#papryczki #papryka #rosliny #ogrodnictwo
czesc ktos wie co to za odmiana? i jak ją traktować gdy dojrzewa?



#papryczki #papryka #rosliny #ogrodnictwo
czesc ktos wie co to za odmiana? i jak ją traktować gdy dojrzewa?



Zaloguj się aby komentować
Dajcie piorunka bo dzisiaj szczęścliwy update. FAUNA ŻYJE!
Od ostatniego wpisu zastanawiało mnie to że koniczynę coś chyba jednak wpierdziela, otworzyłem żeby przetrzeć no i jak zwykle jest to okazja do podzielenia się z wami co tam w kuli piszczy
Na folii zakrywającej kulę są dwa maleńkie ślimaki a jak zajrzałem pod drewienko to siedziały tam dwa priosionki w całkiem dobrej kondycji! Teraz znowu potrzymam ekosystem zamknięty, zobaczymy czy zbierze się dużo wody na ściankach, jak nie to zamykamy na stałe.
#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Potrzymałem ekosystem zamknięty od ostatniego wpisu, w komentarzu zdjęcie jak to wygląda i myślę że dzisiaj było jedno z ostatnich przecierań. Co do flory to rozwija się choć fani japońskiego nie będą pocieszeni gdyż jedna koniczyna pleśnieje.
Co do fauny to wrzuciłem zgraję prosionków a za drapieżniki robiły wije drewniaki. Co najlepsze, naszukałem się tych wijów z godzinę po ogródku, w końcu się poddałem. Jak wróciłem do domu to ze spróchniałego kawałka drewna wylazło z 5 bardzo młodych sztuk
#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Co to za owoce?
Wydaje mi się że to czeremcha, ale nie mam pewności.
#ogrodnictwo #owoce #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Bonusowy update!
Udało się zabawić w pszczółkę i zapylić niektóre z kwiatów, dorobiłem się kilkudziesięciu nasion
#kwiataloesu #rosliny




Zaloguj się aby komentować
Jako że bardzo pozytywnie przyjęliście poprzedni wpis to dzisiaj kontynuacja, a raczej prequel czyli od czego się zaczęło.
Obejrzałem filmik (link w komentarzu) gdzie gościu nawrzucał ziemi ze starożytnego lasu do słoika, zamknął go i słoik zaczął żyć, pojawiały się zwierzątka i rośliny. Nowe gatunki roślinek nawet pojawiały się po wielu miesiącach. Stwierdziłem że fajna sprawa i zrobię coś podobnego. Nic nie trzeba robić a ciekawie się dzieje więc win-win. Po planach zakupu złotej rybki ostała się szklana kula i dwa plastikowe glony które stały sobie jakieś 20 lat, mówię spoko kula w sumie, w końcu się może przyda. Nawrzucałem do niej ziemi ze starożytnego lasu, nalałem wody, zamknąłem szczelnie i... postawiłem na oknie w pełnym słońcu. To powinno Wam dać jakiś obraz tego jakie pojęcie o tym wszystkim miałem na dzień przed stworzeniem ekosystemu, przecież to się gotowało na tym oknie. Na dzień przed bo już następnego dnia stwierdziłem że nie będę czekał kilku miesięcy aż mi się tam zrobi ciekawie i zrobiłem ekosystem który widzieliście w poprzednim wpisie
Założyłem społeczność bo widzę że mamy tu ludziki co robią takie rzeczy i kilku takich co by chcieli zacząć więc do roboty, jakoś to będzie
#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie
Tak to właśnie wyglądało, nudne nie?

Zastanawiam sie czy to jeszcze hobby czy już choroba, 14l wody na jednorazowe podlanie chwastów XDD
Całość zajmuje powoli 1,5h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji przypominam, że kończy się lato, a w związku z tym to ostatni dzwonek na:
przesadzanie roślin
sprawdzenie roślin przesadzonym wiosną, a nie rosnących co tam się dzieje w bryle korzeniowej
zmniejszenie ilości stosowanego nawozu i zastanowienie się nad dodatkowym doświetlaniem roślin na jesień/zimę - lampy akwariowe Aquaela robią robotę.
usunięcie z wierzchniej warstwy doniczek osadu mineralnego powstałego po nawożeniu
porobienie "szczepek" roślin, które chcemy rozmnożyć
#rosliny #hobby

Zaloguj się aby komentować
No to już wiadomo dlaczego grudnik zaczął nagle umierać.
Wleciał dolomicik.
#roslinydoniczkowe #rosliny #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Czy zamkniętemu ekosystemowi wolno pioruna?
Na zdjęciu jest otwarty bo wlałem za dużo wody i wycierałem ścianki ale przez tydzień stał szczelnie zamknięty.
Roślinki rosną, roślinożercy żyją, drapieżnicy nie wiem coś dawno ich nie widziałem. Za to widziałem jakiegoś żuczka. Ziemia z lasu i z ogrodu więc na pewno będą jakieś niespodzianki jeśli chodzi o faunę i florę tej kuli
#ekosystemsoviela #rosliny #zwierzaczki #diy #hobby #chwalesie

@Soviel mam taki zamknięty słój od 4 lat. Część roślin od razu zamarła, ale całkiem sporo zostało. Rodzina chce zrobić zmianę, jakieś dodatkowe nasadzenia itd. żeby było bardziej kolorowo. Nie mogą zrozumieć że dla mnie najbardziej fascynujący jest aktualny stan, gdy wszystko działa samo, bez jakiejkolwiek ingerencji!
@Soviel Ja z kolei mam od zeszłej jesieni słój w którym WSZYSTKO zdechło, jest kliszą czystej entropii, pocztówką rozkładu, ambasadorem ciemności i Wielką Śmiercią zamkniętą w małym słoiku. Wszystko tam zamarło zaraz po zamknięciu słoja. Nawet nicienie które w panice zaczęły szukać ucieczki są wciąż przylepione do ścianek słoja dokładnie w takim stanie jak ponad pół roku temu. Śmiem twierdzić że nie żyją już tam żadne bakterie ani grzyby. Jestem z siebie dumny

Zaloguj się aby komentować
Storczyk dendrobium phalaenopsis mi zakwitł. Czuje dobrze człowiek. ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#rośliny

@SpokoZiomek storczyki to totalnie nie moje kwiatki. Są piękne i dzięki takim postom jak Twój próbuje je odczarować.
Niestety póki co kojarzą mi się z każdą okazję typu urodziny, imieniny, jubileusz w pracy, dziecko w drodze, dziecko na świecie, nowa praca, odchodzisz z pracy, emerytura itd. może taki mój rocznik, ale storczyk był ZAWSZE i na KAŻDĄ okazję. Taka wygodna opcja. Nie wiem co kupić, to wezmę storczyka.
Bardzo we mnie to powyższe żyje mimo, że storczyki są śliczne. A te, żyjące w środowisku naturalnym to już w ogóle coś!
Zaloguj się aby komentować
Coś dla miłośników uprawiania pomidorów, plus kolejne durne prawo wprowadzone w życie.
Wiecie, że teraz trzeba mieć certyfikat do sprzedaży i udostępniania nasion amatorskich?
Potrzebny jest do tego paszport.
O paszporcie około 5:30.
https://www.youtube.com/watch?v=CU95EkrAh74
#pomidory #uprawa #dzialka #hobby #rosliny
Tekst Kazika teraz będzie można śpiewać myśląc o pomidorach...
W mieszkaniu na dole bezpośrednia akcja,
Policja nakryła nielegalną plantacje.
Zrobiła to w porze wieczornej kolacji,
Mają cztery krzaki schowane w ubikacji.
W mieszkaniu na dole rewizja nadzwyczajna,
Zbrodni zapobiegła jednostka specjalna.
Pozorowane prace, też dają kołacze,
I to jest syf ja jebie- bez dodatkowych znaczeń.
Zaloguj się aby komentować
#botanika #rosliny #roslinydoniczkowe #biologia #pytanie
Jakiś pomysł co to za samosiejka mi wyrosła? Proszę nie sugerować się kordyliną, cytryną i kawą.

Zaloguj się aby komentować
https://files.catbox.moe/fqsflh.mp4
Nieprzyjemna sytuacja dla ruskich.
#ukraina #wojna #wideozwojny #rosliny
Zaloguj się aby komentować
#dronowanie orków
https://take-me-to.space/CMJbGrV.mp4
#ukraina #wojna #wideozwojny #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Umierała a teraz ma pędy 2x większe i wygląda jak pnącze
hue
hue
#paprotka #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Jakiś środek na grzyba do doniczkowych? Grudnika muszę ratować bo widzę że jedna gałąź zgniła.
#rosliny #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo
@monke jest przepuszczalna, specjalnie dostał mieszankę torfu odkwaszonego z piaskiem i perlitem, i siedzi w terakotowej doniczce.
Rok temu zdychał i był przesadzony ale osłonka była w metalowym wiesidle i zgniły mu praktycznie całe korzenie. Teraz jedna gałąź zgniła, druga ma się w miarę dobrze.
Ciekawe czy przeżyje. To grudnik mojej prababci.
@Acrivec Jak to mawiają lepiej zapobiegać niż leczyć, postaraj się go przesadzić w świeże przepuszczalne podłoże z dobrym drenażem.
Jeśli już musisz używać środków grzybobójczych jeden z bezpieczniejszych to previcur 840 sl, może nie jest najtańszy ale za to ma szerokie spektrum działania i działa skutecznie.
Jeśli to nie pomoże można zastosować również dość wysoką półkę środków ochrony roślin swich 62.5 WG lub Signum 33 WG ewentualnie coś tańszego Amistar 250 SC natomiast w ostateczności Topsin 500.
Uwaga Ważne!!! Przed użyciem dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.
Zaloguj się aby komentować