@Cybulion najebałem się tydzień temu na tydzień. Wcześniej tydzień wyglądałem o tak
no to mi się nie chciało hejtować ...
sorry
będę żył
#alkoholizm #hańbahańba


@Cybulion najebałem się tydzień temu na tydzień. Wcześniej tydzień wyglądałem o tak
no to mi się nie chciało hejtować ...
sorry
będę żył
#alkoholizm #hańbahańba


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Im więcej kołchozów deweloperskich w okolicy, tym ilość śmieci w rowach i na poboczach przyrasta wykładniczo.
Ale ja nie o tym.
Rzadko bo rzadko, ale czasem podjeżdżam do Żabki coś kupić. O 22 tłum, znaczy całe 8 osób. Budowlańcy ( jak odjeżdżają busem "posadzki miksokretem", to chyba budowlańcy, nie?), młoda parka, jakaś pani, druga pani z małą dziewczynką, pan pod krawatem.
No i wszyscy, ale to wszyscy, poza jakimiś pierdami zakupili małpki.
Żołądkową pani da trzy buteleczki. Pigwę seteczkę poproszę. Wiśnióweczka dla mnie mała. Dwie cytrynóweczki poprosimy...
Podchodzę, podaję colę i wodę i pani na mnie patrzy w oczekiwaniu.
To wszystko - zdziwienie w oczach.
Naród je⁎⁎⁎⁎ch alkoholików.
#hydepark #gownowpis #spoleczenstwo #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
#porady #alkohol #alkoholizm Dobrze prawi
Zaloguj się aby komentować
zrobiłem sobie przerwę, ponad rok, od wypokow jbzd hejto redditów etc. Ogólnie od internetów społecznościowych (na onet zerkałem nie napiszę że nie xd). Nie z własnej woli, wiadomo. Jeb na stos, jak już obsrałem się przed drzwiami do domu. Smutne to. Ale wracając do meritum. Tylko tu założyłem znów konto. Wiecie dlaczego? Jesteście współczującymi pełnymi empati ludzmi, z każdym można znaleźć, nić porozumienia. Byliście wsparciem w trudnych chwilach i zawsze jak płakałem to widziałem rogala.... wiedziałem, że na mnie czekacie...
Wróciłem... i zobaczyłem jak @bartek555 wpierdala rodzyna, zamiast walczyć z flotą cieni i mój świat się zawalił :( #romantycznemorze #depresja #alkoholizm #heheszki
Zaloguj się aby komentować
2137 lat mnie tu nie było (tak naprawde sto). Geste tak ze wbic dzidy nie bylo można płyneło
-ta płyneło... łeb mi tam wpychałeś...
kontynuując, ojciec nie pijo, matka pijo, a ja zdun.
znaczy ćpun...
spokojnie, spokojnie... niegroźny
już miałem opuścić ten kawałek zasranej piwnicy (wiaderko k⁎⁎wa wiadomo jak w gułagu raz na rok opróżniajo), i powiedzieć... baj baj hejto
Aż tu nagle wyskakuje ruda małpa ujebana chitosami
O nie ... albo tak. W sumie to c⁎⁎j mnie to obchodzi, żeby dobrobyt był bardziej mój to ważne. Woda... Sól... wspomnienia wracają...
(czytać głosem grubego pana)
Dobry Wieczór się z Państwem. Rok minął, odetchnąłem trochę i się "odećpałem". Fajnie, że niewiele się tu zmieniło. #gownowpis #alkoholizm #kapitanbomba #polityka
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ha. Tajemniczy Andrzej okazał się moim klientem, świetny facet - szkoda tylko, że Pani Magister zapomniała wspomnieć że wysyła mnie na spotkanie grupy AA :))
Nie, nie jestem na to gotowy w pierwszym tygodniu trzeźwienia, (to pewnie przez Wyparcie). Dobrze jej idzie, 2-gi raz mnie wkurzyła - motywacja rośnie 👍
#alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Byłem u psychologa ze swoimi problemami.
Od razu mnie zaszufladkowano: moje życie kręci się wokół butelki.
Tłumaczę: moje życie kręci się również wokół pracy i przetrwania, a kilkumiesięczne (rekord z 3 lat to 8 msc) abstynencje nie dają mi żadnej satysfakcji by ciągnąć je dalej - powołują depreche która nasila się aż w końcu pękam. Proszę mi polecić fachowca który dołoży do tego farmakologie i pozwoli płynnie przejść przez ból istnienia nasilający się od pierwszego miesiąca trzeźwości wzwyż. Koniec z przepijaniem wszywek, bo się wykończe.
Usłyszałem: każdy alkoholik tak mówi, tworzy sobie choroby psychiczne, szuka usprawiedliwienia dla krzywdzenia bliskich, wszywka też jest dla bliskich, musisz zacząć żyć dla siebie i być trzeźwym dla siebie.
Mówię: no niby tak, ale nikogo nie krzywdzę poza sobą, jestem DDA, nie zdecydowałem się na dzieci, chlam zazwyczaj sam, kot ma się dobrze, a jestem u Pani bo liczę na polecenie nieszablonowej drogi, nie musi być ekspresowa,** **ale jakaś fachowa recenzja z pewnością mnie zachęci.
**Usłyszałem: **możesz sobie iść do najdroższego specjalisty i zapłacić grube pieniądze za proszki -ułudę szczęścia, albo przestać pić dla siebie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem..
...** PRZECIEŻ TŁUMACZĘ ŻE GDY ODZYSKUJĘ KONTROLĘ TO POJAWIA SIĘ BEZSENS I ŻYCIE STAJE SIĘ GÓWNIANE, PRZEWIDYWALNE i CHCĘ TEMU TYM RAZEM ZAPOBIEC! NIE CHCĘ KONTROLI, CHCĘ PROSTOTY OPARTEJ NA BEZMYŚLNOŚCI.**
To na początek nie wypij dzisiaj, przyjdź jutro do Andrzeja na 17:15, to niepijacy alkoholik, my widzimy się o 17:15 we wtorek jeżeli wytrzymasz, ale wątpię - z takim nastawieniem i wyparciem to nie zwiastuje nic dobrego.
Wyparcie. Sam się zapisałem i przyszedłem bo Wyparcie. No tak mnie wkurwiła, że na galowo przyjdę.
Jeszcze taki okrąg ze strzałeczkami wokół kieliszka wyrysowany na tablicy zostawiałem za sobą wychodząc. "recykling butelki wódy", nazwałem to w myślach bo graf nie był podpisany. Taki rympał mi to pomoże, ale zaklepałem sobie weekend na bezludziu bez żabki, co samo w sobie jest zdrowe, żeby tylko przetrwać do wtorku i utrzeć jej nosa. Poczekaj babo, jeszcze pogadamy jak równy z równym.
A o jutrzejszym Andrzeju opowiem jak będzie jakieś zainteresowanie, i będzie o czym.
#alkoholizm

No niestety byku, pewnie za własne pieniądze przekonałeś się, że internet kręci bekę z tych psycholoszek nie bez powodu. A później zdziwienie, że ludzie używają internetu do leczenia i diagnozowania się - no używają bo jest lepszy.
U ciebie to brzmi jak przewlekła depresja lub/i ADHD leczone alkoholem. Zacząłbym od poedukowania się na temat tego drugiego, dokładnie o powiązaniach między ADHD a uzależnieniami (mogą być od alkoholu, ale nie muszą).
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#alkoholizm
Kabaret Pirania "Silna wola"
Stary numer,ale temat alkoholizmu cały czas aktualny.Przejebane takie zycie:(
Zaloguj się aby komentować
Wziąłem całą trójkę do Netto na zakupy.
Najmłodszy niezadowolony, bo wsadziłem go w krzesełko w wózku, starsze uwieszone na bokach jak małpy na siatce w zoo. Jadę tak i moje kapucynki pokrzykują:
-Nutella! Tata chcę Nutelle!
-Nie. - króciutko.
-Czekolada!
-Nie!
-Tyskie!- krzyczy najstarszy, który już świetnie umie czytać.- Nie wiem co to jest!
-Tata, Tata co to jest?- krzyczy i nachylając się do mnie- Tata, czy to jest alkohol?
I w sumie jakoś miło mi się zrobiło, że nie wiedzą.
Najlepszy- już ponad rok- oraz najlepsza decyzja w życiu. Moje postanowienie- przyszłe pokolenie wolne od tego syfu
#tatacontent #dzieci #rodzicielstwo #wychowanie #alkohol #alkoholizm
Byłem świadkiem transformacji Mateusza któremu matka kazała wypalić legendarną paczkę fajek. Obaj chcieliśmy zaimponować największej łobuziarze w podstawówce i tak: ojciec Matiego palił jak parowóz, a u mnie nikt. Mama Mateusza wyniuchała temat natychmiast i ukarała j/w - chłop więcej peta nie wziął do ust. U mnie w domu udawano, że problem papierosów nie istnieje "bo tylko głupi da się na to złapać", nawet gdy rozkręciłem się w gimnazjum i przestałem dbać o pozory - skończyło się na umoralniających pogadankach - jaram do dziś.
@AdelbertVonBimberstein powodzonka z postanowieniem, obawiam się że nie upilnujesz. U mnie było całkiem odwrotnie - dostawałem po trochu piwa od starego od kiedy byłem nastolatkiem. A to łyka dał, a to pół szklanki nalał, kiedy miałem 15+ to już normalnie butelkę dostawałem po calym dniu pracy. Uznawał, że lepiej żebym w domu się napił trochę niż łaził z kolegami i chlał bez kontroli. No i w sumie podziałało bo nigdy przesadnie nie miałem problemu z alko. Najebalem się ledwo parę razy w całym życiu a gdy kumple w licbazie walili na henjał komandosy to ja kulturalnie jedno piwko sobie piłem i wracałem do domu.
Zaloguj się aby komentować
Robert Rutkowski: Żyjemy w alkoiluzji i wszyscy mamy z tym problem
Robert Rutkowski przy okazji wydania swojej nowej książki - "Alkoiluzja" - opowiada jakie były naciski żeby nie wydawał tej książki, wydawnictwa wręcz bały się ją wydać. Potężne lobby robi wszystko, abyśmy nadal żyli w alkoiluzji.
https://www.youtube.com/watch?v=3zqqZ6X8dxk
#alkoholizm #alkohol #zdrowie #ciekawostki #rozkminy #psychologia
To czy, a potem jak wielki polska ma problem z alkoholem można dobrze zauważyć jak się wyjedzie za granicę na dłużej, nagle ci z oczu znikają te ściany szklanych butelek, a już w ogóle porusz temat wódki wśród znajomych xd popatrzą się na ciebie jak na żula.
I dobrze. Alkohol wystarczająco narobił szkód w polskim narodzie, trochę wyhamowania z jego używaniem nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
Zaloguj się aby komentować
Byłem na basenie i w szatni widziałem jak 2 gości piło setkę wódki i popili piwem. Straszna patologia, ratownik będzie miał co robić. #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Co jej jest? To chyba nie sam alkohol...?
#heheszki #alkoholizm #rosja #boogiecontent
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#alkoholizm
No ja pi⁎⁎⁎⁎lę,jeszcze alkoholikom renty dawać....
"Renta alkoholowa". Zmiany od 1 marca 2025 r.
"Renta alkoholowa" jest wypłacana osobom, które nie mogą pracować ze względu na schorzenia związane z chorobą alkoholową. By otrzymać świadczenie, trzeba spełnić szereg warunków. Na "rentę alkoholową" mogą liczyć osoby, które zmagają się ze schorzeniami spowodowanymi długotrwałym nadużywaniem alkoholu.
Chodzi zarówno o zaburzenia psychiczne, jak i nowotwory czy problemy z sercem, które musi zdiagnozować lekarz. Niezbędne jest orzeczenia o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy. Ważny jest też wiek osoby ubiegającej się o świadczenie, ponieważ liczy się staż ubezpieczeniowy.
Chodzi zarówno o zaburzenia psychiczne, jak i nowotwory czy problemy z sercem, które musi zdiagnozować lekarz. Niezbędne jest orzeczenia o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy. Ważny jest też wiek osoby ubiegającej się o świadczenie, ponieważ liczy się staż ubezpieczeniowy.
"Renta alkoholowa" wynosi 1780,96 zł brutto przy całkowitej niezdolności do pracy i 1335,72 zł brutto przy częściowej niezdolności do pracy. Wraz z waloryzacją kwota ta ma wzrosnąć do 1 tys. 901 zł 71 gr brutto. W 2022 r. na "rentę alkoholową" w Polsce przeznaczono przeszło 53 mln zł.
Zaloguj się aby komentować
wkładam kij w mrowisko i słucham Państwa
#wiadomoscipolska #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
K⁎⁎wa,tak trzeba zyc.
Wkrótce wyszło również na jaw, że samochód którym jechali, nie należy do żadnego z nich - pod nieobecność właścicielki para weszła na posesję na terenie gminy Puławy, na której stało auto. Nie było zamknięte, a w dodatku w środku w stacyjce były kluczyki, więc "pożyczyli" sobie Peugeota i ruszyli w drogę.
Ale to nie wszystko. Jak zeznali świadkowie, mężczyzna w czasie gdy kierował autem, pił jeszcze alkohol z butelki.
#pulawymiasto #taktrzebazyc #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Znany i lubiany Jakub Dymek (nie musicie go znać, nie warto) wypowiedział się w kwestii sprzedaży alkoholu przez internet. I podniósł ważny temat: dostawa 24/7, co prowadzi do demoralizacji.
Pan Dymek nie wie najwyraźniej, że można kupić alkohol z pomocą taxi, albo choćby glovo, ale stawia się w pozycji eksperta jak w k⁎⁎wa każdej dziedzinie.
Nie bądź jak pan Dymek.
Powinien być zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach i tyle.
#polityka #alkoholizm

Pan Dymek nie wie najwyraźniej, że można kupić alkohol z pomocą taxi, albo choćby glovo
@maximilianan nie wiem kto to i nie piszę tego by go bronić, ale normalnie ludzie nie mają o tym pojęcia ani nie przyszło by im do głowy, że taka opcja istnieje. Ja się o tym dowiedziałem tylko i wyłącznie dlatego, bo ktoś podniósł temat zamawiania w ten sposób patusom od drunk streamów dawno temu. Gdyby nie to to bym się teraz od Ciebie dowiedział z tego wpisu, mordeczko.
Zaloguj się aby komentować