Xd
#hejtokoksy #trening #mindfulness #wracajdolozka


Nowy właściciel Hejto
Xd
#hejtokoksy #trening #mindfulness #wracajdolozka

Zaloguj się aby komentować
Przypowieść o Synu, który wzgardził Twarogiem
I rzekł Adelbert do uczniów swoich:
„Był pewien człowiek, który miał dwóch synów. A młodszy z nich, nie rozumiejąc darów Ojca, rzekł:
Ojcze, daj mi cząstkę dóbr, która na mnie przypada, abym nie musiał już spożywać Twarogu, którym mnie karmisz.
I rozdzielił im Ojciec majętność swoją.
A po niewielu dniach syn młodszy zabrał wszystko, co miał, i odszedł do krainy dalekiej. Tam ucztował z obcymi, jadł pokarmy puste i nie znał on więcej mocy Twarogu.
Lecz gdy nastąpił głód w owej krainie, a brzuch jego był próżny, nie znalazł nic, co by go nasyciło. Nawet soczewica, nawet strąki, którymi karmiono bydło, nie dawały mu siły.
I rzekł w sercu swoim:
Biada mi, bo w domu Ojca mego nawet najemni mają pod dostatkiem Twarogu, a ja tu ginę z głodu i słabości.
Powstawszy tedy, wrócił do Ojca swego i upadłszy na twarz, powiedział:
Ojcze, zgrzeszyłem przeciw niebu i przeciw tobie. Nie jestem godzien zwać się synem twoim. Przyjmij mnie choć jako tego, co z Twarogu odrobinę kosztuje.
A Ojciec, ujrzawszy go z daleka, wzruszył się głęboko, wybiegł naprzeciw i uścisnął go, mówiąc:
Był on martwy, a ożył; był zgubiony, a odnalazł się. Przynieście najlepszą misę Twarogu i podajcie mu, aby jadł i wzmocnił się.
I zaczęli się weselić.
Lecz starszy syn, który zawsze wiernie spożywał Twaróg i nie odchodził, szemrał w sercu swoim:
Oto ja, który przez lata nie wzgardziłem Twarogiem, nie otrzymałem nigdy takiej uczty.
A Ojciec rzekł do niego:
Synu, ty zawsze jesteś ze mną i wszystko moje jest twoje. Ale trzeba się weselić, bo brat twój ten był martwy, a ożył; zgubiony był, a odnalazł się. A wszystko to stało się przez moc Twarogu, któregoś nigdy nie porzucił."
Oto #słowotwaroże

Zaloguj się aby komentować
Wszystkiego najlepszego kolego @Cybulion
#urodziny #fajniludziesiestarzeja #noicoztego #dojrzewajajakwino
Zaloguj się aby komentować
Zjadłem lasagne, na to zawsze sobie pozwalam bo bardzo ją lubię, a jest na tyle rzadko, że nie stanowi to problemu.
#galaretkanomore
Zjedzone: 3 100 kcal
Spalone: 2 800 kcal
Kroki: 10 000
Rower: 15 km po zakładzie
#chlopskadyscyplina
#dobrenawyki
Dzisiaj nic nie robię- mam szabat - myję się, włączam muzykę do snu i chcę mieć minimum 10 godzin.
Dobranoc.
#adelbertthemighty
Zaloguj się aby komentować
Moja baba ma zły humor i robi zadymę.
Ja:
#heheszki #hejtomeme #owcacontent
#zonabijealewolnobiega

Zaloguj się aby komentować
https://youtu.be/91O-uhbbpE0?t=8m49s
Przewinąć do 8:49
#gregdouchette #chlopskadyscyplina #odchudzanie #formatwaroża
Zaloguj się aby komentować
(...) zbyt spiesznie podążamy za nasyceniem. Nie staramy się zbadać tego, co przejmuje nas głodem, ani otrząsnąć się z niego, lecz twarożymy się i uciekamy tak, jak ci, których skłonił do porzucenia Twarogu wilczy głód węglowodanów, lub ci, których przeraziła jakaś, nie wiadomo przez kogo szerzona bałamutna wieść o wyprzedanym Twarogu. Nie wiem, jak się to dzieje, iż czcze pogłoski niepokoją silniej. Bo wieści prawdziwe mają swą miarę.
Cokolwiek zaś niepewnego o Twarogu do nas dociera, staje się dla bojaźliwego umysłu przedmiotem różnych domniemań i zupełnie dowolnych wniosków. Żadne tedy zatwarożenia nie są tak szkodliwe i tak trudne do opanowania, jak zatwarożenia nierozważne. Inne bowiem odmiany twarożenia są bezpodstawne, te zaś bezrozumne. Toteż zawsze rozważnie jedzmy Twaróg.
Adelbert, Listy twaroże do Qvintusa
#słowotwaroże #twarożyzm

Zaloguj się aby komentować
Jak to Garmin oszukuje mnie,
Chce abym miał ciągle chudą dupeee...
Ja mam godzinę czterdzieści jazdy po górkach a ty mi 780 aktywnych kalorii dajesz?
Chyba go pogrzało xD 3 modele ai szacują mi tam pomiędzy 1100-1450, tylko aktywnych. Założyłem konserwatywnie 1200.
Im bardziej ktoś wytrenowany to Garmin uważa, że chyba działa na powietrze i nie spala kcal. Zwłaszcza, że u mnie przeważnie niskie tętno i wtedy algorytm szaleje. Będę stosował swoją korektę aby przybierać te 0.5kg miesięcznie w mięśniu i zobaczymy, jak na razie mi się to sprawdzało na wadze (i wizualnie bardzo się sobie podobam).
#galaretkanomore
Zjedzone: 4200 kcal
Spalone: 4 150 kcal ale to bardzo konserwatywne, może być więcej
Kroki: 12 000
Rower: 15km po zakładzie + 41 km wycieczka po pracy
Norweski: zaraz zrobię
#chlopskadyscyplina
#dobrenawyki
#adelbertthemighty

@GazelkaFarelka waga zaktualizowana, rower wagowo podobny do mojego. Ai dostaje wszystkie moje dane, razem z rowerem, moja waga, szacownym vo2max, wykresem wysokości, zakresami tętna.
Garmin to się opiera głównie na strefach tętna, w że u mnie tętno nawet przy mega wysiłku nie chce przekroczyć 165 to tak mi właśnie obcina kcal.
Stosując się do swoich wyliczeń z wagą stałem albo delikatnie się ruszyłem w górę wg zakładanego planu. Gdy trzymałem się na sztywno garmina to w miesiąc z 80.5 znowu spadłem do 78kg.
Zaloguj się aby komentować
214 183 + 41 = 214 224
Ostatnie podrygi lata. Trzeba było wykorzystać ten wieczór.
576 m wznios, było co jak na mnie.
Wpis dodany za pomocą https://hejto.sztafetastat.eu
#rowerowyrownik




Zaloguj się aby komentować
Cóż za różnica, jaki Twaróg spożywacie? Głupota to jego unikanie.
Adelbert, O Twarogu
#słowotwaroże #twarożyzm

Zaloguj się aby komentować
Ostatni raz rakietę to tenisa miałem w ręku z 10 lat temu. Za gówniaka grało się na betonowym (edit asfaltowym xd) korcie w Starym Fordonie... I przypomniałem sobie dzisiaj jaka to fajna zabawa. Najpierw wziąłem rakietę do tenisa oraz piłkę i poodbijałem 25 minut a potem dołożyłem jeszcze 10 ze sprzętem do squasha i też było spoko.
#galaretkanomore
Zjedzone: 3 150 kcal
Spalone: 3 400 kcal
Kroki: 12 700
Trening: push na siłowni + cable crunch prawie do porzygu- ale było fajnie
Squash: 35 minut
Rozciąganie: 15 minut po treningu
Norweski: włączę słuchanie przed snem i zrobię szybkie ćwiczenie
#chlopskadyscyplina
#dobrenawyki
Wiem, że muszę jeden dzień poluzować i pójść spać już po 19⁰⁰ aby trochę zregenerować się snem bo codziennie te 6-6.5 godziny to dla mnie trochę mało.
Zrobię to w sobotę- regen tym razem snem a nie aktywnością.
#adelbertthemighty

Zaloguj się aby komentować
Za każdym razem gdy kończę dzień taką sympatyczną aktywnością to mam głębokie przekonanie, że dobrze go spędziłem. Nie mam sobie nic do zarzucenia: w pracy robiłem co trzeba, jadłem dzisiaj mądrze (wczoraj pofolgowałem sobie z czekoladą ale zapomnijmy o tym
Naprawdę nie boję się tutaj jeździć i będę nawet jeździł po zmroku.
#galaretkanomore
Zjedzone: 3 700 kcal
Spalone: 4 000 kcal
Kroki: 11 800
Rower: 15 km po zakładzie + 33.9 km wycieczka
#chlopskadyscyplina
#dobrenawyki
Teraz pojadłem twarogu na wieczór i idę spać. Norweskiego nie robię ale z telefonu też już schodzę. Dobrej nocy.
#adelbertthemighty

Zaloguj się aby komentować
213 516 + 34 = 213 550
Jaaaaaakie za⁎⁎⁎⁎ste są te górki. No i fajny rower też robi robotę chociaż te szerokie opony trochę nie w moim stylu.
498m w górę, tyle to normalnie robię na 80km x
Na pewno jeszcze będę tutaj jeździł pomimo, że sezon się powoli kończy (pracuję do 19⁰⁰ a zaraz tu będzie szybko ciemno).
Świetnie się zwiedza norweskie wioski rowerem, zdecydowanie lepiej niż biegnąc.
#norwegia
Wpis dodany za pomocą https://hejto.sztafetastat.eu
#rowerowyrownik




Zaloguj się aby komentować
Wypożyczyłem rower z recepcji (za darmo), będzie jeżdżone po pracy.
#rower #norwegia

Zaloguj się aby komentować
Uwaga! Podchodzę do lądowania!
#hejtomeme #justhejtothings #glupiehejtozabawy

Zaloguj się aby komentować
Twarożanie rozróżniali jednak między rodzajem przyjemności (cukrone) czerpanej "z zewnątrz", na przykład z jedzenia węglowodanów, seksu czy pochlebstw, a głębszym poczuciem wewnętrznej radości (twara), o której mówi Qvintus. Radość twaroża jest głęboka. Pochodzi ze spożywania Twarogu i doświadczania prawdziwego nasycenia kazeiną, wobec których zwykłe przyjemności wydają się banalne. Zwykłe przyjemności często mącą nam w głowach, zwłaszcza gdy mamy ich zbyt wiele. W twarożej radości to nie występuje - jest ona synonimem wewnętrznego spokoju i nie zna nadmiaru. Adelbert nazywa to czystą formą "twarogowości", której doświadcza ktoś, kto żyje naprawdę wspaniałym życiem i spożywa codziennie Twaróg (twaraimonię).
Adelbert von Bimberstein, Myśl jak klinek twarogu
#słowotwaroże #twarożyzm

Zaloguj się aby komentować
#galaretkanomore
Zjedzone: 3 500 kcal
Spalone: 3 350 kcal
Kroki: 14 300
Rower: ~15 km po zakładzie w pracy
Trening: pull na siłowni
Rozciąganie: 20 minut po treningu
#chlopskadyscyplina
#dobrenawyki
Idę spać.
#adelbertthemighty
Zaloguj się aby komentować
Bardzo wielu nieszczęśliwców waha się pomiędzy głodem i przejedzeniem: i pościć nie chcą, i biesiadować nie umieją. Uprzyjemniaj więc sobie życie przez jedzenie Twarogu. Żadna rzecz pożyteczna nie cieszy swego właściciela, jeśli nie jest on dobrze najedzony Twarogiem.
Adelbert, Listy twaroże do Qvintusa
#słowotwaroże #twarożyzm

Zaloguj się aby komentować
Dni coraz krótsze. Już na następną rotację będę musiał koniecznie zabrać termogacie (już powinienem mieć) i lampkę czołową do biegania i innych aktywności bo koniec września to będzie już szybko ciemno.
Zjadłem dużo bo sporo ruchu dzisiaj i w pracy i pobiegane po pracy.
#galaretkanomore
Zjedzone: 3 850 kcal
Spalone: ~4 000 kcal
Kroki: 22 600
Rower: ~16 km w pracy po zakładzie
Bieg: 11 km
Norweski: włączę tylko słuchanie dzisiaj
#chlopskadyscyplina
#dobrenawyki
Na dwa dni luz z bieganiem bo lekko bolą mnie kostki od tych skałek.
#adelbertthemighty

Zaloguj się aby komentować
29 424,14 + 11,0 = 29 435,14
Jest! Udało się! Pokonałem górkę!
Totalnie nie biegłem na czas. Dzisiaj biegłem po zwycięstwo. Wbiec na górkę na raz, bez zatrzymywania się, bez przechodzenia do chodu. I jakoś tak jest, że im bardziej jestem wyrypany tym bardziej chcę wyzwań, a po wczorajszych przysiadach nogi mam sztywne a uda mnie piekły ogniem... ale zrobiłem to i nawet nie zatrzymałem się celebrować zwycięstwo na szczycie tylko zbiegłem od razu lasem w dół. Ostatnie dwa kilometry zadzwoniłem do żony pogadać więc tempo już totalnie nie miało znaczenia. Pisząc te słowa nawet nie wiem ile wyszła średnia, dowiem się jak dodam obraz.
Całkowity wznios: 269 m.
No i dodatkowo piękny wieczór a norweski daleki krajobraz zawsze mnie zachwyca.
Wpis dodany za pomocą https://hejto.sztafetastat.eu
#sztafeta #bieganie


@Z_buta_za_horyzont cieszy mnie jak cholera bo bieganie po górkach jest dla mnie mega wymagające ale będę cisnął bo daje mi satysfakcję w retrospektywie: jeszcze dwa-trzy lata temu myślałem "jak można tak biegać po górach, jakie to roboty" idąc na Urliken w Bergen na kacu prawie życie tracąc po drodze... A na ten szlak chodzą wycieczki z przedszkola.
Jeszcze tam wbiegnę na pełnej kiedyś.
Zaloguj się aby komentować