
Poznaliśmy laureatów konkursu "Gdyński Modernizm w Obiektywie 2024”, który każdego roku towarzyszy Weekendowi Architektury.
Konkurs "Gdyński Modernizm w Obiektywie" stał się już nieodłączną częścią Weekendu Architektury, organizowanego przez Agencję Rozwoju Gdyni. Celem konkursu jest...
takie zdjęcie udało mi się zrobić podczas urlopu. Widok na śnieżkę (mam nadzieję)
#zdjecia #gory

Zaloguj się aby komentować
Poczyniłem kilka lat temu takie zdjęcie
#powstaniewarszawskie #zdjecia

Zaloguj się aby komentować
#tworczoscwlasna #fotografia #zdjecia
zielona granica -
ta odrobina nadziei
w drodze
(zdj. własne)

Zaloguj się aby komentować
#glosotchlani #zdjecia #tworczoscwlasna
Zapraszam na tag głos otchłani

Zaloguj się aby komentować
Zamek Książ, zdjęcie "PanizDronem"
#zdjecia #dronephoto #dolnyslask #ksiaz

Zaloguj się aby komentować
Minęło już trochę czasu i mamy już trochę zdjęć z Porto Alegre w Brazylii w wysokiej rozdzielczości. W ostatnim czasie wielu użytkowników pisało o historycznych rozmiarów powodzi, która ma tam miejsce, to pomyślałem, że wrzucę wam kilka (moim zdaniem) fantastycznych fotografii. Ostatnia to zdjęcie satelitarne.
Wszystkie opublikował Reuters.
Wrzuciłem to w społeczność "Ciekawostki", bo uznałem, że nie ma tu za bardzo przekazywania nowych informacji, żeby to się łapało pod "Wiadomości Świat".
------------------------------------------------
> #sowietetate < Tag do obserwowania lub blokowania
#ciekawostki #brazylia #swiat #powodz #zdjecia





Zaloguj się aby komentować

Znamy już wyniki Grand Press Photo 2024. W największym polskim konkursie fotografii prasowej po raz trzeci z rzędu zwyciężył Wojciech Grzędziński. [...]
Spośród zdjęć finałowych najlepszym kadrem kolejny raz okazało się zdjęcie wykonane przez Wojciecha Grzędzińskiego. To także kolejny raz, gdy...
Nabój do AK-47 od środka. Na pewno zawsze was to ciekawiło tylko wstydziliscie się zapytać
#ciekawostki #zdjecia #fotografia #militaria

Zaloguj się aby komentować
Ale udało mi się ładne ujęcie dzisiaj zrobić w lesie. Coś pięknego!
#fotografia #przyroda #las #drzewa #mojezdjecie #zdjecia #arkilpodrozuje

Zaloguj się aby komentować
Wie ktoś jak uniknąć takiego efektu? Chodzi mi o bardzo rozjSnione zdjęcie choć w tym przypadku dzień nie był nawet słoneczny. Wiem, że najprościej jest nie fotografować pod słońce ale czasami nie da się inaczej. Dla porównania zdjęcie w tym samym pomieszczeniu ale z innej pozycji. Telefon to mi note 10 ale z aparatem mam podobny problem...
#fotografia #zdjecia


@pol-scot Luzik. Cyfrowe aparaty rejestrują więcej danych w cieniach niż w świetle. Gdy "przepalisz" zdjęcie (będzie za jasne) to wiele już z niego nie wyciągniesz. Za to z cieni niedoświetlonego zdjęcia można wydobyć dużo więcej informacji. Co prawda najwięcej da się zrobić z plikami RAW, tylko nie wszystkie aparaty go mają, a później trzeba to jeszcze obrobić softwarem... dlatego najszybciej zrobi to telefon w trybie HDR. Nie będą to pewnie najlepsze rezultaty na świecie, ale za to "out of the box", bez kombinowania.
@pol-scot przy smartfonie i automatyce która sama dobiera parametry ekspozycji, to nieunikniony konflikt. Za wiele światła i za mało światła jednocześnie. Metody? Doświetl wnętrze/ zaciągnij zasłony, wybierz lepszy kadr - temu wiele brakuje do "dobry". Czasem ludzie używali wymuszonej lampy błyskowej, robiąc zdjęcia pod słońce ale to słaba metoda.
Bardzo dużo zmienisz wybierając lepsza ekspozycję. Tu nie ma tematu, tu jest bałagan. Centralnie w kadrze, jakieś dwie absolutnie różne skrzynki i noga od lampy. To się nie miało prawa udać. Kucnij, użyj szerokiego konta, ustaw się bliżej fotela, by obiektyw nie łapał tyle okna. Zdejmij skrzynkę z maszyny i zabierz z kadru. Zapal lampę. Połóż nożyce i motek nici z tego przybornika - pozory życia/ktoś odszedł na chwilę. zabierz z kadru fotel. Może warto przystawić do stolika z maszyną, krzesło (pod kątem, tak jakby ktoś właśnie wstał z niego) z epoki.
Inny pomysł to tryb HDR i statyw, którego nie masz, więc pomijam.
Zaloguj się aby komentować
Wielki Kanion
#nauka #natura #zdjecia
Żródło: https://twitter.com/Astro_Andreas/status/1761345474538229839

Zaloguj się aby komentować
#fotografia #mojezdjecie #morze #zdjecia #fotobajt2057 (ciekawe, czy tak się tworzy tagi)
Zdjęcia zrobione nad polskim morzem. Chyba w tamtym roku.
A niedługo przecież skończy się zima.

Zaloguj się aby komentować
Zdjecia ze wczorajszego spaceru. Byl piekny zachod slonca, wiec sie z wami podziele.
#zdjecia #krajobrazy #krakow

Zaloguj się aby komentować
https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C100671%2C17-latek-z-polski-autorem-zdjecia-dnia-nasa.html
#nauka #zdjecia #kosmos

Zaloguj się aby komentować
Andrea Bocelli odpoczywa przed koncertami
#andreabocelli #psy #zdjecia

Zaloguj się aby komentować
Rodzinne hady jak to mówią.
#zdjecia #fotografia



Zaloguj się aby komentować