Bilardzista z Paulem Newmanem - bardzo dobre, stare, czarno-białe kino...
Jest na cda.
#filmy #filmnawieczor #ogladajzhejto
Bilardzista z Paulem Newmanem - bardzo dobre, stare, czarno-białe kino...
Jest na cda.
#filmy #filmnawieczor #ogladajzhejto
Zaloguj się aby komentować

„Biała odwaga” to film, który wzbudził silne kontrowersje jeszcze zanim się pojawił. Przyczyniły się do tego zwiastuny, w których dobrano sceny sugerujące masową kolaborację górali z nazistowskimi Niemcami. Mimo obaw postanowiłem wybrać się do kina, by skonfrontować obraz filmowy z...

Dziś poświęcimy się tematowi braterstwa w filmie - od emocjonalnych dramatów po ekscytujące historie akcji - przyjrzymy się różnorodności relacji między braćmi na wielkim ekranie.
#film #filmnawieczor #kino #ogladajzhejto #braterstwo #bracia #filmy #ciekawostki
#filmy #recenzja #filmnawieczor #ogladajzhejto #blyskekranu #oscary
Everything Everywhere All at Once [2022] - Wszystko wszędzie naraz
https://www.filmweb.pl/film/Wszystko+wsz%C4%99dzie+naraz-2022-853675
Borykająca się z trudami codzienności kobieta w średnim wieku zostaje wciągnięta w szaloną przygodę, w której sama może uratować świat, eksplorując inne wszechświaty.
Dziś rozdanie Oskarów, więc nadrobiłem sobie zeszłoroczny film roku.
Bardziej od filmowych wersji wieloświatów, nie lubię tylko podróży w czasie. Motywy te zwykle wykonane są w filmach po prostu słabo. Jednak tutaj twórcy się postarali, dali nam coś innego i ciekawego, może lekko przekombinowanego, ale i tak gratulacje. Dodatkowo wizualnie jest ciekawie.
Fabuła nie jest specjalnie skomplikowana. Ktoś próbuje zniszczyć wszystko i jedyną osobą zdolną to powstrzymać jest nasza chińska pani domu. Oglądamy jej problematyczne życie codzienne, jednak wszystko zmienia się dosłownie w kilka chwil i akcja momentalnie wkracza na najwyższe obroty. Mamy skoki między wymiarami, pojedynki kung fu, strzelaniny i całą masę humoru.
Na początku bardzo mi się to spodobało, ale im dalej oglądałem tym bardziej byłem tym wszystkim zmęczony. Montaż i prowadzenie akcji przytłaczało. Wstawki komediowe zrobiły się dziwaczne i bardziej żałosne niż zabawne. Największym jednak problemem byli bohaterowie, nie potrafiłem ich polubić i im kibicować.
6+/10
Czy zasługiwał na nagrodę filmu roku? Nie, moim zdaniem byli lepsi kandydaci.
Zaloguj się aby komentować
Siema,
Zapraszam na #piechuroglada
----------
Tytuł: Secret Window
Reżyseria: David Koepp
Moja ocena: 2.5/5
Będący w trakcie rozwodu pisarz cierpi na brak weny, a jego myśli prześladuje wspomnienie zdrady, jakiej doświadczył ze strony żony. Jego życie komplikuje się dodatkowo, gdy pewnego dnia zostaje oskarżony o plagiat przez tajemniczego mężczyznę.
No cóż, da się oglądnąć ten obraz, ale jest pozbawiony jakiegokolwiek polotu - nakręcony jakby ktoś w trakcie produkcji czytał podręcznik "Jak reżyserować". Jest poprawnie, ale bezdusznie. Jak na thriller w ogóle nie trzyma w napięciu, a plot twist, boleśnie przewidywalny, był już przerabiany wiele razy i o wiele lepiej (Shining moment jest tu raczej żenujący). Może miałem zbyt wielkie oczekiwania, nie wiem. Aktorsko byle jak, Depp w ogóle mnie tu nie przekonywał, zresztą scenariusz niezbyt mu w tym pomagał. Z obsady podobała mi się tylko Maria Bello, grająca żonę pisarza. Raczej szybko zapomnę, że oglądałem ten film. Polecam tym, którzy dopiero zaczynają zabawę z thrillerami, może coś ich tu zaskoczy.
#filmy #ogladajzhejto #recenzje #thriller #johnnydepp

Zaloguj się aby komentować
![„Strefa interesów”: tak wyglądało życie w domu Hössów [Galeria]](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/81dc38fcd594e8e069e86ee07fb28461.jpg)
„Strefa interesów” to nowy film, opowiadający o codziennym życiu rodziny komendanta Auschwitz-Birkenau Rudolfa Hössa w cieniu grozy obozu zagłady. Zobacz, jak wygląda ich świat, odtworzony na ekranie:
Fot. Strefa interesów, Gutek Film, prawa zastrzeżone
#hejto #ogladajzhejto #kino #filmy...

Codzienne życie, bawiące się dzieci, zwykłe problemy małżeńskie, ogródek warzywny, trochę natury. Dlaczego więc jeszcze długo po seansie czułem się tak źle?
Fot. „Strefa interesów”, fot. Gutek Film, prawa zastrzeżone
#hejto #ogladajzhejto #filmy #kino #historia #ciekawostki...

W kwietniu 1600 r. dwudziestu wyczerpanych żeglarzy dopłynęło do japońskiej wyspy Kiusiu. Wśród nich był William Adams. Stał się prawą ręką Tokugawy.
#japonia #azja #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #nauka #ogladajzhejto #youtube #polskiyoutube #thebestofhejto
Choć seriale o "zwykłych" gliniarzach to nie jest dokładnie mój klimat, wolę detektywistyczne, to jednak wkręciłem się w The Shield i podpowiedziano mi też Southland.
Całkiem dobre to jest.
#seriale #ogladajzhejto

@Nemrod na przedsmak masz kilkunastominutową scenę z active shootera w szkole. Jedno ujęcie.
https://m.youtube.com/watch?v=LtxiokrYpxw&pp=ygUUMTktMiBzY2hvb2wgc2hvb3Rpbmc%3D
Zaloguj się aby komentować

Przyjrzyjmy się, jak wyglądali bohaterowie serialu Szogun z 1980 roku w porównaniu z kreacjami z najnowszej produkcji. Oto zestawienie najważniejszych postaci!
Fot. Szōgun, Yasunari Takeshima jako Muraji (fot. FX, prawa zastrzeżone)
#hejto #ogladajzhejto #seriale #historia #ciekawostki...
Siema,
W sobotnim #piechuroglada
----------
Tytuł: Sunshine
Reżyseria: Danny Boyle
Moja ocena: 3/5
Słońce umiera, skazując ziemię na zagładę. W celu przywrócenia mu życia zostaje wysłana misja ratunkowa, która zmierza w jego kierunku na futurystycznym statku wyposażonym w potężną bombę.
Film zaczął się bardzo obiecująco, niestety kierunek, który ostatecznie obrał, pozostawił mnie ze sporym niedosytem i w jakimś stopniu rozczarowaniem. Pierwszy akt ogląda się bardzo przyjemnie - poznaje się załogę, statek, stosunek poszczególnych członków zespołu do siebie. W drugim pojawiają pierwsze problemy, z jakimi muszą poradzić sobie bohaterowie, a także element zagadki. Wszystko zmierza w dobrą stronę thrillera psychologicznego oraz analizy ludzkiej natury w sytuacjach kryzysowych, ale od połowy tego aktu i przez cały trzeci historia zmienia się w slashera z bardzo irytującym montażem. Nie rozumiem tej decyzji, uważam, że zmarnowano bardzo duży potencjał na niebanalny obraz. Mimo wszystko warto obejrzeć, choćby dla tej pierwszej połowy. Polecam tym, którzy lubią klimat podróży kosmicznych i nie przeszkadzają im elementy nieco kiczowatego horroru.
#filmy #ogladajzhejto #recenzje #sciencefiction

znakomite scifi
pomijając powód wyprawy, który jest kompletnie z d⁎⁎y, to sama akcja i klimat podróży kosmicznych jest wspaniale zobrazowany.
I, jak wspominasz o trzecim akcie, to że ktoś kompletnie ześwirował w przestrzeni kosmicznej i odpierdoliło mu po całości, ma bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia.
Aczkolwiek zobaczyć piekła w kosmosie to się nie spodziewałem.
Choć po oglądnięciu event horizon z 1997 wiem już z czego sunshine czerpał pełnymi garściami (´・ᴗ・ ` )
@VonTrupka Sam motyw oszalałego człowieka mi się podoba, w tym filmie nie podobała mi się egzekucja i sam sposób, w jaki to pociągnięto. Plus, jak wspomniałem, irytujący montaż - zdecydowanie nie dla osób cierpiących na epilepsję.
Jeśli chodzi właśnie o motyw członka załogi, który traci zmysły, to kojarzysz jeszcze jakieś filmy, gdzie to wykorzystano? Mi przychodzi na myśl tylko Pandorum, chyba jeszcze Passengers, ale nie mam pewności czy się kwalifikuje.
@Piechur tu przyznaję, że jak na tak wysokobudżetowy film to finalna walka to jakieś kino klasy B
co to tego o co pytasz, to jeśli nie widziałeś event horizon z 97. o którym wyżej wspomniałem, to koniecznie koniecznie oglądnij. Pandorum mam na watchliście, ale ja to może 2-3 filmy w ciągu roku oglądnę, a jak sam widzisz żadnych nowości, tylko jakieś starocie (☞ ゚ ∀ ゚)☞
Pasażerów też nie widziałem, nie wiem nawet o czym to.
Zanotowałem sobie aby oglądnąć jeszcze raz solaris. Tym razem będę rozumiał o co po prostu chodzi.
Może i tobie ekranizacja Lema by podeszła?
Czeknij jeszcze trailera Moon z 2009. Również jeszcze nie oglądałem.
Ale np. Prometeusz z 2012 bardzo fajnie. Może nie z popadającym w paranoję załogantem, ale jest sroga psychoza
Mam jeszcze origin z 2018 do oglądnięcia. Po trailerze wpisuje się w to o co pytasz.
Zaloguj się aby komentować
![Walt Disney – animacjami wychował pokolenia, lecz jego życie wzbudza kontrowersje [Video]](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/d7ce2a4dee097a94f6d77092a90a26f1.jpg)
Na jego bajkach wychowują się kolejne pokolenia, jednak w historii samego Walta Disneya jest wiele mrocznych epizodów. Na temat życia pioniera animacji powstało wiele legend.
Fot. Walt Disney, Domena publiczna
#hejto #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #ogladajzhejto #youtube...
Odświeżyłem sobie po latach Wyspę Tajemnic.
Dobry thriller, trzyma w napięciu. Nawet oglądanie z jakąś tam świadomością o co chodziło właściwie nie psuje przyjemności, a pozwala zauważać różne szczegóły.
#filmy #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Dziś jakiś szajs. Zapraszam do #piechuroglada
----------
Tytuł: Jack Reacher
Reżyseria: Christopher McQuarrie
Moja ocena: 2/5
Były snajper dokonuje aktu terroru na terenie własnego kraju. W celu ustalenia prawdy o tym wydarzeniu do jego obrońcy dołącza Jack Reacher, wyspecjalizowany były żołnierz o ponadprzeciętnych zdolnościach detektywistycznych. Wkrótce odkrywa, że sprawa nie jest tak oczywista, jak wydawało się na początku.
Szukałem na wieczór czegoś lekkiego i nie angażującego, czegoś w stylu Mission Impossible, i tak natknąłem się na Jacka Reachera. Myślałem, że pierwsza część Equalizera traktowała się zbyt poważnie, ale ten obraz zdecydowanie to przebił i wchodził niebezpiecznie w rejony Seagalizmu. Cruise jako nieomylny, pożądany przez kobiety, niezniszczalny bohater po prostu nie pasuje - jego manieryzmy, mimika, buzia (w kontrze do gęby Denzela) zwyczajnie nie grają. Zdecydowanie bardziej pasuje do ról bohaterów popełniających błędy, niedoskonałych, ale prących do przodu i nie poddających się. Co w tym filmie robili Pike, Jenkins, Duvall i, k⁎⁎wa, HERZOG? Czy chodziło tylko o czek, czy też żeby sobie porobić jaja? Nie wiem. W każdym razie uwypuklali tylko miałkośč scenariusza i tragiczną, odstającą jakościowo grę młodszych aktorów drugoplanowych. Spory dysonans jeśli chodzi o tematykę robi też nakręcenie filmu pod PG-13 - praktycznie brak tu krwi, a przemoc jest rozwodniona (chociaż przyznam, że scena w łazience z dwoma zbirami była zgrabna - ale nadawała się bardziej do remaku Flipa i Flapa). Ogólnie mówiąc film jest raczej stratą czasu i ewentualnie można go oglądnąć podczas robienia czegoś innego np. prasowania czy gotowania. Polecam tym, którzy lubią naparzanki w stylu Equalizera albo czegokolwiek ze Stevenem Seagalem.
#filmy #ogladajzhejto #recenzje

Zaloguj się aby komentować
Siema,
W kolejnym #piechuroglada
----------
Tytuł: Still Alice
Reżyseria: Richard Glatzer, Wash Westmoreland
Moja ocena: 4/5
Utytułowana profesor lingwistyki zaczyna dostrzegać u siebie niepokojące symptomy związane z utratą pamięci. Z pomocą rodziny stara się zmierzyć z nieuchronnie nadchodzącą przyszłością.
Film jest wręcz fantastycznym przykładem jak w sposób efektywny zakomunikować widzowi najważniejsze elementy fabuły oraz nakreślić sylwetki głównych postaci w krótkim czasie - w ciągu zaledwie 13 minut dostajemy zastrzyk informacji, dzięki którym jesteśmy w stanie zrozumieć późniejszy rozwój wydarzeń oraz dynamikę między bohaterami. Poruszana tematyka jest ciężka, ale jakże bliska wielu ludziom. Film jest dobrze wyważony, nie czułem, aby się narzucał i sprzedawał mi coś na siłę, liczne momenty wzruszeń były szczere. Nie sposób nie wspomnieć o absolutnie niesamowitej Julianne Moore, która w mojej opinii jest jedną z najlepszych aktorek/aktorów na planecie. Zupełnie scala się z graną przez siebie postacią tak, że na ekranie nie widzimy odtwórczyni roli, ale właśnie dr Alice Howland wraz z całym bólem, niepewnością oraz wolą walki. Polecam tym, którzy poszukują niełatwej, angażującej emocjonalnie historii.
#filmy #ogladajzhejto #recenzje

Zaloguj się aby komentować
Siema,
W dzisiejszym #piechuroglada
----------
Tytuł: The Killer
Reżyseria: David Fincher
Moja ocena: 2.5/5
Jedno nieudane zadanie sprawia, że płatny zabójca z myśliwego staje się zwierzyną. Gdy ofiarą zostaje bliska mu osoba, decyduje się na zdecydowany odwet.
The Killer rozczarował mnie nie do końca jako widza, bo jest zrealizowany jak najbardziej poprawnie, ale jako fana Finchera i właśnie przez ten pryzmat go oceniam. Od strony technicznej wszystko gra i widzimy wiele ulubionych i wypracowanych przez lata rozwiązań reżysera. Niestety, jeśli chodzi o warstwę fabularną to jest raczej słabo i nie wiem, czemu Fincher zdecydował się właśnie na ten scenariusz. (No dobra, wiem, jest zafascynowany tematyką morderców.) Film na dłuższą metę jest niekonsekwentny, bez polotu i chyba służył tylko popisaniu się znajomością zawodu płatnego zabójcy od kuchni. Nie brak w nim jednak elementów humorystycznych, przy których można się uśmiechnąć. Fassbender jest ok, ale sprawia wrażenie, jakby grał bez zaangażowania. Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że cała para związana z wyprodukowaniem tego obrazu poszła w gwizdek. Polecam tylko zatwardziałym fanom Finchera oraz osobom lubiącym kino zemsty.
#filmy #ogladajzhejto #davidfincher #recenzje

Zaloguj się aby komentować
Film "Contagion" z 2011 roku i epidemia COVID-19 wykazują kilka zadziwiających podobieństw, mimo że dzieło to jest fikcją, a pandemia rzeczywistością. Oto główne elementy wspólne:
Pochodzenie wirusa: W "Contagion" wirus MEV-1 pochodzi od nietoperzy, przenosząc się na ludzi poprzez świnie, co przypomina wczesne teorie dotyczące pochodzenia SARS-CoV-2 z targu mokrego w Wuhan, gdzie uważano, że wirus przeniósł się na ludzi od zwierząt.
Globalne rozprzestrzenianie: Podobnie jak w przypadku COVID-19, w filmie wirus szybko rozprzestrzenia się na cały świat przez podróże międzynarodowe, co podkreśla problemy związane z globalizacją i łatwością, z jaką choroby mogą się rozprzestrzeniać.
Symptomy i śmiertelność: Chociaż szczegółowe objawy i wskaźnik śmiertelności różnią się, oba przypadki pokazują, jak szybko systemy opieki zdrowotnej mogą zostać przytłoczone przez dużą liczbę pacjentów.
Reakcja społeczna i rządowa: Film i rzeczywistość ukazują podobieństwa w reakcjach społecznych, w tym panikę, rozprzestrzenianie się dezinformacji, hamsterkę produktów takich jak żywność i środki dezynfekujące, a także wprowadzenie restrykcji w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, takich jak zamknięcie szkół i ograniczenia w podróżowaniu.
Ograniczenia i restrykcje: Zarówno w filmie jak i w rzeczywistości mieliśmy do czynienia z ograniczeniami przemieszczania się, śledzeniem aktywności ludzi, kwarantann osobistych jak i zbiorowych.
Rozwój szczepionki: W obu przypadkach intensywne globalne wysiłki koncentrują się na szybkim opracowaniu szczepionki. Film przedstawia proces ten w uproszczony sposób, ale podkreśla nacisk na pilną potrzebę znalezienia środka zapobiegawczego. Rozwój szczepionki w filmie jak i rozwój szczepionki na COVID-19 mają cechy wspólne w postaci przyspieszonej produkcji, nacisku na nadzwyczajny tryb dopuszczenia do użytku i pobieżne badania.
Wpływ na życie codzienne: Zarówno w "Contagion", jak i podczas pandemii COVID-19, widzimy drastyczną zmianę w życiu codziennym ludzi, w tym przechodzenie na pracę zdalną, zwiększone zainteresowanie higieną i noszenie maseczek w miejscach publicznych.
Teorie spiskowe i dezinformacja: Film oraz rzeczywista pandemia ujawniają, jak szybko mogą rozprzestrzeniać się dezinformacja i teorie spiskowe, wpływając na publiczne postrzeganie kryzysu i reakcje na niego.
Wyzwania w komunikacji i koordynacji międzynarodowej: Obydwa przypadki pokazują trudności w komunikacji i współpracy międzynarodowej w obliczu globalnego kryzysu zdrowotnego, a także znaczenie prawdziwie zaufanych źródeł informacji i ekspertów medycznych. Film jak i rzeczywistość pokazuje, że nie warto polegać na samozwańczych internetowych autorytetach czy celebrytach którzy mogą mieć konflikt interesów i przekazywać świadomie bądź nie informacje fałszywe.
Można uznać, że film "Contagion" z 2011 roku jest jednym z najbardziej realistycznych przedstawień procesu przebiegu globalnej epidemii w filmie fabularnym, a nie dokumentalnym czy naukowym. Jego realistyczne podejście do wielu aspektów pandemii, od pochodzenia wirusa, przez reakcje społeczne i rządowe, aż po proces opracowywania szczepionki, zostało szeroko docenione zarówno przez widzów, jak i ekspertów medycznych. Film został stworzony przy współpracy z epidemiologami i specjalistami od chorób zakaźnych, co przyczyniło się do jego autentyczności. Scenarzysta Scott Z. Burns konsultował się z ekspertami w dziedzinie zdrowia publicznego, aby jak najwierniej oddać możliwy scenariusz pandemii.
"Contagion" skupia się na naukowym i społecznym wymiarze kryzysu, unikając przesadnej dramatyzacji czy sensacji na rzecz przedstawienia możliwych realiów pandemii. W ten sposób film odzwierciedla wiele wyzwań, z którymi świat zmagał się podczas pandemii COVID-19, w tym problematykę kwarantanny, izolacji społecznej, znaczenie współpracy międzynarodowej oraz walkę z dezinformacją.
Podczas gdy większość filmów fabularnych o epidemiach skupia się na dramatycznych lub sensacyjnych aspektach, "Contagion" wyróżnia się swoim dążeniem do realistycznego przedstawienia, co czyni go ważnym i pouczającym dziełem na temat globalnych epidemii.
#ciekawostki #filmy #covid19 #nauka #kino #ogladajzhejto #filmnawieczor
Zaloguj się aby komentować
Siema,
Zapraszam do #piechuroglada
----------
Tytuł: Once Upon A Time In... Hollywood
Reżyseria: Quentin Tarantino
Moja ocena: 3/5
W Hollywood lat 60. aktor Rick Dalton znajduje się w ciężkim okresie swojej kariery i stara się zredefiniować siebie na nowo próbując sił w spaghetti westernach. Towarzyszy mu w tym jedyny bliski przyjaciel, kaskader Cliff.
W jednym z wywiadów Tarantino powiedział, że uważa ten film za najlepszy w swojej karierze, co jest całkiem zrozumiałe - zbudował ruchomy ołtarz dla swoich idoli, wypełnił go znanymi sobie postaciami, oddając hołd temu, co minione, ale co budowało jego reżyserską tożsamość. Ja natomiast mam mieszane uczucia, bo ten świat nie był dla mnie taki ważny i zwyczajnie mogę nie doceniać wielu z ukrytych smaczków. Z rzeczy które mi się podobały: postać Ricka, fenomenalnie zagrana przez DiCaprio, spokojnie mógłbym oglądnąć kolejną część skupiającą się tylko na jego osobie i historii; dynamika pomiędzy Rickiem a Cliffem; muzyka rzecz jasna; zakończenie (już po punkcie kulminacyjnym). Co mi się nie podobało: wszystkie sceny z Sharon Tate burzyły według mnie rytm filmu; Pitt był strasznie drewniany, brakowało mu ikry; wstawki w stylu głosu lektora z offu i łamanie czwartej ściany, takie tarantinowanie już na siłę; punkt kulminacyjny mocno przesadzony. Polecam fanom Quentina, bo pewnie będą zadowoleni, z resztą to loteria.
#filmy #ogladajzhejto #quentintarantino

Zaloguj się aby komentować
Chciałem w końcu ruszyć kolejne sezony True Detective, bo jak tylko się zorientowałem, że nie są ze sobą powiązane, to od razu to porzuciłem. Oczywiście zamiast tego kolejny raz powtarzam I sezon xD
Nie wiem czy z niego kiedykolwiek wyjdę, to jest tak dobre.
#seriale #truedetective #ogladajzhejto

@binarna_mlockarnia Dziękować.
Najbardziej lubię oparte na Sherlocku Holmesie, więc Sherlock, Elementary, Dr House zdecydowanie. Z kryminalnych cięższego gatunku to Luther. Ostatnio mi podszedł 1 sezon Reachera też.
Silos jak najbardziej, nawet zabrałem się za książki - myślę, że serial jest lepiej pomyślany.
Natomiast bardzo lubię wracać to Person of Interest, po prostu.
Zaloguj się aby komentować

Czarne charaktery zawsze przyciągają naszą uwagę, czy to w książkach, serialach czy filmach. Tym bardziej fascynują nas seryjni mordercy, których przecież nikt z nas nie chciałby spotkać na żywo, a jednak bardzo lubimy o nich słuchać i poznawać ich historię. Dlatego dzisiaj zestawienie filmów o...