Jak blisko ścian domu mogą być gałęzie/krzewy/tuje? Pomijam bluszcz zimo-zielony.
Wiadomo że nie mogą leżeć na ścianie bo będzie brała wilgoć, ale jaka odległość jest wg. was ok?
#ogrodnictwo #dom #ogrod #budownictwo


Jak blisko ścian domu mogą być gałęzie/krzewy/tuje? Pomijam bluszcz zimo-zielony.
Wiadomo że nie mogą leżeć na ścianie bo będzie brała wilgoć, ale jaka odległość jest wg. was ok?
#ogrodnictwo #dom #ogrod #budownictwo


Zaloguj się aby komentować
Nie wiem, czy można to podciągnąć pod kategorie sport, ale...
Ustawiłem sobie na zegarku tryb spacer i poszedłem łazić z kosiarką.
Kiedyś osiągałem jakieś dziwne wartości tętna i spalonych kalorii, typu 1200kcal i 170bpm.
Odkąd przyjmuję tabletki na nadciśnienie, wszystko stało się bardziej realne.
Ogólnie znowu moja trasa wygląda, jak drogą pijanego węża 😛
#sport #spacer #ogrod #kosiarka

Zaloguj się aby komentować
Pomidory nabierają rozpędu. W tygodniu pójdzie mieszanka miedzianu i nawozów dolistnych wraz z wapniem. I jak będą wszystkie podwiązane sypne słomy żeby zdusić wzrost chwastów.
#ogrod #ogrodnictwo #zainteresowania

Zaloguj się aby komentować
gdy sąsiedzi chuje, posadź se pan tuje
wychodzi na to że Piłsudzki miał rację mówiąc że 'naród wspaniały tylko ludzie chuje', bo tujami obsadzony cały kraj.
szukając w necie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, czemu ludzie wycinają drzewa w miastach, trafiłem na poniższy artykuł o tujach. muszę przyznać, że na widok tui towarzyszą mi te same odczucia co jego autorowi.
#drzewa #ogrod #martwanatura
https://przekroj.org/swiat-ludzie/ziemia/tuje-wszedzie-tuje/

Wszystko zależy od gleby. Tuja to prawie jak chwast - mam spadek z działki sąsiada a dla Tuji to żaden problem - choć by w wodzie stała "po kostki" to tą wodę wciągnie i tyle. Jedyny problem z tujami to ich umiejętne posadzenie. Jest to drzewko, którego pielęgnacja to 3 godziny rocznie i doskonale się nadaje by właśnie nie oglądać sąsiada. Chciał bym zobaczyć jak sobie ten pan robi płot z czereśni no pierdoly opowiada. Wszystko można, ale po co? Poza tujami mam innych ponad 100 nasadzen i nie wyobrażam sobie innego osloniecia od sąsiadów. Niby można jakieś krzaki inne ale to dużo więcej biegania wokół tego bo tnij to 4 razy w roku.
Zaloguj się aby komentować
Tym razem coś z różanego kącika, to dopiero początek kwitnienia, niedługo będą inne kwitnąć . #kwiaty #ogrod #chwalesie





Zaloguj się aby komentować
Małe co nieco z mojego tunelu
#ogrodnictwo #ogrod #chwalesie #zainteresowania

Zaloguj się aby komentować

Kazimierz Dolny to jedno z ulubionych miejsc wybieranych na weekendowe wypady. 10 lat temu okolice słynnej miejscowości wzbogaciły się o jeszcze jedną atrakcję — Magiczne Ogrody. Warto je poznać w czasie pobytu w Lubelskiem. Koniecznie z całą rodziną. [...]
Magiczne Ogrody w Trzciankach otwarto 23...
Czy potężne, samodzielnie wyhodowane rzodkiewki i sałata mogą pioruna?
Są akurat do wiosennych kanapek z szynką i jajem
#jedzenie #gotujzhejto #ogrodnictwo #ogrod

Zaloguj się aby komentować
#ogrodnictwo cześć wam. Ehhh mam sytuację do której sam się doprowadziłem, ale po kolei.
1. Trzeba było się obsadzić wokół więc poleciały tchuje
2. Pod nimi źle mi się kosilo i od cholery czasu to zajmowało więc sobie położyłem geowloknine wbiłem obrzeże, zasypiałem kamieniami.
3. Od jednej strony kamyczki, od drugiej kilka cm trawy i ogólnie spoko, ale sypie tego nawozu i wody leję więc koszenie Max co 2 dni
4. No to pomysł padł na robota koszacego i jest zonk, a mianowicie robot z kablem to ciężki temat bo mam masę klombow i już wstępnie policzyłem, że potrzebował bym z 400m przewodu i w sumie każda zmiana w ogrodzie to znów ciągnięcie przewodów
5. No to jak ogród work in progress I mam sobie jęczenia jaśnie żony oszczędzić co coś przemebluje to wpadłem na pomysł kupić Segway i108e, który mapuje teren i ogólnie powinien sobie dać radę, ale ma ostrze centralnie montowane więc kosi 10cm od pionowej ściany.
6. No i u mnie tą pionową ścianą będzie obrzeże od tuji i nie wiem jak z tego wyjść. W teorii mógł bym położyć na 10cm kostkę wzdłuż całego obrzeża (czyli jakieś 150m) i robot by sobie jechał po niej, ale jak to zrobię to obrzeże będzie widoczne. By nie było widoczne musiał bym każdą kostkę ciąć na jakieś 30* by to miało ręce i nogi.
Ktoś ma pomysł jak z tego wyjść i nie za⁎⁎⁎ac się robotą na 3 tygodnie?
#kiciochpyta #budownictwo #ogrodnictwo #ogrod #partyzantkaogrodnicza #architekturaogrodowa
Zaloguj się aby komentować
Witam.
Proszę o poradę w kwestii montażu obrzeży ogrodowych betonowych.
Chce tujki które rosną przy ogrodzeniu odgrodzić od trawnika właśnie takimi obrzeżami. Czy mogę wsadzić je i obkopać po prostu ziemią? Czy jednak musem jest to, aby obsypać je po bokach chociaż suchym betonem?
#budownictwo #ogrodnictwo #ogrod #budowadomu
Zaloguj się aby komentować
Róża jadalna wsadzona wiosna 2023 też zaczyna kwitnienie.
#ogrod #ogrodnictwo #zainteresowania #kwiaty
Wołam @UmytaPacha


Zaloguj się aby komentować
Teraz czekać na owoce. Jak trochę podrosną podwiaże je i podrzucę słomy by zablokować wzrost chwastów.
Jak dobrze pamiętam tu jest 28 odmian pomidorów 6 albo 8 papryki słodkiej i 3 urywające dupsko.
#chwalesie #ogrodnictwo #ogrod #rosliny #zainteresowania

Zaloguj się aby komentować
Krwiożercze pająki atakują...
Może nie krwiożercze a roślinożercze i nie pająki tylko owady a dokładnie motyl a jeszcze dokładnie to jego gąsienice.
To co mamy na zdjęciach to roślina czeremchy zwyczajnej, zatakowana przez Namiotnika czeremszaczeka (Yponomeuta evonymella)
Małego niepozornego motylka, którego gąsienice są ogromnymi głodomorami i potrafią ogołocić całą roślinę doszczętnie ze wszystkich liści, powodując tak zwane gołożery.
Przy okazji oplatając pędy gęstą przędzą.
Te małe czarne punkty zawieszone w przędzy, to ich odchody. A na ostatnim zdjęciu jest gąsienica tego motyla.
#ogrodnictwo
#ogrod
#owady
#motyle





Zaloguj się aby komentować
Sąsiad zrobił najładniejszy klomb jaki widziałem.
Sprytne zastosowanie kory daje efekt obsadzonego roślinami pnia drzewa.
Wyśmienite! 10/10
#chlopakizdzialeczek
#ciekawostki #rosliny #ogrod #ogrodnictwo
#warszawa #rod


Zaloguj się aby komentować
Jak nic się nie stanie tragicznego z pogodą to się dowiem w tym sezonie czy kupiony w 2018 roku orzech jest warty uwagi czy też podjzie pod siekierę.
Niby ma to być odmiana papierówka o miękkiej łupce.
#chwalesie #zainteresowania #gownowpis #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry #chlopakizdzialeczek
Prosiliście żebym wolał jeśli znajdą się działki na sprzedaż.
Stała się giga akcja, szybka jak pędząca kula.
Kilka dni temu pojawiło się ogłoszenie o odsprzedaży 4 działek #rod
#ogrodnictwo #ogrod info z pierwszej ręki. Działajcie i do zobaczenia niebawem!
#warszawa


Zaloguj się aby komentować
Jeż mi się zalągł w ogrodzie. Tylko jakiś taki nieruchawy ¯\_(ツ)_/¯
#majsterkowanie #ogrod #heheszki #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
#chlopakizdzialeczek działeczka do oceny
#ogrodnictwo #ogrod #natura #rod

Zaloguj się aby komentować
Czy ma ktoś doświadczenie z rozplenicami japońskimi?
Sadziłem w październiku, w marcu dociąłem, niestety mimo podlewania nie wzrosła. Czy to. Może być wina przenawożenia?
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny


@Zielonywewszystkim racja rozplenice ruszają później. I cięcie też trzeba robić później: widziałem nawet zalecenia, żeby robić je na początku maja. Może @bori przyciął za wcześnie? Poza tym ja tam widzę trochę zielonego, może faktycznie jeszcze ruszy. Nie wiem jaka to odmiana na zdjęciu, ale u mnie (małopolska) jest już ładna, zielona trawka na ~15cm.
Zaloguj się aby komentować