Zaloguj się aby komentować
Hej, wiem że temat był maglowany wielokrotnie i powinienem użyć opcji szukaj #pdk ale czy ktoś dałby radę wyjaśnić takiemu laikowi jak ja na czym polega różnica między droga ekspresową a autostadą ? Skoro koszta budowy są identyczne i na obu można szybko jeździć to po co dzielić te drogi na dwie osobne kategorie ?
@marilmaril
140km/h vs. 120km/h
autostrada, szersze pasy i pobocza
u nas się prawie niczym nie różnią bo budują k⁎⁎wa autostrady z dwoma pasami w jednym kierunku i wychodzi na to samo, jak dzban z tira wyprzedza to korek.
Dobrze w sumie mówisz, jakby robili same eski to by za wiele się nie zmieniło xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pościg za 16 latkiem, jechał prawie 240 km/h.
Policjanci z otwockiej drogówki na trasie S-17 w Otwocku próbowali zatrzymać do kontroli kierującego osobowym audi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 39 km/h, jednakże ten zignorował ich polecenia i znacznie przyspieszył. Wówczas funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, lecz dogonienie sprawcy nie było takie proste.
<br />
Pościg za rozpędzonym audi na terenie trzech powiatów: otwockiego, garwolińskiego i ryckiego trwał blisko 30 minut i był niezwykle niebezpieczny i brawurowy, więc konieczne było zaangażowanie dodatkowych patroli. Kierowca w jego trakcie łamał wszelkie przepisy drogowe, taranował pojazdy, wyprzedzał je poboczem, a nawet doprowadzał do zdarzeń drogowych.
<br />
Momentami osiągał prędkość ponad 240 km/h. Ponadto w Woli Koryckiej (pow. garwoliński) ominął poboczem drogi wystawiony przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie punkt blokadowy, usiłując przejechać stojących policjantów. Dopiero w miejscowości Zalesie (pow. rycki) widząc, że tym razem nie uda mu się ominąć kolejnej blokady wystawionej przez mundurowych ryckiej komendy i uciec przed ścigającym go radiowozem otwockiej Policji, dynamicznie skręcił i wjechał w pole, po czym wybiegł z pojazdu i dalej uciekał pieszo.
<br />
Otwoccy policjanci byli od niego szybsi. Ku zdziwieniu mundurowych, kierującym audi okazał się 16-letni mieszkaniec Lublina. Nieletni był trzeźwy, nie posiadał prawa jazdy i wiózł dwoje pasażerów, 14-latkę i 18-latka, których swoją brawurą również naraził na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Na dodatek w jego samochodzie policjanci znaleźli umowy kupna-sprzedaży pojazdu, na których sfałszował podpis.
<br />
Po wykonanych czynnościach w otwockiej jednostce, 16-latek i 14-latka zostali przekazani pod opiekę rodzicom. Niebawem zgromadzone w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie 16-latka. Policjanci zarzucili mu aż 7 czynów karalnych.
<br />
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak to jest z tymi odległościami między samochodami na drodze? Czy to czasem nie jest tak, że odległość to 1/2 prędkości w metrach?
Jeśli mam racje to powiedzcie mi gdzie mogę zgłaszać takie wykroczenia. Mam zamontowaną kamerkę w samochodzie i mam na niej chyba ze 100 przykładów niebezpiecznej jazdy. Zresztą natrafiam codziennie na kierowców idiotów, którzy niebezpiecznie blisko jeżdżą przede mną.
#takaprawda #polskiedrogi

wsadzę kij w mrowisko (abstrahując od baita), ale jak dla mnie to ten przepis się nadaje do wyjebania. Jeśli na drodze ekspresowej przy 120km/h będę miał 60m odstępu do kolejnego auta, to znaczy że zaraz 10 debili się przede mnie wpierdoli, a ja żeby utrzymywać dystans będę zmuszony do hamowania na lewym pasie. Poza tym 60m odstępu to potrzebne jest chyba tym którzy w samochodzie oglądają swój ulubiony serial z rodzinką :P
@electric_miss ja chciałem podjechac pod d⁎⁎e typowi bo stał jak ciul przed pasami. Jednego przepuścił pierwszego rozumiem ale to była jezdnia dwu Pasmowa rozdzielona jestem zieleni i ktoś tam wchodził na pasy po przeciwnej stronie a wiec miał jeszcze 3 szerokości pasów do pokonania to spokojnie mógłby pojechać. XD
Ale odpalił się alert przed kolizja i jak głupie auto mi wyhamowało do zera
W sumie dobre to bo jakbys przysnął to jest szansa się uratować oczywiście pod warunkiem że nie byłby wciśnięty delikatnie pedał hamulca bo wtedy system myśli że ty panujesz nad sytuacją
Zaloguj się aby komentować
Chwilę temu idąc do bankomatu prawie zostałem potrącony przez babę na przejściu, która miała do mnie pretensje co w ogóle na nim robię i, że ona ma zieloną "szczałke" więc ma jechać pierwsza. No dzień dobry XD

@z_dupy_do_ryja Ostatnio miałem śmieszą sytuację. W wawce na Szweckiej jest remont drogi i ruch jednostronnie zamknięty. Niestety google maps tego nie ogarnia i często robią się tam korki bo ludzie muszą skręcać w lewo przepuszczając tych z naprzeciwka. Jak widzę, że korek jest duży to przepuszczam ludzi. Pewnego razu widzę, że z tej uliczki gdzie wszyscy skręcają stoi baba z kierunkiem do jazdy w zamkniętą drogę. No i baba w swej mądrości postanowiła wepchnąć się pomiędzy autami (mimo że wyjeżdżała z podporządkowanej) i gdy już jej się udało przedrzeć przez skrzyżowanie zatrzymała się przed płotkami. Gdyby nie to, że za mną stały auta to dalej bym obserwował co baba odpierdzieli.
Zaloguj się aby komentować
Czy można parkować na źle oznaczonej kopercie?
Jest miejsce parkingowe z kopertą. Nie została przemalowana na niebiesko. Nie ma znaczka inwalidy. Nie ma znaku dla kogo to jest. Można stanąć czy nie?
Teoretycznie miejsce zastrzeżone dla jakiejś grupy. Ale skoro brakuje informacji jakiej grupy więc mamy zbiór otwarty.
@Frasad próbuję rozgryźć przepisy i zrozumiałem, że jak jest koperta bez inwalidy i bez niebieskiego to jest dla "Jakiejś grupy" tylko skoro brakuje znaku dla jakiej to nie ma nic co by mówiło, że ja nie jestem w tej grupie.
to miejsce jest zarezerwowane
dla kogo?
nie wiadomo, nie ma
czyli każdy może
Zaloguj się aby komentować
Skontaktował się z nami (na stronie Motokiller) autor filmu, oto jego opis zdarzenia:
Ja także jechałem dostawczakiem. Gdy próbowałem go wyprzedzić, on zaczynał gwałtownie przyspieszać, jego samochód miał większą moc, ale gdyby nie przyspieszył to ze spokojem bym go wyprzedził. Kiedy zaczął przyspieszać to odpuściłem i wróciłem za niego, ale wtedy zaczął coraz mocniej wciskać po heblach. Ja byłem załadowany, więc żeby w niego nie wjechać zjechałem na lewy i myślałem, że siłą rozpędu go wyprzedzę. Będąc coraz bliżej ciężarówki on ze mną się zrównał i zwalniał, jak ja zwalniałem uniemożliwiając powrót na prawy pas. Gazu dał na samym końcu i widać jak wystrzela do przodu.
Policja po obejrzeniu całego nagrania uznała jego winę i zadecydowała o karze 5000 zł, odebraniu prawa jazdy i skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu, ale odmówił i sprawa w całości idzie do sądu.
04.10.2022 Rosnowo pod Poznaniem.
Dla wszystkich dociekliwych co było wcześniej i czy kierowca dostawczaka został sprowokowany — nie został. Film z pierwszego spotkania poniżej.
https://www.youtube.com/watch?v=x80ZRSLEaS4
@96Stopni To nie dość że głupi to i ślepy. Obejrzyj nagranie. Koleś wyprzedza, typ zaczyna przyspieszać, koleś hamuje, typ dopiero po tym jak wyprzedzający jest za nim mocno hamuje. Typowo jak niejeden k⁎⁎as na drodze, który przyhamowuje żeby pokazać swojeracje.
Jak nie kupujesz tego co jest na filmie - to jesteś debilem - bo tu nie ma co kupować, bez opisu widać co debil w dostawczaku odjebał. I policja także nagrywającemu przyznała rację.
Ale nieee ty jesteś k⁎⁎wa pan sowa ty masz rację, widzisz to czego nie widza inni. Jesteś debilem - wytatułuj to sobie na mordzie, żebys codziennie mógł oglądać prawdę o sobie.
Zaloguj się aby komentować
@Morrak - robisz to źle - nie o takie petunie chodziło w mieszance! ^^"
https://auto.dziennik.pl/drogi/artykuly/8230899,asfalt-zapach-kwiatow-droga-budimex-lotos.html
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cześć
Urządzili sobie warsztat samochodowy pod mostem – interweniowała gdańska staż miejska. https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/warsztat-blacharsko-lakierniczy-pod-chmurka-a-wlasciwie-pod-mostem/el786r0
Zaloguj się aby komentować
Cześć
Ostatnio nie wyrabiam, więc trochę spóźniony...
9.Ruszył system e-TOLL - jest już dostępna darmowa aplikacja. https://biznes.autokult.pl/41627,ruszyl-system-e-toll-nowym-systemem-zaplacisz-tez-za-autostrade
Zaloguj się aby komentować
Cześć
Wyrzucili kluczyki z samochodu do śmieci i nie mogli pojechać na urlop - aby je wyciągnąć potrzebny był dźwig. https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/wyrzucili-kluczyki-do-smieci-i-nie-mogli-pojechac-na-urlop-pomogl-zaklad-gospodarki/0dvvrme
Zaloguj się aby komentować
Czy w takiej sytuacji można legalnie potraktować takiego delikwenta gazem bo oczach?
@awokado @walter_white nie zgodzę się - polskie przepisy i orzecznictwo na które można by się powoływać są bardzo niejednoznaczne.
Jeśli nie miał narzędzia, którym mógłby wybić szybę i nie zrobił tego obawiam się, że nie możesz nic zrobić. Gdybyś jednak psiknął mu w oczy sąd mógłby uznać cię za winnego narażenia go na utratę zdrowia lub życia oślepiając go na ruchliwej drodze. Poza tym sąd mógłby uznać, że działał on w stanie wzburzenia i nie ma podstaw do ukarania go.
Nie ryzykuj, po prostu odjedź.
@Havelock_Vetinari @walter_white aż sobie jutro usiądę i poszukam wyroków w https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe
Zaloguj się aby komentować
https://osobowy.info/taxi/1000-zl-i-20-punktow-karnych/
Brytyjscy policjanci odholowali hulajnogę elektryczną przy pomocy 7,5-tonowej lawety. https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/brytyjscy-policjanci-do-transportu-hulajnogi-wezwali-75-tonowa-lawete/qd5nltj
Zaloguj się aby komentować
Cześć
Kierowca BMW zakopał się w piachu na plaży, a jakby tego było mało, zatrzasnął kluczyki w środku z włączonym wstecznym biegiem. [VIDEO] https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/kierowca-bmw-zakopal-sie-na-plazy-i-zatrzasnal-kluczyki-nagranie/pyf20fz
Zaloguj się aby komentować
Cześć
Szkolny bus z silnikiem V8 - absurdalny projekt trafił na sprzedaż. https://autokult.pl/41375,szkolny-bus-z-hellcatem-pod-maska-trafi-na-aukcje-nie-ma-drugiego-takiego
Zaloguj się aby komentować