Grusza klapsa(prawdopodobnie) u samej góry i gruszka azjatycka zaszczepiona w 2023
#ciekawostki #ogrodnictwo #ogrod #zainteresowania

Grusza klapsa(prawdopodobnie) u samej góry i gruszka azjatycka zaszczepiona w 2023
#ciekawostki #ogrodnictwo #ogrod #zainteresowania

Zaloguj się aby komentować
Ech... fajnie se tak posiedzieć na werandzie podczas deszczu. Lubię letni deszcz.
#deszcz #ogrod #deszczunapierdalaj #latonapierdalaj #przyroda


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#ogrodnictwo #ogrod #codziennepiciu#borowkaamerykanska
pijcie wodę razem z moimi borówkami, jakieś 100L dostały, jak myślisz @Wrzoo, przeżyją?

@winiucho Jeśli chodzi o temat podlewania, to tyle ile ludzi tyle mądrości. Aczkolwiek prawda jest jedna. W ogromnym skrócie, najlepiej podlewać rośliny rano, zwłaszcza jeżeli będą roszone części zielone. A to dlaczego?
Nie wywołamy szoku termicznego na roślinie. Ponieważ rano jest jak się domyślacie najzimniej, a woda ze studni raczej też do najcieplejszych nie należy. Co nie znaczy że należy podlewać po roślinie.
I też właśnie te części nadziemne będą miały czas aby wyschnąć, zminimalizujemy wówczas ryzyko chorób grzybowych.
Kwestia następna, podlewamy zawsze pod korzeń, nie po roślinie. Patrz wyżej...
Jeżeli mamy liny kroplujące w zależności od upraw lub plantacji. Możemy podlewać przez całą dobę. Ale z reguły też jest tak że każdy podlewa wtedy kiedy ma czas niektórzy podlewają rano niektórzy podlewają wieczorem. I od cała tyrada.
Udanych żniw
Zaloguj się aby komentować
Jeżyna bezkolcowa odmiany Glorniwa (jak sadzilem nazywała się Gloria ale musieli zmienić nazwę bo sugerowała smak)
Faktycznie jest smaczna i słodka w porównaniu do innych co posiadam. Odmiana wyhodowana w Brzeżnej koło Nowego Sącza przez panią dr Agnieszkę Orzeł.
#ogrodnictwo #ciekawostki #jedzenie #ogrod #zainteresowania

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś ma i poleca akumulatorowe nożyce do ciecia żywopłotu? Mam system dewalta ale trochę szkoda mi kasy na przycinanie bluszczu. Uzywacie tańszych urządzeń niż DeWalt, makita do grodowych urządzeń? Jak się spisują?
#ogrod
@rogi_szatana w ogrodowych to chyba ryobi ma najwieksZa ofertę. Może nie jest to jakość dewalta ale mam nożyce właśnie i są ok. Mam też podkasZarke i jej slabosc jest zaletą bo trawę zetnie a krzewów nie uszkodzi, można sobie po butach przejechać i prawie śladu nie ma 😁
Nożyce są w zestawie takie podłuzne i poprzeczne, nie wiem jak to się nazywa.
Zaloguj się aby komentować
#borowkaamerykanska #ogrodnictwo #ogrod #owoce #chwalesie
Patrzcie jakie plony, można codziennie podjadać. 10 krzaczków mam.

Zaloguj się aby komentować
Taki mały patent na glony w zbiorniku na deszczówkę. Zostało mi trochę włókniny do truskawek która koniec końców okazała się niewypałem bo przerastała trawą ale tu z racji na swoją gęstość utkania blokuje dostęp do światła.
#ciekawostki #protip #zainteresowania #ogrodnictwo #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Mój stary to fanatyk trawy, cały taras zajebany skrzynkami z trawą - tak pewnie rzeklby mój królik gdyby umiał mówic.
Ale to nie pasta, problemy z trawą są realne.
**Jak pielęgnować trawę w doniczkach ? ** - ma ktoś jakieś porady/link ?
Nowo zasiane jakoś rośną na poczatku ale po czasie jest coraz gorzej.
Doniczek mam kilkadziesiąt, są one rozmiarów 36x28cm i 20cm wysokości (te zdjęcie jest sprzed 2 lat i ma jeszcze starsze doniczki, w nich w ogóle nic nie chce się utrzymać)
I występują takie o to problemy
- rosnie mech
- rośnie trawa ale wyrastają też grzyby
- trawa zaczyna mieć zółte koncówki
- trawa zaczyna być bardzo cienka
- trawa wypala się i zamiera.
Co oznacza każde z nich i jak temu przeciwdziałać ?
Część doniczek ma dziurawe dno i woda ucieka, część nie ma dziurawego dna, część stoi w miejscu gdzie pada deszcz a część jest pod zadaszeniem.
Jak to wszystko ogarnąć ? Ile podlewać i jak często w zależności od nasłonecznienia/dziurawosci pojemnika.
Jak on tam wszedł, po co się w ogóle tam wpierdalał ? Tyle pytań, a tak mało odpowiedzi
#ogrodnictwo #ogrod #kroliki

@pokeminatour Po primo, obowiązkowe otwory odprowadzające wody z każdej doniczki warto wtedy sobie takie tace ogarnąć żeby ta woda nie lała się po regale. Po drugie primo, kilku centymetrowa warstwa drenażu oddzielona od ziemi agrowłókniną. Następnie fajnie by było aby podłoże było w miarę przepuszczalne. Chociaż teraz spokojnie powinna dawać sobie radę jak będzie trochę zalewana.
Dobra, chwila... Jak rośnie mech to może być kwestia słabej jakości podłoża, w tym przypadku.
Można spróbować jeszcze zrobić taki myk aby boki od środka takich donicy wyłożyć styropianem. Mamy wtedy izolację termiczną i korzenie nie będą się gotować w słońcu. A i pomoże przy zimowym przechowywaniu trawy.
@pokeminatour
Co do wypalania, to niestety ale może to być przez mocz naszego przyjaciela. Ale jesteś na to rada ponieważ wystarczy trochę mocniej trawę podlać i powinno ją uratować.
Kwestia drobnych liści?
Może to być albo zbyt mała ilość składników mineralnych w glebie której już trawa sobie wyciągnęła, można spróbować poddać jakimś biohumusem.
Lub też jest taka sytuacja że gatunek trawy o wąskich liściach wyparł trawę o tych szerokich.
Ale spróbował wyślę ci jakąś mieszankę pastewną która jest hodowana stricte paszowo i ma grube źdźbła.
Co do podlewania, to jak ze wszystkim Nie wolno tego ani przelać ani też przesuszyć, możesz sprawdzać czy na głębokości 2-3 cm jest sucho czy wilgotna. Jak jest sucho to oczywiście podlewamy, takie ciepłe dni warto obficie na tyle aby woda znalazła się w podstawce
Zaloguj się aby komentować
**Jak pielęgnować trawę w doniczkach ? **
Na tarasie mam trawę w doniczkach, jest ona regularnie koszona przez tą oto uszatą kosiarkę.
Mam z tą trawa chyba wszystkie możliwe problemy. O ile jest nowo wsadzona to jakoś rośnie, ale po czasie jest coraz gorzej.
Doniczek mam kilkadziesiąt, są one rozmiarów 36x28cm i 20cm wysokości.
I występują takie o to problemy
- rosnie mech
- rośnie trawa ale wyrastają też grzyby
- trawa zaczyna mieć zółte koncówki
- trawa zaczyna być bardzo cienka
- trawa wypala się i zamiera.
Co oznacza każde z nich i jak temu przeciwdziałać ?
Część doniczek ma dziurawe dno i woda ucieka, część nie ma dziurawego dna, część stoi w miejscu gdzie pada deszcz a część jest pod zadaszeniem.
Jak to wszystko ogarnąć ? Ile podlewać i jak często w zależności od nasłonecznienia/dziurawosci pojemnika.
#ogrodnictwo #ogrod #kroliki

Zaloguj się aby komentować
Nowy film na kanale:
VIOLEWORKS 21V Elektryczne Nożyce do Przycinania - Test - LowcyChin.pl
https://www.youtube.com/watch?v=AnbO3xOL6yU
#ogrodnictwo #ogrod #lowcychin #banggood
Zaloguj się aby komentować
Dzwonki rurowe w ogrodzie to super sprawa, polecam.
Tylko muszą wisiać we w miarę spokojnym miejscu, żeby subtelnie stukały co jakiś czas, nie bez przerwy.
#dom #ogrod #relaks #muzykarelaksacyjna

Zaloguj się aby komentować
Przepiękny ogród przy zamku Crathes
#szkocja #ogrodnictwo #ogrod #rosliny #zamki





Zaloguj się aby komentować
Ojciec przyjechał kilka dni temu i zachwyca się jaki baldachim wyciąłem pod młodym orzechem.
wydzwania po znajomych i im opowiada.
przycinam od roku tak, że się czujesz jak pod kloszem, słońca nie świeci, a jednocześnie jest przewiew.
wstawiłem mu tam fotel, stolik, podnóżek itd. i sobie przesiaduje.
#feelsgoodman
#gownowpis #ogrod


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj kosiłem dokładnie. Najpierw kosiarka, a później podkaszarka. Popierdzieloną mamy pogodę i trawa szaleje....😛
#ogrodnictwo #ogrod #kosiarka

@razALgul mam też amazfita, jedyna rzecz która mnie denerwuje to różnica w wysokości - poprawnie wskazuje po około 5 minutach, ale na start zawsze mam przewyższenie 10m, jak się spocę - to często niepoprawnie wskazuje tętno (dochodzi do 170...) Ale Twoje max 118 przy takim wysiłku, nie jesteś ulańcem jak ja...
Zaloguj się aby komentować
Hejterki jaki olej do kosiarki? Spotkałem się z opiniami, że ten dedykowany jest wujowy i drogi i lepiej jakiś samochodowy zalać 10W40 czy jakoś tak. Chodzi o czterosuw briggsa.
#kosiarki #olej #motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #ogrodnictwo #ogrod
Zaloguj się aby komentować
Widzieliście kiedyś jabłka o takim kształcie?
Na dole okrągłe to odmiana Żelaźniak, ta o nietypowym kształcie to Kandil Synap
Zaszczepiłem go w zeszłym roku końcem marca.
#ciekawostki #zainteresowania #ogrod #stareodmiany


Zaloguj się aby komentować
Mały bo mały ten mój ogródek, ale coś tam się dzieje. Miesiąc temu pozbyłem się nornicy spod tarasu, pózniej szczura , który zamieszkał sobie za panelem ogrodzeniowy/drewnianym. „Kotka” srającego i wpierdalającego „moje” pisklaki również.. „Wychodzący”. A z tym największym szkodnikiem polskiej przyrody to miałem grube akcje z sąsiadem.. Dostał po kieszeni i się nauczył. Kosy są, inne ptaki rownież. Od miesiąca mieszka zwinka. Oswoiłem i zjada muchy z patyka do szaszłyków. Ogon straciła po spotkaniu z kosem. #ogrod #przyroda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować