Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
https://youtu.be/V9uXORf0ZHI #konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem #sztukadlasprawiedliwych #muzykasprawiedliwych #muzykadlasprawiedliwych #wiedzmin
Zaloguj się aby komentować
Raz mały Dziwnen szedł se drogą
Owcza go mać!
Aż mu Czosnkowy dorypał nogą
Owcza go mać!
"Osz ty Smokowcu w rzyć trącany"
Owcza go mać!
"Pójdę na skargę do twojej mamy" (moderacji, przyp. red.)
Owcza go mać #smoczejebanie #wiedzmin #pdk
Zaloguj się aby komentować
O nie, Sapkowski napisał kolejny tom #wiedzmin
Po gównie jakim był "Sezon burz" mam jak najgorsze oczekiwania. Mógłby przestać niszczyć moją ulubioną serię
I tak kupię...
https://cdaction.pl/newsy/wiedzmin-andrzej-sapkowski-zakonczyl-prace-nad-nowa-ksiazka
#sapkowski #ksiazki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zmarł Krzysztof Banaszyk
#wiedzmin #asterixiobelix #thelastofus #wiadomoscipolska #dubbing

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj odcinek o adaptacjach książek fantasy z ostatnich lat.
#seriale #fantasy #wiedzmin #rodsmoka #youtube
https://www.youtube.com/watch?v=XJ22rNtwLcI&pp=ygULYXJjaGl3dW0gem0%3D
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym tylko powiedzieć, że wiedźmin naprawdę dobrze się zaczynał.
A skończył z Eskelem w drzewie xD
Trochę smutno mi z tego powodu.
https://www.youtube.com/watch?v=biZwR6CzVzs
#wiedzmin #seriale
Zaloguj się aby komentować
Wiedźmin 3
Uwaga spoiler!
Wiedźmin 3 ukończony,
W moim zakończeniu podczas bitwy ostatecznej, Ciri zniszczyła kryształ Caranthira w maczudze, Geralt posiekał Caranthira i Eredina, a następnie koniunkcja oraz wejście Ciri w portal na Tedd Deireadh.
Dalej Wyzima "Ciri nie żyje!", Biały Sad, miecz Orta, Ciri i pożegnanie.
A jak wyglądają inne zakończenia?
#wiedzmin #wiedzmin3 #gry
Zaloguj się aby komentować
Tak mi się przypomniało jaki za⁎⁎⁎⁎sty był ten trailer #wiedzmin3 #wiedzmin
https://www.youtube.com/watch?v=1-l29HlKkXU
#gry
Zaloguj się aby komentować
Witam w trzecim poście z cyklu #ciekawostkilodzkie
Dziś zajmiemy się czymś, czego nie widać, chodząc po mieście, ani grzebiąc w archiwalnych bazach. Dziś pomówimy o... grach komputerowych. Otóż DNA Łodzi można znaleźć w wielu produkcjach, o których nie mieliście nawet pojęcia.
Zaczniemy od Wiedźmina, który jest łodzianinem z krwi i kości. To tutaj urodził się i mieszka do dziś Andrzej Sapkowski, autor całej serii książek o Wiedźminie. Stąd pochodzi także jeden z twórców CD Projekt, tutaj także powstawał pierwszy Wiedźmin, a CD Projekt RED, którego dopisek jest nawiązaniem do ceglanej estetyki całego miasta (patrz logo w komentarzu), miał pracownię w Łodzi, przy ulicy Traktorowej. Dziś w mieście znajduje się Skwer Wiedźmina, na którym mają stanąć pomniki bohaterów gry, a jeden z największych polskich murali (zdjęcie), przedstawiający właśnie Geralta, znajduje się w samym centrum miasta.
Wpływ Łodzi na CD Projekt nie zakończył się też na tym. Za dobór muzyki do Cyberpunka 2077 odpowiadał lider łódzkiego zespołu Cool Kids of Death, Krzysztof Ostrowski. Wybrał on też łódzkich artystów do stworzenia niektórych utworów, które dziś znamy w grze.
Cool Kids of Death, powstały w Łodzi, jest także odpowiedzialny za muzykę do This War of Mine.
Gra Medieval Dynasty, wieloletni hit Steama (polecam serdecznie, gra mnie wciągnęła na kilkaset h), jest grą stworzoną przez łódzkie studio Render Cube, które dzięki jej sukcesowi na całym świecie, utorowało sobie drogę na rynek giełdowy. Łódź nie jest im obojętna, gdyż w grze jest kilka nawiązań do miasta, chociażby w fabularnej opowieści o dalekim mieście Navis (z łac. Łódź).
W grze DMC: Devil May Cry, twórcy gry wykorzystali łódzki mural pt. "Dziewczyna w kąpieli" (ul. Pomorska 67).
Twórcy serii gier Farm Manager, firma Cleversan Software, wywodzą się z inkubatora łódzkiego parku technologicznego Bionanopark.
Także z miasta Łodzi wywodzi się gra SUPERHOT, która zdobyła popularność na świecie.
Tank Mechanic Simulator również powstało w siedzibie łódzkiej firmy DeGenerals.
Jedna z esportowych map do gry Counter Strike: Global Offensive, została zlokalizowana w Hi Piotrkowska — najwyższym łódzkim biurowcu. Odpowiada za to firma Erbud, wykonawca budowlany tego obiektu.
Firma Epic Games, znana wszystkim nie tylko z gry Fortnite, dwa lata temu otworzyła biuro właśnie w Łodzi. Stało się to we współpracy z firmą Studio Plastic, która w kooperacji z Sony stworzyła takie gry na PlayStation jak Bound, Datura, czy Linger in Shadows, a w kooperacji z CD Projekt RED także za edukacyjną grę dla odwiedzających Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w słynnym EC1.
Dziś posiadająca siedzibę w mieście, lecz pochodząca ze Smardzewa koło Łodzi, powstała firma Wastelands Interactive, odpowiadająca wraz z łódzkim Big Cheese Studio S.A. za Cooking Simulator.
Jeśli zapomniałem o czymś, piszcie w komentarzach. W nich załączam również zdjęcia powiązane z ww. grami.
#lodz #gry #wiedzmin #cp2077 #grykomputerowe #gamedev #informatyka

Zaloguj się aby komentować
Nasz wodny skorpion
Dlaczego "wodny skorpion"? Pod względem wyglądu płoszczyca rzeczywiście go trochę przypomina. Przednie odnóża, którymi chwyta i przyciąga do siebie ofiarę, są bardzo masywne w porównaniu do reszty jej ciała i wydają się trochę podobne do szczypców skorpiona. Ponadto jest zaopatrzona w wydłużony, przypominający kolec "ogon", który jest w rzeczywistości podwójną rurką oddechową. Podobnie jak wiele innych owadów wodnych, płoszczyca oddycha tyłem, jednak zamiast magazynować powietrze w postaci zgarniętego z powierzchni pęcherzyka, pobiera je za pomocą wspomnianej rurki. Jest nawet wyposażona w specjalny narząd hydrostatyczny, dzięki któremu potrafi skutecznie oszacować głębokość zanurzenia.
Mimo że wygląda dość groźnie, płoszczyca jest mała – większe od samców samice mają nieco ponad dwa centymetry długości, nie licząc rurki oddechowej. Larwy są bardziej żarłoczne od osobników dorosłych i okazjonalnie pożerają narybek lub nawet kijanki, polując na swoje ofiary z ukrycia. Maskują się, pokrywając swoje grzbiety ziarenkami piasku, mułem i kawałkami materii organicznej z dna zbiornika (ostatnie zdjęcie).
Płoszczyca nie jest najlepszym pływakiem, woli raczej chodzić po rosnących pod wodą roślinach. Zdarza jej się wychodzić na brzeg, a niektóre osobniki potrafią też latać. Złapana, nie wykazuje tak bojowego nastawienia jak żyrytwa i najczęściej po prostu zamiera w bezruchu, udając martwą.
Podobnie jak w przypadku żyrytwy, także ten wodny pluskwiak doczekał się wzmianki w sadze o wiedźminie: "...żyrytwa, w Starszej Mowie nosząca nazwę cinerea". Cinerea to w rzeczywistości fragment łacińskiej nazwy płoszczycy.
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #owady #polska i trochę #wiedzmin
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych




Zaloguj się aby komentować
Wodny pożeracz
Żyrytwy to drapieżniki, zarówno jako larwy, jak i jako osobniki dorosłe. Żywią się małymi wodnymi bezkręgowcami, takimi jak owady, skorupiaki i mięczaki. Są bardzo szybkie i znakomicie pływają dzięki opływowym kształtom i długim, wiosłowatym tylnym kończynom z rzędami włosków – potrafią też oddychać w wodzie, korzystając z zapasu powietrza zebranego pod pokrywami skrzydeł i na porośniętym włoskami spodzie ciała.
Żyrytwa poluje bardzo skutecznie. Za pomocą chwytnych przednich kończyn łapie swoją ofiarę, przebija ją za pomocą mocnej, przypominającej kolec kłujki i wpuszcza do jej ciała ślinę z enzymami trawiennymi, a następnie wysysa nadtrawione wnętrzności. Jeśli sama zostanie schwytana, nie poddaje się bez walki i wykorzystuje kłujkę do obrony – jak wiele innych wodnych pluskwiaków, potrafi bardzo boleśnie ugryźć człowieka, jeśli komuś przyjdzie do głowy wziąć ją do ręki.
Być może właśnie od tego wzięła się nazwa żyrytwy, prawdopodobnie nawiązująca do staropolskiego "żyrać" lub "żerać" – co znaczyło tyle samo, co "pożerać".
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #owady #polska #gruparatowaniapoziomu i trochę #wiedzmin
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych



A jak się nazywa to takie inne czarne podłużne podobne do tego ale inne, czarna kulka z 2 wiosłami po bokach. Skurwiel najpierw ma z 10 mm a potem taka kulka się z tego robi na moje oko 40mm. Zawsze w basenie i oczku wodnym mi to rosło. I przysięgam że są dzieciaka widziałem że to hujstwo potrafi latać xD
@Dzban3Waza Może kałużnica czarna ? Ale one osiągają pełne wymiary od razu po przeobrażeniu, więc możliwe, że te mniejsze czarne kulki to zupełnie inne wodne owady - dwa "wiosła" po bokach pasowałyby np. do pluskolca.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wiedźmin i Ray Tracing part3 wyniki ankiety.
W nawiązaniu do poprzedniego wpisu,
https://www.hejto.pl/wpis/to-juz-ostatnia-ankieta-z-cyklu-wiedzmin-i-raytracing-wolam-zainteresowanych-vra
Na pytanie:
Na którym obrazku jest włączony Ray Tracing? X czy Y?
Łącznie 125 głosów,
44% wskazało obrazek "X" BEZ Ray Tracingu.
56% wskazało obrazek "Y" z pełnym RT.
Kałuży nie było ; )
#gry#wiedzmin3 #wiedzmin #komputery
Zaloguj się aby komentować