Żadne z was nie wiedziało, że wam to potrzebne.
Intro do Muminków w oryginale.
https://www.youtube.com/watch?v=JzVRvCrnjUc&ab_channel=J%C4%99zykFi%C5%84ski
#muzyka #nostalgia
Żadne z was nie wiedziało, że wam to potrzebne.
Intro do Muminków w oryginale.
https://www.youtube.com/watch?v=JzVRvCrnjUc&ab_channel=J%C4%99zykFi%C5%84ski
#muzyka #nostalgia
Zaloguj się aby komentować
Historia jednego breloczka. (wyszło długo)
Muszę to jednak z siebie wyrzucić (づ•﹏•)づ
Jak zdałem na prawko kat. A i kupiłem pierwszy motocykl (nie licząc gruzów tłukących się po lasach za gnoja)
Mój Tata dał mi brelok, który jest na zdjęciu poniżej. A ten brelok, Mój Tata dostał od swojego Taty, czyli mojego Dziadka, kiedy ten nauczył się jeździć na motocyklu i miał go zawsze przy kluczykach do moto. Dostałem zatem pamiątkę, swego rodzaju talizman, który przechodził z pokolenia na pokolenie. Mój dziadek zmarł kiedy miałem 6 lat. Pamiętam go jak przez mgłę, dlatego to była jedyna moja pamiątka po nim. Gumowa figurka, to prawdopodobnie podróbka maskotki Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Niemczech Zachodnich w 1974r. Mój egzemplarz miał uciętą lewą rękę w łokciu.
I tak sobie jeździłem z tym talizmanem przy kluczykach kilka lat, w przeświadczeniu że mnie chroni przed złymi zdarzeniami. Pewnego dnia, podjechałem na stację zatankować i kiedy płaciłem przy kasie, zauważyłem, że brelok zniknął. Odpadł, bo chłopek był przymocowany do takiego krótkiego łańcuszka, który był wbity taką szpilką w jego łebek.
Szukałem po całej stacji, obchodziłem motocykl i dystrybutor, przeszedłem cały sklep i cały teren stacji. Popłakałem się...
Poprosiłem nawet obsługę stacji, że jak go znajdą, to żeby mi dali znać, bo jest to dla mnie bardzo ważny przedmiot.
Nic z tego. Nikt się nie odezwał a ja straciłem swój talizman.
Po kilku miesiącach, przeglądałem sobie jakieś pierdoły, z PRLu na OLX. (mam czasem taką banie). I jeden koleś miał pudełko breloczków z PRLu. Było ich tam chyba ponad 30. w cenie ok. 40zł za całe pudełko. I wśród tych breloków, spostrzegłem taką samą figurkę którą miałem. Tylko tamta była kompletna, z lewą ręką. Kurcze... co prawda to nie ten sam egzemplarz mojego Dziadka, ale może jakoś sobie wynagrodzę zgubę. Ale nie było mi potrzebne całe pudełko, ale ten jeden brelok chcę mieć! Napisałem więc do sprzedającego opisując mu całą historię, tak jak i wam przedstawiam wyżej. Facet mega fajnie się zachował i odpisał, że odda mi tą figurkę za darmo i mi ją wysłał. Znów przypiąłem do kluczyków mój gumowy talizman. Spadkobiercę oryginału.
I co...? I k⁎⁎wa znowu nie pomyślałem, żeby tą szpilkę wbić na jakimś mocnym kleju i znowu k⁎⁎wa go zgubiłem!
Szukam tego od czasu do czasu po necie, ale nic z tego... nawet po grafice. gumowy piłkarzyk wyparował z sieci. Tak jakby ten produkt nigdy nie istniał. Gdyby ktoś z was, coś kiedyś, nie wiem... zauważył takiego w sieci, albo kojarzył taki gadżecik, proszę o kontakt. Poniżej zdjęcie oryginalnej figurki należącej do mojego Dziadka a później Taty, bo tylko to jedno zdjęcie mi po nim zostało...
#nostalgia #historia #historiajednejfotografii #zalesie #feels #motocykle #prl #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#historia #nostalgia #mlodosc #rzeszow #lata90#retro Rzeszow 1989. Jako że mieszkam w okolicach to się podzielę.
edit
Zauważcie jakie żywe te osiedla wszędzie gówniaków słychać.
Zaloguj się aby komentować
Zabrze, druga połowa lat 90.
Jak podpisalibyście to zdjęcie?
#fotografia #historia #nostalgia #mlodosc #zabrze

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#hejto #aktorka #ciekawostki #nostalgia Piękne kobiety a do tego uzdolnione aktorsko
Zaloguj się aby komentować
20 lat temu zadebiutował serial Dr Dom, aka #drhouse
#seriale #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś za młodu oglądał bajkę Robotix (Skalor. Planeta robotów)? Pamiętam, że za łebka widziałem ją na VHS chyba ze 100 razy. Do teraz zastanawiam się jak to się stało, że Nemesis był słabym przywódcą
Który robot był waszym ulubionym?
https://youtu.be/HvZSxZFFTho?si=WioKuhYYuWIsGN6u
#kreskowki #nostalgia
Niebieski był the Best. I ten z głową na wysięgniku. Chyba jeden z najważniejszych.
Niedawno odkryłem ten tytuł i gdy zacząłem oglądać nie mogłem uwierzyć że za łebka podobało mi to... no le na VHS nie było nic innego.
Był jeszcze ten film z aktorami o facetach walczących w mechach. Też oglądałem kilka razy.
Był jeszcze jeden film typu Robotix I nie były to Transformers. Kojarzysz?
Zaloguj się aby komentować
Leze se tak o na łóżku i se rozmyślam o dawnych internetach, więc pomyslalem why not nie zapisac se to w rwmach pamietniczka hejtowego cnie
A **WIEC ODBYWAM NOSTALGICZNA PODROZ PALCEM PO internetowej mapie właśnie **
Był taki osiołek nazywany emule tam pobierałem często gry przez tydzień żeby na końcu się przekonać że nie działają mi one
Kilka razy podkradzionym mamy telefonem wyslalem sms na **Torrenty org **
Niebieski jak hejto był znany peb do złodziejstwa wszelakiego lecz peb upadł w końcu na łeb i dziś nie ma go chyba
Dawkę MP3trojek dostarczał mi mały programik który się nazywał ARES i ściągałem głównie z niego masę rapu stare wwo, slums attack, don guralesko, lecz spłaciłem swoje złodziejskie dziecinnych czasów przewinienia bo dziś te płyty mam na półce w domu wszystkie - byłoby nie w porządku nie mieć skoro dorastałem z tymi rytmami polecam nawet nie miłośnikom hip hopu!
lecimy dalej bo zbaczamy z tropu naszej mapy, dalej temat muzycznych stronek gdyż była taka strona do słuchania **wrzuta **to z niej linki wysyłało się ludziom jak chciało się pokazać coś do posłuchania, a jeśli chciałeś se to pobrać to url wklejales do zrzuta
Honorowo wstąpimy paluszkiem na mapie do nasza klasa, ale bez pogrubienia gdyż to nie była moja często wizytowana wuwuwu
Wolałem napierdalać na gadu gadu i wysyłać dziewczynom z podstawówki emotki <sex>
Jeśli już jesteśmy w tych rejonach to wraz z dorastaniem zacząłem pojawiać się na stronie **sex planeta peel, **gdzie marszylem Freda do galerii bzykających się par, później już pamiętam z były to filmy ja redtube
Mniejsza do czego zaczynałem walić konia jako małolat
Wróćmy do czasów bliższych dzisiejszym moim prawdziwym miejscem gdzie się zaszyłem na kilka lat poznając masę userow I pisząc kilkadziesiąt tysięcy postów był **DARKWAREZ, ** którego jeśli w latach świetności (czyli all time) nie znałeś to chyba źle oceny miałeś i mama ci zabraniała w komputer czy coś
Poznałem tam też pierwszego i ostatniego do tej pory kolegę z którym regularnie się spotkałem na gierki, kilka lat nazwijmy to przyjaźni Szymona aka KupaMan być nawet może kojarzycie go pozdrowienia mu sle serdeczne mimo że rozdzieliły się w końcu nasze drogi ja w patologię I próbowanie dragow I innych dobrodziejstw, on w normamne życie ma żonę i w sumie tyle wiem na dziś o nim powodzonka dla nich i małych kupek juniorów zycze
Po upadku darkwarez poszedłem na nieszczęsny WYKOOP na którym z dwa lata się udzielałem i było ok w tagach swoich typu gry konsole i inne chujstwa, następnie mi się znudziło, z rok lub dwa lata nie udzielania się tam wróciłem nakurwiac wysrywy bezsensowne bez tagow i skladni jak reszta idiotow
Koniec końców dostałem bana na miesiąc bo wyjebane miałem i się nie chamowalem z gadkom
Takim sposobem trafiłem na💙 hejto💙gdzie wpierw kontynowalem wysrywy z wikopu przed banem tam tyle że tutaj jedyna różnica to że bardziej składne i sensem jakimkolwiek minimalnym bo jakoś samo to miejsce powodowało że się chciało pisać odrobinę lepiej
Wymęczyło mnie to po miesiącu gdyż jako jedyny tak się zachowywałem i coraz więcej osób na czarno mnie dodawało
Postanowiłem więc olać hejto i was bo nie miałem zajawki na sensowne i normalne udzielanie i zawieranie znajomości w necie, jednak oto jestem poraz drugi i znów jest lepiej już z mojej strony jeśli chodzi o udzielania się tutaj, choć jakiejś tam więzi ekstra nie mam z wami bo pisz w sposób nie wiem jak to nazwać o wiele bardziej płytki niż większość tutaj
Ale jara mnie ze jesteśmy stare dziady ekipa boomerow I w ogóle lubie was heh
Pozdrawiam was z tej okazji wszystkich nawet tych co mają mnie na czarno i tych co nie mają na czarno a mają mnie na czarno a nie pałają sympatią zbyt dużą
W sumie jedyne co by mnie jeszcze dopełniło hejtowanie to odblokowanie przez ludzi którzy mnie zbanowali a lubię czytać ich treści bo mogę to robić gdyż dziwnie działa to hejtowe blokowanie połowicznie
#nostalgia #internet #piractwo #neostrada #wspomnienczas #kiedystobylo
Jo

Zaloguj się aby komentować
Pamiętam jak chodziłem do sąsiada z dołu i pykałem w różne gierki z jego synem(moim rowiesnikiem). J⁎⁎⁎ny miał dwa ogromne segregatory z dyskietkami, sprawdzaliśmy wszystkie po kolei w poszukiwaniu gierek. Jedną z nich była gra Lotus 3 ,gdzie mogliśmy grać na podzielonym ekranie. W głowie mam urywki jeszcze jakiejś gry z żabą i drugiej z piratem może ktoś kojarzy i naprowadzi mnie na tytuły?
#nostalgia #retrogaming

Z żaba to pewnie superfrog a z piratem to może Traps n treasures
https://youtu.be/qm8ucCu5Yu0?si=HwSycnV2SpH5NS8E
Też miałem za dzieciaka dużo gier na Amigę mój sąsiad pracował w sklepie kąkuterowym i mi wszystkie gry kopiował. Od czasu do czasu lubię sobie posłuchać nutę z intra lotus 2 jest też fajny mix LOTUS 2 MAIN THEME MIX D4XX MUSIC
Zaloguj się aby komentować
Jeżeli rozumiesz co tu się dzieje, to znaczy, że czas zbadać prostatę.
https://youtube.com/watch?v=QeSycf6A7pI
#telefony #nostalgia #wezly
Zaloguj się aby komentować
Mam tyle lat, że wielu z was nawet nie wie, że taka gra istnieje.
Robbo produkcji polskiej firmy LK Avalon
Pierwotnie wydana na Atari XL/XE a później na comodore 64 i MS-DOS
#gry #nostalgia





Zaloguj się aby komentować

Szef CBA Paweł Wojtunik w rozmowie z Elżbietą Bieńkowską ujawnił, że to szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz polecił swoim służbom podpalenie budki strażniczej przed ambasadą rosyjską. Doszło do tego podczas marszu niepodległościowego w 2013 roku. Zamaskowani sprawcy obrzucili wówczas budynek rosyjskiej...
Test - magazyn konsumenta (1992 r.)
reportaż redaktor Barbary Olszewskiej o podrabianych w Polsce m.in. żywności, odzieży, kosmetykach i detergentach :)
#nostalgia #starszezwoje (taśmy 35 mm) #dokument #podrobki #handel #vhs

Zaloguj się aby komentować
Ech to były czasy. Dziwen nawet jeszcze dobrze nie opierzony, a łoił na Pegazusku aż miło i nie myślał o problemach. Szczylanie do kaczków, cyrk w którym lewel z małpami otwierał nowe poziomy irytacji, czy tanksy i budowa własnych map, które i tak się nie zapisywały i grasz póki nie wyłączysz konsoli. Lecisz we wtorek z ojcem na jarmark, typ daje wam do grzebania worek kartridżów, widzisz i kupujesz piękne mechy, co się naparzają, w domu odpalasz i masz 999 wersji Mario i Dr. Mario. Piękne czasy.
Ja miałem taki zestaw jak ten z klawiaturą.
#nostalgia #pegazus #retrogaming #wspominki #sowapogodzinach





Zaloguj się aby komentować
Kupilem chleb z maslem i cukrem
Mimo ze ten chleb to raczej taka chlka to i tak nostalgia 100%
#jedzenie #nostalgia

Zaloguj się aby komentować