#wojna #izrael #lotnictwo
Czy ich już do reszty pojebało?

#wojna #izrael #lotnictwo
Czy ich już do reszty pojebało?

Mnie to szokuje, że muzułmanie, którzy zachowują się jak agresywne zwierzęta, mordują u siebie ateistów, innowierców, gejów, a nawet swoich uznanych za bluźnierców, ciągle dają się bić Izraelowi jak małe dzieci i nie odpowiadają na ich zbrodnie na muzułmanach.
Z jednej strony to dobrze, bo myślę, że byliby jeszcze gorsi od Izraela, gdyby uprawiali podobną do niego politykę, ale oni chyba nawet w Koranie (albo surach) mają zapisane, że trzeba zabijać żydów, a to żydzi ciągle bezkarnie zabijają ich.
Zaloguj się aby komentować
@Deykun tymczasem na ziemi Hans z Jurgenem: https://www.youtube.com/watch?v=JIpu6vSTWrQ
B25 to samolot, którym Amerykanie zrobili nalot na Tokio w odwecie za Pearl Harbour. Startował wtedy z pokładu lotniskowca i lądował w Chinach(?). Operacją dowodził ppłk Dolittle.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajd_Doolittle%E2%80%99a?wprov=sfla1
Zaloguj się aby komentować
W 2018 roku zwykły chłopak – Richard Russell, pracownik obsługi naziemnej lotniska w Seattle – wszedł do pustego Bombardiera Q400 linii Alaska Airlines.
Samolot ważył ponad 30 ton. Richard nie był pilotem, nigdy nie brał lekcji. Latać nauczył się grając… w gry komputerowe. Oderwał się od pasa startowego tak, jakby robił to całe życie. Wieża pytała, czy wie co robi. Odpowiedział spokojnie: „I’ve played some video games”.
Nie porwał nikogo, nie miał żadnych żądań. Od początku wiedział, że nie ma planu bezpiecznego lądowania. To miał być lot ku wolności – ostatni i tylko dla niego. W powietrzu tańczył z maszyną ważącą dziesiątki ton. Zrobił...
#drugawojnaswiatowa
#lotnictwo
#ciekawostkihistoryczne
Messerschmitt 323 Gigant miał 28 metrów długości, 55 metrów rozpiętości skrzydeł i ważył 27 ton. Dla porównania amerykański B-29 SuperFortress mierzył 30 metrów długości, miał 43 metry rozpiętości skrzydeł i ważył 33 tony
Zaloguj się aby komentować
Paczajta opt co dziś ustrzeliłem (srajfonem)
#lotnictwo #uk #lakedistrict
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Amerykańscy żołnierze oglądają wrak japońskiej łodzi latającej Kawanishi H8K Emily na atolu Makin, 1944 r.
Kawanishi H8K (kodowe oznaczenie amerykańskie Emily) była ciężką łodzią latającą używaną przez Japonię podczas II wojny światowej. Samolot miał rozpiętość skrzydeł 38 m i długość 28 m.
#iiwojnaswiatowa #lotnictwo #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

Zaloguj się aby komentować
#wojsko #lotnictwo #airshow #radom
No ta wychwalajmy nadal łamanie prcedur, na pewno bedzie lepiej

@binarna_mlockarnia Politolog będzie się wypowiadał o winie pilota z taką pewnością gdzie na raport z tego wypadku od specjalistów pewnie będziemy czekali jeszcze długo. Jaki wstyd dla uczelni mieć takiego dzbana w szeregach, nie znam się na lotnictwie ale jestem daleki do obrażania kogoś bez dowodów.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Missing man formation dla SLABa nad Bialym Domem
...w tle pomaranczowy z sebixem
#lotnictwo

Zaloguj się aby komentować
Październik 1993 Okęcie Warszawa.
Zwykły Concorde a tuż obok cud klasyki w wysublimowanym limitowanym malowaniu...
FSO POLONEZ
#samoloty #lotnictwo #samochody #polonez #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Efka która miała być niespodzianką SLABa na Radom z okazji 10lecia Tiger DEMO Team. Mam nadzieję że zostawią ją już w takim malowaniu. W nadchodzący weekend podczas Athens Flying Week organizatorzy, by upamiętnić SLABa, zapowiedzieli przelot formacji missing man formastion.
#lotnictwo

@modulator_serwisu nie bardzo rozumiem jaki jest sens twojej wypowiedzi. Skoro tak cię martwią resursy to chyba dobrze ze się pozbyliśmy migów i kupujemy nowsze maszyny, nie? Migi które mamy będą latały do uzyskania gotowości bojowej eskadry naszych F35, czyli jeszcze +/-2 lata. Ktoś je musi serwisować do tego czasu. Słyszałeś o programie "Transition"? Nasi technicy już dawno zaopiekowani, przeszkoleni... żadnych pochopnych ruchów.
missing man formastion.
Hold w imieniu gościa który powinien bronić polski a przez brawurę obniżył nasze zdolności obronne.
A za kilka lat kiedy kiedy wybuchnie wojna, przegramy ją, to prawdziwi weterani, bohaterowie będą wytykani palcami.
Wgl mało nam 300mln straty jeszcze niech jedna formacja wypali paliwa na kilkaset tysięcy, a jak cos znów pojedzie nie tak to znów "chłopaki nic się nie stało", kolejne formacje missing...
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować

Już pod koniec października 2025 roku Air Arabia szykuje duże zmiany dla pasażerów z Polski. Kraków i Warszawa zyskają więcej połączeń do Sharjah, a to oznacza nie tylko łatwiejszy dostęp do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To także nowe możliwości dalszych podróży. Już teraz Air Arabia ma w...

W trakcie ostatnich prób do Air Show w Radomiu, w dniu, w którym rozbił się myśliwiec F-16, doszło do groźnej sytuacji w powietrzu. Samolot, którym leciał major Maciej „Slab” Krakowian, znalazł się niebezpiecznie blisko samolotu szkolno-bojowego FA-50. W artykule transkrypcja korespondencji między...
jako samozwańczy ekspert od lotnictwa pragnę wyrazić opinię: dobrze, że wielski lotnik Słabosz wbił się w ziemię podczas ćwiczeń, a nie w tłum ludzi, a wszyscy, którzy pozwolili mu na latanie poniżej bezpiecznego minimum powinni za to beknąć
#wypadek #lotnictwo
Po wypadku gdzie odłamki samolotów po zderzeniu w powietrzu poleciały w tłum, strefy akrobacji są projektowane w taki sposób, że w ludzi nie powinno nic wlecieć w razie w.
Dokument o tym wypadku: https://www.youtube.com/watch?v=61muGaVmrTs
Zaloguj się aby komentować
Dowóctwo generalne sobie wymyśliło.. zbiórkę na siepomaga dla rodziny pilota. K⁎⁎wa, to jest jakiś matrix.
https://x.com/DGeneralneRSZ/status/1961450334833856938
#wojsko #lotnictwo #jprdl

@PanNiepoprawny dużo osób pisało w komentarzach ze nie chcą zwrotu kasy za bilety tylko przekazania dla rodziny pilota. Założyli zbiórkę bo prościej wszystkim zwrócić a jak ktoś chce, to niech wpłaci.
Ja pewnie wpłacę na inny charytatywny cel, pewnie rodzina pilota i tak ma ubezpieczenie na życie oraz rentę po ojcu i mężu.
Zaloguj się aby komentować