Mamy tu jakis ekspertow od owadow? Takiego skurczybyka dzisiaj znalazlem
#owady #entomologia

Mamy tu jakis ekspertow od owadow? Takiego skurczybyka dzisiaj znalazlem
#owady #entomologia

Zaloguj się aby komentować

Ponad 100 tys. karaczanów egzotycznych gatunków posiadał jeden z hodowców w Australii. Owady zostały skonfiskowane, o czym poinformował w piątek tamtejszy departament środowiska. Wartość osobników ocenia się na ok. 200 tys. dolarów australijskich. Jak przekazały władze, karaczany zostaną...
#owady #rosliny #mszyce Odwiedził mnie taki kolega, miałem pokaz zjadania mszyc.
Wg internetu to jakiś bzygowaty


Zaloguj się aby komentować
Taka ślicznotka dała się sfotografować podczas wygrzewania w piasku koło norki.
I w końcu zobaczyłem turkucia podjadka! pierwszy raz w życiu. Spory bydlak.
#zwierzaczki #gady #owady #zwinka #turkucpodjadek #oporniksamnawsi




Zaloguj się aby komentować
Przyczajony tygrys ukryty owad, trzeba przyznać że ładnie się ukrył
#gownowpis #ogrodnictwo #rosliny #ciekawostki #owady #zainteresowania #gruparatowaniapoziomu



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wreszcie ruszyłam tyłek i złożyłam w kupę, znaczy kolaż, zdjęcia z wylinki Wykałaczki, które zrobiłam jeszcze w marcu xD
Z jakiegoś powodu te maluchy lubią przechodzić wylinkę rano, kiedy szykuję się do roboty
#zenkaizdenka #patyczaki #terrarystyka #owady #ciekawostki
EDIT: Widze, że Hejto zmasakrowało jakość

Zaloguj się aby komentować
Zyskałem nowego sąsiada. Tak z 4mm ciałka ma
#zwierzaczki #owady


Zaloguj się aby komentować
Ale rodzinka
#pajaki #smiesznepieski #ogrod #owady #zwierzaczki

Zaloguj się aby komentować
Już któryś raz trafiam na ciekawy przypadek - dwa kleszcze wbite idealnie w tym samym miejscu.
Co ciekawe, ten mniejszy nie wygląda jakby był wbity w ogóle tylko jakby się trzymał większego. Dopiero pińcetą udało mi się je rozdzielić.
Ai mówi że to
samiec + samica na żywicielu (prawdopodobnie w trakcie lub po kopulacji).
...Poszły się kąpać w denaturatku.
#kleszcze #pajeczaki #arachnologia #zwierzaczki #owady




Zaloguj się aby komentować
W ciągu kilku ostatnich dni takie oto stworzonka udało mi się spotkać
#przyroda #zwierzaczki #owady



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Setka komarów, siatkowy kombinezon i system kamer śledzących ruch owadów pozwoliły zobaczyć, jak komary podejmują decyzje w locie i jak łączą sygnały zapachowe oraz wzrokowe „Cztery minuty to za długo” – taką wiadomość wysłał mi student Chris Zuo, dołączając zdjęcia skóry pokrytej licznymi...

W Afryce Wschodniej trwa obecnie pora deszczowa. Dla mrówek żniwiarek to pora godów. Samce i królowe opuszczają gniazda. Z tego korzystają kłusownicy, którzy polują w Kenii na królowe w celu ich nielegalnej sprzedaży. Królowe mrówek żniwiarek są cennym okazem dla kolekcjonerów. Jest to związane z...

Naukowcy odkryli niezwykłą zdolność, którą posiadają królowe trzmiela zwyczajnego. Mogą one przetrwać zanurzenie w wodzie przez aż siedem dni, oddychając pod powierzchnią. Odkrycie to stanowi przełom w zrozumieniu mechanizmów adaptacyjnych owadów i może mieć znaczenie dla ochrony populacji tych...
#owady #entomologia #ogrod A oto kolejna ooteka modliszki w ogrodzie. W tym roku trochę bardziej pękata.

Zaloguj się aby komentować
Internet mi pedzioł, że to szkodnik jest, a ja myślałam, że wiosnę ujrzałam ( ͠° ͟ʖ ͡°)
Robak
Właśnie spotykałam robaka,
To chyba wiosny oznaka,
Na parapecie se siedział
Uszanowanko - powiedział
-Wylazłem z dziury jak we śnie
I chyba trochę za wcześnie.
To słońce mnie k⁎⁎wa zmyliło
Myślałem, że będzie tak miło
A teraz schronienia szukam
Waćpani w okno stukam
I proszę, byś była tak miła
I mnie do środka wpuściła...
Wpuściłam, zrobiłam mu kawki
On rozgrzał czułki i tchawki
I rzucił mi się na kwiaty
W dolarach liczyłam stary...
Bo był to wtyk amerykański
W dodatku republikański!
Wpierdzielił ozdobne me kwiatki,
Po czym zwiał do sąsiadki!
Lecz wcześniej mi machał odnóżem
"Ja jestem pokoju stróżem"!
Wykrzyczał i biegł dalej coby
Sąsiadce uszczuplać zasoby
Mą naiwnością się bawił
Po sobie szkody zostawił
I uciekł pokoju szukać
By piękno i zieleń brukać...
#tworczoscwlasna #nasonety #wiosna #owady

Zaloguj się aby komentować
Przyłapałam dziś rano moje maleństwo na pierwszej wylince :3
W ogóle to leniwa buła jestem i nie chciało mi się wrzucać update'ów, ale mam już 5 maluchów xD Miały być tak ze 3, ale po tym jak wykluł się drugi, następnej nocy wyszły 3 kolejne na raz
A tak BTW, to gdzie do cholery podziewa się ten @cebulaZrosolu ? Zaproponował, żeby pierwsze nazywało się Wykałaczka, a teraz uciekł. Halo, człowieku, miałeś być chrzestnym! ლ(ಠ_ಠ ლ) #heheszki
#zenkaizdenka #patyczaki #terrarystyka #zwierzaczki #owady





Zaloguj się aby komentować
No elo
#latowroc #zimowypierdalaj #makrofotografia #owady

Zaloguj się aby komentować