
Społeczność
Rower
Wszystko co związane z rowerami. https://www.strava.com/clubs/hejto Rowerowy równik: https://www.hejto.pl/spolecznosc/rowerowy-rownik Kontakt: mejwen

Społeczność
Wszystko co związane z rowerami. https://www.strava.com/clubs/hejto Rowerowy równik: https://www.hejto.pl/spolecznosc/rowerowy-rownik Kontakt: mejwen
Dawid Godziek po raz pierwszy wygrał zawody Crankworx Slopestyle.
https://m.youtube.com/live/hqyECWk-LRs?si=g6wy2e0lenw6IxOE
#rower #mtb #sport




Zaloguj się aby komentować
Crankworx Slopestyle w Australii po 1 rundzie.
Relacja live
https://www.youtube.com/live/hqyECWk-LRs?si=g6wy2e0lenw6IxOE
#rower #mtb

Zaloguj się aby komentować
Istnieje taka aplikacja, która w czasie jazdy na rowerze mierzylaby wibracje i zapisywała to na mapie? Chodzi mi o to, żeby zrobić sobie mapkę gdzie są lepsze i gorsze drogi.
Znalazłem kilka prac naukowych na ten temat, ale nikt tam nie udostępnia aplikacji do mierzenia tego
#rower
Zaloguj się aby komentować
Siema, to mój pierwszy wpis! Od dawna śledzę na portalu zmagania ludzi w #rower , ale jakoś nigdy nie miałem okazji się podzielić czymś nadzwyczajnym. Nie chcąc iść w ślady #kredafredachallenge , postanowowiłem, że na początku dowiozę moje plany do końca, a następnie się podzielę wynikami. Właśnie zakończyłem 14-dniową przygodę bikepackingową z Malagi do Girony (wschodnie wybrzeże Hiszpanii) i chciałem podzielić się krótkim podsumowaniem wycieczki!
Podróż:
Dystans: 1 354,18 km
Przewyższenie: 12 995 m
Średni dzienny dystans: ~104,16 km
Średnie dzienne przewyższenie: ~1 000 m
Najważniejsze momenty i trudności:
Dzień 1: Łatwa rozgrzewka 12 km w Maladze od lotniska. Zaskakująco deszczowy początek.
Dzień 3: Przemoczony deszczem i miałem bliskie spotkanie z ruchem drogowym. Zdecydowałem się unikać dróg krajowych.
Dzień 4: Przesunięcie w głąb lądu dla wspaniałych widoków na wzgórza i świetnego jedzenia.
Dzień 5: Trudne wspinaczki, ale zakończyliśmy mocno z 1 900 m przewyższenia.
Dzień 6: Dzień odpoczynku w spa po mroźnej nocy w namiocie przy 5°C.
Dzień 8: Najgorsza pizza w moim życiu w Walencji, ale wynagrodzona niesamowitą paellą.
Dzień 10: Ustanowiliśmy nowe rekordy osobiste, średnia prędkość ponad 30 km/h.
Dzień 11: Szalony objazd do Montserrat z 2 071 m wspinaczki z powodu zamkniętego kempingu.
Dzień 13: Ostatni wysiłek do Girony, a następnie dodatkowy podjazd na Rocacorba.
Kamping:
Często musieliśmy improwizować z kempingami, zwłaszcza prywatnymi.
Doświadczyliśmy pełnego zakresu warunków kempingowych, od mroźnych nocy po niesamowite miejsca przy plaży. Jeśli chodzi o standard, to lepszy niż w Francji. Tylko jeden kamping nie miał desek klozetowych
Jedzenie:
Najlepsze tapas, to zaserwowane przez brytyjską panią w jakiejś małej wiosce, gdzie mieszka z mężem.
Z racji tego, że hiszpanie mają siestę, trzeba czekać do wieczora na porządny posiłek. Do tego czasu zapychasz się chlebem.
Ostateczne myśli: Ta podróż była mieszanką zapierających dech w piersiach krajobrazów, trudnych wspinaczek, niespodziewanych wyzwań i satysfakcjonujących chwil. Dobrze jest znać chociaż podstawy lokalnego języka. Bikepacking to naprawdę przygoda, która wykracza poza samo jazdę na rowerze.





Zaloguj się aby komentować
Witam. Planuję przejechać z Wiednia przez Bratysławę do Budapesztu rowerem. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia odnośnie wyposażenia dodatkowego roweru na które mogą zwrócić uwagę służby Austrii, Słowacji i Węgier. W internecie jest poradnik co trzeba zabrać, ale pytanie czy policja czepia się rowerzystów i sprawdza szczegółowo.
@Kierownikkatedry nie zapomnij zabrać dowodu osobistego do Węgier. Od kilku lat w miejscach noclegowych robią zdjęcia dowódow z obu stron i wysyłają do centrali jakiego urzędu. Wszystko w ramach bezpieczeństwa of kors. . W razie odmowy pokazania dowodu mogą Ci odmówić noclegu w danym miejscu. To taka niespodzianka.
Zaloguj się aby komentować
Miało być nocne jeżdżenie ale jakoś udało się przed zmierzchem. Ważne że człowiek pokrecił, a i cieszyńska double IPA w Topaczu smakowała wybornie...

Zaloguj się aby komentować
Jak rozmiarowo wypada Bianchi Impulso? W Trek Emonda mam rozmiar 58 i jest idealny. 59 w Impulso będzie pasował?
#rower

Zaloguj się aby komentować
Zauważyłem że w moich Continentalach 4 Season na bokach opony tuż nad kołem wychodzi ostatnio sporo "nitek" które idą wzdłuż całej opony. Opony do śmieci czy jeździć obserwować?
#rower
Zaloguj się aby komentować
Bardzo NIE polecam firmy Romet i jej aluminiowych ram rowerowych. W moim składaku tylne widełki się wyrobiły i gwarancja nie obejmuje tego uszkodzenia, bo nie oddawałem co roku roweru do przeglądu za 100zł. A w takim Krossie jest dożywotnia gwarancja na aluminiową ramę.
Rower jest prawie nowy, z 2021 roku i nie chcę go wyrzucać. Ostatnią deską ratunku jest ucięcie skośnego haka i wspawanie poziomego, do którego można założyć napinacz.
I tu moje pytanie do was: Czy znacie jakiegoś rzemieślnika, który podjąłby się tego zadania? Czy jest to w ogóle wykonalne i przy spawaniu nie rozhartują się okolice haka?
#rower #rowery #mechanikarowerowa #romet

@DerMirker Rozwiązanie tymczasowe - daj podkładki ząbkowane pod śruby mocujące koło. Kup nowy łańcuch (tak żeby mieć kilka dodatkowych ogniw) i przesuń koło możliwie głęboko w ramie do tyłu. Dołóż stalowe haki do tylnego widelca (wiem druciarstwo), które jakimś cudem mogą pasować do twojej ramy. Powinny usztywnić wystarczająco konstrukcję.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#rower
Wrzucal ktoś tarczę 180 lub 200mm do roweru crossowego gub gravela?
Zaloguj się aby komentować
Mam tako maszyne, kupiona dla różowej. Jestem z niej szczególnie dumny, bo to bardzo porządny rower. Ale o co chodzi. Moją różowa, boi się na nim jeździć, wzrostowo jest okej 174 cm, więc rower skrojony pod nią( koła 28'', rama rozmiar L). Nie jest osobą wyjątkowo sprawna technicznie. Boi się, że nie opanuje roweru, przy jakiś losowych sytuacjach, nagłe hamowanie, nie wiem zachodni wiatr spienione fale goni... Wstępnie ustalone jest, że pójdziemy się uczyć ze mną bez roweru...macie jakieś rady dla boi d⁎⁎y? Już powiedziałem, że jej zamontuje taki kij, jak są w rowerach dla dzieci, ale będę mógł go wyjąć, żeby przypier*olić 😛 nasz problem polega na braku koordynacji ruchowej.
#rower #pytanie

@razALgul
1. Kask podstawa
2. Kup jej rękawiczki do jazdy i opcjonalnie spodenki/majtki z wkładką żelową
3. Niech nie ubiera ochraniaczy na kolana i łokcie xD będzie to krępujące (dosłownie i w przenośni)
4. Pojezdzijcie sobie w miejscach gdzie są inni rowerzyści - popatrzy sobie, porówna, przekona, oceni, nabierze pewności
5. Zacznijcie od krótkich tras "na lody" - nie katuj od razu +50km
6. Podpowiedz że jak będzie jeździła to jej się dupsko fajnie wyrobi
Sprawdźcie czy pozycja na rowerze jest wygodna (nachylenie, wysokości itp)
@razALgul po sobie wiem, że pierwszy upadek boli najbardziej
Wszystkie rady dot. kasku, rękawiczek itd. - jak najbardziej się zgadzam! Dodam od siebie, że na pewno sprawdźcie wspólnie działanie hamulców na płaskiej powierzchni! Tak, żeby dziewczyna zobaczyła, że serio działają i da radę zahamować. Pokaż też na sucho jak zmieniać przerzutki - to wydaje się banalne, ale jak dawno nie jeździła to może mieć z tym problem.
I pierwszą trasę zaplanujcie niemalże bez przewyższeń. Żeby się nie zniechęciła
Btw. jeżeli okaże się, że jednak wina leży w zbyt dużym rowerze (co tutaj widzę w komentarzach) to najlepiej kupić dopasowany do wzrostu. Na za dużym rowerze nigdy nie będzie komfortowej jazdy.
Zaloguj się aby komentować
Festka - czeskie arcydzieła z karbonu - wizyta w fabryce ultra drogich - customowych rowerów.
Jeśli macie 50-100k do wydania na rower to właściwy adres ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
https://youtu.be/-GJ330kUyh8?si=MPRoazkBYPti2Qyt
#rower #ciekawostki #rowery #szosa #gravel #podroze
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem i nawet przyjszło...jak wspornik amortyzowany nie pomoże, to kupuje albo inne siodło, albo gacie z pieluchą, jak mi tu polecano...
#rower

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj po raz pierwszy od lat wsiadłem na rower, dzisiaj po raz drugi. Wiem już, jak może się czuć osoba, której zrobiono z d⁎⁎y jesień średniowiecza. Chyba muszę sobie kupić amortyzowaną sztyce pod siodełko...
Dzisiejsza jazda to w 90% tylko leśne drogi.
Podczas jazdy trafiłem na dość stary cmentarz, jakoś 300 - 400 metrów od okolicznej jezdni. Cmentarz schowany w lesie, większość grobów już się pozapadała, ale można było spotkać też takie, na których stały znicze z zeszlego roku. Zrobiłem tylko jedno zdjecie. Rzuciła się na mnie horda komarów i nie szło spokojnie odczytać nazwisk. Następnym razem spróbuję przyjrzeć się dokładniej.
#rower #wycieczka



@razALgul fajnie, ja może w weekend odkurzę sprzęta, bo też już kurde ze dwa lata nie jeździłem.
Ja mam nakładkę na siodełko i jest spoko, wiadomo d⁎⁎a się musi przyzwyczaić, ale ziomek co kiedyś dzień w dzień jeździł do roboty wstawił sobie siodełko ze składaka, na sprężynach, i to był dobry wypas xDD
@Amhon https://www.decathlon.pl/p/spodenki-rowerowe-szosowe-meskie-triban-essentiel/_/R-p-306701
takie cuś? Ja generalnie jezdze w długich spodniach. Lasy - komary - kleszcze. Chyba się w nich zagotuję...
Zaloguj się aby komentować
No to pojechaliśmy w końcu do tych Jar - a nie chciało się jak sk⁎⁎⁎⁎syn, ale jak już człowiek zaczął kręcić to jakoś poszło...
#gravel

Zaloguj się aby komentować
Na rowerze dla relaksu, to jeździłem może z 5 lat temu.
Po takiej przerwie zrobiłem sobie drobny przelot polnymi drogami w okolicy mojej wichury.
I nawet znalazłem fajna miejscówkę.
Staw na środku pola, z mostem prowadzącym na wysepkę, gdzie była altana, grille, duperele. Niedaleko był dom i podejrzewam, że to czyjaś prywatna miejscówa. Ale co tam ogrodzone nie było, zakazów też brak, no i ładnie wygląda.
#rower



Zaloguj się aby komentować
Odgruzowałem dziada...cały w pajęczynach, rączki z ogniskami pleśni. O dziwo nic nie stuka, nic nie piszczy. Chyba pojadę na jazdę próbną.
#rower

Kup ubezpieczenie na życie i OC
Kiedyś jeździłem takim złomem z ogniskami rdzy na widelcu, rdza prawdopodobnie uratowała mnie... Nie wyrobiłem przy zjeździe z dużego wzniesienia i przywaliłem w drzewo w kształcie litery V. Widelec się złamał, przejął energię i dzięki temu nie przeleciałem przez kierownicę i nie zaklinowałem się w drzewie.
Zaloguj się aby komentować