499P Modificata czyli niskoseryjna wersja prototypu Le Mans 499P sprzedawana w ramach programu Sport Prototipi Clienti
870 KM - więcej niż homologowany do wyścigów prototyp.
5,4 mln Euro
#ferrari #samochody #carboners





499P Modificata czyli niskoseryjna wersja prototypu Le Mans 499P sprzedawana w ramach programu Sport Prototipi Clienti
870 KM - więcej niż homologowany do wyścigów prototyp.
5,4 mln Euro
#ferrari #samochody #carboners





Zaloguj się aby komentować
Tuscan Gyro-X z 1967 r. Prototyp dwukołowego samochodu sportowego (podobno mógł rozwinąć ponad 200 km/h) stabilizowanego za pomocą żyroskopu. #ciekawostki #samochody #carboners
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kiedy uświadomiliście sobie, że nigdy nie widzieliście Renault Avantime na żywo?
Ja zacznę: wczoraj.
#ciekawostki #heheszki #samochody #carboners

Zaloguj się aby komentować
Już niedługo w benefitach korpo noclegi i transport w jednym, panie areczku pan nie marnuje paliwa inni pracownicy śpią na parkingu #heheszki #samochody #carboners
Skoda Roadiaq 2023

Zaloguj się aby komentować
Kobra królewska

Zaloguj się aby komentować
Profil na FB "Youngtimery znalezione na aukcji" dziś wstawił takie cudo. Niestety nie jest na sprzedaż. Kojarzy mi się trochę z Mad Maxem. #samochody #auta #carboners #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Duesenberg Coupe Simone Midnight Ghost. Samochód który (nigdy) nie powstał. Ale datuje się go na 1939 r.
#coachbuilding #carboners #samochody #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
"Wygadany" Nissan 300ZX z 1986 r.
Zaloguj się aby komentować
Leśny samochód gdzieś w Finlandii. Zdjęcie nie moje.

Zaloguj się aby komentować
Jaki to może być model Hondy? #pytaniedoeksperta #samochody #auta #carboners


Zaloguj się aby komentować
Polestar M - całkowicie autonomiczny samochód koncepcyjny dla "biznesmenów w podróży".
Tutaj więcej zdjęć na profilu projektanta: https://www.behance.net/gallery/79196427/Polestar-M i filmik na YT: https://www.youtube.com/watch?v=rrvYH-4zN2k

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio, po ponad roku przerwy (nie sądziłam, że tak bardzo będzie mnie zajmować praca
Zaloguj się aby komentować
1968 Corvette C3 Sportwagon
#samochody #motoryzacja #carboners #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
#jezdzilbym #samochody #motoryzacja #carboners #offroad

Zaloguj się aby komentować
Nie wiem jak to dobrze ubrać w słowa i od razu muszę się przyznać, że nie mam wielkiej wiedzy na temat samochodów. Przyszło mi do głowy jednak takie pytanie - czy da się do kilkuletniego samochodu "wsadzić" najnowsze systemy, czy ogólnie "gadżeciki" takie jak np. digital cockpit, sterowanie głosowe itd.? Np. z tego samego modelu ale nowszej generacji, lub innego modelu tego samego producenta? Albo w ogóle - całe nowe wnętrze żeby tylko została stara karoseria, a w środku wszystko było już nowocześniejsze. Pytam właściwie tylko teoretycznie, ale ciekawi mnie ten temat, więc jeśli ktoś z Was umiałby mi go trochę naświetlić, byłoby fajnie.
PS. Wiem, że można po prostu kupić nowy samochód. Gorzej, jak ma on fajny środek a nadwozie takie se.
#motoryzacja #samochody #carboners #kiciochpyta
@rain Najważniejsze to zacząć, działaj póki czas
@Zarrakash eh, janusze biznesu
No zaś DSami - np. mają taką drobną, acz upierdliwą przypadłość, że szybko schodzi im klar z plastików przy tylnych klamkach i zaczyna to brzydko wyglądać. Rozglądałam się za jakimiś używanymi i owszem - są w sprzedaży, ale wszystkie oblazły już z lakieru. LOL. Więc jest bardzo dużo kombinowania przy poszukiwaniu części.
Jutro zadzwonię do jakiegoś lokalnego warsztatu car detailingu i zapytam ile by chcieli za oklejenie albo pomalowanie tych plastików. I tak powoli, "niezauważalnie" trochę ulepszę wygląd auta. Szkoda tylko, że ma dość słaby silnik. Ledwie 120 KM. Więc finalnie będzie wyglądał jak hot hatch nie będąc nim.
@rain Ciekawe co Ci zaproponują w detailingu i ile krzykną. Znajomemu niedawno lakiernik policzył 400zł za ogarnięcie małej krateczki przy zderzaku
Przeglądałem HUDy na różnych stronkach - biednie to działa i wygląda, szczególnie łączone przez OBD. Jakościowo chyba nic tutaj nie ruszy, bo niektóre modele są dostępne już od 2016. Jeśli przez siedem lat wychodzi tylko budżetowa padaka, to raczej się to nie zmieni. Pomysł jest jednak ciekawy i możliwe, że zrobię pod to własne rozwiązanie
W swojej TT utrzymuję wszystko w ori stanie, na ori elementach i w konkretnej wersji wyposażenia ... nie licząc silnika
W każdym razie idzie kupić gruza bez stłuczki nawet za 8k. Że cena przystępna? To norma dla każdego auta, może nie licząc tych z kategorii "super". Wraz z wiekiem i przebiegiem auta tanieją, do czasu aż pozostałe na rynku egzemplarze nie zaczną nabierać wartości kolekcjonerskiej. Mało komu chce się dbać należycie o samochód, stąd wiele starszych samochodów to zwyczajne gruzy na wykończeniu. Tak np. było ze starymi bawarami - wyprodukowano je w ogromnych ilościach, z czasem traciły wartość, gdy cena spadła już drastycznie to pozajeżdżały je Sebastiany, a teraz wiele z tych aut to poszukiwane perełki. Ogólnie wygląda to tak:
Sebastian(S) kupuje wymarzoną bawarę i przyjeżdża do mechanika(M):
S: Dzień dobry panie Staszku! Pacz pan jaką perełkę kupiłem. Okazja była, 8k tylko. Jak dla mnie - stan bardzo dobry. A jaka zrywnaaa ... sam pan posłuchaj!
Sebastian gazuje samochód, turbina świszczy dziko niczym w Need for Speed 18: Under-under-ground. Oczywiście nie dlatego, że daje moc - po prostu ma w c⁎⁎j nieszczelności.
S: Zajebioza, nie? Hehe, no, to rzuć pan okiem. Może coś trzeba by jeszcze zrobić. Igła ma być, j⁎⁎ać biedę! Hehehe ...
Następnego dnia Sebastian wraca do warsztatu
S: No i jak tam, panie Staszku? Rzucił pan okiem? Jest coś do roboty?
M: Tak, tak, rzuciłem. Panie Sebastianie, hmmm ... trzeba by wymienić to, to, to i to. Poza tym przydała by się jeszcze blacharka, bo wie pan - rdza. I konserwacja, bo od nowości nie było.
S: Tak, tak, igła ma być! Ile to będzie?
M: Na dzisiejsze stawki to ze 25k, panie Sebastianie.
Prrrruttt
S: K⁎⁎wa, z gruzem poszło. Ile?!?!?!
M: Nooo, tak ze 25k, jak dla pana. Po starej znajomości.
S: Eeee, yyy, k⁎⁎wa ... a za filtr oleju to ile będzie?
M: 250.
S: Ooo, to wymieńcie! Dzięki, nara!
Następnie Sebastian dokupił do auta nowe fele, pasek ledowy na deskę, radio 2 DIN(oczywiście dotykowe - "j⁎⁎ać biedę") i wunder bauma. Za jakieś 2-3 lata, o ile auto się nie rozpadnie, wystawi je sprzedaż. "Bawara, stan - igła! DOINWESTOWANA!"
Zaloguj się aby komentować
#alfaromeo #motoryzacja #carboners
Pokaz slajdów. Fajna furka czy nie?
Zaloguj się aby komentować
Ciekawa odmiana Alfy Romeo Giulia
#motoryzacja #alfaromeo #carboners

Zaloguj się aby komentować
1930 Delahaye Bugnotti Roadster V8
#samochody #motoryzacja #carboners #oldtimery

@Karpadoor z francuskiej Wikipedii wynika, że raczej 130-150 kmh https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Delahaye_type_135
Zaloguj się aby komentować