Hejto.pl

#owady

4
549

Zaloguj się aby komentować

Jak dorośnie to może być z niego coś jak na zdjęciu. Ciekawe czy nadal będzie się pojawiał. Podobno dorosłe żywią się nektarem i zapylają rośliny, więc mój taktyczny rumianek się opłacił

81e674f6-ba4d-4af9-a47b-6fa440ad787d

Zaloguj się aby komentować

Taka ślicznotka dała się sfotografować podczas wygrzewania w piasku koło norki.


I w końcu zobaczyłem turkucia podjadka! pierwszy raz w życiu. Spory bydlak.


#zwierzaczki #gady #owady #zwinka #turkucpodjadek #oporniksamnawsi

9609e95f-cf68-4573-8f72-ec54dba117d5
5c5760b8-cfdd-4bf2-a16d-de8e717e444d
a2a51bf1-6b21-4be9-8458-91ef8c7e80ba
Opornik userbar

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Wreszcie ruszyłam tyłek i złożyłam w kupę, znaczy kolaż, zdjęcia z wylinki Wykałaczki, które zrobiłam jeszcze w marcu xD


Z jakiegoś powodu te maluchy lubią przechodzić wylinkę rano, kiedy szykuję się do roboty Tutaj zawczasu zauważyłam, że się zaczyna, więc postanowiłam w międzyczasie ubierania się, jedzenia, mycia zębów i malowania ryja robić jej zdjęcia xD Całość trwała od 6:24 do 7:09.


#zenkaizdenka #patyczaki #terrarystyka #owady #ciekawostki


EDIT: Widze, że Hejto zmasakrowało jakość Tak więc tutaj macie pełną rozdzielczość: https://i.postimg.cc/fMzzQSW-R/IMG-20260323-070922-kolaz.jpg

d463d703-2d70-4b53-8acb-f390b75e2b5a

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Już któryś raz trafiam na ciekawy przypadek - dwa kleszcze wbite idealnie w tym samym miejscu.

Co ciekawe, ten mniejszy nie wygląda jakby był wbity w ogóle tylko jakby się trzymał większego. Dopiero pińcetą udało mi się je rozdzielić.


Ai mówi że to


samiec + samica na żywicielu (prawdopodobnie w trakcie lub po kopulacji).


...Poszły się kąpać w denaturatku.


#kleszcze #pajeczaki #arachnologia #zwierzaczki #owady

0d964954-4f0a-4af2-bb02-93a2aeb46d55
6edeec69-18e5-4040-a45d-671037b49dd8
7053f837-5bfd-4b70-90ba-227e74ce0269
Opornik userbar

...Poszły się kąpać w denaturatku.


U nas to się do taśmy klejącej przykleja i wyrzuca. Piszę tak na wszelki wypadek, jakby ktoś nie wiedział, co z tym ustrojstwem zrobić.

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Internet mi pedzioł, że to szkodnik jest, a ja myślałam, że wiosnę ujrzałam ( ͠° ͟ʖ ͡°)


Robak


Właśnie spotykałam robaka,

To chyba wiosny oznaka,

Na parapecie se siedział

Uszanowanko - powiedział


-Wylazłem z dziury jak we śnie

I chyba trochę za wcześnie.

To słońce mnie k⁎⁎wa zmyliło

Myślałem, że będzie tak miło


A teraz schronienia szukam

Waćpani w okno stukam

I proszę, byś była tak miła

I mnie do środka wpuściła...


Wpuściłam, zrobiłam mu kawki

On rozgrzał czułki i tchawki

I rzucił mi się na kwiaty

W dolarach liczyłam stary...


Bo był to wtyk amerykański

W dodatku republikański!

Wpierdzielił ozdobne me kwiatki,

Po czym zwiał do sąsiadki!


Lecz wcześniej mi machał odnóżem

"Ja jestem pokoju stróżem"!

Wykrzyczał i biegł dalej coby

Sąsiadce uszczuplać zasoby


Mą naiwnością się bawił

Po sobie szkody zostawił

I uciekł pokoju szukać

By piękno i zieleń brukać...

#tworczoscwlasna #nasonety #wiosna #owady

e0b189ba-33d1-4f2d-94b9-f8377a1c9d1d

@Kaligula_Minus uzależniam się od Twoich wierszy. Dialogi i lekkość przywodzą na myśl zbiór "Brzechwa dzieciom" :)

Zaloguj się aby komentować

Przyłapałam dziś rano moje maleństwo na pierwszej wylince :3


W ogóle to leniwa buła jestem i nie chciało mi się wrzucać update'ów, ale mam już 5 maluchów xD Miały być tak ze 3, ale po tym jak wykluł się drugi, następnej nocy wyszły 3 kolejne na raz Reszta jajek poszła do utylizacji bo to już za dużo dla mnie. Nie utrzymam tyle dzieciaków XD


A tak BTW, to gdzie do cholery podziewa się ten @cebulaZrosolu ? Zaproponował, żeby pierwsze nazywało się Wykałaczka, a teraz uciekł. Halo, człowieku, miałeś być chrzestnym! ლ(ಠ_ಠ ლ) #heheszki


#zenkaizdenka #patyczaki #terrarystyka #zwierzaczki #owady

2a101afa-cdbd-4b16-89de-1b6c2cf9aed8
7d072f3d-36ae-499a-9550-8041352a72cd
efcd9721-2dd6-4ad3-a931-b451406814ed
7312700b-7d33-4923-97d8-0e751723a0cd
b3bccc2a-7131-4a85-8440-476c3ada3fd3

@Rzeznik Jeden patyczak składa po kilka jajek dziennie. Jak chcesz się nimi wszystkimi zająć, to droga wolna. Ja tam jestem #prochoice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować