Dzisiejsza wycieczka skuterem do pracy to był doprawdy znakomity pomysł
#motocykle #skutery #debilizm

Dzisiejsza wycieczka skuterem do pracy to był doprawdy znakomity pomysł
#motocykle #skutery #debilizm

Polecam motokoc tylko taki pod konkretny model, zapinany na skuter, a najlepiej w ogóle "przykręcany". Tylko taki moim zdaniem zdaje egzamin bo nie napierdziela na wietrze. Są jeszcze te takie a'la fartuchy ale to się sprawdza jak masz max kilka kilometrów, bo i tak podwiewa.
Minus taki że to jest dość drogie, czasem rysuje owiewki no i jak masz cieplejszy dzień to tego łatwo nie zdejmujesz więc jak nagle wywali 20 stopni jak u mnie ostatnio to albo jedziesz z taką zwinięta bułą na kolanach albo masz saunę 😉
Zaloguj się aby komentować
#skuter #motocykle
Ehh.. nie odpala dziad. Iskra jest, paliwo widzę leci. Ciekawe o co mu chodzi. Jeździł aż pewnego ranka przy odpalaniu zakręcił na pół sekundy dwa razy i zdechł. Co jeszcze można sprawdzić bez większego rozkręcania? Próbowałem z samostartem bez filtra i też lipa.

Zaloguj się aby komentować
#motocykle
Wczoraj po południu korzystając z pięknej pogody postanowiłem trochę pojeździć. Moja ulubiona trasa Opole-Javornik-Ladek Zdrój- Złoty Stok i powrót do domu. Niestety w samych górach na drodze leży już sporo liści, więc nie było okazji szybko pojeździć w zakrętach. Przejechałem tylko 260 km, ale i tak jestem szczęśliwy,że udało się wygospodarować kilka godzin na Moto




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wstawiony na pierwsze zimowanie w nowym garazu.
Docelowo jak wykoncze garaz to bedzie stal bokiem pod schodami, ale do tego potrzebuje wozki pod oba kola.
Uzywa ktos i moze polecic cos sprawdzonego?
#motocykle

@bartek555 ładnie i drogo to może takie coś: https://azzon.pro/products/motorcycle-platform
Zaloguj się aby komentować
Jesień to bardzo okuratna pora roku dla anonka:
jest chłodniej, więc...
d⁎⁎a już tak się nie poci się
mniej n0rmideł na chodnikach
jest klimat na spacerach (tak, jestem jesieniarzem)
Przepoliłem komarka (#motocykle) zrobiłem zakupy (wutkia dla starego i parę rzeczy sobie) i jeszcze tylko ogolić ping-pongi na jutro, bo l0szunia wpada.
Aha, bym zapomniał o komecie, bo już niebawem będzie widoczna na nieboskłonie.
Kronos 20x60 (#astronomia) szykowany.
#przegryw

Zaloguj się aby komentować
#motocykle
Zastanawiam się nad oponami na przyszły sezon.
W listopadzie serwisuję moto, a obecnie jeżdżę końcówkę jeszcze na 9 letnich gumach... (co prawda moto tylko 8k nalotu).
Co radzicie kupić do Suzuki GW250?
Front 110/80 17 - Rear 140/70 17
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #ankieta
Zaloguj się aby komentować
Dwie godzinki jazdy po pracy, zmarznięty wróciłem ale taki szczęśliwy że szok. Pięknie jest, mała Forza rządzi
#motocykle #skuter #jesien

Zaloguj się aby komentować
#motocykle #rzeszow #podkarpackie #majsterkowanie
Rzeszow +100km
Ktos pomoze bo juz brak mi sil do te zlej ku%^*, nic w tym roku nie pojeździłem.
Nie pali na jeden cylinder i nie jestem w stanie zdiagnozowac czemu.
Ktos pomoze lub poleci kogoś kto zdiagnozuje
Moge podjechac na jednym garze do 100km z Rzeszowa. Naprawić sobie naprawie sam tylko trzeba mi podpowiedzić co.
Nie chce mi sie już nawet kolejny raz tego rozbierać.

@bucz Ja się nie znam, ale zaciekawiło mnie, co odpowie pan chatgpt
Rozumiem, że masz problem z jednym cylindrem, który nie pali, i szukasz pomocy w okolicach Rzeszowa. Na podstawie zdjęcia widzę silnik, gaźnik i elementy układu paliwowego, co może dawać pewne wskazówki, gdzie szukać problemu. Oto kilka rzeczy, które warto sprawdzić, gdy jeden cylinder nie działa:
Świeca zapłonowa i układ zapłonowy:
Sprawdź, czy świeca zapłonowa w problematycznym cylindrze jest czysta i sprawna. Możesz ją wykręcić, przyłożyć do metalowej części silnika, zakręcić silnikiem i zobaczyć, czy jest iskra.
Skontroluj cewkę zapłonową i przewód prowadzący do tego cylindra. Czasami uszkodzona cewka lub przewód mogą powodować brak iskry.
Gaźnik i dostarczanie paliwa:
Na zdjęciu widzę gaźnik, więc możliwe, że gaźnik odpowiedzialny za ten cylinder jest zatkany lub zabrudzony. Warto sprawdzić i wyczyścić dysze oraz upewnić się, że paliwo jest dostarczane prawidłowo.
Sprawdź również filtr paliwa i wężyki, aby upewnić się, że paliwo dociera do gaźnika. Sprawdź, czy nie ma nieszczelności w dolocie powietrza.
Test kompresji:
Jeśli układ zapłonowy i paliwowy działają prawidłowo, warto przeprowadzić test kompresji w obu cylindrach. Jeśli jeden cylinder ma niską kompresję, może to być spowodowane problemami z zaworami, pierścieniami tłokowymi lub uszczelką pod głowicą.
Regulacja zaworów:
Źle wyregulowane zawory mogą powodować problemy z odpalaniem cylindra. Jeśli zawory są zbyt luźne lub zbyt ciasne, mogą wpływać na pracę cylindra.
Jeśli chcesz sam naprawić motocykl, ale potrzebujesz wskazówek dotyczących diagnozy, zacznij od sprawdzenia iskry, paliwa i kompresji. Możesz też poszukać kogoś w okolicy, kto pomoże w diagnozie – na forach motocyklowych lub w grupach na Facebooku, gdzie ludzie z Rzeszowa i okolic wymieniają się kontaktami do mechaników.
Daj znać, jeśli potrzebujesz więcej szczegółów dotyczących którejkolwiek z tych kwestii lub jeśli chcesz zawęzić diagnozę na podstawie konkretnych objawów!
Sprawdź po kolei ;
Świeca czy nie jest zalana i czy jest iskra
Przewód czy nie ma przebicia
Paliwo czy jest w komorze plywakowej (poluzuje śrubę na dole i zobacz czy coś leci)
Jezeli masz prąd i nie masz zawalonego filtru powietrza to pozostaje kwestia gaźnika.
Możesz (ja bym tak zrobił) przestawić śrubę składu mieszanki na tym gaźniku. Reguluje się to za pomocą śruby, zwykle płaski śrubokręt. . Najpierw powoli wkreć tą śrubę do końca LICZĄC ile obrotów zrobiłeś. To ważne.
Później Wykręć tak jak było i dodaj np dwa obroty więcej, tylko na próbę. Spróbuj w różnych ustawieniach.
Jak nic się nie zmienia to wróć do ustawień wyjściowych.
Jeżeli to nic nie da i zakładamy że masz sprawny układ paliwowy (wężyki nie zagięte, filtr paliwa czysty) to pozostaje zdjąć gaźniki i zobaczyć co się tam dzieje.
Jak nie masz dwóch lewych rąk to jesteś w stanie zrobić podstawowy przegląd samemu.
Są teraz preparaty do czyszczenia gaźników, do tego sprężone powietrze i wstępnie sam możesz czyścić. Jak nie czujesz się na siłach to pozostaje serwis.
@bucz nie polecam jazdy na jednym garze. Znajomy z grupy jechał tak Yamaha Super Tenere, na jednym pracującym cylindrze. Paliwo, które nie zostało spalone w cyklu pracy zebrało się w układzie wydechowym. A jak się już go nazbieralo, to się po prostu zapaliło. Finalnie cała lewa strona motocykla po prostu się spaliła.
Osobiście polecam serwis motocyklowy Husator w Opolu. Wiem, że to daleko, ale tam przyjezdzaja motocykle z odległych krańców Polski. Kuba potrafi zdziałać cuda...
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #112 #ratownictwomedyczne #fjs #ciekawostki
Transport z RCKiK do szpitala św. Zofii na ulicy Żelaznej w Warszawie.

Zaloguj się aby komentować
#motocykle
Chciałbym zacząć montowacć jakieś filmiki z dostaw żarcia - potrzebuję jakiegoś najlepiej zestawu dwóch kamer - jedna na kierownicę skierowana w moją stronę a druga na kask. Pewnie trzeba będzie dwie oddzielne kamerki a potem montaż i synchronizacja dźwięku.
Zaloguj się aby komentować
To @SuperSzturmowiec wyjeżdżający z parkingu- Lunik IX Koszyce Słowacja
#heheszki #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Przyjechalem tutaj wspierać Oświęcimian i jeść chaczapuri. I wlasnie mam jeszcze bardzo dużo chaczapuri. Chyba nie przejem xD
#hokej #motocykle #oswiecim #gruzja #chaczapuri

Zaloguj się aby komentować
Żegnaj Rakieto, piękna kusicielko.
Rocket wypożyczony na czas serwisu mojego Tigera właśnie wrócił do właściciela. Zrobiłem prawie 200 km, trochę emocje opadły i tak na chłodno patrząc, na stałe bym go nie chciał. Jasne, jest żywioł, zbiera się jak oszalały, wszystkie niewiasty się za nim oglądają, od brzmienia miękną kolana.
Ale na dzisiejszej stukilometrowej wycieczce tak mną wytelepało, że szukam teraz jakiegoś taniego poleasingowego kręgosłupa do przeszczepu. Po 40k km na Tigerze przyzwyczajony jestem do tego, że drogi asfaltowe są gładkie jak jajko. A nie są. Każda nierówność to strzał w kręgosłup i pod koniec miałem już naprawdę dość. Można się tym pobujać z godzinkę, ale jakbym miał jechać na drugi koniec kraju, to bym się popłakał.
Sprzęt tylko do lansu. Jazda turystykiem chyba mnie popsuła
#motocykle

@Shagwest U mnie w domu spali kiedyś znajomi z Hells Angels Poznań, jeden przyjechał na... nie wiem jak to się nazywa długa kierownica i wyglądasz jak jezus przybity do krzyża, ale dojechał i stwierdził, że mu było wygodnie. Fun Fact byłem młodym szczylem wiek 18lat i miałem ich odebrać z Hellsow w Tychach, wpadłem tam w różowej koszulce, a w rogu maczety i kije baseballowe, Uje mnie pamiętają do teraz
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #uber #glovo #skutery
Kask dostał mały upgrade ^^

Zaloguj się aby komentować
Dwa i pół litra, mówi to Panom coś, Panowie motoentuzjaści?
Tygrysek odstawiony na serwis, w zastaw dostałem Rocketa. Co za maszyna, po kilkunastu kilometrach przeciskania się w korkach odważyłem się odkręcić manetę i prawie mnie zwiało. Bestia. Diabelnie wygodna w dodatku. I z dobrymi hamulcami
I mam ją na dwa dni \m/
#motocykle #triumph

Zaloguj się aby komentować
Jesienne przepalanie i test żarówek.
#wsk125 #motoryzacjaprl #motocykle #klasycznamotoryzacja




Zaloguj się aby komentować
Mój brat przechodzi chyba kryzys wieku średniego... Takie o to cudo sprowadził z USA
@knoor #motocykle https://streamable.com/m780aa
Zaloguj się aby komentować
Powiem wam, że nie jestem przesądny, ale... xD
Dłubiąc sobie przy dwóch sprowadzonych harlejkach w trakcie lata bałem się, że nie zdążę na nich polatać i zastanawiałem się, czy nie kupić jakiegoś, który dla odmiany by jeździł. I chyba na drugi dzień patrzę, ogłoszenie. Dyna, edycja limitowana, poszukiwany model, do tego z europejskiego rynku i sprzedawana przez salon. Cena spora, ale mimo wszystko dość okazyjna zwłaszcza przy wszystkich modyfikacjach i dodatkach wpakowanych w moto.
Chyba tego samego dnia pojechałem go obejrzeć i po dziesięciu minutach kupiłem xD na spóźniony, urodzinowy prezent. Było tylko małe "ale" które wyszło w trakcie - dotychczasowy właściciel, który szykował sobie moto miesiąc temu rozwalił się na samochodzie, trup na miejscu. Nie na tym moto co prawda, ale wciąż. Stara trochę kwękała, że to zły omen, ja jednak przesądny nie jestem, więc cieszyłem się, że zrobiłem dobry deal.
Moto odebrałem dopiero parę tygodni po kupnie, wcześniej nie było kiedy. Na dzień dobry w garażu przy przestawianiu mi upadł xD Nie upuściłem motocykla chyba od dziesięciu lat (parkingowych gleb przy nauce schodzenia na kolano nie liczę), trochę się wkurzyłem, nie powiem. No ale co zrobić, tyle że nic się nie stało, straty zerowe, nic się nawet nie porysowało, bo zabezpieczenia ochroniły.
Pojeździłem trochę, fajny sprzęt. Aż parę dni później podczas jazdy odpadła mi tablica z mocowaniem i przywaliła w gościa, który jechał na moto za mną. Od, po prostu mocowanie się oderwało i odfrunęło. Tyle dobrego, że poza uszkodzoną owiewką w motocyklu, który jechał za mną nic się nie stało, bo tablica wraz z mocowaniem to solidny kawał żelastwa, spokojnie ponad 1.5kg wagi. Szczęście w nieszczęściu, ale wkurzyłem się już mocno, bo tablicę montował salon i nawet naciskali, że to zrobią. Salon w którym kupowałem miesiąc wcześniej wziął na siebie załatwienie nowego mocowania i naprawę czachy u poszkodowanego, tyle dobrego.
Moto potem trochę stał, w międzyczasie więcej dłubałem niż jeździłem, ogarniałem harlejki z USA i wyszło też, że na jednym z nich jeździ mi się wprost idealnie - stąd świeżo kupiony moto wyjechał na ulicę może jeszcze dwa czy trzy razy. I dwa tygodnie temu myślę sobie - pogoda ładna, to chociaż się przejadę, podładuję akumulator. Parę minut później jadę sobie, lekki skręt, prędkość śmieszna typu 30-40 km/h - i nagle jeb, leżę na ziemi. Chyba coś było rozlanego na asfalcie, straciłem przyczepność, motocykl ślizgnął jeszcze parenaście metrów i stuknął w krawężnik kierownicą. Straty już większe, pewnie parę tysi - zgięta kierownica, pęknięta klamka sprzęgła, rysy, mocowanie amorka do wymiany. Ja też się trochę poobijałem. Myślę sobie, że coś pechowy ten moto.
No i dziś wziąłem mojego kumpla-sąsiada, Irlandczyka, starszy gość po sześćdziesiątce na przejażdżkę C63, bo pytał, czy się karniemy xD I wracamy, idziemy do motocykla, opowiadam jak to wyglebiłem się i pokazuję efekty gleby, narzekam że teraz trzeba będzie to wszystko ponaprawiać i jakiś strasznie pechowy ten sprzęt, bo raptem zrobiłem może 500 km a cały czas jakieś problemy, począwszy od historii z poprzednim właścicielem, skończywszy na mojej wywrotce. On kiwa głową i mówi, że faktycznie kiepska sytuacja, z tym poprzednim właścicielem co robił moto dla siebie i się zabił to już w ogóle i że trzeba skropić wodą święconą, on to może zrobić w razie czego. Ja myślę sobie, że może nie taki głupi pomysł. I idziemy do windy, trzeba drzwi garażowe otworzyć, Irlandczyk wyciąga klucze, coś mu z nich odpada. Okazuje się, że miał przy kluczach medalik/breloczek z Maryjką i ten breloczek w kieszeni akurat teraz odczepił mu się i akurat teraz wziął i odpadł. Creepy xD Dla mnie to już przelało czarę, miałem trochę go pomodyfikować przez zimę, ale pi⁎⁎⁎⁎lę, naprawiam sprzęta i sprzedaję. Stan przeklęty. Jakby coś, nie kupujcie.
#motocykle #creepy
Zaloguj się aby komentować