Halo na Playstation
Microsoft powoli dobija Xboxa, a szkoda bo Xbox 360 to moja ulubiona konsola jaką miałem. Nie wiem co oni mają w głowach, żeby tak sp⁎⁎⁎⁎zyć biznes konsolowy, powoli rozjebać ogólnie Xboxa.
Przykre.
#gry #xbox #ps5 #microsoft


Halo na Playstation
Microsoft powoli dobija Xboxa, a szkoda bo Xbox 360 to moja ulubiona konsola jaką miałem. Nie wiem co oni mają w głowach, żeby tak sp⁎⁎⁎⁎zyć biznes konsolowy, powoli rozjebać ogólnie Xboxa.
Przykre.
#gry #xbox #ps5 #microsoft


Zaloguj się aby komentować
MS mocno zirytował graczy październikowymi podwyżkami Game Passa - wiele osób zapowiedziało pożegnanie się z tą grową subskrypcją, w tym ja (chociaż i tak rzadko jej używałem - w tym roku w zasadzie tylko przez 2 m-ce).
Z jednej strony XGP to zdzierstwo, z drugiej granie z marszu za pomocą Cloud Gaming bez przejmowania się instalacją gier, miejscem na dysku i pobieraniem aktualizacji było bardzo wygodne (instalacja 110 GB kobyły w postaci Starfileda i wcześniejsze kombinowanie co wywalić, żeby to pomieścić... brrr...).
Nie jestem pewien, ale patrząc po Minecrafcie to wychodzi na to, że XGP (w dowolnej wersji) jest potrzebny do grania w multiplayera, co brzmi jak ściągnie haraczu od osób, którzy chcą bawić się ze znajomymi.
Wydaje mi się, że jak ktoś lubi wygodę to i tak zaciśnie zęby i będzie dalej subskrybował kombinując z sklepami Pana Turka i Pana Hindusa
#gry #xbox #xboxgamepass #gownowpis i w sumie troche #zalesie

@aerthevist a mnie to rybka. Odpalałem GP jeśli chciałem coś ograć, przechodziłem i kończyłem. Nadal tak będę robił, tylko teraz za 56zł
Ultimate to natomiast spoko opcja jeśli ktoś dodatkowo chce abonament ubi, ea lub fortnite.
Imo, m$ nie powinien był jednocześnie podnosić cen wszystkich pakietów i dodawać nowych usług do najwyższego. Wszyscy są teraz tak sfokusowani na cenach, że ignorują co w tej cenie jest.
@aerthevist kupowałem od czasu do czasu żeby coś ograć na premierę i sprawdzić czy warto kupić na stałe. Ale za takie pieniądze to już sobie podaruję. Biedny M$, tak mało pinionszków, że koniecznie trzeba było podnieść ceny, chlip, chlip. Właśnie, muszę powywalać gry, które mam poinstalowane przez GP, bo szkoda przestrzeni dyskowej.
@aerthevist jeżeli będzie się to dało zrobić za mniej niż 50zł za miesiąc to pewnie zostawię. Nie mam skrupułów, aby robić to przez VPNa z Turcji czy Indii. Jeżeli cena podskoczy do więcej niż bym wydawał na gry w jednym miesiącu to na dłuższą metę raczej nie będę dalej kupować. Mój się kończy dopiero za rok, więc sporo jeszcze może się wydarzyć. Na moim koncie mam bardzo dużo gier, które mogę ogrywać pewnie z kolejny rok
Zaloguj się aby komentować
Co z zapisami gry, w która grałem w ramach Game Passa za pomocą chmury? Czy jeśli kupię grę (bo do Game Passa raczej nie będę chciał wracać), to czy będę miał do nich dostęp?
#xbox #xboxgamepass
#konsole
#gry
Jeśli kupisz w sklepie Xboxa, to tak, bo są zapisane na Twoim koncie. Jeśli chcesz na innej platformie (np Steam), to trzeba będzie się trochę pogimnastykować w kupowanie przez sklep Windows, instalowanie ściąganie save z chmury, wydobywanie go z plików (czytałem że potrafią być porządnie porozrzucane i bez pirackiego oprogramowania ani rusz), zwracanie gry i importowanie do nowego miejsca.
Zaloguj się aby komentować
Właśnie zobaczyłem do ilu wzrósł abonament #xboxgamepass 115zł xD No chyba komuś sufit się na łeb spierdolił xD I tak już chwilę nie kupowałem bo ogrywałem gry które chciałem mieć na płytach ale widzę że zrezygnuję już na stałe. Tyle co teraz jestem w stanie grać to wolę sobie kupić grę raz nadwa miesiące, a jakieś używki to pewnie nawet co miesiąc. I widzę że nawet ludzie w stanach też tak kalkulują. #gry #xbox
Zaloguj się aby komentować

Od dziś Xbox Game Pass oferuje całkiem nowe plany, zapewniające dostęp do bardzo wielu gier i benefitów, lecz zanim fani najdroższej opcji wpadną w zachwyt, muszą mocno zagryźć zęby, gdyż jednocześnie nadeszła wielka podwyżka cen abonamentu, o której spekulowano od paru miesięcy.
Subskrybentów...
Firma Microsoft wprowadza zmiany w swojej usłudze subskrypcji gier, oferując trzy nowe plany: Essential, Premium i Ultimate. Celem jest zapewnienie graczom większej elastyczności i wartości.
Oto kluczowe informacje o każdym z planów:
Xbox Game Pass Essential:
Cena: 9,99 USD/miesiąc.
Obejmuje: Dostęp do ponad 50 gier na konsoli i PC, tryb wieloosobowy online, nieograniczone granie w chmurze oraz program Rewards (do 25 USD rocznie).
Subskrybenci planu Core zostaną automatycznie przeniesieni do tego planu.
Xbox Game Pass Premium:
Cena: 14,99 USD/miesiąc.
Obejmuje: Dostęp do ponad 200 gier (w tym Diablo IV i Hogwarts Legacy), gry od Xbox w ciągu roku od premiery, granie w chmurze i program Rewards (do 50 USD rocznie).
Subskrybenci planu Standard zostaną automatycznie przeniesieni do tego planu.
Xbox Game Pass Ultimate:
Cena: 29,99 USD/miesiąc (podwyżka ceny).
Obejmuje: Wszystkie korzyści z planu Premium oraz dostęp do ponad 75 gier w dniu premiery rocznie, subskrypcję Fortnite Crew i Ubisoft+ Classics, ulepszoną jakość streamingu w chmurze (do 1440p) oraz rozbudowany program Rewards (do 100 USD rocznie).
Wszystkie trzy plany zawierają teraz nieograniczone granie w chmurze, a usługa Xbox Cloud Gaming oficjalnie opuszcza fazę beta, co ma zapewnić lepszą jakość rozgrywki.
Lista skupia się na największych seriach i popularnych tytułach w Ubi+ dostępna od dzisiaj:
Seria Assassin's Creed:
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Seria Far Cry:
Far Cry
Far Cry
Far Cry
Far Cry
Far Cry
Far Cry
Far Cry
Seria Tom Clancy's:
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint
Tom Clancy's Ghost Recon
Tom Clancy's Rainbow Six
Tom Clancy's Rainbow Six
Tom Clancy's The Division
Tom Clancy's The Division
Inne popularne gry:
For Honor
Immortals Fenyx Rising
Riders Republic
Scott Pilgrim vs. The World: The Game
South Park
South Park
Steep
The Crew
Trials
UNO
Watch Dogs
Watch Dogs
Watch Dogs
https://news.xbox.com/en-us/2025/10/01/xbox-game-pass-ultimate-premium-essential-plans/
#xbox #xboxgamepass #gry #ps5

Zaloguj się aby komentować
Super dzień część druga xd
Używam xboxa głównie do filmów. Włączony pad żre dość szybko baterie, więc postanowiłem kupić pilot. A co.
Wybrałem pilota marki 8bitdo. Robi dobre pady, ma jakąś renomę.
No to wchodzę na alledrogo. Wybieram ofertę. Tytuł: pilot 8bitdo. Opis: pilot 8bitdo. Na zdjęciach, a w zasadzie renderach, pilot 8bitdo. No ok.
Kupuję.
Dziś przychodzi to (pic rel):
Remote control Marki chińczyk, popularny na chińskich stronach, za jedną trzecią ceny xdddd
No super xddd
Są też plusy
-1/3 przycisków nie działa
-łapie jedynie z jednej jedynej pozycji, musisz go trzymać idealnie na wprost konsoli, jak jakiś badziewny bezprzewodowy pad do konsolek segi działający po podczerwieni
-ma okrutnego laga
-wygląda jak gónwo
Nie polecam allegrowicza
Ciekawe kiedy ta passa się skończy...
#oszukujo #allegro #xbox #blog

Zaloguj się aby komentować
Trafiłem dzisiaj na platformóweczkę Asterix Obelix Mission Babylon.
Podchodzę do tego trochę nostalgicznie, bo gry o tych dwóch wariatach dobrze wspominam z PSX (szczególnie pamiętam taką, w której się jadło przy stole ale nie pamiętam która to część) i z PS2. Choćby Asterix Obelix XXL.
Na horyzoncie bo już 30 pażdziernika wychodzi ta oto perełka, ślicznie wyglądająca, gameplay wygląda miodnie, dzisiaj takie gry bardzo lubię ogrywać na #steamdeck
Jak ktoś lubi kolorowe, proste platformóweczki to polecam sprawdzić.
Ja czekam!
#gry #ps5 #steam #xbox
https://store.steampowered.com/app/3489240/Asterix__Obelix__Mission_Babylon/

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj na Nintendo Direct zapowiedziano remake Fatal Frame 2. Graliście w wersję z 2003r? Ja fajnie wspominam tę grę i jaram się na ten remake.
Gra ma się pojawić na początku przyszłego roku na PC, PS5, Switch2, XSX.
https://www.youtube.com/watch?v=-EfYgiNlsa8
#gry #ps5 #nintendo #xbox

Zaloguj się aby komentować
Mam nowe konto email z aktywną subskrypcją gamepass ultimate jakoś do lutego 2026. Niestety nie mam czasu na granie. Jest jakiś sposób na sprzedaż na jakimś "szarym rynku"? Chyba, że tutaj ktoś byłby zainteresowany?
#xboxgamepass #xbox #gamepass
Zaloguj się aby komentować
Co mi możecie powiedzieć o tym tytule?
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b5/Banishers_Ghosts_of_New_Eden_cover_art.jpg
#gry #ps5 #xbox
Zaloguj się aby komentować
Juz 26 sierpnia premiera Gears of War na #ps5
Nie spodziewałem sie, ze doczekam czasów gdy będę miał pudełko Gearsow na plejke. Zamowilem bo cena nie odstrasza - 156zl.
Ogrywalem to w gimbazie na Xbox360 i bardzo dobrze wspominam, jedna z moich ulubionych gier tamtej generacji.
Dzis juz sie takich nie robi strzelanek z systemem osłon a szkoda bo fajne byly. Dobrze wspominam tez Vanquish.
Czekacie? Zagracie? Myslicie, ze Gearsy na PlayStation to dobry ruch ze strony Microsoftu?
#gry #gearsofwar #xbox


Zaloguj się aby komentować
Jakie #gry polecicie do szybkiego/okazjonalnego ogrania na #xbox w ramach #xboxgamepass
w kategorii #rpg. Czy #starfield da radę?
do grania w co-opie z żoną, która ma dwie lewe ręce do pada?
W ostatnim czasie przeszedłem Clair Obscur: Expedition 33 (grajac w stylu starego, który do ostatniej mapy COD biegła z Coltem, ale gra mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła), odbiłem się od Avowed, pograłem trochę w Fallout 3 i Skyrim oraz na chwilę wróciłem do BG3 (którego przeszedłem w ubiegłym roku).

Zaloguj się aby komentować
Uwaga uwaga pierwsze w mojej historii #rozdajo
Kupiłem to lata temu na wyprzedaży, żal wyrzucić na śmietnik. Pamiętam że chwilę pograłem i tyle.
Jedyny koszt jaki trzeba ponieść to wysyłki
Gierka po angielsku.
#xbox #gry #hejtolos który jakoś obsłużę

Zaloguj się aby komentować
Gierka przyszła.
Mimo posiadania wersji xbox live dokupiłem sobie pudełkową. Zachowałem się jak modern audience, która kupowała po pięć kopi ac shadows.
Tylko ja w odróżnieniu od niej istnieję naprawdę . XD
Chyba... xD
Świetna gra.
Oby takich więcej.
Lumiere od miesiąca chodzi mi po głowie i nie chce przestać.
#xbox #gry #clairobscur

Gra rewelacja, ale jednak takie klimaty soulslike nie są dla mnie. Męczą mnie te walki z bossami, zwłaszcza że później, żeby było trudniej, niektórych trzeba pokonać dwa razy. No nic. Jak się powiedziało “A”… muszę spiąć poślady i dokończyć gierkę, bo jestem ciekaw jak rozwinie i zakończy się ta opowieść.
@the_good_the_bad_the_ugly przeszedlem cala gre (watek glowny) bez wykorzystania lumin i w zasadzie w 2 miejscach pod koniec mialem problem (syrena i "smok" spamujacy skaza). Jednej strony gracze pisza o tym ze warto poszperwac po mapie bo jest sporo rzeczy ktore wnosza cos do fabuly. Z drugiej w zasadzie wszyscy opcjonalni bossowie ktorych spotkalem to poza sprzetem i xp nic nie dali, wiec to troche sztuka dla sztuki na ktora szkoda czasu.
Zaloguj się aby komentować
Gram w grę, a jak pracuję to słucham muzyki z gry.
Jednak z najlepszych gier jakie w życiu grałem.
#xbox #xboxgamepass #gry
Zaloguj się aby komentować
No w końcu się udało!
A grę bardzo polecam!
#gry #xbox #doomthedarkages

@wielkaberta w stylistyce trochę jak painkiller. Jest zdecydowanie fabularny, połączyli "kosmos" ze "średniowieczem". Są bronie typowo kosmiczne, ale masz tarczę, którą można rzucać. Są też bronie typowo demoniczne (np. jakiś "karabin", który się ładuje się czaszkami i strzela odłamkami kości tych czaszek). Postacie poboczne mają zbroje, był "smok" w jednej z misji oraz taki jebitny mech
Zaloguj się aby komentować
Nowa generacja konsol Xbox ma obsłużyć natywnie gry z Windowsa, co zapowiedział Phil Spencer. Oznacza to, że gry PC będą mogły działać bezpośrednio na konsoli bez potrzeby portowania. Microsoft dąży do ujednolicenia ekosystemu gier, by gry były dostępne na jak największej liczbie urządzeń. Ma to być rewolucja dla graczy, poszerzająca bibliotekę dostępnych tytułów na Xboxie.
https://spidersweb.pl/2025/06/konsola-xbox-nowa-generacja-obsluzy-gry-z-windowsa-zapowiedz.html #xbox #nowageneracja #gaming #windows #grypc
Zaloguj się aby komentować