Oglądam se film koreański.
Oo, fajny szklany dzwoneczek
Chcem, szklanego jeszcze nie miałem
tup tup na Alledrogo
Ach te chińczyki.
#heheszki #zakupyzchin #ogrod #allegro #azja #korea


Oglądam se film koreański.
Oo, fajny szklany dzwoneczek
Chcem, szklanego jeszcze nie miałem
tup tup na Alledrogo
Ach te chińczyki.
#heheszki #zakupyzchin #ogrod #allegro #azja #korea


Zaloguj się aby komentować
#ogrodnictwo #ogrod #dzialka #zwierzeta #natura #gownowpis
Niektórzy mają inwazję szerszeni, os, komarów czy muszek owocówek. Inni walczą z kretami.
U mnie też się pojawiły szkodniki..
Wczoraj zauważyłem małe, rozkopane placki na łące i myślałem że to sarny, a to są spoko ziomki. Już chciałem robić fotopułapkę... wtem
Dzisiaj rano krew nagła mnie zalała, bo okazało się, że to jednak dziki. Obok są pola z ziemiakami, kukurydzą, leganckie lasy z przysmakami a te cioty przyszły se zjeść, uwaga, mrówki i robaki z mojej łąki xD Od dwudziestu lat nie było to żadnych dzików i nagle se zrobiły stołówkę.
W nocy będzie starcie z tymi śmierdzielami. Środki chemiczne do odstraszania tych ujów przyjdą dopiero po niedzieli więc dzisiejsza kolacja będzie wystrzałowa





Zaloguj się aby komentować
Gińcie, kooohwy.
W środę zauważyłem że wylatują z miejsca gdzie trzymam deski i skrzynie drewniane, poszła jedna gaśnica, łudziłem się że starczy - wyleciała chmara, wyłapałem jedno ugryzienie.
Wczoraj patrzę że nadal dobrze się mają, Na szczęście mam na działce trochę szpeju, więc włożyłem co miałem, i zabrałem się za rozbieranie desek żeby dostać się do gniazda.
Chyba największe jakie w życiu widziałem, mimo ochrony wyłapałem trzy ugryzienia.
#owady #osy #killitwithfire #dzialka #ogrod




Zaloguj się aby komentować
Słuchajcie chopy - chcę sobie taki "trzepak" z belek zrobić, żeby rozwiesić w nim hamak i móc podwiesić np. fotel wiszący typu "kokon", ewentualnie Targowiczan.
Chcę to wkopać w ziemię i usztywnić wylewką z gruzem, jak słupy stalowe, który sposób zabezpieczenia drewna przed wilgocią/betonem/ziemią byście polecali?
Czytam po internetach i są różne sposoby. Oczywiście pójdzie impregnat i lakier, ale piszą np. żeby owijać dodatkowo folią albo pianką. Ma ktoś doświadczenie?
Myślałem żeby olać kotwy.
#ogrod #malaarchitektura #budownictwo #stolarstwo


@Opornik ja huśtawkę ogrodową zabezpieczałem: https://www.castorama.pl/srodek-do-ochrony-drewna-przed-prochnica-maxolin-3-l/5903649051981_CAPL.prd?srsltid=AfmBOorgOHs2GadF6jCcVV91pfUTMFAthDEpICXh-VUycE0srNX8Qp6D
ze cztery lata stoi w ziemi. Smaruj trzy warstwy i z 15cm ponad grunt.
Zaloguj się aby komentować
Mam w jednym miejscu gliniasty obszar z tendencją do zachwaszczania się. Chciałbym go obsadzić czymś niskim co nie wymaga koszenia a jednocześnie jest względnie bezobsługowe i zielone. Niestety miejsce w pełnym słońcu więc zwykły mech odpada. Zrobiłem mały research i mam parę notatek:
- macierzanka i barwinek w miarę pasują ale już je mam w innym miejscu ogrodu i chciałem coś nowego.
- Karmnik ościsty podobno szybko sie starzeje i wtedy wygląda źle, a do tego mocno przerasta chwastami.
- Azorella trójwidlasta wydaje sie spoko ale podobno nie jest zbyt mrozoodporna
W tym momencie mój wzrok pada na rozchodnik ostry oraz dymondie margaretae, ale jedno jest zbyt żółte a drugie zbyt siwe xD
Macie pomysł na jakąś byline w takie miejsce?
Zależy mi na: niskich wymaganiach glebowych, dobrych zdolnościach darniowania, zwartej gęstej formie i wytrzymałości na szeroką amplitudę temperatur.
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Spokojnie, tym razem nic się nie pali, na szczęście
Wichura połamała w mieście chyba wszystko co mogła, w tym moje słoneczniki i płot ¯\_(ツ)_/¯
Tak jakbym miał mało roboty
#gownowpis #ogrod #pogoda #pruszkow



Zaloguj się aby komentować
Trochę się tych odmian uzbierało. Teraz każda opisana i akcja zbierania nasion na następny sezon. W komentarzach każda odmiana na wadze.
#chwalesie #zainteresowania #ogrod #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Trochę tego ptactwa się kręci na po ogrodzie. Aczkolwiek ostatnio coś ucichły kosy, sikorki, wilgi i szpaki.
#gownowpis #zainteresowania #ciekawostki #ogrod #ptaki #zwierzaczki


Zaloguj się aby komentować
Na sam widok piecze w ustach i z drugiej strony układu pokarmowego.
Dragons Breath
#chillihead #ogrod #zainteresowania #gownowpis #chwalesie #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Trzeba było trochę spadów w jakiś sposób spożytkować.
Do środka poszły jabłka odmiany Ananas Berżenicki i antonówka
#gotowanie #zainteresowania #foodporn #pieczzhejto #jedzenie #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda odmiana Jabłoni Ananas Berżenicki już pojedyncze jabłka są jadalne. Pierwszy raz w tym roku owocuje, wsadzony do ziemi w 2017 roku na wiosnę jest na podkładce antonówka.
Zaskoczył mnie smak tej odmiany i szczególnie jej zapach który czuć z dwóch metrów nawet.
Żeby was nie skłamać to na obecną chwilę jest to najsmaczniejsza odmiana jabłoni jaką jadłem.
#ogrodnictwo #ogrod #zainteresowania #ciekawostki #stareodmiany


Zaloguj się aby komentować
Śliwo-brzoskwinia rośnie sobie w najlepsze.
#ogrodnictwo #zainteresowania #ciekawostki #ogrod #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
Pojawiły się w Polsce sadzonki sosny pinii.. No cóż, moja kotlinka powinna dać im dobre warunki
#drzewa #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zabieram się do składania trampoliny, na stronie producenta piszą jakieś bajki o 30min...
#ogrod #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Myślałem że lis załatwił jedna kwokę ale jednak się zaszyła gdzieś i wysiadywała jajka. 7 kurcząt się wyklulo.
#wies #ciekawostki #gownowpis #ogrod #zwierzaczki

Zaloguj się aby komentować

Muzyka relaksacyjna świetnie wpływa na nastrój i zmniejsza poziom stresu. Dzięki niej możliwe jest odprężenie po ciężkim dniu i oderwanie się od problemów. Muzyka relaksacyjna świetnie rozluźnia mięśnie, a dodatkowo uspokaja myśli...
#muzyka #ogrod #kwiaty #natura #fotografia
Na swoim podwórku mam problem z trawą. Nie chce rosnąć, bo jest za mało wody, musiałbym podlewać praktycznie codziennie, żeby coś rosło, a nie mam zamiaru tego robić.
Znacie może roślinki jako zamiennik trawy, które nie wymagają dużo wody?
#ogrodnictwo #ogrod
@Jarem od pewnego czasu testuję ten produkt:
https://allegro.pl/oferta/agro-sorb-folium-1l-aminokwasy-stymulator-wzrostu-14360690268
Trawa pomimo upału jest ładna i zielona, rośnie dosyć szybko i ma mocny zielony kolor.
Oprysk robię 5L opryskiwaczem przy dawce 25ml/5L wody
Jak na razie polecam
Zaloguj się aby komentować
Ale w tym roku mam dużo trzmieli wokół lawendy. Pracowite owady
#zwierzaczki #ogrod

Rok temu miały gniazdo u mnie na działce, pod schodami. Nie przejmowały się nami zupełnie, nawet jak się siedziało na schodach, to lądowały między nogami. Czasami wychodziły takie malutkie, co dopiero uczyły się latać i tylko skakały :D a czasami wielkie jak kciuk staruchy, które wylatywały już chyba na własny pogrzeb, bo nie wracały. Fascynujące zwierzątka
Zaloguj się aby komentować