Czy mi się wydaje, czy autorzy materiałów już pracowali w TVP?
#tvp
Czy mi się wydaje, czy autorzy materiałów już pracowali w TVP?
#tvp
Zaloguj się aby komentować
#polityka #polska #tvp Przed państwem Giga Chad Bartłomiej Sienkiewicz.

Zaloguj się aby komentować
#tvp
Parę sekund i już jaka różnica
Zaloguj się aby komentować
Zaraz Nowe Wiadomości! Ogladamy!!
Ciekawy jestem nowej nazwy i oprawy.
#tvpis #tvp #polityka #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Historyczna lista obecności:
Pierwsze wolne od Partii Wiadomości TVP po 8 latach.
#polityka #tvp #jebacpis #zostaniecierozliczeni #putinowskapolska
@Wyrocznia po tylu przegranych pisu może w końcu pójdą w zapomnienie. Tylko co wtedy Ty zrobisz, bez hejtowania tej patologii to normalnie jakbyś sens życia stracił ;d
Ja oglądając dzisiejszy program informacyjny (unikam wyrażenia "wiadomości") czułem niedosyt, zero podawania na tacy kogo mam nienawidzić i czemu Tuska, zero przekręcania faktów, zero pasków grozy, normalnie nudy.
Zaloguj się aby komentować
#tvp
To co, oglądamy TVP bez kacczafiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Czekacie na 19:30?
Popcorn jest?
#tvp
Zaloguj się aby komentować
Ale sie cieszę że wybralem się na swięta do PL i mogę obserwować ten cyrk na żywo bo takiego kabaretu to by nawet Bohdan Smoleń nie wymyslił xD
Gdzieś tam na polsacie gadali w dzień że w parlamencie sa dwie ekipy TVP, stara i nowa. No i pisowcy chcą gadać tylko ze stara a peowcy z nową, problem w tym że nie wiadomo kto jest kim xDD
No kisnę z tego masakrycznie, a najlepsze że ch*j mnie obchodzi co z tego wyjdzie i traktuję to tylko jako dość niskich zresztą lotów rozrywkę. Nikt też nie może się do mnie przywalić bo odbijam piłkę że nie mieszkam w PL i nie brałem udziału w wyborach. xD
#polityka #tvp
Zaloguj się aby komentować
Czy istnieje, znalazł ktoś jakąś poważną analizę prawną tego burdelu który dzieje się aktualnie z #tvp ? Taka która bierze pod uwagę argumenty obu stron? Powiem całkowicie szczerze że pomimo że uważałem Telewizję Polską za ostatni ściek, to co się od wczoraj dzieje powoduje u mnie poczucie wstydu i z chęcią bym się dowiedział która strona ma rację od strony prawnej
#polityka
@Endrevoir od strony prawnej to by musiał pewnie rozpatrzyć sąd i prawdziwy TK i zajęłoby to kilka lat, natomiast imho to pis wpadł we własne sidła.
Timeline był mniej więcej taki:
pis przejmuje władzę
zarząd mediów wybiera krrit, w której zasiadają głównie ludzie z koalicji (kadencja 6 lat)
pis nie chciał czekać do wygaśnięcia kadencji krrit więc powołują radę mediów narodowych, obsadzają ją lichocką i innymi funkcjonariuszami i ustalają, że to RMN wybiera zarząd mediów
trybunał konstytucyjny (ten poprzedni, z Rzeplińskim) stwierdził, że to co zrobił pis z powołaniem RMN jest niezgodne z konstytucją. Pis jednak nie opublikował tego orzeczenia i przepychają wybór nowego zarządu
pis wykastrował krrit z uprawnień
Teraz wchodzi nowa koalicja. Jedyne co robią, to powołują się na wcześniej nieopublikowane orzeczenie TK. Mamy więc sytuację, w której Krrit została wykastrowana z możliwości wyboru zarządu, a RMN jako niekonstytucyjna też staje się de facto martwym organem. M.in. to znajdowało się w uchwale sejmu z 19.12:
niewykonany wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 13 grudnia 2016 r. (sygn. akt K 13/16), który uznał za niekonstytucyjne powierzenie Radzie Mediów Narodowych powoływania i odwoływania władz mediów publicznych, przy jednoczesnym pozbawieniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji udziału w tych procesach;
W takiej sytuacji już ani KRRiT, ani RMN nie ma uprawnień do powoływania zarządu w mediach i w grę wchodzą przepisy spółek handlowych. W takiej sytuacji zarząd wybiera właściciel, włascicielem 100% jest skarb państwa reprezentowany przez odpowiednich ministrów, więc Sienkiewicz sobie wymienia zarząd, bo aktualny działa na szkodę właściciela.
Gdyby PiS nie majstrował przy KRRiT, to dzisiaj byłaby ona obsadzona przez pisowców i nie dałoby się legalnie zmienić zarządu, ale że dalekowzroczność pisu sięga maksymalnie kilka dni do przodu, to tak to się skończyło.
Jeden rabin powie, że legalnie - https://businessinsider.com.pl/prawo/opinie/ostatnie-dni-pis-w-spolkach-konstytucja-mowi-jasno-co-robic/mj9ej6n
Drugi rabin powie, że nielegalnie - https://businessinsider.com.pl/prawo/opinie/czy-minister-mogl-zmienic-wladze-tvp-konstytucjonalista-nie-ma-watpliwosci/pc572ft
Można sobie ocenić, kto mówi bardziej przekonująco...
Zaloguj się aby komentować
#sejmowyspam #tvp #tvpis #polityka
Takie coś w proponowanych mam na YT sprzed w 2 dni
Zaloguj się aby komentować
Czy Warszawiacy nie mogą się zgadać i zrobić kontrmanifestację? Wystarczy jak przyjdzie 2 razy więcej ludzi niż od pisowców, czyli jakieś 60 osób XD
#polityka #tvp

Zaloguj się aby komentować
#sejmowyspam
Tak słucham #petru to trochę wygląda tak że tego budżetu pisu nie chcą za bardzo ruszać bo się może rozjebać całość, i mogli by dostać votum nieufoności z automatu.
Może zwyczajnie dlatego zostawili finansowanie tvp żeby potem to wy⁎⁎⁎ać bo jeszcze nie było debaty co zrobić z #tvp ?
Zaloguj się aby komentować
Der Onet zdradził Tuska
Dzięki decyzjom ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza TVP ma już nową radę nadzorczą (...) Prof. Ryszard Piotrowski uważa jednak, że działania ministra kultury nie mają wystarczających podstaw prawnych
Kodeks spółek handlowych nie może być stosowany w taki sposób, który by naruszał niezależność mediów od władzy wykonawczej. Tutaj mamy jaskrawy przypadek uzależnienia mediów od władzy wykonawczej. To pozostaje w konflikcie z regulacjami konstytucyjnymi, zwłaszcza w części, która odnosi się do niezależności mediów. Podstawowe w tym wszystkim jest prawo do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Art. 213 Konstytucji mówi, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji. Art. 14 zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu, a art. 54 każdemu zapewnia wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Nie można więc blokować rozpowszechniania informacji arbitralną decyzją władzy wykonawczej, nieopartą na wystarczających, jednoznacznych podstawach prawnych. Ponadto w demokratycznym państwie prawnym władza nie może działać arbitralnie i naruszać godności obywateli, dziennikarze mediów publicznych nie są własnością Skarbu Państwa i nie mogą być traktowani w sposób przedmiotowy. Oni nie są sługami rządu, którego minister nie może ich po prostu przegonić. Konstytucja na to nie pozwala.

Zaloguj się aby komentować
tak mnie zastanawia, czy występowanie u konkurencyjnej stacji bez zgody kierownictwa czy nawet relacjonowanie pod logiem obcej stacji (co już nie jest wywiadem w tej stacji tylko świadczeniem usługi dla niej) nie będzie stanowiło podstawy do zakończenia stosunku pracy i to bez zachowania terminu oraz bez wypłaty ewentualnych odpraw wpisanych przez piskomunistów.
#tvp #bekazpisu

Zaloguj się aby komentować
Budzi się człowiek i słyszy że znowu się coś odpierdala pod telewizją, najśmieszniejsze że obie strony wyją że walczą o "wolne media".
K⁎⁎wa.
2005 - PiS doszedł do władzy bo ludzie bali się o wolność słowa i demokrację.
2007 - PO doszło do władzy bo ludzie bali się o wolność słowa i demokrację.
2015 - PiS doszedł do władzy bo ludzie bali się o wolność słowa i demokrację.
2023- PO doszło do władzy bo ludzie bali się o wolność słowa i demokrację.
Cyrk na kółkach, i to taki średnio zabawny.
Kiedyś miałem marzenie że może ludzie przestaną mieć pamięć jak muszki owocówki, ale przestałem się łudzić.
Zwykli ludzie zapierdalają i nie mają czasu, w mediach brednie, matrix z każdym rokiem co raz większy, a obiektywnych komentatorów jak na lekarstwo.
Ani mass-mediom ani politykom nie zależy na tym, żeby ludzie pamiętali co odpierdalało się wczoraj, no i regularnie dorastają ludzie którzy zwyczajnie byli za młodzi. Shit show must go on, trzeba mieć jakiś pretekst by co kilka lat zaciągnąć ludzi na barykady aka "do urn".
Dobrze że się z tego gówna wypisałem. Zamiast się denerwować i nakręcać jestem "tylko" zwyczajnie zmęczony.
Bawcie się dobrze panowie.
#polityka #tvp


@Opornik Co jest bardziej demokratyczne niż pójście za stanowiskiem marszałka Hołowni z jego pierwszego wystąpienia i zlikwidowaniu zamrażarki sejmowej ?
Głosowanie poprawki o zmianie w regulaminie, że każdy projekt, który zbierze wymagana ilość podpisów trzeba obradować w pół roku. Stanowisko w tej sprawie nowej władzy bardzo ciekawe

Zaloguj się aby komentować
To co ? Jutro WIELKIE NARODOWE OGLĄDANIE wiadomości TVP o 19.30?
Oceniamy obiektywizm, oceniamy pluralizm? Ja włączę. Ciekawy jestem, z czym wejdziemy w 2024 rok.
#polityka #tvp
Zaloguj się aby komentować
Szczęśliwej Polski już czas. Po dzisiejszym dniu #czujedobrzeczlowiek
Dobranoc, zobaczymy co nam przyniesie jutro
#tvpis -> #tvp

@Erebus To zobaczymy po pierwszym wydaniu serwisu informacyjnego Jak będą bezpardonowo jebać po PiSie, cytować tylko Onet i TVN to tak - jednak jak mimo wszystko będą próbować zapraszać PiS, publicystów z tamtej strony to wtedy #tvp będzie zupełnie adekwatne. Przed 2015 rokiem było absolutnie normalne że pracował tam Lis i Pospieszalski na przykład.
Zaloguj się aby komentować
Czy jest jakiś timeline z całego tego bałaganu wokół TVP.
Tak to zapierdalało, że nawet nie jestem w stanie zrozumieć co, gdzie i jak, jakbym fangą w ryj dostał i leżał nieprzytomny przez parę dni.
I ten cały "przewrót" to było wszystko na legalu? Mogli od tak upierdolić "kabel" i poblokować ludzi? Jeśli tak, to naprawdę powinszować egzekucji (dosłownie i metaforycznie).
Ja rozumiem, że to było hardkorowe przeciąganie liny między koalicją, a PiSem, ale czegoś takiego to prostu nie widziałem i tym bardziej po prostu nie rozumiem na ile triki obu partii były zgodne z prawem (bo o moralności to nawet nie ma co tu dyskutować).
Intryguje mnie, czy koalicja mogła to lepiej rozegrać, żeby PiSowcom na dobrze te gęby się zamknęły, bo teraz będą kwiczeć i skowytać ze swoich kurwidołkowych telewizji.
Co do ostatniego wydania "wiadomości" to mam dwa podpunkty do podzielenia się:
pis ustawiło doprawdy bardzo niską poprzeczkę, którą koalicja powinna łatwo przeskoczyć, by wiadomości były lepszej jakości
natomiast pytanie jest na ile ich stać wysoko tą poprzeczkę ustawić w rzetelności dziennikarskiej. Nie wiem i nawet nie chce się domyślać. Czy przeskoczą TVN i Polsat? Czort to wie, nawet niczego oczekując obawiam się zawodu.
Mimo wszystko fajnie, że pozbyli się https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziennik_Telewizyjny_(program_informacyjny) w wersji 2.137
#polityka #tvpis #tvp #bekazpisu
@wielkaberta W skrócie.
MInister Kultury wykorzystał lukę prawną w której KRRiT pozbawiona jest możliwości wyboru zarządu telewizji a wyrok TK z 2016 stanowi że RMN jest niekonstytucyjna więc w tym wypadku braku odpowiedniej legalizacji zastosowano zwyczajny kodeks spółek handlowych i na tej podstawie Min. Kultury jako reprezentant udziałowców tj. spółki skarbu państwa odwołał stary i powołał nowy zarząd.
Upierdolenie kabla było z wewnątrz, różne źródła mówią że informatycy opowiedzieli się po stronie nowego zarządu. Plac Powstańców gdzie mieszczą się studia informacyjne został odcięty od reszty spółki, bo tam jeszcze nie weszli ale to kwestia czasu.
Można to było rozegrać ustawowo ale groziło weto prezydenta, a tak wilk syty i owca cała. Prezydent jakoś bardzo nie jest aktywny, wydał list w którym wyraża zaniepokojenie ale to tyle.
Jak coś jeszcze to pytaj - śledze to od rana
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować