pamiętacie pewnie ;), że prowadziłem Tibijski serwer dla ludzi po 30 z dziećmi i obowiązkami. Tibijska formula sie wyczerpala, chociaz serwer nadal dziala dla chetnych. Zmieniła się tylko nieco nazwa.
Natomiast dzisiaj przychodze do was z moją drugą gierkową obsesją.
World of Warcraft
Wszystko ofc jest zaplanowane tak zeby mozna bylo grac krotko a gdzies dojsc
Dodatek to TBC ale konta sa zlockowane na classicu - klient TBC lepiej dziala na maczkach
Ktoś kojarzy MMO "Ashes of Creation"? To taki projekt KIckstarterowy który chciał stworzyć grę z vibem pierwszego WOW, tworzony przez kupę czasu. Mieli bardzo dużo osób grających, a o samej grzej też kilka razy było głośno.
No to okazuje się że właściciel z momentem w którym otrzymał kasę od steama zrobił rugpulla i powiedział nara xD
@Fausto a co się tam stało? Ja wyjebałem jak przestał się uruchamiać po usunięciu spyware'u, a na Steamdecku jest niegrywalny w normalnej jakości grafiki.
@Fausto Grałem chwilę po premierze i pamiętam, że dobrze się bawiłem. Mam ochotę wrócić i jeszcze coś poklikać po tym jak usłyszałem, że mają ubijać gierkę. Tylko odstrasza mnie to, że pewnie sporo się zmieniło, a ja jestem totalnie zielony. Kim się teraz gra, polecasz jakieś buildy dla noobów? Jest w ogóle sens grać solo?
Zapraszamy do zrobienia zamieszania w grze, w której jest dopiero około 500-700 graczy na całym świecie, w tym około 200 aktywnych w naszej ePolsce!
Jesteśmy już poważną społecznością z gry przeglądarkowej lub jak kto woli z apką na androida i potrzebujemy waszej pomocy! Aktualnie toczy się wojna światowa, bomby atomowe spadają na naszą ePolske, karabiny są rozgrzane do czerwoności a pracownicy budowlani nie nadążają układać cegieł przed kolejnymi atakami na nasze szpitale. Zaczęliśmy być ośmieszani na arenie międzynarodowej przez naszych wrogów w grze. Gra to coś na podobieństwo erepublik lub e-sim jak ktoś zna. Dla tych, którzy nie znają - Eclesiar to gra w której jako obywatel państwa możesz zbudować własne fabryki, handlować na markecie, zostać politykiem z realnym wpływem na losy państwa, założyć holding i wchodzić na giełdę z akcjami, prowadzić gazetę, którą czyta cały świat gry, budować obiekty państwowe takie jak szpitale, bazy militarne, pola uprawne itp. z innymi graczami ulepszające dane regiony i najważniejsze - możesz zostać żołnierzem dołączając do składu militarnego i podbijać inne państwa przejmując ich regiony oraz korzyści z tym idące.
Ponieważ toczymy właśnie wojnę, w której celem przeciwnika jest wymazanie ePolski z mapy dosłownie każdy jeden gracz ma potężny wpływ na finalnie losy tej historii.
Mam nadzieję, że z Waszą pomocą szybko rozwiążemy wszelkie konflikty i pokażemy innym państwom nasza dominację genetyczną. To wszystko zależy od Was.
W Eclesiar można grać na różne sposoby - jeśli lubisz takie gry to z powodzeniem można tam siedzieć i kilka godzin dziennie, jednak nie każdy jest no-lifem i do prawidłowego rozwoju swojej postaci wystarczy tak naprawdę dosłownie 4-5 minut dziennie.
Większość czasu spędzamy na naszym discordzie gdzie gorąco Was wszystkich zapraszamy (link widoczny w grze w pierwszej wiadomości powitalnej od naszego prezydenta) Atmosfera jest naprawdę niesamowita bo siedzą tu ludzie w przedziale wiekowym 18-40lat - rozmowy od polityki w realu i grze, przez hobby, aż do wymieniania się ulubionymi aktorkami filmów dla dorosłych.
Niesamowicie robi się gdy nasz kraj musi walczyć z agresorem - wtedy discord płonie i każdy każdemu pomaga, aby tylko udało się wybronić nasze państwo lub podbić region innego. Oczywiście zobowiązujemy się również do pomocy dosłownie każdemu odpowiadając rzeczowo na wszystkie pytania związane z grą (i nie tylko)
Na start możecie liczyć na drobny upominek z naszej strony, wszystko po to, aby łatwo i szybko moc w prowadzić cię w nasze szeregi.
Serdecznie zapraszamy do zrobienia zamieszania w grze - wystarczy, że zarejestruje się z 50 osób, a będziemy największym mocarstwem w grze.
Obaj po wbiciu przez Ciebie 10 lvl dostaniemy taką samą ilość waluty z gry. Ty nic nie tracisz a my jako społeczność zyskujemy ponieważ cały "zysk" rozdysponuje na dofinansowanie nowych graczy.
Serdecznie zapraszamy do wywrócenia świata gry do góry nogami ;)
@Cedru zróbcie sobie jakiś swój autorski tag, żebym mógł nie widzieć tych wasze jednokomentarzowych kont spamujacych to gówno i wszyscy będziemy zadowoleni
« The Remarkable Life of Ibelin » to dokumentalno animowany film o zyciu Matsa Steena, chorego od urodznia na zadka dystrofie miesniowa ktora szybko przykula go do wozka, zostawiajac tylko palce. Dzieki przystosowanej do tego klawiaturce z bindami mogl sobie grac i prowadzic blog gdzie rodzice dali znac ze po 25 latach zmagan z choroba odszedl.
Dopiero wtedy odkryli skale zycia jakie wiodl w wirtualnym swiecie world of warcraft pod aliasem Ibelin, w roll playowej spolecznosci spedzil ponad 20k godzin, do jego achivmentow mozna zaliczyc pomoc matce w nawiazaniu wiezi z autystycznym synem, wyciagniecie kumpeli z depresji, zalofcianie sie oraz bardzo pozytywny impakt na zyciu wielu wietualnych kolegow, ktorzy przez 90% spedzonego z nim gametimu nigdy nie wiedzieli o niczym, zawsze odmawial voice a, zjazdow itp.
Niespodziewalem sie az takich feelsow na netflixie, ehh dobra zostaje dodany do listy alliantow ktorymi nie gardze.
Wydawnictwo Insignis zapowiada powieść ze świata League of Legends. "Ambessa. Wybrana przez wilka" autorstwa C.L. Clark w księgarniach od 26 marca 2025 roku. Wydanie w miękkiej oprawie liczy 504 strony, w cenie detalicznej 49,99 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.
Tron należy do niej. I zrobi wszystko, by na nim zasiąść.
Ambessa Medarda: wojowniczka, generał, matka. To kobieta, której należy się bać, a Medardowie w pogoni za chwałą nie mają sobie równych. Ambessa dowodziła armiami i dokonywała podbojów. Zabijała legendarne bestie, a wspinając się po szczeblach hierarchii, była zdolna do największych poświęceń. W końcu jej wysiłki zostały nagrodzone: wkroczyła w krainę śmierci, gdzie w wizji ujrzała siebie na tronie olbrzymiego imperium Noxian.
Jednak zanim stanie na jego czele, musi objąć przywództwo w swoim klanie. Roszczenia Ambessy do tego tytułu są kwestionowane przez jej kuzyna i byłego powiernika, Ta’Fika, który zna krwawe grzechy z jej przeszłości i wie, że nie może pozwolić na jej triumf.
Ambessa i Ta’Fik stoczą walkę o duszę Medardów.
Jednak ich wojna nie rozegra się wyłącznie na polach bitewnych. Córka Ambessy, Mel, potrafi z wdziękiem kruszyć mury ludzkich serc i wykorzysta swoje zdolności, by pomóc matce. Mimo tego w oczach Ambessy Mel jest tylko dzieckiem, któremu brakuje niezbędnych zabójczych instynktów. Mel zaś jest przekonana, że może zostać przywódczynią, która spełniłaby oczekiwania matki – gdyby tylko Ambessa dała jej czas…
Każdy kolejny dzień życia Ambessy staje się coraz bardziej niebezpieczny: rodzina ją zdradza, zewsząd nadciągają wrogowie, a w mroku przeciw niej sprzysięgają się niewidzialne moce… Lecz ona się nie ugnie. Spali cały świat, by zająć należne jej miejsce.
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Pierwszy raz odpaliłem Wowa na Classicu. Nigdy wcześniej nie grałem w tą produkcję , a słyszałem że najlepsza gra sieciowa pod słońcem. Gra niby stara. Grafika kiepska. Powtarzalne lokacje i potwory Natomiast rozwój postaci, ogrom świata i grywalnosc na wysokim poziomie. Typowy grind. Póki co się nie nudzę, bo do gry można wrócić w każdej chwili i nie ma uczucia, że się coś straciło wobec innych graczy. #worldofwarcraft #mmorpg #gry #sieciowe #rpg
W WoWa akurat nie grałem, ale nostalgia mocno za pierwszym mmo KalOnline + później lineage 2 :) największy urok to właśnie znajomi z którymi razem się pyka, inaczej to potężna grindownia
Tęsknię za czasami gdy każdy grał w tibie, a na serwerze było po 1000 ludzi. Ktoś kto miał pacc był uważany za elite xD (miałem bo handlowałem kasa z tibii), te dzieciaki co prosiły o itemy. Ależ to był klimat...
Kilka podejść robiłem przez lata do wow'a, bo kolega jest oddanym graczem, a przynajmniej był kiedyś, nie wiem co w tej grze wciąga, bo grafika aż odrzuca, wiem, że to nie najważniejsze ale jest tragiczna zwłaszcza, że przez lata nie widać rożnicy byle było jak najwięcej graczy z woodenPC. Kiedyś jak był czas na grę wciągające było Lineage 2 zanim je zepsuli.
Dropnęły mi BoHy z Necro. Czyste hormony szczęścia. I zacząłem się zastanawiać czy podobnie się czują hazardziści jak im się uda coś wygrać?
Różnica taka że w #tibia wydaję 30zł na PACCa i albo dropną albo nie dropną, mogę sobie czerpać endorfinki aż się stamina nie wyczerpie (2h dziennie z bonusem, maksymalnie 42h pod rząd). A w jednorękiego bandytę w końcu przegrasz wszystko łącznie z krzesłem na którym siedzisz bo tak działa matematyka xD
#gry #mmorpg proszę by ktoś kumaty z #psychologia mnie ewentualnie wyjaśnił jeśli mój #gownowpis zawiera jakieś błędy merytoryczne w sprawie uzależnień
@wombatDaiquiri byla podobna crypta zrobiona na mapce wykopots i mieliłem kółka drutem od 40 do 100 lvl tam jak poyebany bo ladnie oddawalo. Narobiles ochoty na tibiaczenie
Cześć Hejto! Trochę milczałem ostatnimi dniami, jednak był ku temu powód - mieliśmy prawdziwą burzę aktywności w naszym projekcie. W końcu przy sobocie udało mi się zebrać myśli i napisać kilka słów aktualizacji o 3Dragons - czyli próbie stworzenia gry MMORPG, czegoś na wzór Tibii, ale w 3D.
Start Serwera Beta!
Trzymajcie się mocno, bo mamy zaczynamy od rakiety - zdecydowaliśmy, że już 1 marca 2024 roku uruchomimy otwarty serwer Beta 3Dragons. Naszych patronów wpuścimy 3 dni wcześniej.
Poprawki, poprawki i... poprawki
W zasadzie od momentu, w którym postanowiliśmy, że to już - pracujemy jeszcze mocniej nad poprawkami. W ciągu kilku ostatnich dni zarówno do serwera jak i klienta gry weszła masa poprawek które odkryliśmy na naszych wewnętrznych play testach. Wstyd się przyznać, ale nagle przestało nam działać kilka podstawowych rzeczy. Klient gry doczekał się również wyświetlania informacji o pingu między klientem a serwerem.
Launcher
Poprzednie bety nauczyły nas tego, że nikt z własnej i nieprzymuszonej woli gry nie zaktualizuje. Dlatego 3Dragons doczekało się pełnoprawnego launchera, który przeszedł już kilka iteracji testów wewnętrznych i zyskał nowe usprawnienia. Jeśli coś na starcie Bety nie wypali, to będziemy mogli bez obaw łatać.
Gameplaye
Na naszym koncie YouTube wylądowały dwa nowe gameplaye. Widać na nich początki gry, możliwości kamery i kilka nietypowych systemów. Link do kanału: https://www.youtube.com/@3DragonsGames/videos
#rozdajo
Na koniec coś co wszyscy lubią najbardziej, czyli #rozdajo ! Z okazji startu mamy do wydania dzisiaj Bronze Supporter Pack na serwerze 3Dragons. Oprócz wspomnianego już wcześniejszego dostępu na serwer Beta, dodaje on również unikalne stroje oraz emojis w grze. Zasady są proste - piorunujesz, a ja w poniedziałek około 12:00 wyłonię zwycięzcę poprzez Hejto Los. Nie dyskryminujemy nikogo - piorunować może każdy! Informacje o Supporter Packu tutaj: https://3dragons.games/ots/donates/bronze