Zdjęcie w tle
LordNargogh

LordNargogh

Kosmonauta
  • 7wpisy
  • 463komentarzy
Wszystko chce żyć! Na zdjeciach dumny samiec gurami, zaciekle broniący swojego gniazda (także przed matką!) i ciężarna krewetka amano, przeniesiona do tzw akwarium szpitalnego. Musi byc osobno bo mlode amano w ciagu tygodnia od wyklucia muszą się znaleźć w słonej wodzie, albo umrą. Z kolei w glownym akwarium slona woda zabilaby wszystko poza nimi (nawet ich matkę), więc muszą byc osobno. Zobaczymy co z tego wyjdzie i ile przeżyje. Jesli im się poszczęści to będę musial oddać większość mlodych do sklepu zoologicznego (albo chętnym).
2ad3b983-8ff8-4e0c-9e51-83de2fa96959
e17a8813-5ff7-46d6-9dfd-4e4c1f770aa2
Kocurowy

Amano chetnie od Ciebie kupię!

Zaloguj się aby komentować

Tak obecnie wyglada moje akwarium. Wciąż o wiele za dużo ślimaków ampularia, ale helenki robią z nimi porzadek. Jeszcze parę miesiecy temu bylo ich okolo 100, teraz zmalalo do 30. A kupiłem tylko trzy ampularie, w zyciu bym nie pomyślał ze rozmnoza mi się w krotkim czasie pięć razy z rzedu. Nieudanych prob bylo drugie tyle, ale na szczęście pozniej przyklejaly swoje jaja przy lampce wiec zamiast się wykluwac, usychały.
Pamiętajcie przyjaciele, nigdy nie kupujcie wiecej niz jednego ślimaka tego typu. Nie mają one zadnego umiaru albo wyłącznika jeśli chodzi o ilość osobników w akwarium.
94447ef8-bdfb-4906-97ea-7e718ed46bfa
GazelkaFarelka

@LordNargogh widzę że te jebane ślimaki nawet pod wodą nie odpuszczają

saffes

Piękne guraminy, zwłaszcza ten złoty na pierwszym planie. Ile to litrów?

Eternit_z_azbestu

@LordNargogh Kiedyś jak się bawiłem w akwarium to od paru znajomych akwarystów dostałem złotą radę, nigdy, ale to nigdy nie zapuszczaj slimaków w akwarium xD

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj podczas podmiany wody, zauważyłem ze samiec Gurami Złotego próbował zrobic przy tafli wody gniazdo na ikrę. Po tym totalnie mu odbiło. Tak jak początkowo bardzo delikatnie omijał wszystkich mieszkańców akwarium, to dzisiaj non stop ganiał wszystko co się rusza w akwarium. Nawet mnie kilka razy dziabnął gdy czyscilem akwarium.
Tego bylo juz za wiele.
Kupiłem niedawno akwarium 30l (moje glowne ma 100l), mialo służyć jako szpital dla chorych ryb albo kotnik dla krewetek (mlode amano potrzebuja slonej wody), dzisiaj nawet zauważyłem ze jedna z nich nosi jaja. Ale na razie posłuży jako izolatka dla tego gnojka. Nie wpuszczę go tam dzisiaj bo dopiero dzis uruchomiłem akwarium i mogloby to się dla niego źle skończyć, ale musialem COŚ zrobic dzisiaj bo nie dawal żyć innym mieszkańcom akwarium. No to zrobiłem mu karnego jeżyka z doniczki na storczyka. Teraz siedzi w nim sobie w hańbie, ale chociaż reszta stworzeń ma chwilę spokoju. Jutro go może spróbuję wypuścić, może zakonczy się tarło u samicy do tamtej pory i będzie spokój. Załączam zdjecie głównego akwarium z karnym jeżykiem i nowej izolatki na chwilę po przygotowaniu. rośliny wziąłem z głównego akwarium, totez na razie jest niezbyt okazale.
4df4e00d-b4af-4e8c-b274-b26d2225d61d
acba94c3-b796-46bc-b801-e14e7d935fa4
Fulleks

@gawafe1241 zależy ile masz rybek, w przypadku kiedy nie nakarmisz to same sobie znajdą pożywienie bogate w białko.


Automatyczny karmik byłby rozwiązaniem, jednak ten też trzeba co jakiś czas napełniać.

Zaloguj się aby komentować

Uchodźca z wykopu here.
Strasznie podoba mi się, że nie ma tu takich patologicznych ilości tagów jak na wykopie. Pamiętam ze pierwsze dni uzywania wypoku spedzalem na syzyfowym blokowaniu tagów ktore mnie nie interesuja (po kilkanaście wariantow do kazdego tematu!). Nie dość ze to bylo uciążliwe, to jeszcze okazało się ze jest limit ile pozycji może byc na czarnoliscie.
A tutaj to nawet za bardzo nie ma potrzeby blokowac, zdziwiłem się jak duzo postow mnie zainteresowało jeszcze zanim zacząłem blokować tagi.
czlowiek

Nie ma tylu tagów bo nie ma jeszcze tak rozbudowanej społeczności, narazie wszyscy są ziomkami ale przyjdzie jeszcze czas na podziały

Zaloguj się aby komentować