Sejm w trzecim czytaniu przegłosował "Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych" .
W zakresie ubojki o dziwo bez strat, wręcz wąż nieco mniej przydeptany.
1. Broń dla mundurowych, którzy posiadają broń służbową (w tym WOTowcy z 2-letnim stażem). Wprowadzone jako ważna przyczyna posiadania broni dla celów ochrony osobistej oraz ochrony osób i mienia.
2. Dla celu sportowego - staż miesięczny w klubie, zamiast dotychczasowych 3 miesięcy.
3. Odwołanie od badań lekarskich do innego lekarza uprawnionego do przeprowadzania tych badań.
4. Egzamin na policji płatny max 20% wynagrodzenia minimalnego. Czyli na chwilę obecną obniżka, zdaje się. Przeprowadzany przez 3-osobową komisję, w której musi być instruktor strzelectwa.
5. Zatwierdzanie regulaminu strzelnicy na podstawie KPA, dalej przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta.
6. Koniec z fikcyjnymi badaniami co 5 lat dla myśliwych.
#bron #strzelectwo #prawo
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Biorę po 100 z konta każdej z drużyn i słucham państwa! Pytanie - od czego może być ten zestaw. Że ruski to wiadomo... Są tam jeszcze inserty do dioptera
#bron

Zaloguj się aby komentować

W grudniu 2022 roku na sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. deregulacji do projektu ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych dopisano podpunkt zwalniający myśliwych z obligatoryjnych okresowych badań. W czwartek odrzucono poprawki likwidujące te zmiany....
Jak wszyscy wiemy jest sporo dobrze "opłacanych" kanałów z bronią na YT, tak ten tutaj zarabia jedynie na patronite i mówi szczere opinie - także polecam Honest Outlaw. Czasami rzuci niepopularną opinię i się potem zlatują fani jakiejś marki, ale przynajmniej wprost mówi że jest z czymś problem a nie że sponsorem odcinka jest sklep z bronią i można kupić ten hiperfajny pistolet tutaj i tutaj jak np. u nas.
Tutaj świeże wideo z canikiem SFX stalowym. Ktoś wie gdzie w PL mogę taki przetestować na strzelnicy?
https://www.youtube.com/watch?v=7I7eM5DC29M
#bron #strzelectwo
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zgadza się. Nasrałem.
Nie jestem przekonany że to pomoże na przedmuchy, no ale oś zweryfikuje
#bron

Zaloguj się aby komentować
Wszyscy doskonale wiemy, że każda broń sama raz w roku strzela sama.
Jest to oczywisty i niepodważalny fakt, głoszony przecież przez osoby doskonale znające tematykę broni i dlatego jej unikające -- zazwyczaj sami broni nie mieli ani nawet nie trzymali, bo doskonale wiedzą, jakie to niebezpieczne i nieprzewidywalne urządzenia.
Raz w roku -- czyli średnio co 365 dni każda broń sama się załaduje, jeśli trzeba podepnie magazynek, przeładuje i strzeli.
Jak są dwie bronie -- to należy oczekiwać dwóch spontanicznych strzałów rocznie.
Każdy broniodzień to średnio 1/365 szansy per broń na nienadzorowany strzał.
Broniodzień to trochę jak roboczogodzina -- jedna broń w posiadana przez jeden dzień. Dwie bronie to od razu dwa broniodni.
Dzieląc sumę broniodni dla posiadanych broni przez 365 otrzymujemy oczekiwaną ilość strzałów dla posiadanej kolekcji.
W moim przypadku -- mam sumę 5265 broniodni, co powinno dać mi już przynajmniej 14 spontanicznych samostrzałów, ale jak na razie nie padł żaden.
Myślicie, że coś jest nie tak z moimi egzemplarzami? Powinny trafić do rusznikarza z powodu braku samostrzelania raz w roku? Gdzie szukać przyczyny?
#dummytag #bron #strzelectwo #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Broniowy Jezus z kolejnym filmikiem o polskich wynalazkach
Bechowiec: Polish Teenager Makes a Resistance SMG
https://www.youtube.com/watch?v=vNoyjHwVCmQ
#bron #strzelectwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
aaa... czy kiedyś mi się uda przeskoczyć te 80pkt
#bron #strzelectwo

Zaloguj się aby komentować
#bron #wojsko #heheszki #murica
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
23 stycznia 1855 roku urodził się John Moses Browning, człowiek, który stworzył współczesną broń palną. Jego konstrukcje służyły i służą w wielu armiach świata od ponad 100 lat. To właśnie pistoletem opartym na konstrukcji Colta 1911 Bartosz Szczęsny wystrzelał w zeszłym roku wicemistrzostwo świata. Rozwiązania techniczne Johna Browninga spotkacie też w modelach innych producentów, m.in. w CZ75.
#bron #strzelectwo #strzelectwodynamiczne
Podczas sobotniego szczelania suwadło w AR przestało się cofać do końca (picrel), przez co ani się nie blokowało w tylnym położeniu, ani nie pobierało nowego naboju z magazynka. Nabój włożony bezpośrednio do komory przez okno wyrzutowe odpalał bez problemu. W praktyce -- stał się jednostrzałową bronią centralnego zapłonu (w myśl ustawy koncesyjnej -- broń na zgłoszenie, nie na pozwolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
No ale jak chwilę poszarpałem rączką przeładowania to wyczułem, że coś, co blokuje suwadło -- chyba ma szansę ustąpić. No i po paru szarpnięciach ustąpiło, można było strzelać dalej.
W domu rozebrałem i okazało się, że pin zaślepki bufera wysunął się z gniazda, wlazł między zwoje sprężyny i blokował buferowi pełny ruch w cyklu. Doszarpanie rączką wygięło go na tyle, że przestał przeszkadzać. Przy okazji trochę wyrobiło otwór pinu.
Naprostowałem, wsadziłem na miejsce, zaklepałem, wyrównałem pilnikiem i znów bangla.
W sumie nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem, właściwie nadaje się na gwarancję, ale dla jednego pinu nie chce mi się z tym bawić.
Piszę, bo może komuś się przyda w przyszłości, żeby wiedział, gdzie szukać, jakby suwadło się nie cofało do końca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#dummytag #bron #strzelectwo #jesterusznikarze




Zaloguj się aby komentować
Hejka,
Czy ktoś może brał udział w zawodach #lekkapiechota ?
Wybieram się w tym roku z kolegą i może ktoś z hejto chciałby podzielić się doświadczeniami ?
#bron #zawody #kalduntaktyczny
Zaloguj się aby komentować