Wielkimi krokami zbliżam się do osobistego jubileuszu na Hejto. Jakieś pomysł co wrzucić jako 2000/5000?
#pytanie #gownowpis

Wielkimi krokami zbliżam się do osobistego jubileuszu na Hejto. Jakieś pomysł co wrzucić jako 2000/5000?
#pytanie #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Mordeczki, jest obecnie jakaś opcja telefonu na kartę jak kiedyś w Playu, że się raz ładowało i nie trzeba było doładowywać co miesiąc żeby numer nie przepadł? #pytanie #telefony
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś widzi moje komentarze z ostatniej godziny? Np. Pod postami @cebulaZrosolu bo on nie widzi. Coś się pojebało na apce ios po aktualizacji u mnie? Czy u Cebuli? #hejto #hejtobugi #pytanie Cebul, odpisałem Ci na priv i w poprzednim poście też. Widzisz to?
Zaloguj się aby komentować
Obecnie mieszkam we własnym mieszkaniu w Warszawie, ale ponieważ jestem ożeniony, nie przebieram w tinderowkach (pozdrawiam kolegę żyjącego pełnia życia w stolicy), pracuje zdalnie i generalnie się starzeje (pozdrawiam #hejto30plus ) to zaczynam się rozglądać za domem „docelowym”.
Wymagania;
dom wolnostojący (bliźniaki/szeregowce nie)
miejsce na szopę/warsztat (żebym miał gdzie pracować po nocy z włączonym głośnikiem i maszynami typu tokarka/piła tarczowa)
możliwość dojazdu do wojewódzkiego (preferowana kolej minimum 3 przejazdy dziennie rano południe wieczór żeby dziecko mogło kiedyś do szkoły dojechać) - dojazd rowerem do stacji/przystanku do 30 minut
internet światłowodowy
nice to have przestrzeń na mały sad/ogródek
cena do 1.5 miliona do wprowadzenia się
nie południe (odpada Kraków, Wrocław, Katowice itp)
No i teraz mam zagwozdkę - gdzie czegoś takiego szukać? Mieszkałem tylko w miastach wojewódzkich i większych. Jestem uprzedzony do powiatowych ~10-20k (kojarzą mi się z kolesiostwem, kryminałem i układami kacyków z policja), z drugiej strony korca mnie miejscowości typu Żyrardów Koluszki ze względu na transport do stolicy i ceny nieruchomości
#nieruchomosci #pytanie #ankieta
@wombatDaiquiri Ciekawa rozkmina, rozumiem, że nie masz w żadnym miejscu przyjaciół ani rodziny, niedaleko których chciałbyś zamieszkać. Mnie rzuciło w pewnej odległości od rodziny i za kilka lat będę miał podobne dylematy, bo z jednej strony tu, gdzie mieszkam, mam przyjaciół i znajomych, ale też widzę, jak fajnie bywa, gdy ma się (normalną) rodzinę w okolicy.
Zaloguj się aby komentować
Jak sie nazywał ten film Spielberga z lat 90 gdzie zamknęli prymitywne istoty za elektrycznym płotem ale pouciekali?
#filmy #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Biorę od Państwa po 5 piorunów i zadaje pytanie.
Gdzie w grudniu lecieć z rodziną wakacje? Jaki kierunek obrać, żeby miło spędzić czas? Trochę poleniuchować i trochę pozwiedzać?
Zdaję sobie sprawę, że to wszystko zależy od budżetu, ale powiedzmy, że 10÷15k? (kompletnie nie znam się na tego typu atrakcjach).
Proszę uwzględnić
Rodzina: 5 osób; dzieci (3, 6, 7 lat), młody ja (35) i stara Żona (35) xD
Koniecznie przelot samolotem
Zakwaterowanie raczej w domku na uboczy niż w hotelu z basenami i all-incl.
Proszę o poradę/propozycję
#podroze #wakacje #pytanie #wakacjezrodzina
Zaloguj się aby komentować
tak ostatnio mi się rzuciło w oczy, dlaczego tu jest ikonka telegrama?
#pytanie #hejto


Zaloguj się aby komentować
Witam Nie jestem pewien na 100§ co oznacza ten symbol wiem że to spoina pachwinowa, obwodowa, A8 ale te cyfry są po obu stronach tego symbolu , chyba to ukosowanie na K ale właśnie tego nie wiem czy to na pewno to i jeśli- to jaki próg zostawić. Pomogli byście? #spawanie #pytanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
@Poborowy siemka, w wątku ucichło więc spróbuję pomóc
A8 ale te cyfry są po obu stronach tego symbolu , chyba to ukosowanie na K ale właśnie tego nie wiem czy to na pewno to i jeśli- to jaki próg zostawić. Pomogli byście?
Jest dokładnie tak jak piszesz. Spoiny a4 i a8 na pół V obustronnie na pełen przetop, czyli inaczej mówiąc K.
Ukosujesz na 30-35° po obu stronach, próg zostawiasz max 1mm, szczelina 2-3mm i Heja Bazyleja
Edit. A i spawane dookoła, czyli pod tym wycięciem w rogu też trzeba połączyć a4 z a4 i analogicznie a8 z a8 . Looknij screena
Edit 2. Ogółem ten rysunek to jest tak ubogi w informacje, że tu trudno cokolwiek zinterpretować xD
To chyba przekrój albo szczegól z innego rzutu i wygląda jak połączenie narożne tregi z profilem zamkniętym, ale bez poglądu na całość rysunku albo detali ciężko coś wywnioskować

@Poborowy mała ściągę Ci wysmarowałem. Zwróć uwagę, że jeżeli dla pachwiny jednostronnej pojawia się pół V i jest przerywana kreska na półce, to musi być pełen przetop. Jeśli pachwina jednostronna ma oznaczenie pół V bez przerywanej kreski na półce, to przetop nie jest robiony na całej grubości, tylko na głębokość ukosowania.
Zwracaj też uwagę jak jest położone oznaczenie spoiny względem półki - jeśli np V jest pod półką, tzn że pachwina będzie od drugiej strony blachy.

Zaloguj się aby komentować
#pytanie
Co tam słychać?
Zaloguj się aby komentować
Ej @Alawar wytrzeźwiałes? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Jakiś bug czy @bori piorunuje skryptem? 12 piorunów w 2 sekundy. Powiadomienia nie nadążały się wyświetlać. @bojowonastawionaowca - takie masowe wyładowania atmosferyczne są dopuszczalne? #niewiemjakotagowac #pytanie
Edit: Ranga podniesiona mimochodem 😉

Zaloguj się aby komentować
Kurła, sąsiada antena spadła mi na dach. Wgniotła blachodachówkę ale dziury raczej nie ma. Co robić?
#budownictwo #pytanie

Zaloguj się aby komentować
ej co ten koleś robi u mnie na działce? #rodos pytam poważnie, bo nie mam dzieci, a ze znajomymi jak tu ostatnio byłem to też tylko dorośli (30 i wyżej) #pytanie #labubu #heheszki ktoś mi go podrzucił? może to był jakiś zwierz... jakiś kot albo jeż? #zwariowalem


Zaloguj się aby komentować
co to sezonowe danie? ja nie wiem
#pytanie

Zaloguj się aby komentować
Czy da się zrobić tak, żeby po wpisaniu w Google "czy za duża podaż białka uszkadza mózg" wyskoczyło zdjęcie @AdelbertVonBimberstein ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pytanie #słowotwaroże
Zaloguj się aby komentować
Jeśli ma nie być obciążenia ramion, to poleciłbym dobrze dopasowany plecak ze stelażem i pełnoprawnym pasem biodrowym. Sam całe życie jestem typem, który nie wychodzi bez placaka z domu, ale odkąd stuknęło 30 lat, to klasyczne plecaki zaczęły mnie strasznie męczyć, nawet minimalnie obciążone. Kupiłem dwa ze stelażem i pasem biodrowym, i jest bajlando. Mam je poustawiane tak, że cały ciężar spoczywa na biodrach, a szelki na ramionach tylko zapobiegają odpadnięciu od pleców. Najlepsza decyzja ever, nawet nie czuć, że się coś niesie.
A co do wielkiej nerki - największa, jaką mam, poza dokumentami, telefonem, kluczami i scyzorykiem, mieści dwa browary
Zaloguj się aby komentować
Szybka akcja: jaki model odkurzacza automatycznego z mopowaniem i samomyciem kupić?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Mój dotychczasowy telewizor LED FHD LG 55LF652V się zjebolił na ament po 10 latach, także powstała konieczność zakupu nowego TV. Tym razem celuję w ekran nieco większy – 65" z matrycą OLED i rozdziałką 4k.
Po analizie dostępnych modeli zawęziłem wybór do dwóch propozycji: LG OLED65C54LA oraz Samsung QE65S90FATXXH .
Z opinii użytkowników na forach i testów wynika, że oba telewizory prezentują zbliżony poziom jakościowy, a różnice między nimi są raczej subtelne.
Testy porównawcze (EN):
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c5-oled-vs-samsung-s90f-oled/88602/92237
(PL) https://www.wybierz.tv/telewizory/porownanie/lg-oled-c5-vs-samsung-oled-s90f-woled_AFE-55,AFF-55
TV od LG nieco przekracza budżet, jaki pierwotnie zakładałem na zakup telewizora, choć zdarzają się na niego promocje – można go kupić taniej, trzeba tylko chwilę poczekać.
W sklepach takich jak Euro RTV AGD, Media Markt, Media Expert, Avans czy Electro, oba modele kosztują mniej więcej 7300 zł. Podobnie wygląda to na stronach producentów – zarówno sklep LG, jak i Samsung oferują te modele w identycznej cenie.
LG dodatkowo prowadzi różne akcje promocyjne, które pozwalają jeszcze obniżyć koszt zakupu (np. zwrot starego TV (-5%), kody rabatowe).
Z ciekawości zajrzałem na jedną z popularnych porównywarek cenowych i zauważyłem, że Samsunga można dorwać nawet za mniej niż 5900 zł w kilku sklepach (niektóre raczej krzak, ale jest też np. Morele).
Zastanawiam się, czy są to egzemplarze powystawowe, po zwrocie lub naprawie, czy może po prostu inna wersja modelu, choć nie widzę żadnych różnic w specyfikacji.
Ceny LG aż tak mocno nie da się zbić – najniższe oferty promocyjne, jakie widziałem, to około 6500 zł.
Czy ktoś z Was miał styczność z którymś z tych modeli i może podzielić się opinią z pierwszej ręki?
A może wiecie, z czego może wynikać tak znaczna różnica cenowa między np. Morele a dużymi sieciami handlowymi typu Euro RTV AGD, Media Markt czy Media Expert?
Samsung https://www.ceneo.pl/183662361#tab=reviews_scroll
LG https://www.ceneo.pl/183767369
#telewizory #oled #samsung #elektronikauzytkowa #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Klikam sobie takie trzy kropeczki pionowe przy wpisie i dodaję do ulubionych. No i tak dodawałem z nadzieją, że wrócę później zgłębić temat. No i... gdzie te ulubione? Gorące, najnowsze obserwowane, a gdzie ulubione?
#hejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czemu tego nie da się zamknąć trwale? Zbiję to wszystko 'X' a potem i tak to widzę. Na kompie i telefonie. Nic nie mam do tych zabaw, po prostu nie chcę tego widzieć ciągle, negatywnie to wpływa na moją nerwicę natręctw, a za rogala płace.
#pytanie


Zaloguj się aby komentować