#degoogle #android #smartfony
/e/ OS
Jak na pierrwszy rzut oka pozytywnie. Żadnej apki google, same no name, jakiś sklepik jest, podstawowe apki. Do dalszych testów.

#degoogle #android #smartfony
/e/ OS
Jak na pierrwszy rzut oka pozytywnie. Żadnej apki google, same no name, jakiś sklepik jest, podstawowe apki. Do dalszych testów.

Zaloguj się aby komentować
#android #degoogle
No ciekawe jak to się skomponuje z tym:
https://doc.e.foundation/devices/pstar
Wersja niby stabilna.
Ktoś korzystał z tego /e/OS ?

Zaloguj się aby komentować
#google #pytanie #android #gemini
Dzwina sprawa.
Mam pewien obrazek, zdjęcie gazety z wypowiedzią i twarzą Izraela khoena na temat wywrócenia świata przy pomocy emigracji negroidów.
Obciąłem zdjęcie żeby nie było widać twarzy bo bard (gemini) odrzuca foty na których są ludzie.
Dodałem obcięte/edytowane zdjęcie, ale w Gemini dodało mi się oryginalne przed edycją.
Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego tak jest???
@Hsjdjd - też tak mam na Androidzie - dopiero jak zapiszę ucięte zdjęcie jako kopię to ono faktycznie jest ucięte po uploadzie.
Prawdopodobnie domyślna apka w telefonie (Galeria?) zapisuje sobie jedynie zmiany dokonane podczas edycji pliku (bo można je później odwrócić) i tak naprawdę oryginalnego pliku nie modyfikuje.
Zaloguj się aby komentować
Witam,
Ktoś wie, jak włączyć w facebookowej aplikacji otwieranie linków w zewnętrznej przeglądarce? Krew mnie zalewa jak za każdym razem linki otwierają mi się we wbudowanej w Facebooka przeglądarce....
Ktoś wie?
#internet #facebook #android
@Dalinar_Kholin Może będziesz się w 50% wkurzał.
https://www.ricksdailytips.com/force-facebook-app-to-open-links-in-browser/
U mnie dzięki temu od jakiegoś czasu trochę działa, a trochę nie działa i nie ma reguły. Ale czasem działa.
Zaloguj się aby komentować
Jakiej przeglądarki pod #android najczęściej używacie?
#ankieta #przegladarki

Zaloguj się aby komentować
Hejo,
czy ktos korzystal albo korzysta z #smartfon marki tecno albo infinix?
To sa telefony budzetowe warte swojej ceny z dobrym softem czy typowa chinszczyzna- imponujace wyniki w antutu, a oprogramowanie ciezkie i posiadajace zbedne efekciarstwo z pelnym preinstalowanym syfem i innym obciazeniem?
Poszukuje taniego telefonu i sie zastanawiam czy lepiej kupic cos nowego w/w. marek czy uzywanego,ale znanego producenta( oprocz Xiaomi, Redmi, Poco)
#smartfony #android #telefony
https://www.komputerswiat.pl/recenzje/sprzet/smartfony/recenzja-tecno-spark-10-pro-jest-tani-ale-czy-dobry-zobacz-sam/8lhknl5#tecno-spark-10-pro-podsumowanie-recenzji coś tam tańsze ale nie na tyle by rezygnować z jakiegoś markowego droższego. ja bym się nie bwaił w odkrywanie ameryki na nowo przez jakieś firmy XY
raz widziałem, wymieniałem usb b w którymś starszym tecno (4?): modułowość, dostępność chińskich części, śrubki-gwiazdki, jakość, i że jakoś tam nawet płynnie to działało.
Mogę powiedzieć tyle, że od razu pomyślałem o swoim pierwszym chińskim tele z importu "pogromcą cenowym", to była ZTE Nubia Z7 Max - 3 ekrany zbite, każdy "oryginalny" z Ali. Jeden to mi pękł podczas przyklejania szkła ochronnego:)
Nubia była identyko skonstruowana jak tamten Tecno.
A historia z Nubią to była tania nauczka i na całe życie.

Zaloguj się aby komentować
RiMusic
Darmowa aplikacja do strumieniowego przesyłania muzyki z YouTube Music.
Główne cechy:
-obsługa wielu języków w tym PL
-zapis utworów w pamięci podręcznej do późniejszego odtwarzanie utworów w trybie offline
-pobieranie utworów lub całych playlist do odtwarzania w trybie offline (nie w pamięci podręcznej)
-trzorzenie, import i zarządzanie playlistami
-wyświetlanie zsynchronizowanych tekstów piosenek, edycja tekstu
-obsługa Android Auto i Android TV
-..... i wiele więcej
github https://github.com/fast4x/RiMusic
oficjalna strona https://rimusic.xyz
link do pobrania najnowszej wersji https://github.com/fast4x/RiMusic/releases/download/v0.6.21/app-release.apk
#android #youtube #muzyka #software #androidauto #androidtv

Zaloguj się aby komentować
#oppo #oneplus Nie spodziewam się dyskusji, po prostu hejto dobrze sie googluje
#xda #android Jeżeli ktoś ma oneplus/oppo i zdarza mu się przypadkiem wyciszać telefon idiotycznym skrótem klawiszowym (vol+ +power). Np. zamiast włączyć 5 min. drzemkę, zaspał do roboty co kompletnie zepsuło mu dzień lub przegapił kilka połączeń bo wczesniej robił zrzut ekranu....
Można to dziadostwo wyłączyć z poziomu adb shell komendą:
adb shell settings put secure volume_hush_gesture 0
Pozdrawiam tych dwóch czy trzech którym może za jakiś czas pomogłem!
Niezły głupek to wymyślił, co nie chłopaki?
Jak mnie to wkur
Oppo / Oneplus jak wyłączyć wyciszanie skrótem klawiszowym? Sposób.
"nie przeszkadzać" -skrót klawiszowy w oneplus / oppo - jak wyłączyć? Rozwiązanie.
How do I turn off the silent mode shortcut?
https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/n2oufw/psa_how_to_disable_the_volume_up_power_button/

Zaloguj się aby komentować
Przypominam life-hack który tu ktoś kiedyś wrzucał:
Jeśli w Brave na telefonie włączysz sobie opcję "odtwarzaj w tle", możesz słuchać muzyki z YT nawet przy zgaszonym ekranie.
#muzyka #brave #technologia #lifehack #android


Zaloguj się aby komentować
Chcę dostać maila, za każdym razem, gdy będę miał nieodebrany telefon.
Jak to ustawić w android?
Tak jak są SMSy przy nieodebranych połączeniach.
Bo na PC chcę widzieć, że coś było, bez patrzenia w telefon.
#android #telefon #smartfon
Zaloguj się aby komentować
Hej @hejto @lubieplackijohn czemu nie ma już appki hejto na androida?
#hejto #android
Zaloguj się aby komentować
Tomeczki, podrzućcie mi jakąś aplikacje na telefon w której będę mógł sobie robić odmierzanie dni wyzwań. Wykresy, statystki mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pobieram losowe ale to nie jest to. #aplikacje #aplikacja #ios #programowanie #android #naukajezykow
Zaloguj się aby komentować
Autokorekta na ajfonie nie ma podjazdu do tej na Samsungu.
Skurwielowi się wydaje że lepiej wie co chcę napisać i potrafi dwa razy zmienić słowo, ale jak faktycznie jakaś literówka jest, to wyjebongo i muszę wracać i ręcznie poprawiać.
Przeplacony szajs. nigdy więcej srajfona.
#gownowpis #oswiadczenie #ios #android #zalesie
@Gepard_z_Libii ja robię podejście co 5 (2,7,12), póki co poprawa z każdym jednym mocno zauważalna, ale z mojej perspektywy wciąż straszna kupa, jeżeli w 17 nie będzie czegoś co mnie zainteresuje to chyba nawet podejścia nie zrobię mimo iż mam opcję sprawdzenia nieodpłatnie na jaki chce okres, jedyny plus jaki zauważyłem to genialne działanie w przypadku posiadania calego środowiska w domu, niestety konfigurowanie "nieaplowych" rzeczy to mordęga
Zaloguj się aby komentować
No i za to lubię Apple! Nie pi@%# się w tańcu
Na okazję miesiąca osób czarnych w USA, apple przygotowało nowy feature w iphone, by lepiej chronić telefony przed złodziejami
#saynotoracism #usa #apple #heheszki #android #iphone #ios

@Jaszczomp bo apple to amerykański produkt.
Nikt ci tego nie narzuca, nikt ci nie karze kupować srajfona, przecież zawsze możesz kupić coś innego
To jest ta różnica między innymi krajami. Jak są Polacy, to oni starają się być bardziej amerykańscy od amerykanów w swoich produktach.
A np. niemcy, szwajcaria i inne kraje: tworzą swój produkt i narzucają w nim swoją kulturę, swój mindset. I mają gdzieś czy to volkswagen, BMW czy Opel czy cuś. Lokalne nazy. A polska? Coś ty, musi być po hamerykańsku.
Sam ze zobacz
https://pl.wikinews.org/wiki/2022-10-31:_Ranking_100_Najwi%C4%99kszych_Polskich_Firm_Prywatnych_2022
Zaloguj się aby komentować
Z konieczności przesiadłem się na starszego smartphone i nie widzę hejto w sklep play. Zdjeliscie apke czy to mój telefon jest niby niekompatybilny? #hejto #android
Zaloguj się aby komentować
Cześć! Możecie polecić appkę na #android i #ios, która działa na takiej samej zasadzie jak #maprika? Czyli wgrywam plik PDF/JPEG mapy, jadę w kilka miejsc, żeby mapa się skalibrowała i mogę wtedy widzieć swoją lokalizację offline na tej mapie?
@Asu @zboinek generalnie na projektach używamy tego https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj4j-iY_vyDAxWyEhAIHc_AAxsQFnoECBMQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.maprika.com%2F&usg=AOvVaw2VGF5p7NyoYbs68ha3QWAQ&opi=89978449
ale od kiedy developerzy przestali dogadywać się z Apple to nie ma Mapriki na iPhone albo kiepsko działa, a ogólnie to mega aplikacje kiedy nie znasz jeszczy budowy, która ma kilkadziesiąt kilometrów dróg, i pozwala się odnaleźć.
@jarezz Nigdy się tak nie bawiłem, ale mój ulubiony locus do wszystkiego związanego z GPSem powinien sobie z tym poradzić https://forum.locusmap.eu/index.php?topic=6837.0
wołam też @Asu gdyby interesowało
EDIT: ale wersja chyba tylko na androida
Zaloguj się aby komentować
Otwarty budzik, który wymaga zeskanowania kodu QR/barcode, do wyłączenia alarmu.
https://f-droid.org/en/packages/com.sweak.qralarm/
#alarm #budzik #android
Zaloguj się aby komentować
Co się stało z apką #hejto na #android? Wczoraj były problemy techniczne z ogólnym działaniem serwisu ale jak apka spadła z rowerka, to do teraz nie może wstać.
Zaloguj się aby komentować
Wbijam sobie dziś na gmail'a a tam taka wiadomość XD.
Brzmi jak scam czy coś...
A jakby ktoś chciał sprawdzić moją apke to tu macie link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.programajster.animeplayermobile
#xd #programowanie #aplikacja #googleplaystore #android #heh



Zaloguj się aby komentować
Witam. Chciałbym zapytać gdzie jest apka Hejto na #android ? Kiedy można się jej spodziewac? Zdjęcie pierwsze z galerii bo czemu nie. Pozdrawiam.
#hejto #hejtoapka #apka #pytanie

Zaloguj się aby komentować