Obejrzałem wczoraj 1 sezon kulawych koni bo mnie zauroczyły dziurawe skarpety Garego Oldmana.
#seriale #skarpety


Obejrzałem wczoraj 1 sezon kulawych koni bo mnie zauroczyły dziurawe skarpety Garego Oldmana.
#seriale #skarpety


Zaloguj się aby komentować
Ok skończyłem 2 sezon silosa/silosu nie wiem jak poprawnie będzie.
Polecam, czasem dialogi przydługie i ten "solo" wkurzający. Ale 2 sezon na plus jak najbardziej
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Nie jest to wysoka literatura ale jak szukacie czegoś typowo dla relaksu polecam.
#audiobook #sluchowisko #seriale #ksiazki


Zaloguj się aby komentować
Warto obejrzeć #severance ?
#seriale #filmy #rozrywka
@wiatraczeg Jasne! Super zdjęcia, tzw. liminal spaces i the Backrooms cały czas i w kółko, świetne role i bardzo przekonujący aktorzy, można się utożsamiać, każdy ma swoje motywy. No i fabuła - to jest po prostu coś innego. Niby trochę Dark, albo Tales from the Loop, jakaś tajemnica, jakaś korporacja, do tego sosik z osobistą tragedią.
No trzeba zobaczyć.
Zaloguj się aby komentować
#filmy #seriale #squidgame #dzieci #heheszki #rodzicielstwo #zonabijealewolnobiega #polskiepato #patologia

Zaloguj się aby komentować
#rozdzielenie #severance
Jakie odczucia po pierwszym odcinku?
#seriale #appletv

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Koszmarne komando
Krótki serial Jamesa Gunna na platformie Max. 7 odcinków po mniej więcej 22 minuty to taki właściwie pocięty film animowany ale cięcia są wykonane w dobrych momentach.
Dobrze się to ogląda i chcę więcej. Nie jest to nic odkrywczego bo mamy kolejną iterację suicide squad czyli Amanda Waller (Nick Fury w wersji DC tylko lepszy) musi wykonać kolejną tajną misję gdzie liczy się skuteczność a wszelkie konwencje i traktaty to tylko wskazówki zbiera ekipę kryminalistów i wysyła ich w świat.
Fabularnie to jest kalka od szablonu ale to jedyna słabość produkcji. Kreska jest ładna, nie boją się ukazać brutalności i rozrywanych głów, bohaterowie mi totalnie nieznani mają ciekawą przeszłość (każdy odcinek jest tematyczny i pogłębia jedną postać) więc pod koniec każdego znałem i rozumiałem. Dużo czarnego humoru i widać że czasami twórcy dali się porwać zabawie bo jak dochodziło do walki to robiła się z tego rzeź w stylu deadpoola gdzie flaki latają.
Tak gdzie trzeba robi się poważnie a nawet smutno a tam gdzie można jest mięsiście, zabawnie a nawet głupio ale w ten przyjemny sposób.
Jak ktoś ma trochę ponad 2 godziny wolnego to polecam. Raczej nie dla dzieci bo animacje DC to krew, flaki i seks ale jak ktoś ma w sobie trochę wewnętrznego dziecka to będzie się jeszcze lepiej bawił.
#seriale #komiksy #animacja

Zaloguj się aby komentować
58 + 1 = 59
Tytuł: Rozdzielenie (sezon 1)
Rok produkcji: 2022
Kategoria: sci-fi
Reżyseria: Ben Stiller
Czas trwania: 50 min (9 odcinków)
Ocena: 10/10
Przed premierą 2 sezonu (w piątek!) zrobiłem sobie powtórkę sezonu pierwszego, który uważam za wybitny.
Wydaje mi się, że podstawowa sprawa, to trzeba się w ten świat wczuć. Nie ma sensu go oglądać przy obieraniu ziemniaków, nie jest jakiś ciężki w odbiorze, ale musisz być zainteresowany odkrywaniem tajemnic, zwracać uwagę na detale, żeby go docenić.
Podstawowe rzeczy, które musi mieć każdy bardzo dobry serial, tu oczywiście są. Świetne aktorstwo, wyraziste postacie (również te na drugim planie), oryginalna fabuła, zwroty akcji - niby banał, ale to rzadkość w serialach.
Ale wyjątkowość tego serialu to stworzenie czegoś, czego nie było chyba od czasów Lost. Ja to widzę tak, że tworzysz świat, którego zasady musisz sam wymyślić, a fabuła opiera się na tym, żeby odkrywać najmniejsze detale tego świata. Nie pogubić się w tym i utrzymać poziom cały czas to komplikując w następnych sezonach ma pewno jest bardzo ambitnym zadaniem, co wiedzą ci, co oglądali ze zrozumieniem Lost.
Obejrzałem to teraz trzeci raz, mniej więcej pamiętałem o co chodziło, a i tak budziło to we mnie dużo emocji. Ostatni odcinek to już w ogóle 40 minut maksymalnego napięcia. TOP.
#filmmeter #seriale #severance #rozdzielenie

@smierdakow
Ale wyjątkowość tego serialu to stworzenie czegoś, czego nie było chyba od czasów Lost. Ja to widzę tak, że tworzysz świat, którego zasady musisz sam wymyślić, a fabuła opiera się na tym, żeby odkrywać najmniejsze detale tego świata. Nie pogubić się w tym i utrzymać poziom cały czas to komplikując w następnych sezonach ma pewno jest bardzo ambitnym zadaniem, co wiedzą ci, co oglądali ze zrozumieniem Lost.
Oj, to mi sie bardzo podobalo w serialu. Ta laska wyrzucona na srodek stolu. Nie wiesz co sie dzieje, o co chodzi? Jak? Dlaczego? Powoli rozkminiasz o co w tym swiecie chodzi i jakie panuja tutaj zasady. Ciagla tajemnica.
Zaloguj się aby komentować
Właśnie skończyłem oglądać Mindhuntera. Bardzo podobał mi się klimat, lata 70 i 80 bardzo dobrze odwzorowane. Miasta, samochody, więzienia, bary, podejście do czarnoskórych - idealnie to ze sobą współgrało i natychmiastowo wciągało.
Gra aktorska świetna - szczególnie podobali mi się zagrani tam seryjni modercy, bardzo dobrze oddający manierę, emocję i wyrożniające się charaktery.
Tempo akcji mi odpowiadało, delikatnie trzymało w napięciu, a końcówka drugiego sezonu jest tą lepszą.
Szkoda, że serial został anulowany bo dużo wątków nie zostało przez to dokończonych. Mam nadzieję, że pojawi się kontynuacja i Fincher nadal będzie w formie.
#seriale #netflix
Ja nie wiem, serial ok do obejrzenia, a ludzie po nim płaczą już lata jakby był czymś więcej niż ślamazarną ekranizacją rozmów z seryjnymi mordercami. Stawki w tym serialu nie były wysokie, fabuła się posuwała bardzo wolno, postacie bardzo schematyczne, charaktery dwóch głównych bohaterów nie są jakieś wybitnie głębokie.
Niefajnie, że anulowali, bo ludzie faktycznie lubili ten serial, ale ludzie się zachowują jakby tam było tyle nierozwiązanych zagadek i wielki ból, a wcale nie było, to był paradokument kręcony dość schematycznie z fajnym tematem.
OP wspomina końcówkę 2 sezonu, tak w ostatnim odcinku sezonu w końcu była jakaś akcja - szkoda, że jej brakowało w sezonie, może by nie anulowali serialu.
Zaloguj się aby komentować
Dobra.
Najebałem się oglądając serial.
Ssie mnie, robić pizze gotowe z barszczem czy iść spać.
Jeśli ilość plusów wygra, robię
#seriale #pizza
Głupie to bo i tak zrobię
Ale za to nie ma ankiety
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem jak Wam, ale na mnie bardzo dobre wrażenie wywarł nowy serial Netflixa Amerykański świt - American Primaval.
W skrócie - taka serialowa netfliksowa odpowiedź na Zjawę (z DiCaprio).
Bardzo dobry. Polecam.
https://www.serialowa.pl/541702/swit-ameryki-recenzja-opinie-netflix/
https://naekranie.pl/recenzje/swit-ameryki-opinia-ocena-recenzja-miniserialu
#seriale
#netflix
Zaloguj się aby komentować
Oglądaliście serial "Wzgórze Psów"? Jak oceniacie serialową adaptację Netflixa powieści Żulczyka?
#wzgórzepsów #seriale #netflix

Nie czytałem książki, ale serial bardzo spodobał mi się ze względu na ciężką atmosferę, dobrze napisane postaci z niezłą obsadą i nieoczywisty tok historii
Momentami było zbyt sennie, co wynika z nastrojowej muzyki, nie wszyscy bohaterowie mi odpowiadali, ale jako całość jest to produkcja na wysokim poziomie. Nie miałem problemów z dźwiękiem, o których często się słyszy, lub zwyczajnie na to nie zwróciłem uwagi podczas oglądania. Warto poświęcić swój czas na serial.
Zapraszam do bezspoilerowej opinii na portalu:
https://serialomaniak.com/wzgorze-psow-opinia-bezspoilerowa/
Zaloguj się aby komentować
Wykupiłam Disney plus po to, żeby obejrzeć bardzo dobrze oceniany serial Shogun, jednak, ze jak juz platforma wykupiona to zaczęłam oglądać inne wysoko oceniane seriale, które można tylko tam zobaczyć i jednym z nich, a nawet wyżej oceniany niż Shogun jest serial X-Men'97. Opinie jak i recenzje są pozytywne ale w przeciwieństwie do Shoguna tym serialem sie rozczarowałam, nie całkowicie bo dalej ma on swoje zalety, ale fenomenu totalnie nie rozumiem. Odniosłam wrażenie jakby właśnie ten serial został stworzony dla pokolenia Tiktoka, za dużo sie tam dzieje, przez co ważne wydarzenia wcale nie mają swoją wagi, świat jest jakiś przebodźcowany, za dużo bohaterów, za dużo akcji. Odniosłam, tez wrażenie jakby ten serial mógł być dobrze zrozumiany dla osób znających dobrze uniwersum reszta będzie się gubić w wątkach. Sama za dzieciaka uwielbiałam seriale animowane o X-Men, późniejsze filmy, które wyszły tez w pewien sposób mnie intrygowały choć nie miały podjazdu do animacji, zwłaszcza teraz z perspektywy czasu nie licząc Logana chyba tylko pierwszy film o X-Menach miło wspominam, reszta wydaje mi się płytka i jakaś dziwna. Plusem jest to, że X-Men'97 ma w sobie coś co sprawia, że sentyment do tej serii sie odradza, plus sam wygląd animacji jest świetny i po prostu miło sie na to patrzy, ale cała reszta totalnie chaotyczna, ale być może takie były komiksy, których nie znam.
#seriale #marvel

@Cori01 - na Disney+ jest wiele nostalgicznych seriale animowanych - wiele z oryginalnym polskimi dubbingiem: https://www.romper.com/entertainment/disney-plus-classic-cartoons
Z tych dobranockowych to polecam Gumisie i Kacze Opowieści - ale jest kilka innych jak Spiderman.
Zaloguj się aby komentować
Polecam #anime na #netflix o #polska #astronomia „o ruchach ziemi” https://m.imdb.com/title/tt33044444/
anime opowiada o tym, jak wybitne jednostki w polskim społeczeństwie XV wieku walczyły z kościołem o odkrycie i dopuszczenie prawdy i piękna do mas. Jasno tłumaczy, jakie obserwacje każdy z nas może poczynić w domu, by krok po kroku wykazać jak poruszają się planety. Poza tym że bohaterów da się polubic, to każdego można zrozumieć - ucznia ciekawego świata, inkwizytora który chce tylko spokojnego życia dla swoich dzieci, astronoma który ucieka w obserwowanie nieba po stracie rodziny.
wszystko okraszone patetyzmem poziomu Death Note i słodkimi okrzykami „Rafał-kun” albo „Potocki-San”.
#seriale #filmy
Zaloguj się aby komentować
#sobotawieczor #alkohol #seriale
Miał być Dry January, a wjechała whisky z colą i następny odcinek 'SAS: Rogue Heroes'. Życie lubi czasami zaskakiwać...

Zaloguj się aby komentować
Jaki serial wariaty? Netflix, Prime.
Z góry sorry jak już to obejrzałem :)
#seriale #netflix #primevideo
Zaloguj się aby komentować