ci to sobie zyja brudasy #usa #narkotykizawszespoko https://www.youtube.com/live/6wcq6hG2Cjo a czlowiek sie stara meczy i zdycha po zbyt duzej dawce #alkoholizm
ci to sobie zyja brudasy #usa #narkotykizawszespoko https://www.youtube.com/live/6wcq6hG2Cjo a czlowiek sie stara meczy i zdycha po zbyt duzej dawce #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
#alkoholizm #bezdomnosc
tez jestem alkoholikiem, zawsze nie potrafie zrozumiec czemu #menele sobie nie b wezma drugiego materacu pod spod zeby bylo cieplej
Zaloguj się aby komentować
Uprzejmie przypominam, że od jutra alkoholu w lutym już nie pijemy
#alkoholizm #alkohol #humorobrazkowy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Dziś kolejny pierwszy dzień na trzeźwo. Trzymajcie kciuki, bo tym razem może się udać.
#alkoholizm i w sumie #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Na budowie nie ma lekko...
#budownictwo #bhpfailure #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#alkoholizm #alkohol
nie wiem czy kazdy tak ma wraz z wiekiem i stazem chlania, ze coraz trudniej jest zniesc kaca? kiedys kac byl kacem i sie przeywalo, a jak do tego znalazlo sie piwo czy dwa to nie ma tematu, dzis nawet torba z chlewionki nie zalatwi sprawy tylko czas
#gownowpis
@Adamus89 trochę tak ale od jakiegoś czasu największą zależność zauważyłem w jakości alkoholu. Po jakimś krupniku czy żubrowce będę rano zdychał ale Stumbrusa jak wypiję nawet połówkę na głowę rano praktycznie zero kaca. Podobnie z piwami dałem się wyciągnąć ostatnio na 5-6 piw rano kac jak nie wiem a po wódce dobrej jakości prkatycznie nic.
Zaloguj się aby komentować
Zaczyna mi się podobać ta cała alchemia:https://www.hejto.pl/wpis/z-takich-normalniejszych-rzeczy-to-od-czasu-do-czasu-pijam-gorace-piwo-z-miodem-
Upiłem się delikatnie jednym piwkiem, a gorąco mi, i śmieszno, i fajno hehe xD
nawet nie pamiętam dokładnie kiedy jakiś alko piłem, jakoś pół roku temu chyba
#gownowpis #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Hmmm nie wiem czy to dobra wiadomość (bo export) czy zła (bo alkohol), ale niedawno (no dobra 4-5 miesięcy temu) udało się nam sprzedać więcej wódki niż naszemu największemu konkurentowi: rosji.
Poland has surpassed Russia in terms of the value of exports for the first time on record, new World Bank data for 2023 show. They also reveal that Poland has risen to become the 19th largest exporter in the world.
Poland’s exports of goods and services reached $469 billion last year (up from $433.7 billion in 2022), compared to $466.6 billion in sanctions-hit Russia (down from $640.9 billion in 2022).
Poland Stronk!
https://notesfrompoland.com/2024/10/14/poland-overtakes-russia-in-value-of-exports-for-first-time/
#ciekawostki #wiadomoscipolska #polska #rosja #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Zawsze jak sobie czytam o tym, jak alkohol jest bardziej szkodliwy od marihuany, to wypuszczam głośno powietrze nosem.
Oczywiście, alkohol ma szkodliwy wpływ na zdrowie fizyczne, a po marihuanie nikt nie umarł. No zgoda. Tyle, że regularne picie w nadmiarze mocnej kawy i przyjmowanie srogiej dawki kofeiny może doprowadzić do zawału. Ludzi w używkach zabija ilość i przedawkowanie. Choć oba przykłady skrajne, bo alkohol jest dużo bardziej destrukcyjny, nie o tym.
Pytanie brzmi tak: Jak często użytkownikom alkoholu zdarzają się lęki, paranoje po wypiciu piwa czy wódki? Albo jak często alkohol prowadzi do aktywowania się schizofrenii?
Z dwojga złego lepiej wyjść z uzależnienia od alkoholu, niż za dużo palić. Jak nie masz marskości wątroby, to dojdziesz do siebie. Natomiast jak cię pierdolnie psychoza lub inna choroba psychiczna, to masz bracie już przesrane na całe życie. O dziurach w bani nie wspomnę.
Wielu prawników i lekarzy, a także innych osób pracujących na co dzień umysłowo ,jest alkoholikami. No smutne. Tylko teraz pytanie brzmi, czy mógłbyś pracować jako inżynier, prawnik, lekarz czy księgowy będąc nałogowym palaczem? Pewnie nie, bo byłbyś głupi jak but xD I co najlepsze - efekty chlania (jak nie rozjebałeś wątroby) jeszcze cofniesz, natomiast przepalone styki w mózgu od trawy - nie.
Po odstawieniu alkoholu mózg rozpoczyna proces regeneracji. Odbudowa połączeń nerwowych - po pewnym okresie abstynencji, mózg zaczyna odbudowywać uszkodzone połączenia nerwowe. Możliwe jest nawet utworzenie nowych komórek nerwowych, szczególnie w obszarach związanych z pamięcią i uczeniem się.
https://alkoholizm-leczenie.eu/wplyw-alkoholu-na-mozg
Powodzenia w regenerowaniu trwale uszkodzonej psychiki.
#alkoholizm #alkohol #marihuana #gownowpis
Iks de, porównujesz efekty używki legalnej (alkoholizm narodowy, rozbite rodziny, pijani kierowcy powodujący wypadki) do używki nielegalnej Czyli uprawianej ch wie gdzie, pryskane ch wie czym, i sprzedawane w takich warunkach że pleśń czy grzyb to nic nadzwyczajnego 😆
Gwarantuje ci, ktoś kto sam sobie uprawia krzaczka, używa swoje, nie miesza z tytoniem, nie używa innych używek, to nic mu nie będzie, chociaż by co wieczór dymił.
Jakbym ci pokazał dobrze zrobionego topa po suszeniu, a to co sprzedają w samarkach, to byś pomyślał że to dwie różne rośliny w ogóle.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wszyscy żyją wczorajszymi wybrykami posła Wilka, a chyba zapomnieli, że jeszcze 2 lata temu mieliśmy poważniejszy problem. Problem polegał na tym, żę pewna osoba zajmowała stanowiska:
ministra spraw wewnętrznych i administracji
koordynatora służb specjalnych
Geneza powstania jego ksywy - Cerata - jest podobno taka, że SOPowcy odpowiedzialni za transport tego pana, podobno bardzo często musieli sprzątać potem auto bo zawartość pęcherza lądowała w fotelu. Zaczęli więc na fotel kłaść folię/ceratę, aby po skończonym transporcie łatwiej posprzątać było auto.
w sumie to nie wiem czy #heheszki ale na pewno #pis #bekazpisu #alkoholizm #polityka



Zaloguj się aby komentować
@smierdakow za Wikipedia;
Ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na kierunku geodezja i kartografia (2015)[1]. Zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Został także ratownikiem wodnym[2].
zdziwieni że chłop się sam z siebie nie zrzeknie urzędu są na podobnym poziomie odklejki co Kaczyński co sam zakupów pewnie z 30 lat nie robił. Tak naród wybrał, tak naród ma.
Zaloguj się aby komentować
jestem taki wkurwiony, mam ochotę tylko pójść po wódkę, co poszło nie tak w moim życiu? zero przyjaciół dosłownie zero od kilku miesięcy? lat? nie pamiętam już, nigdzie nie wychodzę jedyne osoby z którymi rozmawiam to moi rodzice i ewentualnie przyjeby z pracy jeśli jakąś mam, chciałbym aby na to miasteczko w którym mieszkam spadł potop taki który zatopi fortuny i zniszczy życia tym wkoło zasługują na to i ten świat na to zasługuje na atomową apokalipse, ten ojciec który miał mnie całe życie w d⁎⁎ie wyjeżdżał do pracy na cały tydzień kiedy syn go potrzebował, świrniętą matke ze wsi która nie wie co się wokół niej dzieje, nie mam siły przysięgam jestem chory z nienawiści, kupiłem se żelki z tego wszystkiego
#zalesie #alkoholizm

No to już brzmi jak sytuacja, która sama się nie zmieni, jeśli Ty jej nie zmienisz. Jeśli masz jakieś oszczędności, a mieszkasz we wiosce, to chyba faktycznie najlepiej byłoby szukać pracy w dowolnym wybranym przez siebie mieście, gdzie stosunek zarobków do kosztów życia będzie Ci odpowiadał, bo nie wiem jakie masz predyspozycje.
Samotność to poniekąd znak naszych czasów, od tego właśnie jest internet, przynajmniej doraźnie, z drugiej strony, wyprowadzając się do większego miasta, nawet z pomocą internetu masz większe możliwości poznania innych ludzi.
Ja jak się wyprowadzałam do innego miasta, najpierw znalazłam pracę, tyle że ona nie była od zaraz, miałam chwilę czasu na poszukanie lokum, później poszukałam pokoju na wynajem i fakt, że moja sytuacja była zgoła inna, ale jak tak teraz analizuję, to gówno miałam przy sobie jeśli chodzi o pieniądze, a niebawem minie 10 lat od tamtego momentu, a mam już totalnie ustabilizowane życie.
I jeśli Cię to pocieszy, zarabiałam na start około 100zł więcej niż najniższa krajowa, wykształcenie mam słabe, tylko doświadczenie zawodowe miałam wówczas wystarczające.
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #alkoholizm
Dzisiaj się dowiedziałem,że 2 naszych osiedlowych pijaczków się przekręciło z wyziębienia.Tyle razy im się mówiło,żeby spali w noclegowni gdy jest zimno,ale nieeee oni byli k⁎⁎wa najmądrzejsi,bo przecież tam nie można pić i dalej sobie koczowali na dzialeczkach i chlali.No i w końcu się doigrali... niestety,ale z alkoholizmem nie wygrasz jak się nie postawisz.Widocznie takie życie im pasowało i nie chcieli tego zmieniać.Kieliszek im na grób i pamiętajcie pijcie z głową i nigdy na mrozie.
Zaloguj się aby komentować
Trochę prywaty: zachęcam do przesłuchania najnowszego odcinka podkastu Hello Zdrowie, w którym wystąpiła moja bliska koleżanka Kama
Kama w #gdansk otworzyła pierwszy bar bezalko - Dromader Dry Bar - i wraz z Łukaszem Tchórzewskim (Alkoholik z TikToka) wypowiada się o trzeźwości, zmianie podejścia do alkoholu oraz stanie alkoholizmu w Polsce.
https://www.youtube.com/watch?v=zh1-TXs388Q
#alkoholizm #trzezwosc #podcast #podkasty

Zaloguj się aby komentować
Kuuuurłaaaaa
Aż się chyba pójdę napić.
(Spokojnie, nie pójdę xd)
#alkoholizm #piekloperfekcjonistow

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #memy #humorobrazkowy #alkoholizm
#walentynki



Zaloguj się aby komentować