#gownowpis #codziennepiciu
No dobra....z cytryną, miętą,imbirem wypiję,ale ogórek z wodą????

#gownowpis #codziennepiciu
No dobra....z cytryną, miętą,imbirem wypiję,ale ogórek z wodą????

Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Środowy dzień to wody czas! A więc chodźcie na #codziennepiciu
Czy Wasz poranek minął przyjemnie? Zjedliście śniadanko i popiliście czymś miłym? Jeśli jeszcze nie, to zachęcam do uzupełnienia poziomów i jedzonka, i picia! A zwłaszcza picia, wiadomo. Może ktoś jest chętny na wspólną szklaneczkę wody?
PS. Niewiele jest lepszych uczuć, niż zimna woda w środku nocy, gdy całe miasto śpi.
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Nie ma czasu, ale jest #codziennepiciu
Śniadanko zjedzone? Ząbki umyte? A czy poziom płynów uzupełniony? Jeśli jeszcze nie, to najwyższa pora na wspólną szklaneczkę czegoś nawadniającego. Albo wazon. Do wyboru, do koloru.
PS. Ulubione naczynie na piciu to podstawa. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby się stłukło...
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
I jeszcze jeden, i jeszcze... #codziennepiciu
Dzień dobry wszystkim wyspanym Kasiom i Tomkom! Mam nadzieję, że Wasz dzień mija spokojnie. Jeśli udało się Wam już ogarnąć podstawowe poranne zadania i obowiązki, to znajdźcie jeszcze chwilę na odrobinę piciu. Ot tak, dla nawodnienia.
PS. Za memiczka dziękuję @Papa_gregorio — w taki poniedziałek memik od kogoś wjeżdża jak złoto!
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Siema ekoświry.
Jeśli macie #fotowoltaika na nowych zasadach ale bez magazynu to w sumie dzisiaj jest taki dzień jak byście jej nie mieli.
Dlaczego?
Bo Rynkowa Cena Energii przez 7h będzie poniżej 0zł/MWh, właśnie w okresie gdy jest jakakolwiek produkcja, od 10 do 17.
Skąd to się bierze? Stąd że będzie słoneczny dzień, pomyślicie. Otóż nie tym razem. Bierze to się stąd że dzisiaj będzie cholernie wiało. Co powoduje że gro zapotrzebowania zapewni druga popularna gałąź #oze czyli turbiny wiatrowe. Wiatr tak dmie w łopaty że nawet w nocy cena energii była poniżej 100zł za MWh.
Tak więc jeśli macie rozliczenie po RCE, to dzisiaj grzejcie wodę w CWU do 90°C, a co wam zaszkodzi, pozbędziecie się Legionelli z układu. Włączcie pranie, zmywarkę, spawarkę, szlifierkę, tokarkę czy co tam innego prądożernego macie. A jak nie macie to możecie grzać wodę w fontannie lub piasek w piaskownicy. Bo jeśli cokolwiek oddacie do sieci to tak jakbyście nic nie zrobili.
Takie uroki rozwijającej się energetyki odnawialnej.
A ja dzisiaj jadę poskładać papiery o rozbudowie mojej PV. Ja nawet dzisiaj mogę pchać w sieć i wyjdę na plus. Bo ja to jestem ten złodziej prywaciarz co ma netmetering.
Z każdej 1kWh oddanej do sieci mogę odebrać w dowolnym momencie 0,8kWh, no teraz będzie 0,7 ze względu na przekroczenie mocy instalacji powyżej 10kWp.
A jak już mowa o energetyce.
W sobotę jechałem sobie do sklepu, bo okazało się że skończyła mi się woda do #codziennepiciu . I tak sobie jadę do sklepu, jadę, jadę, i widzę jak transformator na stacji obok drogi zieje żywym ogniem.
Na szczęście to nie transformator tylko kondensator do kompensacji mocy biernej samego transformatora. Wziął się zagotował lub dostał przebicia, aż wystrzeliło go jak z moździerza. Zatrzymałem się parędziesiąt metrów dalej, zadzwoniłem na 991 i zgłosiłem miłej pani na drugim końcu linii całą sytuację. Człowiek który mieszka obok trafo mówi że prąd ma, i wszystko działa. Nie spaliło żadnych zabezpieczeń, dlaczego? Bo żadnych nie mogło spalić, takie kondensatory podpina się bezpośrednio do zacisków wyjściowych transformatora. Trochę kuriozum, bo prądy zwarciowe mogą być kolosalne, ale kondensatory mają wbudowane zabezpieczenia, w przypadku wzrostu ciśnienia wybrzusza się jedna strona i powoduje zerwanie połączeń elektrycznych. No chyba że wzros ciśnienia jest tak szybki że odstrzeli całość.
No i przewody łączące trafo z kondensatorem mają na tyle mały przekrój (4-6-10mm²) że w razie zwarcia po prostu je upali.




Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
A po nocy przychodzi #codziennepiciu
Zapowiada się kolejny deszczowo-burzowy dzień, a to oznacza, że tym bardziej w tę duchotę należy zadbać o swoje nawodnienie. Udało się Wam już uzupełnić płyny po nocy? Co dobrego wypiliście?
A jeśli jeszcze macie to przed sobą, to zachęcam do wspólnej szklaneczki!
PS. Dziś czeka nas czterogodzinna wędrówka — brać kranowiankę, czy kupić po drodze dużą muszyniankę? Oto jest dylemat.
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Jak sobota, to tylko #codziennepiciu
Niezależnie od tego, czy Wasz poranek był ciężki, czy bezproblemowy, mam nadzieję, że dbacie o siebie i swoje nawodnienie. A jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to zachęcam do wspólnej szklaneczki czegoś nawadniającego! Jak zwykle polecam kranowiankę, bo tania i dobra.
PS. Może i nie wstałam na trening, ale przynajmniej się też nie wyspałam ( ಠ ͜ʖಠ)
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Gdy zbudzisz się rano w pokoju
Gotów do pracy i znoju
Przemyj facjatę
Zrób kawę, herbatę
I zażyj wilgoci napoju
Pozdrawiam całą #zafirewallem znad #codziennepiciu
#limeryk

Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Wystarczy słowo, jakiś gest... i #codziennepiciu
Zapowiada się kolejny ciepły dzień, więc warto od samego rana zadbać o nawodnienie. Komu już udało się uzupełnić płyny po nocy? A może macie jakieś wyjątkowe piciowe plany? Jeśli jeszcze nie, to niech rozpocznie je szklaneczka czegoś nawadniającego. Jak zwykle polecam kranowiankę!
PS. Udało nam się dotrzeć do piątku!
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
To nie ćwiczenia, to #codziennepiciu
Niewyspanie i pogoda nie pomagają w osiągnięciu optymalnego samopoczucia. Ale pomóc może piciu. Kto już nawodniony? Ja jeszcze tak średnio, ale już pół litra wody przygotowane i czeka na pierwszy łyk.
PS. Mimo mojej miłości do wody mam nadzieję, że Was po wczorajszych i dzisiejszych burzach nie zalało...
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle — #codziennepiciu
Dzień dobry i miłego dnia! Dziś będzie ciepło, dlatego tym bardziej zadbajcie o utrzymanie zdrowego poziomu nawodnienia. Może jeszcze nie wypiliście dziś szklaneczki piciu? Jeśli rzeczywiście nie, to zachęcam Was do wspólnego nawadniania!
PS. Przy okazji szukania memotemplatek odkryłam zagłębie memów reakcyjnych z Kożuchowską. Coś pięknego.
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Komu, komu #codziennepiciu ?
Dzień jest piękny, warto uczcić go jakimś piciem. Najlepiej nawadniającym. I najlepiej w doborowym towarzystwie. A może już zdążyliście się nawodnić? Jeśli tak, to jestem z Was bardzo dumna!
PS. Ta woda w górskich rejonach zawsze jest śmieszna. Nie da się nią spłukać mydła ani szamponu, taka miękka jest.
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
No cóż. Psy szczekają, #codziennepiciu jedzie dalej
Mam nadzieję, że mimo wszystko zadbacie o siebie i wypijecie coś nawadniającego. Co innego nam pozostało?
PS. Żeby nie było, #polityka i #wybory
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Nie ma dnia bez #codziennepiciu
Wszystkiego najlepszego wszystkim dzieciom, małym i dużym! Z tej okazji wypiję za Wasze zdrowie szklaneczkę czystej zimnej kranowianki. Zapraszam do dołączenia się do toastu i zadbania o swój poziom nawodnienia!
PS. Nie używajcie wody utlenionej na rany. Po prostu nie.
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Do biegu, gotowi... #codziennepiciu
Starzy i młodzi, piękni i piękniejsi, zapraszam na uzupełnianie płynów! U mnie właśnie wjechała kawusia, ale spokojnie — pół litra wody i poranne chai latte też już za mną. A co u Was dobrego na szklanie?
Jeżeli jeszcze nic, to wypijcie z nami wspólny łyczek czegoś nawadniającego.
PS. Ciekawe, czy odwodnienie wywołuje jakieś dziwne sny.
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Mamy to: piątek, piąteczek! Wita Was #codziennepiciu
Co dziś u Was dobrego na szklanie? Kranowianka, herbatka, a może jakiś fikuśny napój? A jeśli jeszcze nic, to jest czas na poprawienie sytuacji i uzupełnienie płynów. Nawodnienie przyda się dziś w szczególności.
PS. Czy chomiki to zwierzęta, które mają tylko dzieci (wiadomo, w celu nauki, czym jest śmierć), czy dorośli bez dzieci też je miewają?
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia
Czwartek to taki mały piątek! I czas na #codziennepiciu
Jakiż piękny dzień — nic, tylko się cieszyć i pić wodę. Udało się Wam już napić czegoś pysznego? A może dopiero jesteście przed pierwszym łykiem piciu? Jeśli o tym zapomnieliście, to wznoszę toast za szybkie nawodnienie!
PS. Dalej nie wiem, o co chodzi w tej zasadowej wodzie.
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie #odwodnienie


Ja nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o hajs :D wypita woda w żołądku spotyka się z kwasem o pH ~2, więc stanie się kwaśna i wytrąci się trochę soli. Krew natomiast ma 7.25-7.35 i jest bardzo skutecznie utrzymywana w tym, bardzo wąskim zakresie. Każda różnica w którąkolwiek stronę wiąże się z poważnymi objawami chorobowymi. Także taka woda to najzwyklejszy na świecie scam na poziomie homeopatii
Zaloguj się aby komentować
Przygotujcie sobie #codziennepiciu bo ten #suchar to level over 9000
- Jak się nazywa latynos żegnajacy się z samochodem?
- Cardozo #pasjonaciubogiegozartu #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Kontrola nawodnienia 💧
Środowy dzień to wody czas, więc zapraszam na #codziennepiciu 💛
W powietrzu wisi jakaś taka solidna parówa i już pewnie sami czujecie, że przydałoby się uzupełnić płyny. Jeżeli nie braliście tego jeszcze pod uwagę, to przychodzę z pomocą i zachęcam do uzupełnienia płynów! Wody starczy dla każdego.
PS. @owczareknietrzymryjski czekał na tego mema od ładnych paru dni - może odwdzięczy się uzupełnieniem mi wody na biurku… 🙏
#kontrolanawodnienia #woda #przypomnienie


Zaloguj się aby komentować
#codziennepiciu
Pozdrawiam was wszystkich serdecznie

Zaloguj się aby komentować