Gość ewidentnie postanowił wypić wszystko wódkę, wbrew ludowej mądrości.
#alkoholizm #patologia #polska

Gość ewidentnie postanowił wypić wszystko wódkę, wbrew ludowej mądrości.
#alkoholizm #patologia #polska

Zaloguj się aby komentować
1881 osób zginęło na polskich drogach w 2024 roku, z tego 154 w wyniku wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę – wynika z danych Komendy Głównej Policji.
W ubiegłym roku w Polsce zatrzymano ponad 92 tys. kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. To średnio 252 osoby dziennie. Ich liczba pozostaje wysoka, ale stopniowo spada. Jak przypomina ITS, w 2022 roku takich przypadków było prawie 104,5 tys. Spadek jest o tyle wyraźniejszy, że z roku na rok prowadzonych jest coraz więcej badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – w ubiegłym roku było ich 16 tys., podczas gdy dwa lata wcześniej – 12,4 tys.
#polskiedrogi #alkoholizm
@cebulaZrosolu Nie deprymuję tych statystyk, ale czy porównano to z liczba samobójstw w kraju? Już od paru lat liczba samobójstw przerasta liczbę ofiar w wypadkach, tylko problemem samobójstw, szczególnie wśród mężczyzn (zdecydowana większość) nikt się nie przejmie, bo z tego nie ma choćby łatwej ani żadnej kasy... Warto jednak pamiętać, że tyle się mówi o wypadkach drogowych, a niemal nikt nie porusza tematu, który zabiera więcej ofiar.
Zaloguj się aby komentować
Piekna smierc.
Umarl,robiac to co kocha [*]
#heheszki #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Sam lubię alkohol, ale to już jest k⁎⁎wa patola xD Nie chodzi mi nawet o samo reklamowanie go, tylko ubieranie picia wódy, a szczególnie dwusety krupnika, w jakieś serduszka, róże i inne walentynkowe pierdololo xD Patola 100%, kraj wódą płynący
#alkoholizm


Zaloguj się aby komentować
#heheszki #memy #alkoholizm #kradzionezfb
A najgorsze jest to, że to nie mem, a nasza codzienność! Białe kaski mają ciężko w życiu!

Z drugiej strony, ja się im nie dziwię. Zapieprzac na budowie po 10 godzin 6 dni w tygodniu bez żadnych perspektyw co najwyżej na to że dotychczasowe bóle się zwiększa a im organizm starszy tym gorzej wszystko znosi, jedyne co można zmienić to budowę ale to niczego nie zmieni, zmiana branzy ? Zamieniasz budowę na jakąś fabrykę kurzu na 3 zmiany.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #melanz #alkohol #alkoholizm Ja bym wpuścił
Zaloguj się aby komentować
#patologia #alkoholizm wpis o paleniu przy dzieciach przypomniał mi niedawny artykuł Polityki o pijących kobietach w ciąży.

Jestem w wieku gdzie większość znajomych zachodzi albo już ma dzieci i niestety z przykrością musiałam poodcinać niektóre bliższe mi osoby bo albo paliły albo piły w ciąży i to nie było pato (a przynajmniej tak myślałam bo jednak picie/palenie w ciąży = pato jak dla mnie).
Troszeczkę drineczka na weselu bo nic nie nie stanie, albo ona jeszcze popala bo nie powinno się rzucać palenia na tzw cold turkey, a laska jest już w 6 miesiącu i zaszła z in vitro.
Ja osobiście jestem w stanie uwierzyć w to co tu opisują.
Zaloguj się aby komentować
Kolejna nocka jako bezdomny, chowam sie w toalecie w centrum handlowym, moze zamkna mnoe to nede nocowal w centrum handlowym #przegryw #alkoholizm #bezdomnosc

Zaloguj się aby komentować
Jestem alkoholikiem i jestem z tego dumny, chleje browary od 4 lat z przerwami (4-6 piwa dzienne srednio) #przegryw #alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
Idę jutro na krew i mam moralniaka, takie demony przeszłości.
Kiedyś jak chlałem też miałem iść na krew na 2 dzień, tak się nachlalem, że nie mogłem z piwnicy do mieszkania dojść...
Z wiadomych przyczyn na drugi dzień na krew nie poszedłem, w pracy musiałem palić głupa, że mi nie przyjęli bo miałem za niska hemoglobinę. Zresztą ja to jak ja, ale wtedy pracowałem z żoną na jednym wydziale i brygadzie i ona musiała za mnie świecić oczami.
Obraziła się wtedy na mnie strasznie (wcale jej się nie dziwię), zawiodłem ją, niestety wtedy nie ostatni raz...
Wiem, wiem przeszłości nie zmienię, ale jakoś mnie to męczy od wczoraj
#alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=mqstHoLpbxo
Prosty chop opowiada o #rerelacji #zwiazki
Ma w tym tyle racji, co przy określeniu płci swojego #koty
#alkoholizm ewidentny #tRollnik
Zaloguj się aby komentować
życie to gówno ide chlać browary, kupuje w promocjach tylko piwa a siłownia to cope #przegryw #alkoholizm #silownia
Zaloguj się aby komentować
Sobota [Andrzej Bursa #miastopowiatowe]
Boże jaki miły wieczór
tyle wódki tyle piwa
a potem plątanina
w kulisach tego raju
między pluszową kotarą
a kuchnią za kratą
czułem jak wyzwalam się
od zbędnego nadmiaru energii
w którą wyposażyła mnie młodość
możliwe
że mógłbym użyć jej inaczej
np. napisać 4 reportaże
o perspektywacz rozwoju małych miasteczek
ale
.......mam w d⁎⁎ie małe miasteczka
.......mam w d⁎⁎ie małe miasteczka
.......mam w d⁎⁎ie małe miasteczka
#poezja #bursa #miasteczka #zalesie #sobotawieczor #alkoholizm


Zaloguj się aby komentować
#oswiadczenie #alkoholizm
Nie piję ponad dwa lata. Odkąd poznałem alkohol w wieku 16 lat "pomagał" regulować emocje prawie drugie tyle.
Na chwilę obecną nie chce mi się pić nawet zerówek dla smaku.
Jeśli uważasz, że masz problem - nie poddawaj się, są ludzie, którzy Ci pomogą, o ile szczerze będziesz pragnął zmiany.
Zaloguj się aby komentować
Siema, dziś minęło mi 1000 dni bez alkoholu. W związku z tym zrobiłem taki filmik, w którym gadam o tym, dlaczego podjąłem taką decyzję
#alkoholizm #pijzhejto #tworczoscwlasna
Zaloguj się aby komentować
#alkoholizm
Jeżeli ktoś ma poważne problemy, to trafiłem ostatnio przez przypadek na fajny film na YT. "Z alkoholem mi do twarzy". Gorąco polecam. Nie jest długi, ale potem jest czas na refleksje.
Zaloguj się aby komentować
W sumie to już kilka dni temu.
Najlepsza decyzja w życiu.
#alkohol #alkoholizm #dobrenawyki

Zaloguj się aby komentować
Jak przekonać znajomego do wspólnych wakacji - slajd numer 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #alkoholizm #wakacje #urlop #powerpoint #zuchsmieszkuje

Zaloguj się aby komentować
Byłem w jakimś sklepiku na zadupiu i pić mi się chciało ale że tam same syfiaste piwa były (foxy, rompery, halne, sralne itd) to z braku laku wziąłem harnasia i albo mi się trafiła jakaś trefna partia albo mi się ze smakiem coś pojebało, bo ten harnaś nie smakował jak skisły wywar ze szmaty do podłogi z domieszką rzygów i gazem z pierdów żula tylko jak jakiś typowy podły koncerniak czyli milion razy lepiej niż żubr czy tatra. Co to za czary?
#piwo #hejtopiwo #alkoholizm #cotozaczary #smrut #harnas #pijzhejto #codzienneigrzyskaolimpijskie #gownowpis #benc
Zaloguj się aby komentować
"Z alkoholem mi do twarzy". Prawdziwa historia podróży przez życie z alkoholem.
Zapraszam do materiału:
https://youtu.be/xpvuiOWdNAI?si=1a12vFWDEdtV5ZHk
#alkoholizm #psychologia #zdrowie #uzaleznienie #psychoterapia
Słuchając twojej historii mam dejavu z mojego życia, tyle że ja byłem po drugiej stronie. Jestem synem alkoholika i pamiętam doskonale rozpierdolone wszystkie wakacje i święta. Pamiętam, że zawsze z matką wstydziliśmy się za ojca. Wydawało mu się, że świetnie panuje nad sytuacją i jest zabawny a w rzeczywistości zachowywał się jak nieodpowiedzialny kretyn. W niektóre dni umiał być miły by potem gnoić nas i manipulować nami jak mu było wygodnie. Nie stosował przemocy fizycznej tylko psychiczną. Niszczył nas i wystawiał nasze uczucia na próbe. Musiałem szybko dorosnąć i jedenastolatek byłem bardziej odpowiedzialny niż on. Atmosfera w domu była zawsze podminowana. matka starała się usuwać mu z drogi wszystkie problemy. Umiał zrobić awanturę dosłownie o wszystko np. że nie kupiło się jego ulubionej kawy. Pamiętam też, że ojciec często oskarżał nas o wrogość i pretensje choć wszystko kręciło się wokół jego i jego potrzeb. Odpowiedzią na wszystkie problemy, które sam stworzył były ucieczki do picia lub do kochanki. Gdy raz się tak spił, że wylądował na kilka dni w szpitalu wreszcie się przestraszył i zaczął leczyć. Trwało to długo, ponad dwa lata. W domu było jeszcze gorzej niż jak był uwalony. Mógł sobie teraz pozwolić na gnojenie nas bo był chory więc uważał, że choremu to wszystko należy wybaczyć choć sam nigdy nie przepraszał za nic. Miałem już 17 lat i nieraz chciałem mu przywalić albo uciec ale nie chciałem zostawiać matki samej z nim. Robiła dla niego wszystko, załatwiała leki, sanatorium a jak w końcu stanął na nogi to oświadczył, że odchodzi by ułożyć sobie życie na nowo. Uważam, że to jak ktoś pije i co robi swoim bliskim zależy tak naprawdę od jego charakteru. Znam sympatycznych pijaków co muchy by nie skrzywdzili i alkohol nie wywleka ich najgorszych cech.
Zaloguj się aby komentować