Skoro matematyka to królowa nauk, to królem musi być biologia- bo jak inaczej bez żadnego istnienia miała by istnieć matematyka.
#takglupiezeazsmieszne #rozkminy

Skoro matematyka to królowa nauk, to królem musi być biologia- bo jak inaczej bez żadnego istnienia miała by istnieć matematyka.
#takglupiezeazsmieszne #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
Ciągle próbuje znaleźć wytłumaczenie do jednej kwestii.
Po co ludzie mówią: Panie zgrzeszyłem/am, wybacz mi.
Rozumiem potrzebę wiary, że komuś to coś daje ale co dokładnie?
Przecież to tak jakby mówić do otaczającego nas powietrza zwanego atmosferą.
Zawsze wydaje mi się że łatwiej jest nie wierzyć w nic. A jak coś mnie męczy to krzyczę: k⁎⁎wa debilu znowu zjebaleś.
Ooo teraz do jestem z siebie dumny.
Nie wierzę w te wszystkie banały naciągane przez stulecia.
I nie wmawiać mi że jak zachoruję to będę szukał boga, bo od tego jest lekarz i zbiórki albo śmierć.
#uwagawieczornybelkot
#rozkminy
Bo łatwiej jest przerzucić ciężar samoświadomości istnienia na coś/kogoś potężniejszego od nas, od kogo jesteśmy zależni, do kogo możemy się zwrócić i kto może nas "wysłuchać". To tak jak byłeś dzieckiem i wiedziałeś, że w trakcie choroby mama się Tobą zaopiekuje - podobne odczucia towarzyszą ludziom wiary, że na końcu i tak będzie dobrze, a jak nie jest, to jeszcze nie jest to koniec.
@Abi_whiteWolf to żal za grzechy. Poczytaj o co w tym chodzi to moze zrozumiesz.
Potrzeba wiary to co innego. Niektórzy jak ja wierzą bo po prostu to co robił i mówił Jezus jest dla mnie bez skazy. Patrząc przez historię kościoła też wszystko trzyma się kupy. Ja wierzę nie w żadne bajki ale w przekaz i wierzę mu. I nie chodzi o żadne Niebo a o prawdę.
Zaloguj się aby komentować
#rozkminy
To jest ironiczne.
W XXI wieku Polska ciągle nie spławia towarów barkami po największych rzekach, co u nas było tradycją.
Podczas gdy w Europie zachodniej jest to normą nasi przodkowie pukneliby się w czoło i spytali:
To wy tego nie umiecie ? Czy ktoś wam nie pozwala odblokować "drzewka rozwoju" sprzed kilkuset lat?
Dlaczego w tzw. wolnej Polsce żaden rząd nie mógł tym się zająć? Przypadek?
Ok , o tym niedobra mówić ;]
Ciekawych konkluzji a przede wszystkim dobrego dzionka no i niech nam powiewa piękna Biało-Czerwona !
Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Polskiej Flagi!
Ta już to widzę. Załadunek towaru do kontenera, potem kontener na barkę, płynie sobie nie wiadomo kiedy będzie, potem znowu na kontener na innego tira.
A tak mamy zestaw z jednym kierowcą, który przejedzie całą Polskę w 9h z magazynu do magazynu.
Takie coś było modne w średniowieczu albo na stałych, długich trasach np. spławiane drewna na Wołdze.
Zaloguj się aby komentować
Myślę, że dość prostą jest wiedza co robić gdy człowiek jest alkoholikiem czy narkomanem. Są dedykowane odwyki, ośrodki, grupy wsparcia. Jak to wygląda z pracoholizmem? Uznawane jest to w ogóle za problem? Wydaje mi się, że jest sporo posad gdzie nie da się inaczej niż będąc pracoholikiem. Z minusów to pewnie dla życia rodzinnego ale dla społeczeństwa chyba pracoholizm jest pożyteczny. Czy pracoholizm jest odwrotnością neetu?
#pracoholizm #praca #rozkminy #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy wszystkie leżaki ogrodowe muszą kosztować albo milon monet albo wyglądać jak niedorozwinięte?
#rozkminy #takaprawda
Zaloguj się aby komentować
Ej a może rzucić wszystko i zostać Ślązakiem?
Wiem, że od kopalni się odchodzi ale inne branże dają sobie rade. Jest możliwość alternatywy, nie to co u mnie teraz.
#slask #rozkminy #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Ale czas to rzecz zmienna...
Dla nas teraz spóźnienie (w związku z podróżą wynoszącą setki km) ponad kilka h to już coś niespotykanego, jeszcze powiedzmy 100 lat temu było normalnym spóźnienie się o kilka dni, a 200 lat temu spóźnienie liczono w tygodniach.
Ciekawe czy nasze dzieci/wnuki będą takie spóźnienia liczyły w sekundach. Myślę że tak
#czas #rozkminy #mindfuck
Zaloguj się aby komentować
#feels #rozkminy
Z miesiąc temu, w wielkanoc czy jak to się zwie szedłem sobie z ziomkami z monopolki do domu na dobitkę. Na⁎⁎⁎⁎ni cisnęliśmy lekką bekę z ludzi którzy wracali z kościoła z koszyczkami i ogólnie pełna beztroska. Na skrzyżowaniu z moją ulicą spotkaliśmy mojego znajomego i jego laskę - siemano, siemano, i tyle. Zdziwiło mnie trochę to, że ziomek z którym jestem za pan brat szorstko odpowiedział i nawet się nie zatrzymał na krótką bajerę. Ale, że - rzadko bo rzadko lecz jednak - zdarza mi się będąc najebanym coś komuś przysrać i potem tego nie pamiętać to uznałem, że coś mu tam ostatnio powiedziałem i kolo się zwyczajnie obraził. Wczoraj odwiedził mnie z flaszką jego sąsiad, pracodawca i zarazem mąż siostry żony jego brata (ta, ja wiem). Okazało się, że owy chłop ma raka i rokowania nie są najlepsze a za chwilę idzie na chemię. Czego to rak nie pomnę bo nie pytałem ale k⁎⁎wa - typ 34 lata, w c⁎⁎j przystojny, lotny i całkiem zamożny a ponoć jego stan jest mocno ch⁎⁎⁎wy. W niedzielę kończę 41 lat i od kilku podczas każdych urodzin drwię, że to bardziej stypa niż święto ale ja pi⁎⁎⁎⁎lę - pojutrze zamierzam świętować ten dzień jeszcze mocniej niż zwykle. Ostatnie ledwo przeżyłem więc poprzeczka jest zawieszona wysoko ale świadomość, że codziennie mogę mijać ludzi którzy żegnają się z życiem paradoksalnie daje mi pokrzepienie. Trzymajcie się tam i postarajcie być wzajemnie dla siebie wyrozumiali bo czas płynie tylko w jedną stronę.
Dlatego odpuściłem sobie w jakimś stopniu wyścig szczurów i mam partnerkę z którą nie chcemy mieć dzieci na tym padole. Mój tata ponad rok męczył się z rakiem. Śmierć to jeszcze kij w krótkim okresie czasu, ale znam ludzi co dekadami trzymali ich przy życiu, byli jak zombie już jedwo trzymający kontakt z rzeczywistością. W Polsce nie ma eutanazji i to jest lipa, że trzeba uciekać się do własnych metod.
Zaloguj się aby komentować
Też tak macie, że wychodzicie spod prysznica i czasem nie pamiętacie czy umyliście włosy?
Ja właśnie teraz mam ten problem i chyba włosy tylko zmoczyłem a nie użyłem szamponu.
#rozkminy #heheszki #gownowpis #szampon #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Od kilku miesięcy nie używam budzika.
Zauważyłem że dzięki temu bardziej się wysypiam, śpię nieprzerwanym snem, mam więcej energii w trakcie dnia, praktycznie w ogóle nie robię drzemek po pracy choć spać chodzę nie wcześniej niż 23 czy 24.
Pracuję różnie, czasem na 8 czasem 7 lub 9.
Zdarza mi się, że wstaję sam z siebie 5:40 i już się nie kładę.
Zakupy robię przed pracą, zwłaszcza jak wstanę przedwcześnie, przez to po pracy jadę prosto do domu i mam więcej czasu.
Piszę jako ciekawostkę, bo mi taka organizacja czasu i spania bardzo pozytywnie wpłynęła na efektywność i samopoczucie.
Polecam
#ciekawostki #rozkminy
O ile nie używam budzika to wszystko mam wręcz odwrotnie. Dwa miesiące bez budzika, oczywiście każdego dnia nastawiam ale wstaje ponad godzinę wcześniej, dwie godziny, godzinę, czterdzieści minut, trzydzieści, dwadzieścia i tak zbliżam się każdego dnia coraz bliżej do dzwonka. Dzisiaj pobudka ok 10 minut przed budzikiem. Wszystko za sprawa koszmarów które każdej nocy niestety nie odpuszczają, z tego tez powodu kładę się coraz później spać, skracam przez to sen, o ile to można nazwać snem. Wiem ze ten dzień usłyszenia sygnału budzika jest blisko, nigdy tego nie lubiłem
Zaloguj się aby komentować
Kim chcieliście zostać w przyszłości?
Chodzi mi o wiek wyboru szkoły średniej :)
Bo wiadomo że większość z dzieci chciała być kosmonauta, strażakiem, lekarzem itp :)
Ja chciałem być informatykiem albo kucharzem. Przez ojca nie zostałem ani tym ani tym...
Życie potoczyło się tak, że zostałem budowlańcem :D co prawda za dużo jako budowlaniec w swoim życiu nie przepracowałem (nie licząc remontów i wykańczania własnych mieszkań, pomocy przy remontach u rodziców, teściów znajomych itp). Głównie byłem mechanikiem automatyki przemysłowej (przez 6 lat, dobrze to wspominam), pracowałem na taśmie przy pakowaniu produktów w jukeju, przy przeprowadzkach w Niemczech jako tragarz a obecnie od 5 lat jestem sterowniczym procesów chemicznych :D
Jakbym dzisiaj po 15 latach miał znowu wybierać chyba poszedłbym na hydraulika, piece, instalacje hydrauliczne, OZE itp. ciekawi mnie to :)
Ciekawi mnie tez czy dużo osób pracuje w swoim wyuczonym zawodzie czy raczej pracujecie zupełnie w innej branży.
#pracbaza #kiciochpyta #pytanie #rozkminy
Ja nie miałem pomysłu na siebie i pewnie dlatego gówno osiągnąłem. Znaczy nie narzekam, ale mogło być lepiej...
Nie wiedziałem co chcę robić - więc poszedłem do ogólniaka. Potem dalej nie wiedziałem co chcę robić - więc poszedłem na studia zgodne z zainteresowaniami, które jednak nie dawały dobrze płatnego zawodu. Po studiach dalej nie wiedziałem co chcę robić, bo w zawodzie pracować niekoniecznie - no to albo tułałem się po jakichś dziwnych robotach nie uczących niczego konkretnego, albo jebałem w polu na ojcowiźnie, albo byłem za granicą.
No i tak w sumie spierdoliły lata. Teraz trochę j⁎⁎ię na etacie w fabryce, a trochę na roli. Typowy chłoporobotnik. Myślę że stać mnie było na więcej, ale... tak wyszło. Tak to często wygląda jak nie wiesz kim chcesz zostać. No chyba że po drodze masz farta i trochę rozumu, to wtedy uda ci się schwycić czegoś dochodowego. Mi się nie udało, choć przecież koniec z końcem spinam...
@Atarax chciałem zostać archeologiem albo architektem, z racji tego że starzy nie zgodzili się żebym jeździł na Motocyklu A4 z Kato do Krakowa na zajęcia co weekend obawiając się że rozsmaruje się na asfalcie to wylądowałem na polibudzie w Gliwicach wydział architektura gdzie uczęszczałem rok po czym przeleciałem wykładowczynię od rysunku i rzuciłem studia z przyczyn finansowych bo starzy się rozeszli a zostałem z matka przepieprzającą hajs na pierdolone głupoty typu garnki za 10k w kredycie, autem w kredycie, jakimś po⁎⁎⁎⁎nym odkurzaczem za 7k (2000r) i inne gówna co skutkowało jeszcze w czasie studiów komronikiem na chacie.
Ewakuowałem się Szwecji zarobić pieniądze żeby wrócić zaocznie na studia bo zawód mimo wszystko prognozujący zarobki ale dostałem małpiego rozumu i zostałem przedsiębiorcą co skutkuje tym że siedzę teraz na swoim i zarabiam 60k miesięcznie stresując się pojebaną sytuacją w kraju.

Zaloguj się aby komentować
Przy jakich prędkościach zmieniacie odpowiednie biegi?
Ja przez większość życia wrzucałem 3 bieg koło 30/40 km/h, 4 bieg koło 60/70 km/h a 5 bieg koło 90 km/h
Ostatnio wypożyczałem traficara i zauważyłem, że samochód mi podpowiada kiedy zmienić bieg i pokazuje żeby wrzucać 4 bieg przy 50 km/h a 5 bieg już przy 65 km/h . Nie wiem teraz czy przez cały czas jeździłem źle i faktycznie tak się powinno zmieniać biegi czy mi głupio podpowiada.
Co myślicie?
#motoryzacja #pytanie #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Goodbye hejto!
Za mały ruch, aż się cokolwiek robić odechciewa.
Największe zainteresowanie mają tu dorośli faceci użalający się nad własnym losem,
poklepujący się po plecach za swoją nieudolność i bicie braw za nie przypalenie wody na herbatę.
Te treści zbierają najwięcej uwagi
Wartościowe treści giną w natłoku zdjęć parówek w chlewie zwanym przez nich kuchnią czy jadalnią.
Serio polska młodzież, jest tak zjebana, nie macie się czym pochwalić?
Bijmy brawo!
Karolek dziś zjadł bez niczyjej pomocy, zapiął buty na rzepy i poszedł do pracy wooooow!!
Tak czy siak dzięki wszystkim piorunującym!
#rozkminy #hejto #spolecznosc #heheszki #wiadomoscipolska #wiadomosciswiat #famemma #moderacja
Zaloguj się aby komentować
ogólnie spieszcie się r⁎⁎⁎ać na lewo i prawo albo szukać swojej drugiej połówki bo facet 40lat jak by nie był przystojny i bogaty już nikogo nie interesuje. tzn nie wiem bo nie jestem przystojny ani bogaty ale jestem normalny i już bezinteresownie nawet mnie nie polubi, taka prawda. #przegryw #zwiazki #kobiety #chuop #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
#rozkminy #gownowpis #wiadomoscipolska
Dla przypomnienia:
Kościół niszczy wiarę,
Media niszczą informacje,
Politycy niszczą wolność,
Szkoły niszczą wiedzę,
Sądy niszczą sprawiedliwość,
Lekarze niszczą zdrowie.
Zaloguj się aby komentować
"Rozejrzyj się, co człowiek robi. A teraz spójrz w lustro i to powiedz człowiekowi"
Po latach te słowa nadal trafiają w punkt
#rozkminy #gownowpis #polskirap #rap
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/shorts/ocEMmKcGlrc
kiedyś to robili muzykę a nie teraz, w kółko to samo
#muzyka #rozkminy #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#polityka #heheszki #pytaniedoeksperta #rozkminy
Niesamowicie od jakiejś godziny zastanawia mnie to, jak to się stało, że doszło do tego najbardziej absurdalnego ama w historii wykopu - z januszem cieszyńskim. Kto wpadł na taki pomysł i co chciał tym osiągnąć? Przecież ten koleś popełnił największe samozaoranie w historii k⁎⁎wa wszechświata i udowodnił, że w byciu imbecylem to nie ma sobie równych, i że nawet janusz kowalski to przy nim wulkan intelektu. Zdaję sobie sprawę, że w tej partii zwyrodnialców, bandytów, cwaniaczków, złodziei, oszustów, kłamców, antypolaków i zdrajców jest masa inteligentnych sk⁎⁎⁎⁎⁎ynów którzy uważają - słusznie z resztą - że większość obywateli to debile więc mogliby w tej sytuacji swoją elokwencją zaskarbić sobie sympatię wielu równych sobie wykolejeńców. No więc jakim do c⁎⁎ja cudem na swojego rzecznika wybrali sobie takiego idiotę? Niebywałe, to musiał być jakiś błąd w matriksie - przecież wykopki go tam normalnie zgwałcili, to był największy gangbang w historii internetów moim zdaniem a ja do tej pory nie dowierzam, że to się wydarzyło. Mam rozumieć, że to opozycja mu za to zapłaciła? Ile, k⁎⁎wa, miliard dolarów?
https://wykop.pl/link/7070885/ama-janusz-cieszynski-minister-cyfryzacji
Cokolwiek by gość nie powiedział, to nikt i tak z tym nic nie zrobi.
PiS zrobił sobie tutaj folwark zwierzęcy i pluje publicznie każdemu Polakowi w mordę, a ten albo się cieszy albo wkurwia (ale ręki na swojego pana nie podniesie)
Polska to KRAJ NIEWOLNIKÓW, pogódźcie się z tym.
Ja już to mam w d⁎⁎ie i jak dokończę swoje sprawy to stąd spadam. Samemu i tak nic bym nie zdziałał. Zresztą nawet jak będą protesty to się skończy jak na strajku kobiet, kiedy jakieś chuje/cipy się do tego podłączyły i wyszło z tego jedno wielkie gówno.
Jedyna nadzieją jest taka, że trafi się ktoś kto stracił wszystko i zamiast sięgnąć po sznur, sięgnie po broń...
Zaloguj się aby komentować