Zdjęcie w tle
ChrissXRezner

ChrissXRezner

Wirtuoz
 • 30wpisy
 • 169komentarzy
Dzisiaj chciałbym podzielić się moją frustracją dotyczącą interfejsów GUI kontroli pojazdu w nowych samochodach z perspektywy projektanta.

Na wstępie muszę stwierdzić, że te systemy są po prostu nieludzkie i niebezpieczne. Wiele mówi się o tym, jak niebezpieczne jest patrzenie na ekran i przeszukiwanie menu podczas jazdy. Wydawałoby się więc, że należałoby usiąść i rozwiązać ten problem. Tymczasem zastąpiono wszystkie znane przyciski, które były w stałych miejscach i miały swój kształt, przyciskami na jednym ekranie, które często są ukryte w przewijanym menu. Jeśli nie przeczytasz etykiety, wszystkie wyglądają tak samo. Zrobiono to z myślą o oszczędnościach, ale fundamentalnie pogorszono problem.

Pytanie brzmi: jak go rozwiązać?

Istnieje kilka rzeczy, które te interfejsy robią tragicznie, a które można łatwo naprawić.

 1. Prawie zawsze 30% wyświetlacza zajmuje wizualizacja 3D samochodu, którym jedziemy. Jest ona w większości przypadków zbędna. Nie dostarcza żadnych informacji, a zajmuje cenne miejsce na ekranie. Sugeruję zmniejszenie jej lub wyświetlanie np. przodu auta po naciśnięciu przycisku oświetlenia, to ok.
 2. Zagmatwane Menu. Przeprowadzono badania, w których testowano, ile elementów człowiek jest w stanie zapamiętać w zbiorze. Na podstawie tych badań stwierdzono, że optymalną ilością elementów w menu jest pięć. Cały system powinien być zorganizowany w taki sposób, aby użytkownik widział ładnie poukładane, ważne informacje związane z jazdą, do których można dotrzeć maksymalnie w dwóch kliknięciach.
 3. Odciąganie uwagi od drogi 1. Myślę, że sztuczna inteligencja rozwiąże wiele problemów. Można jej użyć np. do włączania świateł czy radia, głosem przypisanym do użytkownika. Jednak to bym stosował sporadycznie tylko jako dodatek.
 4. Fizyczne przyciski i pokrętła. Od tego jako ludzie nie uciekniemy. Nie widzę problemu, aby na panelu lub gdzie zwykle bywają przyciski na kierownicy, znajdował się zbiór przycisków, które użytkownik może samodzielnie przypisać do ulubionych funkcji, jak na padzie. Są takie przyciski, które mają własny mini wyświetlacz i pokazują nawet ikony. Do tego pokrętło/a, które pełniłoby uniwersalną funkcję. Gdy wybierzesz klimatyzację, zwiększasz jej moc pokrętłem, a gdy światła – zmieniasz tryby świateł tym samym pokrętłem. Fundamentalnie by to odciążyło użytkownika od patrzenia na ekran przy włączaniu rzeczy z których korzysta najczęściej i co mógłby robić nie patrząc na ekran.

Jak wam się podobało to dajcie pioruna, a jak nie to napiszcie swoje uwagi. To tylko kilka pomysłów, które być może już zostały wdrożone przez niektóre marki ale według mnie rozwiązały by one 90% problemów z którymi borykają się użytkownicy. Jakie są Wasze doświadczenia z tymi systemami i który samochód według Was najlepiej podszedł do tematu i ma najlepszy interfejs?

#motoryzacja #projektowanie
a13e06b7-994e-477c-bfaa-7da6c9346e52
MESSIAH

Tylko i wylacznie AI. Jesli cos sensory wykryja to pytaja kierowce o potwierdzenie "tak" lub "nie". To najszysbszy sposob bez odrywania wzroku.

JarosG

A takie ekrany się tłuką. I psują się. A kosztują od diabła i za 10 lat nie będą dostępne I wtedy 90% funkcji auta zrobi papa.

A guzik ze szrotu kosztuje grosze, często pasuje jeden pod kilka przycisków a i tak w sumie wytrzymuje miliony wciśnięć.

Bystrygrzes

na szczescie nie stac mnie obecnie na nowy samochod XD

Przy czym, jezdzilem tymi nowymi - w sumie to ja mam kilka wymagan, ktorych sie w przyszlosci bede trzymal


 1. Klikane przyciski na kierownicy

 2. Pokretla od klimy

 3. pokretlo glosnosci

 4. Jesli jeszcze bedzie istniec to analogowe zegary ( i tak je zawsze mocno sciemniam)


Reszte mozna obskoczyc z monitorka

Zaloguj się aby komentować

Moja dziewczyna miała niedawno urodziny. Jest fanką Simpsonów, więc wpadłem na pomysł, żeby zrobić nasz wspólny portret w stylu tego serialu.

Okazało się to dość czasochłonne, zważywszy na to, że maluję całą scenę pokoju. Nie znalazłem tyle czasu, by wyrobić się z całością, dodatkowo w sekrecie przed nią, więc wziąłem dwie postacie, które miałem w pełni skończone, czyli nasze koty, i zrobiłem z nich taki plakat urodzinowy.

Do wspólnego portretu wrócę niedługo.

#thesimpsons
49e59542-9ece-4377-a935-708390cef205
pi0t

Indywidualnie, z pasją. Bardzo fajny pomysł

Zaloguj się aby komentować

AI zbiera kolejne żniwa na rynku pracy. Jest to dobry moment na refleksję nad swoją karierą.

Dziś obejrzałem filmik, w którym autor opowiada, że stracił pracę przez AI. Był grafikiem pracującym na pełny etat, a po sześciu latach został zwolniony. Jego projekty zostały wykorzystane jako materiał szkoleniowy dla tego AI.

Współczuję mu, ale dostrzegłem wiele czerwonych flag. Po pierwsze, przyznaje, że ma pracy na 2-3 godziny dziennie, mimo że pracuje na pełny etat, wykonując korekty popołudniami. Po drugie, od sześciu lat zajmuje się głównie tworzeniem szablonów do kampanii e-mail i stron WWW.

Cała sytuacja wydaje się trochę podejrzana. Patrząc na jego kanał, widzę, że stara się wykorzystać ten fakt do zyskania popularności, choć z różnym skutkiem.

Powiem tak: jeśli od sześciu lat robisz tylko grafiki do e-maili i nic poza tym, to rynek i tak Cię wyprzedzi. Jeśli nie AI to młodzi adepci grafiki z nowym spojrzeniem i ambicjami. To jest praca, którą wykonują początkujący graficy. Ten czas powinien być wykorzystany na rozwój bardziej zaawansowanych umiejętności, takich jak DTP, grafika 3D, projektowanie produktów czy GameDev.

Nawet jeśli AI wygeneruje coś estetycznego, to nadal nie rozumie esencji projektowania i tworzenia, ponieważ brakuje mu abstrakcyjnego myślenia. Generuje coś z dostępnej biblioteki, ale nie rozwiązuje nowych problemów, które przy projektowaniu np. produktów są nieuniknione. Od regulacji, ograniczeń produkcji, materiałów aż do kosztów. Fundamentalnie nie jest wstanie rozwiązać problemu, który nie istniał wcześniej. Więc jeśli Twoja praca polega na rozwiązywaniu tych problemów to AI wręcz ci pomoże w pracy.

Niestety, dla wielu młodych ludzi może to oznaczać zamknięcie drzwi do branży, ponieważ wstępne prace będą zastępowane przez AI. W efekcie trudniej będzie się dostać do wymarzonej firmy i rozwijać, skoro AI zajmuje te stanowiska, jak w przypadku autora filmu.

Można więc spojrzeć na to tak, że próg wejścia do branży będzie wyższy, a osoba będzie zmuszona poszukać innej pracy. Z mojego doświadczenia wynika, że praktycznie nikt potem nie wraca, ponieważ przepaść w umiejętnościach i wiedzy każdego dnia się powiększa.

Z drugiej strony, jeśli posiadasz solidny zestaw umiejętności, mniej nowego talentu będzie w stanie przebić się na górę, co może ugruntować Twoją pozycję.

https://www.youtube.com/watch?v=U2vq9LUbDGs&ab_channel=Nadestraight

#pracbaza
Sweet_acc_pr0sa

@ChrissXRezner chujowo słuchałeś, przyznał ze systematycznie miał mniej pracy a doszło do tego że zamiast 8h pracował po 2-3

TheLikatesy

@ChrissXRezner kurwa typ w czapce przed kompem siedzi.... trakiego to by i jamnik zastąpił, żadna strata dla branży

Yes_Man

@entropy_ Odjebane na 21.37%! Zuch

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

 • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
 • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
 • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
 • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Dzisiaj podzielę się małą wskazówką dla tych chcących korzystać z kolorów Pantone w swoich projektach, oszczędnych projektantów oraz tych początkujących w dziedzinie grafiki. Wielu z was zapewne używa wzornika kolorów Pantone w swoich projektach. Nowy wzornik może kosztować nawet 400 dolarów, ale warto go mieć, ponieważ zawiera kolory specjalnie dostosowane do różnych form, technik druku i rodzajów farb. Niektóre subtelne niuanse, takie jak refleksy czy głębia, są trudne do oddania na ekranie monitora.

Jednak firma Pantone poszła krok dalej, oferując płatną aplikację i ograniczając dodatkowo dostęp do bibliotek kolorów Pantone w wielu programach. To zmusza użytkowników do korzystania z ich płatnej aplikacji, co może być problemem dla tych, którzy chcą wykonać projekt bez dużych nakładów finansowych. Dodatkowo przeszukiwanie tych bibliotek w starszych programach bywa strasznie mozolne.

Dlatego chciałbym podzielić się sposobem na generowanie własnych kolorów Pantone, bez konieczności korzystania z oficjalnej biblioteki Pantone czy nawet szukania ich w bibliotece. Weźmy na przykład program CorelDRAW i Adobe Illustrator.

Pierwszym krokiem jest odwiedzenie strony https://encycolorpedia.com/ . Tam możemy wpisać interesujący nas kolor Pantone, a strona poda nam jego wartość HEX, czyli kod koloru w przestrzeni RGB, który najlepiej odzwierciedla dany kolor z wzornika na monitorze. Choć ten kod służy jedynie do tymczasowego dopasowania koloru w projekcie.

Następnie wystarczy dodać ten kolor do swojej palety kolorów w programie. Zakładam, że czytelnik wie już, jak to zrobić, ale tutaj ważny krok, że przed zapisaniem tego koloru w programie należy kliknąć, aby został on potraktowany jako Dodatkowy(SPOT), a nie rozbarwiony i nadać mu nazwę odpowiadającą farbie Pantone czyli np. Pantone 250 C.

To wszystko! Po zapisaniu dokumentu w formacie PDF, kolor będzie widoczny jako osobny dodatkowy kolor, a nazwa Pantone posłuży drukarzowi do wyboru odpowiedniej farby. Dzięki temu oszczędzisz trochę pieniędzy, czasu i zachowasz spójność kolorystyczną w swoim projekcie.

#grafikakomputerowa #porady
b694446c-13e6-427d-8273-c5fa3bb0a6d2
Dr_Melfi

@ChrissXRezner Ponieważ pracuje w branży muszę się odezwać bo faktycznie zrobiłeś sobie swój własny pantone ale nikt ci go nie wydrukuje bo nie da się go uzyskać.

Zaloguj się aby komentować

Nie wiem, czy ktoś próbował. Zapytałem z ciekawości ChatGPT, jak szybko może pisać tekst. ChatGPT odpowiedział, że generuje tysiące słów na sekundę. Ok. Wtedy powiedziałem, żeby wygenerował 1000 losowych słów w sekundę.

No i jedyne co miał to 1000 wymówek hehe.

Dla ciekawostki sprawdziłem i wychodzi, że na to samo pytanie w różnych językach daje różne odpowiedzi, a przeważnie żadna nie pokrywa się z prawdą.

#heheszki / #gownowpis
71c954c5-d0f8-4887-ae8e-724b0f1d4039
zuchtomek

@ChrissXRezner Z ciekawości wygenerowałem 1000 bez limitu czasowego i 'wymyślił' tylko około 100 różnych słów, a potem same powtórki..


Przy czym najwięcej powtórek takich jak buty, kosmos, foka - występuje dokładnie po 35 razy

Erebus

@ChrissXRezner takich ściemniaczy jak te wszystkie AI to jeszcze nie było, politycy mogą im wirtualne buty czyścić

Zaloguj się aby komentować

Nie widzę fenomenu tego człowieka. Taki dziki trener, każdego dnia siedzi w spelunce, osiedlowym barze niedaleko Ciebie. Wystarczy iść do jednego około 23:00. Przeważnie to obrośnięty typek, siedzący na hokerze w rogu. Siadasz koło takiego i zamawiasz piwo. Po krótkim czasie usłyszysz pomrukiwanie. "Ży ży ży ... Bany .. wysyn .." On już wie, że znalazł widownię, każda normalna osoba już dawno wzięłaby piwo i usiadła kilka metrów dalej. Siedząc dajesz mu wyraźny sygnał. Wtedy wystarczy zapytać, czy może powtórzyć. No i wtedy wrota się otwierają i usłyszysz całą historię masonerii, żydokomuny, Zakonu templariuszy, kończąc na wyjściu z UE. Wszystko zlepione z fragmentów wydarzeń i półprawd, zmiksowanej w procentach wysokooktanowego alkoholu.

Jest to prawdziwy spektakl dysocjacji umysłu. Jest to forma rozrywki, tylko sądzę, że musisz podjąć wiele kroków, by tego doświadczyć, i tylko o określonej porze. Słuchając takich rzeczy nieustannie sprawi, że zaczniesz myśleć jak on, możliwe, że zaczniesz się utożsamiać z pewnymi poglądami. Wtedy to staje się niebezpieczne i właśnie tego doświadcza wielu kilka razy dziennie oglądając takich ludzi na Internecie.

#polityka #heheszki
9960c727-7980-4b89-8def-35c43743304d
Basement-Chad

Takie mamy czasy, że dzisiaj zwykły głupek może zostać autorytetem z przypadku. Głupi ludzie nie rozumieją tego co mówią mądrzy więc chłoną wiedzę ze źródeł które są dopasowane do ich poziomu. A że ta wiedza to kompletne bzdury to cóż...

cweliat

@ChrissXRezner "no ale weź sobie puść i posłuchaj, z sensem gada" ~mój ojciec

Klopsztanga

@ChrissXRezner bo mówi to co ludzie chcą usłyszeć

Zaloguj się aby komentować

Dożyłem czasów, że niektórzy znajomi widząc to u mnie na biurku, mówią, że zajebisty micro pc. XD
a74c4b69-12ce-4047-ace0-bca468999d3b
gawafe1241

@ChrissXRezner ale to jest przecież napęd... no ale tak to jest kiedy się zapomina pewne rzeczy...


edit. myszka do wyjebania zbrodniarzu, TYLKO - MX Master 3S. Co mi po gestach kiedy ręka i nadgarstek bolą po 10 min korzystania, śmiech...

def

Ale zajebisty micropc

Odwrocuawiacz

@ChrissXRezner przewijałem i rzuciło mi się w oczy i pierwsza myśl, że nowe mieszkanie i materac na podłodze

Zaloguj się aby komentować

Niepopularna Opinia

Ale nie mam problemu, doceniać coś co nie przypada mi do gustu, że staje się popularne.
Dla mnie ten serial to kolejny The Office, w innych czasach i zbytnio też żarty do mnie akurat nie trafiają. Nie chcę robić rozprawki dlaczego.

Ale Ale kolejne. Widzę potencjał, bez spiny, że innym nie mnie, akurat może się to bardzo podobać, bo jest to Ciekawa eksploracja tematu.

#muszedodawactag?
789c12f7-fb3f-4f48-8947-3d14bc754489
monke

@ChrissXRezner serial nie jest wybitny ale całkiem dobry jak na naszą produkcję. Nie rozumiem tylko zajawki niektórych ludzi. W pewnym momencie facebook był cały zasrany jakimiś wydarzeniami związanymi z tym serialem.

UmytaPacha

mi serial bardzo siadł xd lubię 13 posterunek, lubię the office, lubię historię - a oni wgnieździli się gdzieś pomiędzy

Zaloguj się aby komentować

CEO Kellogs mówi, żeby jeść płatki "Kellogs" na kolację, by zaoszczędzić pieniądze.

Chcę mu przekazać, że mam jeszcze inne desperacyjne opcje:

 1. Same ziemniaki.
 2. Własne gówno.
 3. Gówno płatki

#gownowpis
fd7dc98a-b625-4873-9f47-c2fd2e5e1aa3
razALgul

Idźmy dalej... Należy żreć papier toaletowy, to i się człowiek naje i dupy wycierać po dwójce nie będzie musiał...

DirtDiver

Coco pops to był dla mnie dawno temu niedościgniony specjał. Nawet małpa na opakowaniu była bardziej prawilna niż to wuj wie co na akutalnym.

ebcfb16b-00d7-4650-bb44-0801b47f507f
sierzant_armii_12_malp

@ChrissXRezner Same ziemniaki pewnie akurat byłyby zdrowsze. Byle nie na surowo

Zaloguj się aby komentować

Bo to oczywiste, że o swojej miłości zycia zapominam od czasu doczasu i wtedy mogą się dziać złe rzeczy. Trzeba plombować by te osobniki nie miały potomstwa.

#humorobrazkowy
bf7c2d4d-3a17-4447-910b-09508414f129
dolitd

Normalni ludzie nie znają kontekstu i chwała nam za to.

bartek555

chuj wie o co w tym chodzi, pozdrawiam

Jakly

Ile IQ trzeba mieć, żeby nie zrozumieć tak prostego przekazu? 10?

Zaloguj się aby komentować

Koniec Twittera na dzisiaj. Klasa średnia w PL zaczyna się od 10k na osobę na "własnej działalności" w PL?

I on takie klasy wspiera? Znaczy 7% osób zarabia więcej niż 20k. w górę. 30k to 1%.

Obajtek jak sprawdzałem to klasa średnia według tego pana, bo zarabiał ok. 45 tyś miesięcznie.

Zacznę od tego, że w USA, "klasa średnia" zaczyna się od około 14 000 zł na miesiąc na umowie, w przeliczeniu na zł. Gdzie w NY to nie macie co startować z kawalerką zarabiając 100 000$ rocznie.

Czy tylko ja myśle, ze typowi się kalkulatory pomyliły?

#humorobrazkowy
881d1c30-144a-4a46-9e69-58d9feeadc85
def

Chlop pewnie mial na mysli klase srednia wyzsza, klasa srednia to po prostu jakas srednia, gdzie stac cie mieszkac i zrec i raz na 5 lat na wakacje w chorwacji

DiscoKhan

@def no to za klasę średnią spokojnie można uznać kogoś zarabiającego minimalną jeżeli taka osoba odziedziczy nieruchomość.


Sorry ale współczesne definicje klasy średniej są po prostu odrealnione i nie znając typa mogę powiedzieć, że jego szacunki są do tego bliższe.


Klasa średnia to ktoś kto wysyła dwójkę dzieci do dobrej, prywatnej szkoły, jeździ nowym samochodem który co 5 lat wymienia a na zagraniczne wakacje jeździ co roku i wcale nie kieruje się do najtańszych lokacji.


@ChrissXRezner obecne oficjalne definicje są ostro odrealnione - kiedy wzrosła kumulacja kapitału wśród najbogatszych to żeby nie pokazywać faktycznego stanu malejącej klasy średniej po prostu zmieniono jej definicje. W systemie edukacji jest podobnie z maturami, gdzie przecież 30 lat zdanie matury to już coś oznaczało, obecnie cokolwiek oznacza żeby matury nie zdać. Zakrzywienie statystyk.


3500 dolarów na warunki droższych stanów w USA to na też się nijak do klasy średniej nie łapie, przecież takiej osoby nawet nie stać na co lepsze ubezpieczenia zdrowotne przy zachowaniu lrzhzwoitej stopy życiowej.

jajkosadzone

Przeciez ten typ to atencjusz i powie wszystko byle byc kontrowersyjnym.

On nie zarabia na tych mieszkaniach tylko na pierdolu kocopolow i szkoleniach

szczekoscisk

Ja z dziewczyną mamy na głowę ok. 7k. Uważam że śmieszne byłoby mówić że jestem bliski klasy średniej.

Zaloguj się aby komentować

Zastanawiam się nad kupnem googli Apple do pracy w projektowaniu. Pytanie czy ktoś z tego z was już korzysta i jakie doświadczenia ma, plusy, minusy ew. skutki uboczne?
ErwinoRommelo

Xd skutek uboczny to czesta dializa po sprzedaniu organow zeby za to zaplacic.

41aee7e0-6fcd-4589-991c-6b291dc1daed
konrad1

@ChrissXRezner strzelam w CIEMNO nie używam po godzinie będziesz rzygac

hellgihad

@ChrissXRezner Na razie chyba są dostępne tylko w USA no i myślę że lepiej się chyba wstrzymać bo pierwsza wersja każdego nowego gadżetu to poligon doświadczalny tak naprawdę.

Zaloguj się aby komentować

Ktoś polecił mi https://35mm.online/
Darmowe polskie filmy i kroniki, ostatnio z dziewczyną, zobaczyliśmy pierwszy raz w życiu ten film Wajdy, który powstał, dekady zanim się urodziliśmy, a zrobił na nas fenomenalne wrażenie wizualnie. Sceny wyglądały jak obraz na płótnie. Polecam

#filmy
1d82bdc9-3f21-41aa-9483-e37bdfc8725f
516b18d6-73bc-4055-ad5d-5d819d90f9c7

Zaloguj się aby komentować

Przemysław Blackie z Elonem Piżminem mają razem odwiedzić więzienie Macieja Little Mustache.

#polityka / #heheszki
c7ee7046-1ba7-4b87-b3c3-0ee3a2954c5d
rebe-szunis

@ChrissXRezner Gdzieś wyczytał to, że odwiedzi?

ChrissXRezner

@rebe-szunis To, że go zaprasza, to że będzie to fakt dokonany to wiadomo piszę w formie żartu.

c59ec476-11b9-45b1-a835-d68f7cd30327
Thereforee

@rebe-szunis A gdzie ktoś poważnie twierdzi, że odwiedzi? Tag #heheszki colego

Zaloguj się aby komentować

Staram się unikać tematów politycznych ale odnosząc się do protestu i wywiadów uczestników, to w wielu wypadkach brzmią jak ludzie, którzy wracali pod wpływem z knajpy, grzecznie czekali na autobus i wsiedli do pierwszego lepszego, który akurat okazał się autokarem jadącym na protest.

https://x.com/MichalSzczerba/status/1745719382012043737?s=20

#polityka / #heheszki
panek

ale mocne to jest, zawsze mi takie rzeczy uświadamiają w jakiej bańce żyje na codzień

jajkosadzone

Tak jest na kazdym protescie.

2-5% jedzie na powaznie, a reszta to traktuje jako mozliwosc przyjechania do stolicy, nachlania sie i rozrabiania

dziedzicpruski

Tak jest na kazdym protescie.

@jajkosadzone Chyba popłynąłeś za bardzo. Kojarzę również inne protesty.

jajkosadzone

A co powiesz o marszu niepodleglosci np.

Wszedzie jest patologia i wszedzie mozna zrobic kompilacje debilnych wypowiedzi jak np. przy marszu kobiet, ze typiare gdzie down zgwalcic czy cos tskiego

Zaloguj się aby komentować

PIerwszy rok na hejto.

Wszytkim życzę wesołych świąt i tego czasu, niezależnie od wiary, wyznania, ugrupowania politycznego czy poglądów życzę Wesołych Świąt. Sam nie jestem zbytnio religijny ale sąsdzę, że skoro jest taki dzień gdzie możemy, jako ten sam gatunek celebrować pokój to róbmy to. Bądźmy tą rzeczywistością gdzie istnieje noc pokoju zamiast nocy oczyszczenia.

Dokładnie jak to miało miejsce 24-25 Grudnia 1914.

#wszystko
ba963f43-153f-4185-8874-482dce701cd2

Zaloguj się aby komentować

Nie ma wymówek, żeby samemu nie gotować. Nawet pracując czasem 12 godzin.

Kuchnia Azjatycka to definicja szybkiego taniego i zdrowego jedzenia. Całość 10 minut 15 jak ktoś nie ma wprawy w szatkowaniu. Warzywa wchodzą w grę jak leci. W Wok'u wrzucić olej trochę przypraw i warzywa podsmażyć + mięso, tofu czy co kto lubi, od cukinii po paprykę. Sos Hoisin, Sojowy, Ostrygowy + czosnek wyciśnięty + przyprawy, sól, chilli, pieprz. Wymieszać w szklance.

Potem Stif-Fry w Woku. razem z makaronem i resztą.

#gotowanie
da02fbd3-6b30-4648-afa6-57c1dde5b9fd
panek

Ale gdzie taki smażony makaron obok zdrowego jedzenia leżał?

ChrissXRezner

@panek Bo dodajesz po sosie i warzywach i trochę wody z gotowanego makaronu więc nie smażysz go w pełnej temperaturze tylko chwilę by wchłonął smaki i wymieszał się z sosem.

wewerwe-sdfsdfsdf

@ChrissXRezner mi z daniami 15 minutowymi godzinę schodzi xD

SwiatlaMiasta

@ChrissXRezner a jakiego woka polecasz ? Ja niby kupiłem oryginalnego, zachorowałem i wypaliłem go ale zaczęła schodzić jakby ta warstwa ciemna. I w sumie już tak sobie leży 2 lata nie używany :/

ChrissXRezner

@SwiatlaMiasta NIestety nie jestem ekspertem w materii by coś doradzać

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj natknąłem się na jeden z najbardziej obrzydliwych scamów. Mianowicie pewna firma produkująca okulary, których marki nie mogę ujawnić, chciała, abym nawiązał z nimi współpracę. Opowiadała, jak doskonałe okulary tworzą, zdolne nawet leczyć daltonizm. Pracuję w branży wizualnej, więc wiem, że to poważny problem dla wielu ludzi, także w mojej dziedzinie. Osoby cierpiące na daltonizm mogą mieć trudności z prawidłowym odbieraniem kolorów, na przykład widząc czerwony jako brązowy. Jednak nie jestem ekspertem.

Na spotkaniu ta osoba twierdziła jednak, że ich okulary całkowicie leczą daltonizm, prezentując mi kilka filmików. W jednym z nich pojawił się chłopiec w wieku 6-10 lat, który miał przed sobą żółte, brązowe, purpurowe i czerwone balony. Bez okularów osoba poprosiła go, aby wymienił kolory. Oczywiście nie potrafił ich poprawnie zidentyfikować.

Następnie chłopiec założył okulary, po czym nagle zawołał: "O Boże, czerwony, purpurowy i pokazywał palcami na odpowiednie kolory". Wszyscy na filmiku zaczęli płakać, co było bardzo wzruszające.

To wywołało we mnie pewne wątpliwości, więc postanowiłem wyrzucić go z biura. Zadłem mu proste i oczywiste pytanie, które go kompletnie zdezorientowało. Skoro ta osoba nigdy wcześniej nie widziała czerwonego i purpurowego, skąd znała nazwy tych kolorów, widząc je po raz pierwszy w życiu?

No na pytanie nie dostałem odpowiedzi.

Oszustwa tego typu szczególnie mnie irytują, ponieważ firma wykorzystuje ludzkie nieszczęście. Dla mnie taki proceder powinien być karany podwójnie.

#oszustwo
fa54230c-cffd-4cfa-96e0-63c1cc43e55f
nobodys

@ChrissXRezner Kto nie pomalował świętego mikołaja na brązowo, ten życia nie zna (np. ja w podstawówce )

SuperSzturmowiec

szkoda ze nie ujawniasz co to za firma, i będzie dalej robić ludzi w ciula

ChrissXRezner

@SuperSzturmowiec Dla ułatwienia. To z tego co wiem to każde takie okulary to ściema. Bo nie dają ci receptora w mózgu.

Zaloguj się aby komentować

Następna