Swoją drogą Mentzen wpisami o Batyrze i jego podbojach terytorialnych dość mocno ograniczył sobie kwestie przekazania poparcia. Chciałbym wierzyć że będzie to miało wpływ na drugą turę.
#wybory #polityka
Swoją drogą Mentzen wpisami o Batyrze i jego podbojach terytorialnych dość mocno ograniczył sobie kwestie przekazania poparcia. Chciałbym wierzyć że będzie to miało wpływ na drugą turę.
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
Wczorajsze wybory mocno mną wstrząsnęły. Najpierw z powodu małej różnicy w głosach między jednym a drugim, potem z powodu wysokiego poparcia dla kandydatów skarpetosceptycznych. Ostatecznie z powodu tego, że nasze społeczeństwo ma chyba w kodzie DNA zapisany zamordyzm, cwaniactwo i niskie standardy spoleczne. My to poprostu lubimy.
Szkoda strzepic ryja, dlatego mem na pocieszenie i cytat z Orwella do refleksji.
"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami."
#memylotr #heheszki #polityka #wybory #chcemisieplakac #tusienicniezmieni

Zaloguj się aby komentować
Powiat grójecki do zaorania. We wszystkich gminach wygrał nawrocki, a w dwóch z wynikiem ponad 50%
https://wybory.gov.pl/prezydent2025/pl/wynik/pow/140600
#polityka . #wybory
Zaloguj się aby komentować
Gdyby w drugiej turze z pisu był np. Bocheński, to jeszcze bym to przełknął, ale człowiek o takim życiorysie jak Batyr to już się mało śmieszne robi.
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
Kwik, i incydenty kałowe od juleczek z rana do kawusi to idealny sposób na rozpoczęcie dnia
#gownowpis #wybory #polityka

Zaloguj się aby komentować
@razALgul
Wiadomo, kto nie głosował jak ją ten cham, naziol i gnój. I jeszcze wieśniak, z Podkarpacia! Zastanów się dlaczego ludzie głosują na takie jednostki. Nie wszystko jest czarno-biale, ba - nawet taki Braun czy memcen w jakichś kwestiach mogą miec racje. Przecież nie kto inny, tylko Braun chciał ograniczyć socjal Ukraińcom, którzy ciągnęli 500+/800+ a siedzieli za granicą Polski. A zdaje się, teraz każda partia chce to ukrocic. Na Podkarpaciu znają Ukraińców. To cwany naród i bardzo pragmatyczny.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Byłem w zeszłym tygodniu w Stargardzie i widziałem Poloneza z gaśnicą na dachu, oklejonego Braunem. Chciałem pokazać go żonie, więc wyszukałem go w google.
Oto wyniki:

Zaloguj się aby komentować
Wychodzi na to że Nawrocki+Memcen+Braun to ponad 50% głosów.
Ja pi⁎⁎⁎⁎le.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Wyniki z komisji obwodwej gdzie głosowałem, chce referendum o odłaczenie wielkopolski od polski B
edit: frekwencja
#polityka #wybory


Zaloguj się aby komentować
#wybory #polityka
O proszę, jak ładnie ekioa @bartek555 sobie poczyna

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 29 220 na 32 143 (90,90%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 26 977 na 32 143 (83,92%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 24 191 na 32 143 (75,26%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 20 354 na 32 143 (63,32%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 16 874 na 32 143 (52,49%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 12 211 na 32 143 (37,98%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 7 552 na 32 143 (23,49%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Lewica Czarzastego przerżnęła do wiwatu te wybory. Zandberg w nich wyrósł na realnego przywódcę Lewicy, startując z pułapu pewnie jakiegoś 1 %, bo tyle mogła mieć jego partia. Czarzasty poszedł w robienie dobrze kobietom - aborcja, prawa kobiet etc. Cała kampania skupiona na kobietach. Reszta była niczym tematy poboczne. Zandberg miał najlepszą strategię i najbardziej rzeczowo podszedł do tematu - praca i płace, zagraniczne korporacje, duopol PO-PIS, mieszkalnictwo, opodatkowanie etc.
Jak widać, lewicowy wyborca ma już dość feminizmu i LGBT, bo to nie zmieni jego sytuacji materialnej. W Lewicy (SLD i Wiosna) oczywiście tego nie skumali.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Trochę nie do końca podzielam ten ogromny lęk o to, że kandydat w teorii prorosyjski (Braun) dostał 6,3 %
Przypominam, że wcześniej kandydat jawnie prorosyjski (Lepper) dostał 15 %. Wtedy po prostu nie było wojny na Ukrainie. Ale Lepper w przeciwieństwie do Brauna miał jawne kontakty z Białorusinami i Rosjanami, a Braun poza tymi kocopołami, które wygaduje, ledwie raz został stotografowany z dziennikarzem rosyjskim przy okazji kręcenia jakiegoś gniota. I to przed wojną ukraińsko-rosyjską na pełną skalę.
Lepper był nie tylko antyunijny, ale antyeuropejski i wprost pro wschodni. Braun to jego light wersja. W tamtych czasach po prostu nie było ani wojny, ani tematu Wołynia.
Mentzen nie jest ani prorosyjski, ani prowschodni, to jest wyłącznie propaganda mediów, mająca na celu osłabić jego osobę, jak i jego partię. Mentzen jest co prawda antyunijny w obecnym kształcie, ale jest po prostu prawicowy, a obecnie Unia jest pod kontrolą socjaldemokratów i liberałów. Mentzen jest raczej w tym samym nurcie co PiS - Unia tak, ale Unia chrześcijańska i unia niepodległych krajów. I ja jako jego tegoroczny wyborca - także nie jestem za PolExitem, ale za większym naciskiem na politykę narodową i odstąpieniem od federalizacji - tak. Jestem za to antyrosyjski, ale bardziej proamerykański niż liberałowie.
6,3 % Brauna to uśpiony do tej pory elektorat Leppera. Suma sumarum, jest lepiej niż było jeśli chodzi o nastawienie Polaków do kontaktów z Rosjanami. Maciak+Braun to 6,7 pp , czyli ponad dwa razy mniej niż miał Lepper w 2005.
Nie traktujcie tego jako usprawiedliwianie kogokolwiek, w tym Mentzena. To jest po prostu fakt. Nadwrażliwość w naszym kraju jest uwarunkowana polaryzacją i pchaniem jak najbardziej do przodu wybranej partii/kandydatów. Nie ma znaczenia, czy zgadzacie się z wizją Europy Narodów i większym zaufaniem do Amerykanów. Realnie po prostu nie wzrosły prorosyjskie sympatie względem tego co było lat temu 20.
#polityka #wybory
w tym samym nurcie co PiS - Unia tak, ale Unia chrześcijańska i unia niepodległych krajów
zarówno pis jak i konfederacja zapowiadają że ne mają zamiaru przestrzegać unijnego prawa, ani go zmieniać w ramach mechanizmów unijnych. przedstawiają unię jako swojego głównego wroga. nie bardzo wiem jak by miało wyglądać to "unia tak". jedyną odpowiedź jaką uzyskałem w tym temacie od kogokolwiek z pisu/konfy to że powinniśmy być jak węgry.
Mentzen nie jest ani prorosyjski, ani prowschodni, to jest wyłącznie propaganda mediów
faktem jest za to że zarówno on jak i cała polska "prawica" wykonują dla ruskich świetną robotę. nie mówiąc o tym że powtarzają praktycznie codziennie w jakiejś formie ruską propagandę, jak ich idol trump.
Zaloguj się aby komentować
Wyniki wyborów na podstawie danych z 4 512 na 32 143 (14,03%) obwodów głosowania
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować