Choinki już poubierane?
#swieta #bozenarodzenie #choinka

Choinki już poubierane?
#swieta #bozenarodzenie #choinka

U nas tak samo, sprzątanie trwa już od tygodnia, powolutku tak po godzince czy dwie dziennie. W przyszłym tygodniu kończymy sprzatanie, piątek sobota robimy jedzenie, tak aby w wigilię już był fajrant i zostało tylko to co najprzyjemniejsze, ubrać choinkę, spakować prezenty i wieczorem zasiąść do kolacji. Grunt to dobry plan :D

Zaloguj się aby komentować
Uprasza się osobników takich jak @Kubilaj_Khan i podobnych o czytanie powolne, ponieważ mogą się wam styki szybko poprzepalać pod kopułką...( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Te godne pożałowania i wymagające stanowczego potępienia wypowiedzi to stek kłamstw. Święto Chanuki jest zakorzenione w Piśmie Świętym, świętował je Jezus!
“Tezy Brauna to kłamstwo. Sam Jezus uczestniczył w święcie Chanuki"
Ks. Marcin Kowalski: “Święto upamiętnia wydarzenia, które opisują starotestamentalne Księgi Machabejskie. Nie ma nic złego w chrześcijańskim świętowaniu Chanuki”.
To skrajna ignorancja, za którą osoba wypowiadająca te słowa powinna się wstydzić, w dodatku jeszcze ignorancja karmiona XIX- wiecznymi antysemickimi pamfletami. Wypełnione językiem nienawiści piętnowały one Żydów i jako takie są to teksty, podobnie jak wypowiedź pana Brauna, rasistowskie. Te godne pożałowania i wymagające stanowczego potępienia wypowiedzi to stek kłamstw. Święto Chanuki jest zakorzenione w Piśmie Świętym, świętował je Jezus. Obrzydliwe jest sugerowanie, że to satanizm. Chanuka to oddawanie czci Bogu, który ocala tych, którzy w Niego wierzą.
całość:
https://stacja7.pl/rozmowy/tezy-brauna-to-klamstwo-sam-jezus-uczestniczyl-w-swiecie-chanuki/
#religia #bekazkatoli #bekazkonfederacji #konfederacja #swieta #braun #polskiantysemityzm #antysemityzm
@rebe-szunis nie jest zakorzeniona, nie kłam. Jest wzmiankowana i to w dodatku w Nowym Testamencie, ktorego Żydzi przeciez nie uznają za natchniony i święty! Ksiąg Machabejskich zresztą też za kanoniczne nie uznają.
Chanuka to oddawanie czci Bogu, który ocala tych, którzy w Niego wierzą.
Kolejne klamstwo. To swieto na czesc udanego powstania i odzyskania swiatyni. To nie Bog ocalil ludzi, tylko Żydzi nie wymordowali tych, ktorzy byli po ich stronie!
Zaloguj się aby komentować
Witam! Jarmark zakończony, a dzień uważam za udany.
Na koniec krótki filmik. Miłego wieczoru!
https://www.tumblr.com/7pszczelarz/736946521195593728
#pasieka #pszczoly #pszczelarz #swieta #handel
Zaloguj się aby komentować
HUOP KOCHA JEŹ... ŚWIĘTA
Kiełbaska od babci swojska. Chleb od babci swojski. Smalec swojski. Tomat kupczy niestety i resztka makrą dla jego. Mam całą lodówke swojskiego mięsa. #przegryw #gotowanie #jedzenie #swieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry!
Pochwalę się trochę
Prezentuje się to tak, jak na zdjęciach: miody gatunkowe, smakowe, pakiety prezentowe, świece z węzy i lane w sloiczkach, ozdoby piernikowe. Wszystko (oprócz samego miodu xD) ręcznie robione przez moją kochaną żonę. Część wykonana w ramach działalności pszczelarskiej, a część w ramach pracowni artystycznej i dekoracyjnej mojej żony -DEKODECO.
Trzymajcie kciuki i miłej niedzieli!
#chwalesie #pszczelarz #pasieka #pszczoly #biznes #handel #swieta





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
włączyłem sobie dzisiaj Polsat i nostalgia uderzyła mnie w twarz bo przypomniało mi się że mniej więcej o tej porze roku śp. Tomasz Knapik zapowiadał ówczesne świąteczne hity Polsatu - Żandarmy, Kevina samego w Domu, Szklaną Pułapkę i coś z Jackie Chanem w tym tej melodyjki.
https://www.youtube.com/watch?v=B8bmGglo9s0
#polsat #swieta
Zaloguj się aby komentować
Ważna świąteczna kwestią #heheszki #święta #humorobrazkowy

Zaloguj się aby komentować
@Sebgat całe życie miałem żywą, kupowaną od ziomka co uprawia w donicach, na wiosnę przesadzałem do gruntu i w sumie na kilkanaście sztuk to jedna mi sie nie przyjęła ale to raczej dlatego że była chora. Teraz już nie chce mi sie bawić i kupiłem porządną sztuczną. Jest ładniejsza niż żywe - gęstsza i się nie sypie.

Zaloguj się aby komentować
Pewnie będzie biała wielkanoc #heheszki #pogodanaswieta #swieta

Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Zależy nam, aby każdy uczestnik HejtoPaki cieszył się ze swojego świątecznego prezentu! Dlatego w celu potwierdzenia i weryfikacji każdy uczestnik HejtoPaki otrzyma wiadomość prywatną z naszego konta Hejto z prośbą o zdjęcie zawartości paczki i numer przesyłki, wtedy kiedy będzie już gotowy do wysłania.
Jesteśmy pewni, że wspólnie kierując się zasadami HejtoPaki stworzymy niesamowitą atmosferę świąteczną dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy udanej wymiany prezentów!
Pozdrawiamy,
Zespół Hejto
#hejtopaka #swieta #hejto #weryfikacja #prezenty


Zaloguj się aby komentować
@humprey-bumprey i co? Podpalił tę choinkę? Wyrzucił? Podeptał?
No nie - po prostu się nie zgodził co było zgodne ze zdaniem większości. (pomijając, że 10 lat temu).
U nas ktoś się zgodził (Lech Kaczyński) więc stoi tak sobie co roku od 2005 roku.
Przegłosować usunięcie w sejmie i po sprawie, a nie performensy jakieś i walenie ludziom w twarz gaśnicą xd
Zaloguj się aby komentować
Z iloma osobami spędzicie Wigilię?
#wigilia #swieta #samotnosc #rodzina #spoleczenstwo

Zaloguj się aby komentować
Tomeczki, dobra strona z swetrami świątecznymi, żeby doszło do sobotę. Polecicie coś?
#gownowpis #swieta #ubrania
Zaloguj się aby komentować
Ale sporo z was będzie miało gorąco w wigilie xD Lepiej jako 13 danie ugotujcie bigos rodzicom/babci itp xDDD #polityka #swieta #wigilia
Zaloguj się aby komentować
Nazwiecie mnie dziadem prowansalskim i patriarchatem.
Nic to nie zmieni. Daje wam całusa.
#swieta #wroclaw #s8
P s.
A topora od babci znalazłem.
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Zaczynamy kolejny etap HejtoPaki, pary zostały właśnie rozlosowane! Wszyscy uczestnicy powinni wkrótce otrzymać SMS z powiadomieniem by sprawdzić
To już czas poznać osobę, której sprawicie świąteczną radość i przygotujecie jej wspaniały prezent! Pamiętajcie na wysyłkę macie czas do końca roku - podsumowanie pierwszej edycji HejtoPaki już 6 stycznia!
Jeśli nie otrzymałeś/aś jeszcze wiadomości prywatnej, nie martw się - wkrótce dotrą do wszystkich uczestników. Jeśli masz jakiś problem - napisz wiadomość e-mail na [email protected]
Niech te święta będą pełne radości i niespodzianek!
Wesołych,
Hejto
#hejtopaka #hejto #losowanie #prezenty #swieta


Zaloguj się aby komentować
Ponieważ zbliżają się święta, to zaproponowaliśmy synowi, żebyśmy zrobili własnoręcznie jakieś ozdoby na choinkę. Oczywiście podchwycił to chętnie, ale
Ponieważ zbliżają się święta, to zaproponowaliśmy synowi, żebyśmy zrobili własnoręcznie jakieś ozdoby na choinkę. Oczywiście podchwycił to chętnie, ale wyskoczył, że on chce zrobić ludzika świecącego na czerwono. Trochę nad tym pomyślałem i stwierdziłem, że spróbujemy.
Zamówiłem materiały i zaczęliśmy robić. Głównie ja, bo syn dopiero 4 level, ale asystował i pomagał. Najpierw drut do nadania kształtu, potem na to EL-wire. Pierwsza próba - przyklejenie na klej na gorąco. Niestety nie chciało się to trzymać, klej co chwilę odpadał. Zmieniłem więc koncepcję, żeby wsunąć jedno i drugie do przezroczystej rurki termokurczliwej i w ten sposób połączyć kabel że stelażem. Nie było to takie proste jak myślałem, zwłaszcza nadanie odpowiedniego kształtu, ale jakoś udało się zbliżyć do kształtu ludzika. Niestety, okazało się, że nasza suszarka do włosów daje za niską temperaturę, żeby obkurczyć rurkę termokurczliwą. Kolejna próba to obkurczanie nad świeczką. To poszło lepiej, ale w paru miejscach trochę za blisko ognia przysunąłem i się delikatnie osmaliło.
Ostateczny efekt, może daleki od ideału, ale wystarczający, żeby syn był zajarany. Poniżej parę zdjęć z robienia i test na stroiku świątecznym.
Przedświąteczne pozdro!
#święta #ozdobydiy #świecącyludzik




Zaloguj się aby komentować