#ciekawostki #seriale #graotron
#ciekawostki #seriale #graotron
Zaloguj się aby komentować
Po bardzo dobrych opiniach od recenzentów, którym ufam w końcu skusiłam się na obejrzenie serialu Shogun i jakie to bylo widowisko. Myślałam, że raczej nic nie przebije Pingwina w serialach z '24, a jednak ten serial ma moim zdaniem znacznie więcej do zaoferowania.
Z plusów
-Nie tylko bawi ale i uczy, domyślam się, że jest tam cała pasa nieścisłości w stosunku do tła historycznego, ale akurat w moim przypadku sama przedstawiona historia mocno pobudziła ciekawość i skłoniła do zagłębienia przedstawionego tematu.
-Świetne aktorstwo, zwłaszcza aktora grającego Torange
-Świetny głos aktora grającego Johna, rzadko się zdarza by czyjś głos w filmie/serialu zwrócił moją uwagę ale tutaj, akurat koleś ma cos takiego w sobie ze jego barwa głosu mocno podbija klimat i ton serialu.
-Chyba najciekawsza kobieca postać jaką widziałam od jakieś dekady. Zazwyczaj jak jest jakaś protagonista na ekranie to jest to baba z męskimi cechami charakteru. Tutaj po prostu przedstawiono kobiecą kobiete z cechami, które często próbuje nam sie pokazać jako cos "słabego" wiec niewartego gloryfikowania. Zgrabnie jest przedstawiony kontrast tego jak kobiety i faceci w tamtych czasach sie od siebie różnili i jak każda z płci walczyła na swój sposób o przetrwanie.
-Serial jest po prostu piękny, przez co na pewno nie jest ona jeden raz i z chęcią kiedyś do niego wroce.
-Dużo filozoficznych wątków i ukazania innego podejścia do życia i śmierci niż jest to pokazane w kulturze zachodu.
-Nie znam sie na Japońskiej kulturze, ale wydaje mi sie ze serial oddał jej dużo szacunku, bo po prostu wzbudza ciekawość wobec tej kultury.
-Było sporo momentów, które są po prostu zaskakujące, czego mi ostatnio brakuje bo mam wrażenie, że każda z historii, które oglądam sa na swój sposób przewidywalne, a tutaj kompletnie ten przewidywalności nie wyczułam.
z minusów:
-Trochę idzie sie pogubić w tych tytułach i hierarchii społecznej, która jest dość istotna dla historii
-Trochę "za ładne" twarze aktorek, jakaś nie sądzę by w 16 wieku wszystkie tam miały idealne gładkie twarze i wybielone zęby, trochę to psuło imersje z swatem przedstawionym, bo niestety było widać ze te aktorki nie są naturalne.
-trochę niezrozumiały dla mnie zabieg językowy. Cały czas mówią niby o tym, że rozmawiają miedzy sobą po portugalsku ale mówią po angielsku, ale z drugiej strony domyślam sie ze ciężko znaleźć aktorów z odpowiednią aparycją i znajomością portugalskiego i lepiej żeby już mówili po angielsku niż kaleczyli portugalski.
#seriale #disney #polecam

Zaloguj się aby komentować
Wzgórze psów. Polski serial. Miniserial, 5 odcinków. Więckiewicz, Kościukiewicz, Jaśmina Polak. W tle Zieliński, Konopka, Sujecka, kilka nowych dla mnie twarzy - nie-stażystów. Kryminał o morderstwie w Polsce powiatowej. Bardzo dobry. Jak na polski - baardzo dobry.
Jest na netflix.
https://www.filmweb.pl/serial/Wzg%C3%B3rze+ps%C3%B3w-2025-10038717
#seriale
Zaloguj się aby komentować
No i proszę, jak ktoś ma tv szajsunga to #appletv daje 3 miechy za free. A tu 2 sezon silosa już jest. Pięknie się składa :)
#seriale
@cebulaZrosolu drugi sezon Silosa jest tak ch⁎⁎⁎wy, jak wszystkie seriale, które czają produkcje na więcej niż 4 sezony. Flaki z olejem, rozwleczone dialogi i nicniedziejące się sceny, które mogłyby się zamknąć w 3 odcinkach, zamiast dziesięciu. Pozimom Lostów, albo Stamtąd. Generalnie seriale znowu schodzą na psy.
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #seriale
Podobno są odcinki "Mody na Sukces" których akcja dzieje się na zewnątrz. Tak naprawdę na zewnątrz a nie na jakimś oszukanym balkonie z płachtą i paprotkami w tle.
To prawda?
Zaloguj się aby komentować
Mam taką gierkę, w którą co prawda jeszcze nie grałem, ale jako fan Klossa trzymam na zasadzie kolekcjonerskiej. Bardzo fajnie wykonana, mnóstwo porządnej jakości elementów, ale z tego, co czytałem instrukcje to dość skomplikowana.
#kloss #stawkawiekszanizzycie #gryplanszowe #seriale



Zaloguj się aby komentować
W Zamku Topacz obok Wrocławia znajduje się muzeum serialu Świat Według Kiepskich, gdzie odtworzona został scenografia z kuktowego serialu. Jest korytarz, prywatna-publiczna toaleta, mieszkanie Paździochów i oczywiście mieszkanie Kiepskich ze specyficznym zapachem starych mebli. Polecam wizytę wszystkim miłośnikom serialu, nawet tym czującym obrzydzenie do ostatnich sezonów jak ja. Jedynym minusem jest całkowite pominięcie Okiła Khamidova w zdjęciach wspominkowych (chyba, że je przegapiłem, ale wątpię).
#ciekawostki #seriale #swiatwedlugkiepskich




Zaloguj się aby komentować
Jest chłodny, zimowy wieczór. Wiecie co to oznacza? Pora uwolnić wewnętrznego foliarza!
Tak się składa że od czasów dawnego Discovery Channel jest koneserem wszelkiego rodzaju dokumentów i programów o zjawiskach paranormalnych, a w szczególności o kryptydach i innych dziwnych stworach.
Ze swojej strony polecam temat Mothmana który uważam za arcyintrygujący, w szczególności z powodu dość przerażających i wiarygodnych relacji pierwszych świadków.
Macie jakieś ciekawe polecajki w tej tematyce?
#foliarstwo #zjawiskaparanormalne #seriale #filmy

Zaloguj się aby komentować
Squid Game - The Challenge
Amerykański producent nakręcił wersję Squid Game w rzeczywistości. 456 ochotników w USA bierze udział w rozgrywkach w scenerii z serialu, walcząc o nagrodę 4,56 mln dolarów, którą zgarnie jeden zwycięzca. Oczywiście w rzeczywistej grze nikt nie ginie, uczestnik gry jest po prostu eliminowany z dalszych rozgrywek.
Powiem tak - koncepcja bardzo fajna. Czytałam kiedyś książkę o teorii gier i bardzo fajnie tutaj można patrzeć, jak zachowują się gracze w sytuacji, kiedy tak naprawdę każdy gra o własny interes (nagroda jest tylko jedna) a jak wiele sytuacjach, kiedy należy dokonać wyboru, może poświęcić dla ogółu, co dają umowy społeczne.
Tutaj chciałabym wspomnieć @smierdakow bo już wymienialiśmy na ten temat zdania. Oglądając ten show i porównując z serialem, można zobaczyć, dlaczego wersja koreańska jest ciekawa - bo mamy wgląd w inną kulturę, mentalność, wzorce postępowania. Nawet uwzględniając różnicę taką, że w serialu postacie są odgrywane przez aktorów a bohaterowie walczą o własne życie, a w challenge postacie są autentyczne, ale stawka nie jest tak dramatyczna - to zawsze w filmach/życiu pokazujemy się w postawach jakie uznajemy za istotne w naszej kulturze, czyli w filmach naśladujemy prawdziwych ludzi, a jako prawdziwi ludzie zgrywamy czasem postacie jako znamy z filmów. W wersji zachodniej postacie są po prostu dla nas znane i oklepane, wyskakują tu jacyś liderzy, kołcze z motywacyjnymi amerykańskimi tekstami i gadkami ("damy radę, zrobimy to razem, yeahhhh, go go go", "I love you", "jesteś świetny", "jesteś kochaną osobą"). Ogólnie dużo pierdololo, które przewijałam, bo nie obchodziły mnie jakieś okrągłe grzeczne frazesy co jeden gracz sądzi o drugim, oczywiście wszyscy wszystkich lofciają i tak dalej. Każdy odda jakąś część nagrody na jakiś charytatywny cel. Jakby jakiś reżyser nakręcił amerykańską wersję serialu, to pewnie też tak to by wyglądało.
Ogólnie Amerykanie na plus, z pewnymi zgrzytami dosyć łatwo przyszło im grać w miarę solidarnie, zespołowo i "hackować" w ten sposób system postawiony przed nimi przez twórców, wprowadzać własne sprawiedliwe modyfikacje do niesprawiedliwej rozgrywki, opierające się na zaufaniu do innych graczy, że postąpią tak samo. Ciekawiłaby mnie taka rozgrywka w tym samym formacie w PL czy w (hehe) Rosji, jak bardzo społeczeństwo tych krajow różni się w tym temacie? Co do PL być może będziemy mieli się okazję się dowiedzieć, bo serial zażarł tak, że zapewne będzie mocno eksploatowany.
#seriale #squidgame
Zaloguj się aby komentować
#seriale #klara Mocna scenka
Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś by chciał obejrzeć 2 sezon The Rig (Platforma) to stanowczo odradzam
Głupoty gorsze niż w pierwszym sezonie.
Dno kompletne i 5 metrów mułu, debilizmy totalne.
Jak tacy aktorzy jak Iain Glen i Mark Addy mogli w takim gównie zagrać , ja nie wiem, tylko dla piniędzy chyba.
https://www.imdb.com/title/tt14273790
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Dziś premiera nowego polskiego serialu na Canal+ - Czarne Stokrotki, czyli kryminalny serial z dreszczykiem rozgrywający się we Wałbrzychu. Zamierzacie oglądać? Widzieliście już pierwsze dwa odcinki? Jak opinia?
#seriale #czarnestokrotki #canalplus

Bardzo dobry serial kryminalny z nutką horroru! Świetna obsada i dobrze wykorzystana lokalizacja produkcji pod kątem klimatu i fabuły.
Więcej w opinii bezspoilerowej:
https://serialomaniak.com/czarne-stokrotki-opinia-bezspoilerowa/
Zaloguj się aby komentować
Ludzie narzekający na ten projekt albo nie oglądali serialu, albo są zbyt glupi na easter egga. Najlepsze grzbiety ever!
#piekloperfekcjonistow #seriale #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Ehh od niechcenia puscilem, _Sto lat samotnosci, _jedna z moich ulubionych powiesci zmieniona w netflixowy serial…
Przynajmniej zaczeli od legendarnego incipitu ;
« Wiele lat później, stojąc przed plutonem egzekucyjnym, pułkownik Aureliano Buendía miał przypomnieć sobie to odległe popołudnie, kiedy ojciec zabrał go na wyprawę po lód. »
Moze nie bedzie tak zle ale sam fakt komercjalizacji tego dziela przez netflixowa bande zwierzat gdzie ilosc zaimkow przekrocza numerycznie IQ zespolu to cos zlego.
#ksiazki #seriale

Zaloguj się aby komentować

Serialomaniak wystartował z tegoroczną edycją Wyzwania Serialowego. Zabawa mająca na celu integrację i skłonienia do obejrzenia tematycznie dobranych seriali. Polecam wgryźć się w szczegóły, wytyczne są przemyślane i nieoczywiste.
seriale #wyzwanie #netflix #max #primevideo #zabawa #integracja
Kurde Mireczki powiem wam, że arcydzieło trafiłem. W zeszłym roku (:P) zacząłem oglądać serial The Deuce i wgniotło mnie w fotel. Jestem na drugim sezonie, ale klimat Nowego Jorku jest po prostu cudny. Serial opowiada o losach dziwek, alfonsów i jest trochę o nocnej scenie w tym mieście w latach 70. Jest tak jak się można było spodziewać, brudno.
Serial jest stworzony przez Davida Simona, jak ktoś oglądał The Wire to poczuje się jak w domu.
Nie jest to nowość, bo wyszło to w 2017, ale ja jakoś przeoczyłem. No cudo.
#seriale #thedeuce
Zaloguj się aby komentować
Pytanie.
Czy Squid game serial, jest wart uwagi?
Nie oglądałem i nie wiem czy jest sens...
#filmy #seriale
#ankieta
Obejrzałem pierwszy sezon. Zero nawiązań, aluzji, po prostu wszystko wprost: kasa, gra w zabijanie dla rozrywki bogatych. Nie ma tam drugiego dna.
Dużo lepsze w tym klimacie: The 8 Show oraz Alice in Borderland.. Zwłaszcza ten drugi mocno zakręcony. Polecam te dwa, po czym Squid pierwszy sezon i sam oceń co lepsze.
Zaloguj się aby komentować
18+
Kontrowersyjna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Nie mogę pojąć tego Squid Game, czemu serial z taką ilością przemocy jest kierowany do dzieci?
(btw czemu nie mówi się o tym, że te koreańskie aktorstwo to jest 3/10?)
#seriale #squidgame
@smierdakow mi się podoba, że jest to właśnie inne kino niż europejskie, mamy więc innych trochę bohaterów, realia, motywację, postawy, co czyni ten serial dla mnie ciekawym. Gra aktorska też mi się podoba, chociaż nie wiem czy wynika ona z konwencji ichniego teatru czy tak gestykulują i intonują na co dzień. Zresztą w kręgu kultury europejskiej też mamy teatralne gesty i teatralne przemowy.
@smierdakow dziwią Cię różnice kulturowe? Sposób gry aktorskiej? Jednemu się podoba kino azjatyckie, drugiemu Nigeryjskie, a trzeciemu tylko to co poznał w dzieciństwie, albo w jakiej kulturze został wychowany. Albo ktoś jest otwarty na inne kultury, poznaje je, może mu się jakaś spodoba, albo nie, albo jest konserwą, w myśl zasady, ziemia dla ziemniaków (° ͜ʖ °) Mi się np. Nie podoba kino Bolywoodzkie, jest przaśnie jak Disco Polo, w moim odczuciu estetyki, ale zarówno Bolyywood, jak i Disco Polo jest dla kogoś. I jeśli ktoś czerpie radość z tego typu rozrywki, to jest właśnie do tego kogoś skierowana. Trudno to zrozumieć i pojąć? (° ͜ʖ °)
@smierdakow To jest wg Ciebie złe. I Tobie podobnym. Na szczęście, mamy na tyle wolności jeszcze, że można sobie reklamować takie seriale. Tak samo jak możemy sobie reklamować potworki w postaci złych filmów, takich jakim był np. Kac Wawa. Mi się też to nie podobało, ale nie wszczynałem dyskusji, czy reklamować rynsztokowy żart poziomu Seby, tylko dlatego, że "mnie" się to nie podobało (° ͜ʖ °)
Zaloguj się aby komentować