zalesie #pc #play

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem niedawno używaną kartę graficzną RTX a2000 do obudowy low profile sff i mam temperatury przy grach w granicach 90 stopni, przy spoczynku normalnie 40 stopni, czy tak powinno być, czy to może karta z jakiś koparek i dlatego, a może dlatego, ze włożyłem ją do starego komputera jeszcze na socket 1155 ale to chyba nie powinno od tego zależeć(tak wiem, powinienem sobie kupić nowy komputer , ale chwilowo mnie nie stać), ma ktoś tą kartę , jaką średnia temperaturę powinna mieć w grach?
#gpu #pc #kartagraficzna #gry
Zaloguj się aby komentować
no to lecimy jutro z tematem, trzeba bedzie ogarnac wszystko wczesniej zeby przynerdowac caly weekend
#diablo #diablo4 #xbox #pc #ps5 #gry

Zaloguj się aby komentować
Chcę zainstalować Windowsa 10 na nowym lapku bez systemu. Mogę sformatować partycje 1 (UEFISHELL) i 3 (WINDRIVER) i zrobić po prostu jedną dużą, czy jest na nich coś ważnego?
#komputery #laptopy #pc informatyka

Zaloguj się aby komentować
Z cyklu stare klasyki, pewnie niektórzy pamiętają grę Nightmare Creatures - siedziałem po nocach i wyklinałem sterowanie (klawiatura) oraz kamerę, która była ustawiona na sztywno w pomieszczeniach, ale sama gra była bardzo wciągająca. Po latach doczytałem treść i wciąż zaciekawia - przepraszam za niedociągnięcia - tłumaczone 1:1 maszynowo przez Google translate:
#staregry #horror #playstation #pc #gry
Historia gry Nightmare Creatures czerpie z elementów gotyckiego horroru z XIX wieku i rozpoczyna się w 1666 roku, kiedy kult diabła zwany Bractwem Hekate przeprowadzał złowrogie eksperymenty w Londynie, aby przejąć kontrolę nad miastem, a następnie nad światem. Bractwo próbowało opracować eliksir, który obdarzyłby ich nadludzkimi mocami. Jednak zamiast tworzyć zamierzonych nadludzi, ich eksperymenty stworzyły groteskowe potwory zwane koszmarnymi stworzeniami. Kiedy postanowili użyć tych stworzeń jako armii podboju, jeden z ich członków, Samuel Pepys, podpalił ich kwaterę główną, co doprowadziło do Pierwszego Wielkiego Pożaru Londynu.
Akcja gry toczy się w 1834 roku, kiedy Londyn pada ofiarą kilku złych wydarzeń. Donoszono o obserwacjach potworów wraz z wiadomościami o ludziach mutujących się w bezbożne stworzenia oraz o tym, że umarli budzą się z grobów i chodzą wśród żywych. Cały Londyn jest w panice i podatny na intrygi Adama Crowleya, szalonego naukowca i okultysty, który korzysta z pomocy Bractwa.
Książka zostaje podrzucona do domu Ignacego Blackwarda, księdza i eksperta od okultyzmu. Odkrywa, że jest to zaginiony pamiętnik Samuela Pepysa, który zawiera badania Bractwa. Wiedząc, że potrzebuje pomocy, Ignatius wysyła pamiętnik znanemu amerykańskiemu immunologowi dr Jeanowi Franciscusowi z Nowego Orleanu, który pojawia się z córką Nadią Franciscus. Po zamordowaniu lekarza i skradzieniu książki, Ignacy i Nadia są na jego pogrzebie, gdzie podchodzi do nich mężczyzna, który daje im notatkę o treści: „Wiedz o Adamie Crowleyu, Bractwie Hekate --- HVHJ”. Ignatius i Nadia udają się pod adres podany w notatce, mając nadzieję na odnalezienie Crowleya i zneutralizowanie potworów.
Zaloguj się aby komentować
ja pi⁎⁎⁎⁎le ale sie nahajpowalem na bete diablo 4, dawno tak na nic nie czekalem, ostatnio chyba na elden ring. w tym roku nic wiecej sie nie zapowiada bo mechy jakos mnie nie jaraja chociaz pewnie te nowe armored core od FROM i tak sprawdze.
hejciaki biora wczesniejszy weekend czy czekaja na zajebane serwery w ten otwarty?
#diablo #diablo4 #pc #ps5 #xbox
Zaloguj się aby komentować
Hej, czy ogarnia ktoś jak dodać ExtensionInstallForcelist do innej przeglądarki niż Chrome np. Brave?
#programowanie #internet #pc
Już ogarnąłem
https://github.com/Prowler2/Brave-Browser-GPO-Policy
Sprawdzamy czy się zaaplikowało pod
brave://policy
Zaloguj się aby komentować
Czym się różni karta itx od low profile. Potrzebuje karty graficznej do swojego starego złoma(gdzie wejdzie tylko low profile),a najlepsza karta low profile to GTX 1650 , ale widzę, ze niektóre karty itx są lepsze od 1650, więc czym to się różni i dlaczego te karty są trochę droższe od normalnych.
#gry #pc #kartygraficzne
Zerknąłem sobie np tu https://pcmod.pl/karty-graficzne-mini-itx Na mój gust to są po prostu wysokie krótkie kary, samo złącze PCI-E nie będzie się niczym różniło. Nie widać też w nich złącza do podania zasilania, więc wszystko musi iść z płyty.
Zaloguj się aby komentować
jak to było? "Diablo 3 to martwa gra" ? Gram od 2012 roku a pierwszy raz widzę jakiekolwiek kolejki w tej grze
ogólnie j⁎⁎ać inne hack and slash, nawet Diablo2 jest nudne, tak samo jak POE, szybciutko odbiłem
D3 forever
#diablo3 #gry #pc #takaprawda

@gregsonone Diablo 3 to dobra gra tylko beznadziejnie słabe Diablo.
Wyobrażasz sobie, że pierwsza część była utrzymana w konwencji horroru i normalnie straszyła w niektórych momentach? Jak idzie się w nocy i leci soundtrack z pierwszego Diablo w słuchawkach to ciężko jest powstrzymać ciarki na plecach, jakieś wycia dzieci w oddali itp.
Diablo 3 nawet nie próbowało dawać sugestii, że masz się czego bać. Diablo 2 też było znacznie słabsze w tej kwestii, nie da się ukryć ale D3 to w zasadzie nie rozumiem po co było nazwane jako Diablo, bo jak fani serii tacy jak ja byli kompletnie zawiedzieni kolorową atmosferą to Blizzard tylko wyśmiał takich ludzi jak ja. Spoko, wyniki sprzedaży jasno pokazały, że obrali dobry kierunek, żeby się świetnie sprzedać ale do dzisiaj nie rozumiem dlaczego akurat zdecydowali się na kontynuowanie tej marki skoro pełne nastawienie było tylko na nowych graczy.
@DiscoKhan tu masz sporo racji, że D3 było dla casuali, ale dzięki temu i wersji na PS3, a potem na PS4 pozwalało mi uskuteczniać z moją dziewczyną teraz żoną pełną frajdy zabawę w kanapowym coopie. Zresztą do D2 wróciłem na dobre jak dodali sterowanie padem najpierw przechodząc na PS5, a teraz wieczorami na Steam Decku. D1 grałem, ale dochodziłem maksymalnie do Butchera, o ile dobrze pamiętam, bo jakoś mnie nudziło w czasach swojej świetności, za to w D2 chciałem grać bardzo, ale było dla mnie za trudne w tamtym czasie. Zobaczymy co zaprezentuje sobą D4
Zaloguj się aby komentować
ale pyszny bol d⁎⁎y xdd
#ps5 #xbox #pc #gaming #atomicheart (1 obserwujaca osoba xd)

Zaloguj się aby komentować
Jaką myszkę do 100zł polecacie? bardziej bezprzewodowa ale to nie gra roli. #pytanie #komputery #osprzet #pc
Zaloguj się aby komentować
#ps5 #xbox #pc #atomicheart
nie dosc ze samym zrobieniem gry wywolali polacki bol d⁎⁎y to jeszcze w samym openingu jebneli pomnik tupolewa XD ogolnie jeden z lepszych openingow w fps w ostatnich latach, klimaty pray/bioshocka

Zaloguj się aby komentować
ale mam beke z debili placzacych na to ze atomic heart sie dobrze sprzedaje xddd nie ma to jak sprane polackie mozgi
#xbox #pc #gaming #gry #gamepass #ps5
Zaloguj się aby komentować
Jaka karta będzie najlepszym upgradem względem cena/jakość mojego starego gtx660 np. do popykania w fotnite?
Na celowniku mam (oczywiście używki):
-gtx 1050ti
-rx 470
-gtx 960 4 GB
-gtx 970
-gtx 1060
Lub czekam na inne propozycje.
W jakich cenach można obecnie dostać te karty?
#gpu #kartygraficzne #pcmasterrace #pc #gry #hardware
Zaloguj się aby komentować