Witam. Kto ma czas i ochotę to zapraszam na mój nowy film. Ranking dotyczący (moim zdaniem) najlepszych pojedynków w książkach fantasy. Myślę, że czegoś takiego na polskim booktubie jeszcze nie było. Pozdrawiam:)
Jeśli chodzi o seriale z uniwersum Wiedźmina, to znacie moje zdanie - dno i 5 metrów mułu.
I gówniany główny serial Łiczer i jeszcze gorszy spin-off Błąd oridżin
Ale film anime pt Wiedźmin: Zmora Wilka był zaskakująco dobry i będę go bronił.
Przyznaję, że umknęła mi wiadomość z czerwca br o kręceniu nowego filmu anime w uniwersum Wiedźmina o Essi Daven zwanej Oczko, bazujący na świetnym opowiadaniu Trochę poświęcenia.
A tu proszę - jest już prawdopodobna data premiery
Witam i zapraszam na mój nowy film - tym razem na temat gier młodości, związanych oczywiście z fantasy. Jak ktoś grywał kiedyś w Warcrafta, Bitwę o Śródziemie, Gothica itd. to znajdzie tu coś dla siebie. W filmie debiutują też moje ziomki, którzy dorzucili swoje 3 grosze. Pozdrawiam:))
@wyjebongo23-eustachy w Bitwę o Śródziemie 2 pykam do tej pory. Powstał i ciągle rozwijany jest genialny fanowski mod Age of The Ring. Gorąco polecam.
Witam. Poczyniłem nowy film, tym razem trochę o złolach w fantasy. Trochę Martina, Sapkowskiego, Sandersona, Fondy Lee.. Jak ktoś ma czas i ochotę to zapraszam do sprawdzenia.:)
@wyjebongo23-eustachy nie ma tragedii, sam trochę w teatr się w czasach szkolnych bawiłem i teraz sam się za porządnym mikrofonem rozglądam, takie zawodowe wścibstwo mi się włącza. Ciekawe co u mnie trzeba będzie poprawiać xD
Dziwiłem się jak w #wiedzmin 3 można spędzić 400h w grze, no niepojęty absurd jak dla mnie a tu przed chwilą patrzę na statystyki profilu "Horizon: Zero Dawn - 101h gry"... Kiedy to się stało? Pewnie w Wieśku tyle nie spędzę bo to obsrane fantasy ale zagram tylko dlatego że z gry bije polskością, słowiańskim klimatem i ma wysoką ocenę na Metacritic / Opencritic. Oczekuję sztucznej inteligencji, futurystyki, nowoczesnej technologii a nie smoków i czarów.
@gawafe1241 ja bardzo lubię gry RPG i lubię chodzić wszędzie w najróżniejsze zakamarki świata i jak teraz gram w Gothic 2 ( Kroniki Myrtany: Archolos) to mam już ponad 100h a jestem chyba w połowie gry dopiero. Także jak gra oferuje więcej niż tylko główny wątek fabularny to można na długo wchłonąć w ten świat
Witam. Jak ktoś nie ma czego oglądać do śniadania/obiadu to zapraszam na mój nowy filmik - tym razem o problemach obecnych adaptacji książek fantasy. Głównie o Wiedźminie i Pierścieniach władzy. Pozdrawiam:))
@SirkkaAurinko Te jego montaże z narracją są nie do oglądania. Zawsze pomijam, bo wstyd mi przed sobą, gdy na to patrzę. Ale już omówienia całych odcinków bardzo lubię. Co by nie mówić, ma chłop wiedzę o fantastyce i potrafi przypieprzyć się do każdej nielogicznosci. Może tylko czasem na wyrost.
@Tylko_Seweryn @Shagwest zgadzam się, chyba zostałem źle zrozumiany, filmiki na początku odcinka to krindż, ale podsumowanie i omówienie każdego odcinka są merytoryczne.
Dokończyłem i wycalakowałem Wiedźmina 2 - całkiem spoko produkcja, jednak z całej trylogi według mnie najsłabsza. Brakowało mi trochę większego świata no i sama gra jest za krótka.
@GordonLameman poprostu moja opinia , książki kocham, w1 przeszedłem kilka razy, to samo z w2, W3 do dzisiaj nie skończyłem bo się wynudziłem. Ale wiadomo, w Polsce coś nie tak powiedzieć o Wiedzminie 3 to jak Matkę Boską obrazić zawsze dziewice
@raikage wiedźmin 2 jest spoko, ale żeby mówić że jest lepszy niż wiedźmin 1 to już przesada trochę. Gra jest krótka, ale przez to też ma swój klimat dynamiczności i to że jest krótka pasuje do jej fabuły. Jakby nie patrzeć w wiedźminie 2 głównym motywem fabuły jest śledztwo nad zamordowaniem króla to ile to ma trwać? W wiedźminie 3 na przykład głowny motyw przez większość gry to poszukiwanie ciri i w czasie gry robi się dość dziwinie kiedy geralt szuka ciri i przy tym robi wszystko inne jak granie w gwinta czy jakieś dziwne misje poboczne w takim wypadku nie pasuje to jakoś do reszty fabuly. Wiedźmin 2 jest bardzo spoko wyważoną grą. Nie jest jakiś super duper dobry, ale jest taki, że mega spoko się gra przynajmniej na samym początku gry, bo jakoś to zakończenie było nie wiem dziwne, przynajmniej całe to Loc Muinne.
Dwójkę, z niewiadomych mi powodów, przeszedłem kilkanaście razy. Jedynkę 2, trójkę 2. Jakbym miał wybrać, to chyba przy dwójce bawiłem się najlepiej. Nie ujmując W1 i W3, oczywiście
przeszedłem prawie Wiedźmina 3 i w sumie jak na RPG to jest dość liniowy. Czasem zdarza się, że są 2 rodzaje odpowiedzi, a z obydwu wychodzi to samo. Nie ma porównania do Fallouta czy gier ze świata D&D.
@MasterChef jeżeli ktoś chwali Fallouta za fabułę to mówi o jedynce albo dwójce stary. To się raczej samo przez się rozumie, jeszcze wspomina o grach z DnD, czyli Baldurs Gate, Planscape Torment czy coś w tym stylu to chyba nakierowuje to dosyć mocno na poprawny kierunek.
Wiedźmin jest dość liniową grą, co nie zmienia tego że fabuła bardzo wciąga a dialogi są świetne, każda postać ma określoną osobowość a główny wątek zmierza w jakimś konkretnym kierunku, można dokonać pewnych wyborów które może nie wpływają na całą fabułę ale jednak fakt że możemy doprowadzić np do śmierci pewnej postaci i widzieć jej głowę na palu a w innym wypadku dowiedzieć się że jest w związku z naszym kumplem jest wystarczająco inwersyjne i na prawdę nieraz się człowiek zastanawia czy ten jeden wybór nie był tym niewłasciwym. Nie każda gra RPG musi być drugim Disco Elysium, choć rozumiem że nie każdemu musi to odpowiadać.