Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Godzina 12:20 Jastrzębia, powiat tarnowski 👉 25,1°C
Dotychczasowy rekord marca 25,6°C
https://twitter.com/IMGW_CMM/status/1774033959749341262?s=19
#pogoda

Zaloguj się aby komentować
Czy znajdę gdzieś stronę, która wyświetli mi średnie temperatury danego dnia miesiąca w Polsce? Na przykład gdybym chciał wiedzieć jaka średnia temperatura była dnia 1 kwietnia.
#meteorologia #pogoda
Zaloguj się aby komentować
Czyżby naprawde w Wielkanoc do 20 stopni, w sumie troche dni jeszcze jest wszystko może się zdarzyć hehe
#pogoda
Zaloguj się aby komentować
#fajnechmurki #pogoda #przegryw
Przez te chmurwe nie mam prądu od południa, ehh

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No serio to już nie jest śmieszne. Rozumiem, że nie potrafią przewidzieć pogody 12h do przodu ale w czasie rzeczywistym to mogliby podawać prawdziwą. Słonko wali, że #fotowoltaika nawala 60% mocy a oni, że całe niebo w chmurach.
#pogoda #zalesie #humorobrazkowy

Różne prognozy mają różna wielkość obszaru.
I gdzie na jednej prognoza dla mokotowa, to bedzie prognoza mokotowa, tak na drugiej to bedzie cala warszawa, a na trzeciej polowa mazowieckiego.
I gdy u Ciebienw domu jest slonce, tak po drugiej stronie miasta sa przejsciowe chmury.
Skąd o tym wiem? Bredzę.
Zaloguj się aby komentować
W niedzielę 17 marca w godzinach porannych w zachodniej dzielnicy Guaratiba w Rio de Janeiro odnotowano 62,3 stopnia Celsjusza.
Totalnie sobie tego nie wyobrażam, ja przy 33 stopniach zdycham i umieram, a co dopiero 2x tyle xD Jednak trzeba te słomki segregować
#pogoda

Zaloguj się aby komentować
Już oficjalnie... Wiosna.
Mural w Lleidzie
#mural #sztuka #streetart #malarstwo #hiszpania #pogoda #natura

Zaloguj się aby komentować
Edukacja dzieci to także odświeżenie własnej wiedzy.
Mądrość to również zdolność do powiedzenia "nie wiem, ale sprawdźmy wspólnie jak to działa".
#meteorologia #chmury #pogoda #ciekawostki #tatacontent #rodzicielstwo

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Taka #ciekawostki z rana.
Wszystko wokół białe od szronu. Ale czy na pewno? Jest jedna mała powierzchnia która nie poddała się białej tyrani.
Tarczą ochronną była stara przyczepka, która chroniła przed niebem.
Niebem?
Tak, temperatura nieba w nocy była niższa niż temperatura gruntu przez co wypromieniowuje energię w postaci podczerwieni.
Dlatego np samochód pod wiatą bez ścian nie szroni się a na otwartym terenie już tak
Nazywa się to przymrozek radiacyjny.
#fizyka #pogoda #astronomia

@myoniwy Hę? Szron czy szadź to opad jak każdy inny. Przyczepka osłoniła trawę przed szronem, tak jak chroni przed deszczem. Gradient temperatury nie m tu nic do rzeczy. Zamarzająca woda opada z powietrza po osiągnięciu punktu rosy. Czynnikiem determinującym czy pod przyczepą będzie szron, jak przy innych opadach, jest to czy wieje i zacina.
@ZygoteNeverborn
Szron powstaje w analogicznych warunkach jak rosa jednak w ujemnych temperaturach w wyniku resublimacji pary wodnej zawartej w atmosferze na powierzchniach poziomych lub lekko skośnych jak grunt, trawa, szyba auta
Więc nie jest to opad, kryształki lodu tworzą się bezpośrednio na powierzchni. A powierzchnia jest zimna bo wypromieniowała energię przez podczerwień.
@GrindFaterAnona niebo czyli nieboskłon, to wszystko co widać ponad gruntem.
Temperatura w tym przypadku to natężenie promieniowania podczerwonego. Gwieździste niebo oznacza brak chmur, więc podczerwień jest blokowana tylko przez atmosfera (gazy, z minimalną zawartością wody) jeśli ich temperatura jest niższa niż gruntu to przepuszczają lub pochłaniają podczerwień przezeń wyemitowaną.
Zaloguj się aby komentować
Kurcze, szron na szybie od zachodu w domu,
Temperatura wg apki -1 st.
#pogoda
Zaloguj się aby komentować
#gdansk biedni, tylko go nie jedzcie!
#pogoda #2137

Zaloguj się aby komentować
Zima zimunia zimeńka ♥️♥️♥️♥️
#zimonapierdalaj #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Chyba ...
#pogoda #heheszki #humorobrazkowy #samochody #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Ciepły luty i wegetacja ruszyła.
Zaszczepiona w zeszłym roku na konferencji grusza azjatycka zaczęła wegetacje.
#gownowpis #ogrodnictwo #zainteresowania #pogoda



Zaloguj się aby komentować
mieszka ktoś w Siechnicach? jak to wygląda za dnia? skoro ciągle nie ma słońca we Wrocławiu to może ustawić takich 10 w centrum żeby nie było ciemno jak w d⁎⁎ie przez te chmury. Jeden dzień słoneczny albo z małym zachmurzeniem na miesiąc to za mało, deprecha i nic sie nie chce. Jakieś sztuczne słońce by się przydało #wroclaw #pogoda #siechnice

Zaloguj się aby komentować