Mogliby się trochę postarać xD
#oszukujo #cyberbezpieczenstwo #gownowpis

Mogliby się trochę postarać xD
#oszukujo #cyberbezpieczenstwo #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
I stało się https://mennica24.pl/ przestała się ładować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #scam #inwestycje #ciekawostinwestycyjne #mennica24
Zaloguj się aby komentować
https://mennica24.pl/ Sprzedaje złoto, zawija hasjs, złota nie wydaje. Scam trwa od dawna. Strona wciąż stoi.
Grupa Mennice Polskie Sp. z o.o. (nie mylić z Mennica Polska sp. z o.o.), posiadająca portal mennica24.pl, nie jest obecna w prowadzonym przez NBP rejestrze działalności kantorowej. Każdy podmiot, który chce w Polsce handlować złotem, powinien być na tę listę wpisany.
Spółka od 2019 roku nie złożyła do KRS sprawozdania finansowego. Ponadto odkryto, że środki klientów nie były kierowane na przypisane do ich transakcji konto techniczne, ale bezpośrednio na konto spółki, gdzie bezpośredni dostęp
do funduszy miał choćby zarząd Grupy Mennice Polskie Sp. z o.o.
Według zgłoszeń klientów internetowy sklep Mennica24.pl od kilku miesięcy nie realizuje opłaconych zamówień na produkty z cennego kruszcu.
Źródło:
ps. czy to normalne że firma posiadająca na stanie sztabki złota o wartości 300 k pln / sztuka, posiada kapitał zakładowy równy 50k zł?
#cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #scam #inwestycje #ciekawostinwestycyjne
Stanowisko Mennica24.pl
Nieprawdą jest że ludzie wpłacali pieniądze i nie dostawali zamówionych produktów. Istnieją opóźnienia w realizacji wysyłek ale wysyłki są realizowane w zasadzie codziennie.
W artykule podana jest informacja że wartość nierealizowanych zamówień to nawet kilkaset milionów złotych. Firma nie miała przez okres 15 lat łącznie takiego obrotu.
Firma nie jest zarejestrowana w NBP ponieważ sprzedaż nie odbywa się w punktach stacjonarnych. Ustawa dotyczy tylko i wyłącznie punktów stacjonarnych!! Na początku działalności firma posiadała taki wpis (również do wglądu) ale nie prowadziła tego typu działalności w rozumieniu ustawy i dokonaliśmy jej wykreślenia.
Nazwa również jest na rynku od ponad 10 lat i nie podszywamy się pod nikogo. Działamy pod swoją marką.
W artykule jest informacja iż firma była w postępowaniu naprawczym i jest to niezgodne z prawdą. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.
Zaloguj się aby komentować
#scam #oszustwo #phishing #cyberbezpieczenstwo #oszukujo

Zaloguj się aby komentować

Podrzucam, w razie gdybyście nie słyszeli lub zapomnieli skorzystać. Dupochron na wypadek ewentualnej próby wyłudzenia kredytów na Wasze dane.
Od 1 czerwca 2024 r. instytucje finansowe (np. banki) będą miały obowiązek weryfikować, czy numer PESEL jest zastrzeżony przy zawieraniu np. umowy kredytu...
mBank - miałem zostawić po zmianach z wypłatami blik, jednak nie było czasu przez wyczerpanie remontami i odbiło się to czkawką.
1. Finanse obecnie podpinane tak, żeby ile się da płacić z własnych środków, a nie pożyczać od banków. Wyliczone wszystko z poduszka do kolejnego marca. Finanse skrupulatnie liczę od jakichś 3 lat.
2. MBank wysyła sobie zapytanie z niczego do BIK. Pierwszy raz od kiedy mam alerty, a będzie to już kilka lat dobrych.
3. Wysyła zapytanie w sobotę wieczór - całkiem rozsądny czas dla klienta i zupełnie nie niepokojący.
4. Alert odczytuje dopiero jak z domu zabrali się znajomi po odwiedzinach.
5. MBank ma akurat update systemu i wywalone w udzielenie konkretnej informacji. Odbicie od ściany na infolinii.
6. Rozwalony sen, bo jednak kij go wie z czego wynikał alert i czy ktoś nie kombinuje z pożyczeniem hajsu na kredyt od ręki i przelaniem hajsu.
7. Pięknie mBank, idealne wyczucie czasu, zwłaszcza przed planowaną przerwa techniczną. Trudno połączyć czasowo dwa rodzaje zdarzeń w takiej instytucji jak bank.
8. Rano nawet nie potrafili potwierdzić moich danych od ręki, mimo połączenia za pomocą aplikacji. Też bardzo uspokajające. Oczywiście, po którymś połączeniu tą samą metodą nagle zadziałalo.
#mbank #zalesie #cyberbezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Zgadnijcie kto na dziś miał zaplanowane podpisanie umowy o współpracę (i podpisał!) z bardzo ambitnym dystrybutorem #crowdstrike ?
no jak to kto? Ja.
Będzie z tego dużo pracy z tego co widzę
#informatyka #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #microsoft #praca

@GordonLameman Kwestia marketingu.
Dla managementów: „CrowdStike wreszcie zarządził globalną inwentaryzację. Twój admin podszedł do każdego systemu osobiście, stare i niepotrzebne wreszcie zostały wyłączone”.
Dla IT: „ktoś w CrowdStike prawdopodobnie zatrzymał kolejną falę zwolnień w IT. Teraz widać, ile w biznesie zależy od systemów IT. Widać też, że trzeba jednak czasem podejść do komputera i admin z dalekiego kraju się nie nada. A admin z dużej firmy zewnętrznej może nie mieć czasu albo podnieść cenę”
@grv
Ta sytuacja nie zmienia mojego pozytywnego zdania o CS.
Ale muszę z dwoma klientami pogadać bo stanęła im produkcja przez to, a 4-5 lat temu mówiłem im że mają sobie wdrożyć 1-2 dniowe opóźnienie w deploymencie aktualizacji, żeby zespół it miał czas na testy.
No i teraz muszę zapytać co się z tym stało
@GordonLameman Ja czekam na info od CS jak do tego doszło, potem będę sobie opinię wyrabiał (czyli ewentualnie zmieniał).
Jeśli chodzi o update - moja polityka aktualizacji sensora byka ustawiona na n-2 ale to nic nie zmieniało.
To, co CS wypuścił to NIE BYŁ sensor. To był content update, czyli (z mojego rozumowania) to samo, co puszczają w razie rozpoznania nowego zagrożenia aby szybko zainstalować na wielu hostach. Plik miał 40kb, został poprawiony po około 80 minutach.
Nie wiem, czy klient CS ma możliwość opóźniania content updates oraz nie sądzę, aby była to dobra droga (ze względu na incident response).
Zaloguj się aby komentować
Attention Tomeczki mój pierwszy mem
#cyberbezpieczenstwo #heheszki #it #programowanie

Zaloguj się aby komentować
#scam #oszustwo #cyberbezpieczenstwo #technologia
Scammerzy używają legitnej usługi.
Nie znalazłem strony dekodującej skracany link,

Zaloguj się aby komentować
Kacapersky zwija biznes z USA.
#technologia #cyberbezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować

Polskie firmy atakowane są przez cyberprzestępców już 2000 razy tygodniowo. Rosnącym problemem jest ransomware – w czerwcu nawet 3,65% rodzimych firm doświadczało różnego rodzaju problemów z oprogramowaniem szyfrującym – wynika z danych opublikowanych przez Check Point Research. Eksperci informują...

Internetowy gigant planuje zakup firmy Wiz, zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Wojna o usługi chmurowe nabiera tempa.
#biznes #technologia #cyberbezpieczenstwo #wiadomosciswiat
#owcacontent <- tag do blokowania moich wpisów

Australia planuje wprowadzić do końca roku prawo zmuszające firmy internetowe do proaktywnego zaprzestania umieszczanych na platformach oszustw pod groźbą nałożenia wysokich kar finansowych, oznajmił w piątek krajowy organ ochrony konsumentów, co może doprowadzić do kolejnej rozgrywki z Big...

W aplikacji od #OpenAI na #komputery #Apple odkryto poważny problem. Po drobnej modyfikacji plików programu okazało się, że treści rozmów prowadzonych przez użytkownika były przechowywane lokalnie w formie czystego tekstu. Jak to możliwe, że program napisany przez niezależnego dewelopera był w...

Po komunikatach o wycieku danych klientów sklepu dla dorosłych oraz dużego sklepu meblowego mamy kolejne doniesienia o konsekwencjach ataku na selly.pl. Tym razem naruszenie zgłosił właściciel aż trzech sklepów z artykułami sportowymi i rowerowymi.
Serwis niebezpiecznik.pl poinformował o mailu...
Wysyp nagrań z OH MY H@CK 2023
Adam Haertle: Bo to niedobra rada była, czyli rekomendacje, które szkodzą, zamiast pomagać | OMH 2023
Wszystko tutaj ->
https://www.youtube.com/@PROIDEAconferences/videos
Łącznie 30 nagrań, również bardziej technicznie.
#bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #OMH #zaufanatrzeciastrona
Zaloguj się aby komentować

Prawie jedna trzecia (31%) przedsiębiorstw korzystających ze środowisk OT zgłosiła więcej niż sześć włamań w ciągu ostatniego roku (wzrost z 11% rok wcześniej).
Fortinet opublikował wyniki globalnego badania w dokumencie 2024 State of Operational Technology and Cybersecurity Report, w którym wzięli...
Tłumacz w dobrej wierze takiemu @Cybulion,że coś jest newsem w #nauka a ten dalej,że to szurstwo i po podaniu linków zesra się wrzucając na czarną... Tak jakby bycie "szurem" oznaczało bycie niewykształconym idiotą... No sorry...
O czym mowa i dlaczego wrzucam to w temat "nauka" ? O organoidach/biokomputerach. Brain-on-a-chip jest jednym z ciekawszych prób badań naukowych nad mózgiem i jednocześnie nad (bio)elektroniką którą streścić można jako badanie łączenia z elektroniką elektronice i #ai organicznych neuronów. Oczywiście głównie chodziło o badania nad mózgiem/jego tkankami.Ale przecież potencjalne możliwości nie kończą się na tym.
Materiały prasowo-naukowe które o tym wspominają to przykładowo:
https://sg.news.yahoo.com/scientists-connect-16-mini-brains-175012628.html
https://www.ntnu.edu/documents/984515/1284095817
https://ncats.nih.gov/research/research-activities/tissue-chip/meet-chip/brain
Macie i na youtubie:
https://www.youtube.com/watch?v=_Il1sKcC53w
A teraz może kilka artykułów naukowych bo nie chce się wam wierzyć ? ależ oczywiście
Artykuły w Nature. Naukowiec który badał tego typu wcześniej - Edward Rogers koncentrował się raczej na wykorzystaniu tego typu układów w badaniu urazów mózgu:
https://www.nature.com/articles/s41598-019-51541-x - 2019. Wcześniejszy artykuł w Nature Rogersa.
https://www.nature.com/articles/s41598-022-14937-w - 2022.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6783295/ - 2022. Również nastawione głównie na medycynę i badanie chorób
I tutaj macie materiał o "biokomputerze" w Nature - niestety za paywallem:
https://www.nature.com/articles/d41586-023-03975-7
Inny artykuł - będący wstępniakiem odnośnie wykorzystania organoidów:
https://www.frontiersin.org/journals/science/articles/10.3389/fsci.2023.1017235/full
A tu już artykuł rozważający ewentualny wpływ organoidów na #cybersecurity #cyberbezpieczenstwo :
https://www.mdpi.com/2674-1172/3/2/7
Zatem "Szurstwo" ? To co pisze @Cybulion do @CzosnkowySmok
@CzosnkowySmok spokojnie, mini mózgi nic ci nie zrobią
Jest zabawnym pieprzeniem ignoranta. Na razie oczywiście nie zrobią. Ale cholera wie do czego w przyszłości można wykorzystać opartą o nie elektronikę. Ponieważ badania nad organoidami podobnie jak optogenetyka i magnetogenetyka są faktem,są dziedzinami nauki których większość nie kojarzy - ale potencjalnie groźniejszymi dla nas jak AI. Groźniejszymi przez to,że badania te dają przełożenie dające narzędzia przyszłej ingerencji w działanie naszych mózgów.Ponadto widzę tu coś całkiem blisko opowiadania Harlana Ellisona "Nie mam ust a muszę krzyczeć":
https://en.wikipedia.org/wiki/I_Have_No_Mouth,_and_I_Must_Scream
#nauka #badanianaukowe #biologia #medycyna #elektronika #bioelektronika


@dsol17 ja pi⁎⁎⁎⁎le nie miałem cię na czarno ale mocno to rozważam. Twoje przemyślenia są w stylu "teraz ktoś bada komórki mózgowe, więc NIE WYKLUCZONE jest, że stworzą super potężne AI, którego jedynym celem będzie zniszczenie ludzkości i zniewolenie wszystkich, w imię władzy elit, TO JUZ SIE ZACZĘŁO".
Ator, to ty?
Ator, to ty?
Nie znam typa,youtuber jakiś chyba
@maximilianan a to mod może mieć kogoś na czarno ?
"teraz ktoś bada komórki mózgowe, więc NIE WYKLUCZONE jest, że stworzą super potężne AI, którego jedynym celem będzie zniszczenie ludzkości i zniewolenie wszystkich, w imię władzy elit, TO JUZ SIE ZACZĘŁO".
Zamiast to wyśmiewać i sprowadzać do nonsensu zrozum co ja napisałem:
Ktoś bada komórki mózgowe również pod kątem ich współpracy z elektroniką i wykorzystania ich w elektronice.
Tak, na podstawie tej technologii można wyhodować coś w rodzaju potężnego AI, ale równie dobrze może to posłużyć:
a) opracowywaniu sposobów na modyfikację pracy mózgu/wymazywanie wspomnień lub wprowadzanie fałszywych
b) może z tego powstać coś w rodzaju świadomego mózgu pozbawionego ciała (stąd nawiązanie do książki)
c) innym rozwiązaniom których ci nie podam na szybko bo mi się nie chce bawić w rozważania i za rączkę prowadzić.
Tylko ze względu na netykietę i fakt,że jesteś modem nie określę tego dobitniej jak tylko brak wyobraźni i czytania ze zrozumieniem z twojej strony.
Zaloguj się aby komentować
Jeśli masz konto na: agatameble.pl, runsport.pl, cycleshop.pl lub sklepdlabiegaczy.pl to jak najszybciej zmień hasło.
Niebezpiecznik po sygnałach czytelników poinformował o zhakowaniu bazy danych wspomnianych sklepów .Są rozsyłane maile z informacjami.
Link: https://niebezpiecznik.pl/post/3-sklepy-dla-biegaczy-i-rowerzystow-zhackowane/
#cyberbezpieczenstwo #bieganie #rower #niebezpiecznik


Zaloguj się aby komentować
Agata zhakowana 🤷
#cyberbezpieczenstwo #it #komputery #afera


Zaloguj się aby komentować