Hejtkinie i Hejtki z #rower - jakich bidonów używacie? Szukam czegoś z zatyczką ustnika, co by potem piach w zębach nie chrzęścił. Warunek konieczny: nie może dawać plastikiem, żeby napoje nim nie przechodziły.
Pomóżcie jak przykręcić drążek do roweru żeby małego już uczyc. Drążek jest z Decathlona, rower oczywiście niekompatybilny. W zestawie są też 2 śrubki.
Wystarczy metalowa obejma. Z kawałka blachy z dziurką przez którą przeprowadzisz śrubę i zamykasz nakrętką. Do pokombinowania w 10 min z kawałka blachy, wiertłem i imadłem.
Coś jak to tylko bardziej domknięte i mniejsze. Może coś nadającego się w sklepie metalowym po lekkiej modyfikacji albo nawet gotowca znajdziesz.
Daruj sobie ten drążek, utrudnia bardziej niż pomaga. Jeśli umie jeździć na rowerku biegowym i trzymać równowagę to zakładasz buty do biegania i go rozpędzasz trochę i za nim biegniesz na jakimś kawałku prostej drogi po czym go łapiesz. Jazdę prosto ogarnie bardzo szybko, potem hamowanie i zeskakiwanie z rowerka a na końcu wchodzenie (to ostatnie najtrudniejsze).
Jest trochę długa (170 stron), pisałem ją na bieżąco w trasie i praktycznie każdy dzień jest co najmniej wspomniany, więc nie zdziwię się jak nikt nie przeczyta całości, ale zawsze można przewinąć i obczaić zdjęcia.
Zacząłem też (mniej szczegółową) serie na youtubie, dam link w komentarzu.
Zrobiłem żonie niespodziankę i kupiłem sobie nowy rower ^^
Parę dni temu złożyłem a dzisiaj otwarcie sezonu. Trochę zimno w #norwegia i kawałkami wciąż po śniegu ale i tak super było się przejechać po raz pierwszy od jesieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pech chciał, że chyba niedostatecznie lub krzywo wkręciłem prawy pedał (albo wada fabryczna) i zerwałem gwint w korbie. Na szczęście urwałem blisko domu i tylko ostatnie 500m pchałem.
No i tak się przygoda zakończyła, teraz czekam na częsci ^^
#rower
PS. Chce ktoś kod zniżkowy 100€ na rower od Canyona? Mam 5 do rozdania.
PS2. Wpisy na #rowerowyrównik można dodawać też ręcznie czy tylko przez skrypt?
Patrzcie, tak jak się jeździ po drogach w Hiszpanii, zupełnie normalne, kierowcy koegzystują z szosowcami. A w Polsce? Japierdole, w Polsce jak w lesie, nie w Polsce w chlewie.. wyjeżdżasz na drogę, a samochodowe robaki od razu trąbią i chcą się z tobą napierdalać xD
Jak zapierdalasz 50 km/h to nic dziwnego, że nie wkurzasz zbytnio kierowców samochodów. Przepisy (a tutaj rowerzysta wiele rzeczy zrobił źle) to tylko wymówki - źródłem niechęci jest prędkość z jaką rowerzyści się poruszają.
Jakby w Polsce wprowadzić rejestrację rowerów, tak żeby namierzyć póżniej pedalarza to by było super. Jak widze jak poruszają się bezkarnie po przejściach scieżkach to udało by się odłowić ten wrzód na d⁎⁎ie rowerzystów. Co do samochodziarzy, to nagrywać i zgłaszać. Się odsieje frustratów i ludzi z kwitem z czipsów. STOP CHAMSTWU NA DRODZE
Dzięki :D Co prawda trzeba się przebić ponad 20km przez miasto, ale to fakt, chyba najlepsza trasa do tej pory. Chociaż w sumie wokół miasta jest sporo mniejszych lasów z szutrami premium.
@pluszowy_zergling Dzięki :) Były asfalty, były szutry, było błoto, piachy i wszelkie inne ujeby jakich zawsze dostarcza Komoot. Generalnie fajnie zróżnicowana trasa. Było też głaskanie konia!
Ktoś jutro szuka pary żeby d⁎⁎ę ruszyć rowerowo z wrocka? Myślę żeby rano polecieć pociągiem do Legnicy i wracać z wiatrem...
...inne trasy też wchodzą w grę. Generalnie ja i tak pojadę coś ale kumpel mi wypadł (zaczynają pływać z przystani przy Dunikowskiego, polecam rejsy) i może zmobilizuje kogoś kto by siedział w domu bo nie ma z kim jechać.
@General_Kenobi planu nie ma jako takiego - generalnie z Legnicy do wrocka bo którędy nie pojadę to dużo kwadratów wpadnie. Myślałem wiochami zaraz pod Odrą jechać.
Na allegrodays jest obniżka na Lazaro, wrzucam linka do V3, ale są też inne modele w obniżce. Przyzwoity cross za te pieniądze, trochę ciężki, ale nastukałem nim z 7000km i kilkanaście jazd powyżej 100km, daje radę
Robię mały research o #rowerze miejskim w #gdansk #trojmiasto i ile tam hajsu zostało umoczone to trochę #zalesie...
To jest druga iteracja, pierwsza była niewypałem i toczą się procesy sądowe o miliony złotych kary od spółki, a spółki już dawno nie ma… egzekucji również. Ludzie podobno nie odzyskali hajsu, za który doładowali sobie abonamenty.
W iteracji 2.0 odpalają 3700 rowerów elektrycznych i zwyklych, z czego elektryki ważą po 40 kilo… 40 kilogramowy kloc, gdzie są przejścia podziemne ze schodami np. przy Podwalu Przedmiejskim.
Oczywiście takiego rodzaju rowery funkcjonują na równi z hulajnogami (są prowadzone przez te same podmioty) np. W Sztokholmie, ale nie są kupowane za publiczne pieniądze…
Za Trójmiasto dot peel:
Została nim hiszpańska spółka City Bike Global. Obszar związał się z nią na okres sześciu lat, a za uruchomienie, zarządzanie i eksploatację Mevo 2.0 zapłaci Hiszpanom 159 mln zł (72 tys. zł dziennie).
Reasumując: 3700 rowerów, 6 lat eksploatacji po 72 tys dziennie, a potem wszystko w kibel.
To wychodzi 600 złotych za każdy rower co miesiąc, natomiast w skali całego programu jeden rower to koszt… uwaga: 42 972 PLN. z czego 2/3 pochodzi bezpośrednio z publicznych środków dotowanych przez samorządy…
No to jest wytłumaczenie czemu tak srogo forsowane są te pomysły.
IMO jeszcze bardziej kuriozalny to jest „hub przesiadkowy” na rozpiętości prawie 2km (PKP-Centrum-parking szkieletor przy urzędzie Marszałkowskim), no rozwiązanie super convenient.
@quagmire_rod fakt, kasy do dziś nie oddali za Mevo 1.0. Natomiast co do nowego podejścia to ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeżdżę na tym praktycznie codziennie. Tylko z jednym rowerem był problem jak do tej pory u mnie, a tak to chodzą elegancko i mi tam się na tym jeździ dobrze. Nie mam większych zastrzeżeń do tego jak funkcjonuje to teraz. Na stronie miasta jest napisane, że pełna flota to 3200 elektryków i 1000 bez wspomagania. Nie zdazylo mi się, żeby w promieniu kilkuset metrów nie byłoby roweru. Dla mnie, jako mieszkańca mega spoko. Nie potrafię tylko zrozumieć dlaczego tyle to trwało żeby to ogarnąć. Co do kosztów to faktycznie wydaje się bardzo dużo, ale nie wiem też czy inne miasta płacą tyle samo za takie rzeczy. Poza tym z tego co czytałem to aktywnych użytkowników jest ponad 40 tys. to z samego abonamentu w najniższej możliwej opcji daje ponad milion zł miesięcznie.
@evilonep: Spoko, że Ci przypasował i że czerpiesz radochę z jazdy no i poprawili rozłożenie tych rowerów w stosunku do poprzedniego systemu, bo można spotkać te rowery w południowych dzielnicach, co było poprzednio nie lada szczęściem. Zobaczymy, jak to będzie śmigać w wakacje, bo jeżeli turyści się do tego przekonają, to może być dobra reklama.
Ja mam łeb nieco spaczony składakami i innymi systemami opartymi raczej na prywatnych dostawców. Np. w UK wypożyczasz sobie Bromptona przez ich system paczkomatów za £5 za dobę i możesz go zabrać do metra za friko, bo zmieści Ci się praktycznie wszędzie.
Z tego, co piszesz to całkiem przyzwoite dane finansowe, bo według szacunków 105 mln z 159 miało pochodzić z dofinansowania od samorządów, natomiast reszta, czyli 54 mln z abonamentów (czyli 33% lepiej niż zakładano), rowerów też jest o 500.
Pamiętam, jak mieszkałem przy pętli na Łostowicach i dzień w dzień w 2019 chodziłem na pętle, żeby wynająć sobie Mevo na powrót. Raz się zdarzyło i potem już na nie nie wsiadałem. Głównie dlatego, że po prostu system 1.0 upadł i był słabo dostępny (głównie przez kiepską relokację spowodowaną właśnie zamontowaną baterią na stałe).
Fajnie sobie radzi z tym Bird czy inny Lime, gdzie rejestrujesz się u nich jako "Juicer", bierzesz hulajnogę na chatę i ją po prostu ładujesz biorąc procent za fatygę.
W przypadku Mevo 1.0 był scentralizowany magazyn, gdzie rowery walały się z kąta w kąt bez ładu i składu w organizacyjnym chaosie.
Widać ludziom to pasuje. Dwa wały na mevo i systemie fala (o tym też poczytaj :D) to za mało aby nie głosowali na nią. Ona ma złych ludzi wokół siebie, nie kojarzą końca z końcem i przedstawiciele handlowi wszystko im wcisną.
Aż mi się to meme przypomniało. Że też kurde nie może być jednego biletu na tą metropolię. Ale wtedy hajs nie wpada do konkretnego miasta, tylko jest do podziału. Pruszcz Gdański jest w zarządzie SKM Trójmiasto. Odkąd powstał przystanek Gdańsk Śródmieście to przestały jeździć SKM dalej na południe. Więc kolejka kończy swój bieg w centrum miasta. Outstanding idea
Chodzi mi po głowie zabezpieczenie antykradzieżowe - włożenie jakiegoś odbiornika GPS do ramy. Czy ktoś miał podobny pomysł lub mógłby doradzić, jak się do tego zabrać? Jakaś aplikacja na telefon musiałaby z tym współpracować?
@DerMirker lokalizatory GPS działaja zazwyczaj tak, że masz w nim kartę sim i odpowiada smsem na zapytania o lokalizację, chociaż pewnke są już, bardziej fancy wersję, kojarzę że są takie dla psów, z apką.
@DerMirker znaczy jak chxesz się w to bawić to tylko jeżeli jesteś sklonny samemu zrobić wjazd na dziuplę, jak nie to pieniądze w błoto wyrzucasz.
Kumplowi jak mówiłem, żeby nie szedł z tym na policję, bo mu zajumali rower z gpsem i chciałem na garaże z nim z akumulatorem i kątówką wpadać tej samej nocy to nie, praworządności się zachciało.
Dziupla była 800 metrów od komendy i niebieski policja poza przyjęciem zgloszenia nic więcej nie zrobiła, a na drugi dzień gps wziął i zdechł.