Zdjęcie w tle

Społeczność

Technologia

1k+

Ktoś z tutejszych użytkowników #android (szczególnie fanów #opensource) korzysta z aplikacji Simple Mobile Tools? Reklamowały się jako wolne od reklam i śledzenia, do tego wszystko w pełni open-source, dostępne na GitHubie i F-Droidzie, do tego miały po ponad milionie instalacji.


Jeśli tak, i wgraliście je z Google Play, to możecie chcieć je odinstalować - autor sprzedał wszystkie prawa ZipoApps, które słynie ze wciskania inwazyjnych reklam i pobierania niemałych pieniędzy za ich usunięcie. Prawdopodobnie też apki przestaną być już open-source, bo autor stwierdził, że jest właścicielem wszystkich praw autorskich, więc może spokojnie zmienić licencję z GPL3 na inną.


Wygląda to tak - zbierz ludzi oferując, że Twoja aplikacja nigdy nie będzie ich śledzić, a potem sprzedaj ich firmie, która dokładnie to robi xD .


Źródło: https://github.com/SimpleMobileTools/General-Discussion/issues/241.

Przy okazji podrzucam też forki tych aplikacji, jeszcze niestety nie wyszły pierwsze wersje: https://github.com/FossifyOrg

@marmot można znaleźć pliki APK i je zachować. Nie trzeba ich aktualizować. Kiedyś tak było z taką fajną galerią zdjęć, która została sprzedana do Chin

@Miedzyzdroje2005 problem pojawi się w momencie gdy dostawca usług, z którymi łączy się apka zmieni coś w swojej infrastrukturze, api itp. lub zjeboid będzie wymagał korzystania z wyższej wersji sdk

tak czy inaczej przez rok jeszcze powinno bezproblemowo wsio działać

@Miedzyzdroje2005 Ostatnia wersja bez śmieci zostanie na F-Droid, ale zawsze problemem jest brak aktualizacji, bo nagle na nowszych Androidach coś może przestać działać ¯\_(ツ)_/¯

@marmot Dobrze wiedzieć, mimo że już ich nie używam. Miały fajne opcje na dostosowywanie wyglądu i widgetów, ale w swoich funkcjach na pewnym etapie okazywały się być zbyt archaiczne.


Sam mam taką praktykę, że każda apka, która nie potrzebuje internetu lub ja uważam, że nie powinna potrzebować, jest zablokowana przez NetGuard'a. Tak na wszelki wypadek. Choć znając moje szczęście, zaraz mi ktoś napisze, że twórca NetGuard'a też się sprzedał. XD

@DziwnaSowa od tego są właśnie uprawnienia dostępu aplikacji w zgredoidzie (już całkiem nieźle od v12), aby nie zezwalać gównoapkom dostępu do kontaktów, telefonowania, sieci itp

W sumie temat w sam raz do podłapania przez jakiegoś tech influencera, którego czytają/oglądają ludzie zainteresowani open-source. Ktoś kojarzy? Ja z aktywnych na Hejto kojarzę tylko @Unknow (może warto dodać info do unknow news ? )

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

WifiManager status update


Udało mi się naprawić pare bugów i dodać do servera obsługę przez web socket. Dodalem funkcjonalność listowania dostępnych sieci wifi na stronce i aktualnie wygląda to jak na zdjeciu. Niestety się to nie ładuje po pierwszym wczytaniu strony a dopiero po kliknięciu przycisku "refresh". Problemem jest to że frameork twierdzi że podaje mu zły uchwyt do serwera i nie może znaleźć deskryptora soketu, który jest z nim powiązany. Dziwne ... Wiem, że w requeście, odpowiedzialny za inicjaliwoanie handshaku, który przychodzi od klienta(przeglądarki) jest uchwyt jakiegoś serwera ale zakładałem że jest to tem sam uchwyt, który został mi zwrócony jak tworzyłem instancje serwera? Czyżby to był bug frameworku ? Nie wiem. Dokumentacji do tego nie ma i zostaje mi tylko analiza kodu bibliotecznego

Następnymi krokami będą:


  • dodanie obsługi "custom parametrów" ( na wzór tego co oferuje wifiManager od tzapu)

  • minifikacja stronki ( ogólnie liba zajmuje ponad 1mb i musze to zoptymaliwoać pamięciowo ale na początek zaczne od tego)

  • dodanie logera na stronce ( taki bonus bo inne wifiManagery tego nie mają)


Jakie inne funkcjonalności moge jeszcze dodać ? Co ma konkurencja, lub czego nie ma a powinna mieć? Na koniec ankieta.


#esp32 #arduino #embedded #programowanie #diy

4869febb-eae6-4f7b-b109-dd6ddaca7e20

Czy w przypadku esp32(4mb flashu) 1mb zajęte przez wifiManagera to ZA dużo

18 Głosów

Zaloguj się aby komentować

Korzystacie może ze smart urządzeń z wbudowanym ekranem typu Echo Show od Amazona lub Google Nest Hub Max? Możecie je polecić do prostych czynności jak słuchanie muzyki, wyświetlanie aktualnej godziny, pogody czy odtwarzanie filmów na YT? Często spotykam sie z opinią, że są to elektrośmieci o bardzo ograniczonej funkcjonalności i mozliwości dostosowania do własnych potrzeb. Chciałbym mieć takie urządzenie w sypialni lub łazience ale obawiam się, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto. A może, ktoś z was stosuje połączenie tablet + głośnik BT do podobnych celów? Nie wiem jak ugryźć ten temat.


#elektronika #glosnikibluetooth #smart #tablet

@Schatzu korzystam z Amazon (bez wyświetlacza) i z appla. Aleksa jest fajnie responsywna, słucha moich poleceń nawet jeśli nie do końca wiem co chce. Lubie jej powiedzieć żeby włączyłam muzykę w łazience albo zmieniła kolor światła. Stabilna. Póki jest net. Prywatność: brak.

Apple cudowne w założeniach. Realizacja już nie tak bardzo. Toporna w poleceniach. Czasami nie rozumie co od niej się chce. Dzień później to samo polecenie działa bez problemu. Mniej stabilna (choć tu mam duże podejrzenie że UPC odwala cyrki). Prywatność lepiej. Działa nawet bez netu (oczywiście lokalna sieć musi być). Skróty super. Wiem, nie o to pytałeś.

W sumie to nie chce Aleksy ze względu na brak prywatności i konieczności poleczenia z netem.

Usilnie staram się przekonać do Siri.

Co do Google nie mam żadnych doświadczeń.

@Astro @Basement-Chad Pozostaje więc jakiś niedrogi tablet + głośnik. Tylko jak to podłączyć na stałe do prądu (jakaś stacja dokująca) i czy w ogóle można trzymać 24h/dobę pod napięciem?

@Schatzu ale dlaczego się uparłeś się na ten wyświetlacz? Do YT nie potrzebujesz smarta. O godzinę możesz zapytać (aleksa i Siri brak polskiego) podobnie jak o temperaturę.

A tablet do filmów oddzielnie.

@Schatzu U mnie super sprawdza się mały komputer PC (terminal) z bezprzewodową klawiaturą podłączony bezpośrednio do TV. O wiele lepszy niż te upośledzone SmartTV. Mozna takie sprzęty kupić poleasingowe za pare stówek.


@Astro Ja mam do sprawdzania godziny takie coś jak zegar. Bardzo wygodne. W każdej chwili mogę sprawdzić godzinę. Wystarczy spojrzeć, nie muszę nawet pytać

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować