Jak zrobię 5 pompek to będzie? Dawno tego nie robiłem więc do opisu by pasowało
#jesiennewyzwania #pytanie

Jak zrobię 5 pompek to będzie? Dawno tego nie robiłem więc do opisu by pasowało
#jesiennewyzwania #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Jakie macie zdanie o rekuperacji w domu? Oprocz kosztow instalacji wymaga podniesienia kondygnacji o 13cm. Dom ogrzewany pompa ciepla. Instalowac? #budownictwo #pytanie #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Widział ktoś już gdzieś te Giuseppe z kodami do G2A? #pytanie #gry #pizza

Zaloguj się aby komentować
Chciałem dzisiaj dodać pierwszy wpis z #bookmeter ale opcja dodaj jest szara + nie ma opcji pozwalającej zalogować się. Wiecie może dlaczego i czy robię coś źle czy wystarczy poczekać?
#pytanie

@nbzwdsdzbcps czytanie książek jest bez sensu, nie idź w to ;)
a tak na poważnie, to niestety opcja logowania nie działa od dłuższego czasu (pewnie blisko roku) i stronka służy tylko do używania szablonu do postów, ale całą resztę musisz ogarnąc sam. Statystyki na stronie chyba też powinny działać, ale dawno nie sprawdzałem
Zaloguj się aby komentować
#podroze #pytanie #hiszpania
Polska w zimie szarzyzną stoi i w związku z tym mam co roku doła. Tym razem postanowiłem z tym walczyć i zaplanować krótki wypad z rodziną w rejony, gdzie będzie przyjemniej. Niestety finanse i dni urlopowe nie pozwalają na przesadne szaleństwo. W zasięgu jest Hiszpania i tu pytanie - czy kalkuluje się robić krótki trzy-czterodniowy wypad? Celowałbym w Alicante, bo i ładnie z tego,c o wiem i woda i zima lekka (w granicach 20-15 stopni) i często słoneczna. Jedno, co mnie powstrzymuje, to właśni mała liczba dni, które moglibyśmy na taki wypad wykorzystać. Jeśli ktoś był na tak krótko w Hiszpanii niech daje sygnał

@WatluszPierwszy w Alicante polecam wsiąść w tramwaj i jeden dzień w jedną stronę pojechać - Villajoyosa - Altea (Benidorm omijać
Poza tym Alicante jest moim ulubionym hiszpańskim miastem, także moim zdaniem warto właśnie tam. Dla mnie 3 dni to za krótko, ale jak kto woli, na pewno na to jedno miasto to więcej niż wystarczająco.
Zaloguj się aby komentować
Czy kanał zero wziął swoją nazwę od ministra zero?
#pytanie #teoriespiskowe
#polityka
Zaloguj się aby komentować
czemu, skoro są pochodzące z roślin lub śluzu żab neurotoksyny umożliwiające zabicie dowolnego organizmu w jakichś absolutnie wariacko krótkich minutach, ludzie nie wierzą, że może być roślinny odpowiednik takiej currary czy jadu kiełbasianego, które nas uzdrowią skutecznie zamiast farmaceutyków?
czemu nie propaguje się już ziołoznawstwa i nie traktuje na równi z farmakologią?
Czemu na każdym kroku neguje się i wręcz zabrania sprzedawania skutecznych i udowodnionych już wcześniej preparatów roślinnych (przynajmniej w UE) np ashwagandha czy lukrecji nie wspominając o psylocybach?
Ja rozumiem że ludzie nie powinni sami na sobie testować wywarów z muchomora (co i tak robią i nawet dowożę takiemu znajomemy muchomory :)) lecz całkowite praktycznie sprowadzenie ziołolecznictwa do szamaństwa jakoś mi nie pasuje
#zdrowie #medycyna #pytanie
Co za bzdury op zapodaje pod swoją tezę do głowa mała. Widać , że nie zagłębił tematu. Kupę leków ma pochodzenie pierwotne wprost od roślin. Tyle, że nauczyliśmy się wynajdować w roślinach substancję czynną i często uzyskujemy ją w laboratorium. Salicylany, atropina, chinina, palma sabałowa, ostropest, szereg ziół do zaparzania - nadal się stosuje leki, które mają w składzie wprost wyciąg z roślin i świetnie działają, ale to nie pasuje do historyjek OPa. Jest kupę leków, gdzie substancja czynna pierwotnie była uzyskiwana z roślin. Dziś już nie masz potrzeby robić naparu z kory brzozy, bo to samo, a nawet lepsze i w większym stężeniu otrzymać można w laboratorium.
Ginko biloba, kozłek lekarski, imbir, czarna porzeczka, porost islandzki - wymieniać można długo. No, ale jak ktoś myśli, że gdzieś tam jest jakieś cudowne panaceum w postaci kwiatka, to nie ma z kim dyskutować.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #kiciochpyta #gownowpis
Czy oplucie samochodu kwalifikuje się pod jakiś paragraf?
Zaloguj się aby komentować
#muzyka #pytanie
Jest tu może ktoś, kto kupuje zagraniczną prasę muzyczną? Zależy mi na "Record Collctor" z lipca tego roku. Niestety znalazłem jedynie na ebayu, ale nie uśmiecha mi się za 30 zł kupować gazety i dopłacać 50 za wysyłkę z UK. Może ktoś wie, czy jest gdzieś opcja zakupu w Polsce. Empik oferuje jedynie bieżący numer.
Nie mam zbyt wielkiej nadziei, ale może jest tu ktoś kto ma i chciałby sprzedać

@WatluszPierwszy kup sobie z oficjalnego sklepu, wyjdzie poniżej kosztu samej wysyłki z ebaya
Zaloguj się aby komentować
Prawie zajebałem skarpety w H&M bo się zamyśliłem i wyszedłem bez płacenia xD
myślami przymierzałem już spodnie w innym sklepie i dlatego zapomniałem zapłacić
na szczęście bramka zapiszczała i się wróciłem na pięcie
#tag #ankieta #pytanie
@sranko_csv Tak, wyniosłem energetyk z biedry.
Jak przyszedłem to nie miałem żadnej torby i jak na złość nie było koszyków. Korzystanie z wózków w Biedrze to masochizm. No i wiedziałem, że biorę rzeczy gabarytowe, to z samego końca sklepu wziąłem energola i włożyłem do kieszeni w bluzie. No i wylazłem bez skasowania go. Nikt mnie nie zatrzymał.
Na szczęście się zorientowałem, więc poszedłem do kierowniczki na drugi dzień, wytłumaczyłem całą sytuację i powiedziałem, że chce zapłacić. Podziękowała, zapłaciłem i tyle
Zaloguj się aby komentować
Pan @Half_NEET_Half_Amazing
wrzucił bardzo ciekawy wpis:
https://www.hejto.pl/wpis/wiadomoscipolska-lubin-dolnoslaskie
Mam pytanie do hejto:
Zakładając, że musicie uciekać przed wymiarem sprawiedliwości, nie możecie kontaktować się z rodziną i nie macie znikąd pomocy - co zrobilibyscie lepiej od tego pana, żeby uniknąć złapania?
Ostatnio był bardzo podobny przypadek i gościa zgłosił bodajże jakiś zarządca lasu/ocbroniarz czy cos podobnego. Tak więc nie tylko o nierzucanie się w oczy poprzez agresję pytam.
Tak więc jest zbrodnia i sprytny plan na szałas, ale jak uniknąć kary?
Pomysły co można zrobić lepiej? Np wybór lokacji etc.
Zapraszam do dyskusji
#pytanie #kiciochpyta #survival #glupiehejtozabawy
@maly_ludek_lego Jezeli stawiasz cos na jedna karte to albo angazujesz sie na 100% albo lepiej nie angazuj sie wcale. Jesli ktos chce ukryc sie przed kims kto go szuka to nie mozna tego robic na pol gwizdka.
A tutaj - jedna miejscowka od 2 lat. Nie wierze ze zaden czlowiek sie wczesniej na nia nie natknal przez ten czas. Jedna para oczu ktora wie, to juz powod do zmiany miejsca. Przez dwa lata, to juz zmienilbym miejscowke czysto dlatego ze moglbym byc nieesiadomy ze ktos juz wie. Tutaj natomiast mamy rozlokowanie sie i zrobienie z tego pewna strefe komfortu w ktorej wygodniej sie zyje. Natomiast albo zmieniasz miejscowki niwelujac ryzyko albo zwiekszasz swoj komfort - zwiekszajac tym samym ryzyko. Uciekczka wiaze sie immanentnie na ciaglym minimalizowaniu ryzyka zlapania wiec mozna powiedziec ze uciekal na pol gwizdka.
Gdyby sie naprawde zaangazowal, to jego kazde dzialanie wiazaloby sie z minimalizacja tego ryzyka. Stalosc miejscowy i rzucanie sie w oczy mowi o tym ze czlowiek ten nie mial tego z tylu glowy. Dlatego mysle ze 2 lata, to calkiem dobry wynmik
@maly_ludek_lego Tak na marginesie. Pamiętam historię, którą mi opowiedział mój ojciec, jak mój dziadek w latach 60. poszedł do lasu na grzyby i natknął się na taką kryjówkę. Był szałas, jakieś ubrania, sztućce, garnki. Zgłosił to na milicję i okazało się, że w całym województwie szukali jakiegoś typa, który zwiał z więzienia i bardzo serio się zajęli tym znaleziskiem.
Zaloguj się aby komentować
Już większość hejto wstała a jako, że jest poniedziałek to zadam bardzo ważne pytanie bez którego ten dzień obyć się nie może.
#pytanie #ankieta

Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś może stare sezony kuchennych rewolucji? Dokładnie chodzi mi o sezony 1-10
#pytanie #magdagessler #kuchennerewolucje
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #telefony Za ile rozsądnie można wystawić #iphone 13 pro ma 512gb z podbitym tylnym szkłem?
Zaloguj się aby komentować
#ankieta #pytanie #hobby
Zaloguj się aby komentować
Poleci ktoś kartony w standardzie gabarytów Inpostu, w normalnej cenie ale sztywne?
#hejto #upomidora #pytanie #hejtopaka #allegro #inpost #gotujzhejto #ogrodnictwo
Zaloguj się aby komentować
Możecie polecić jakiś detektor wycieku wody/płynu z fukcją wifi / smart home? Najlepiej taki na baterie i nie potrzebujący żadnych dodatkowych urządzeń - stacji dokujących itp.
Jest tego trochę w chińskich sklepach, ale nie chcę kupować w ciemno.
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, Dziś przychodzę z nietypowym pytaniem. Mam notatnik z granatowymi stronami, jaki atrament będzie na nich widoczny? Jest to w ogóle do zrobienia piórem wiecznym?
Kupiłem złotego Ferrisa z brokatem, ale to nie to i ledwo go widać ;) #piorawieczne #kiciochpyta #pytanie
@WujekAlien Takie coś jeszcze znalazłem:
https://calligraphers.eu/pl/tusze-i-atramenty/1117-atrament-dekoracyjny-j-herbin-bialy.html
EDIT: Ale jak czytam w innych miejscach to chyba jest jednak tusz.
Zaloguj się aby komentować
Szukam filmiku / shorta gdzie widz / mężczyzna dzwoni do TV Republika (?) i ich ośmiesza i trolluje mówiąc że jest gejem? Gość na wizji to gróby w okularach i ten starszy w rosyjskim mundurze?
#gownowpis #youtube #pytanie #patologia #czarnyhumor
Zaloguj się aby komentować
Czy szczęście jest dziś blisko Was? Jeśli nie, to gdzie postrzegacie początek własnej satysfakcji z istnienia? #pytanie #depresja
@Marami zastanawiałem się co odpisać, bo w sumie temat jest mi w pewnym sensie bliski, ale mam wrażenie, że pewien kolega z tego portalu opisał to dzisiaj lepiej, niż ja byłbym w stanie. Nie będę udawał, że umiem cieszyć się ze wszystkiego, ale z pewnością świat wydaje się trochę lepszy, jak nie szukam szczęścia, tylko chwil. Trochę jak ta historia o trawie, czy zasypianiu z tekstu. Mam nadzieję, że nie brzmię jak agitator. Po prostu to dobry tekst. xD
Zaloguj się aby komentować