Ta pogoda naprawdę jest dziwna, z jednej strony 8 a z drugiej -1
#pogoda #gownowpis

Ta pogoda naprawdę jest dziwna, z jednej strony 8 a z drugiej -1
#pogoda #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
za tydzień w niedziele może pojawić się na chwile słońce #wroclaw #pogoda

Zaloguj się aby komentować

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem na północy Polski. Dla niektórych miejsc wydano alerty drugiego stopnia. W południowych regionach kraju prognozowane są oblodzenia i roztopy, przed czym również ostrzega IMGW.
#pogoda #wiadomoscipolska #imgw
Ło kurde, błyski, grad, śnieg wszystko naraz
#pogoda
Zaloguj się aby komentować
Nowy rekord ciepła w Europie oficjalnie potwierdzony.
Temperatura 48,8 stopni Celsjusza to nowy zweryfikowany rekord ciepła w "kontynentalnej Europie" - ogłosiła we wtorek należąca do ONZ Światowa Agencja Meteorologiczna, która oficjalnie potwierdziła wynik.
Międzynarodowy panel naukowców badających atmosferę zweryfikował wskazanie automatycznej stacji meteorologicznej w Syrakuzach na Sycylii z 11 sierpnia 2021 roku.
#ciekawostki #pogoda #lato
Zaloguj się aby komentować
Wiosna przyszła dla jego!
#wiosna #pogoda #zimowypierdalaj #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Jeżeli można zaufać windy to jutro i pojutrze we Wrocławiu będzie w ciągu dnia przez prawie cały czas słonecznie i w porównaniu z tym co było bezwietrznie
#windy #pogoda #wroclaw

Zaloguj się aby komentować
WY UJE!!! Oddajcie mi lato!
#heheszki #pogoda #humorobrazkowy #ankieta

Zaloguj się aby komentować
#pogoda
Jak to jest, że jesienią, kiedy temperatura spada poniżej 10 stopni to telepie mną z zimna i wydaje mi się, że za chwile zesr*am się lodem w kostkach, a teraz, kiedy po kilku dniach mrozu zrobiło się +5, leje deszcz i pizga to biegam w cienkiej kurtce z gołą głową z bananem na twarzy i zastanawiam czy już bociany za chwilę nie przylecą.
Też tak macie?
Obrazek z AI binga. Co ciekawe kobietę w bikini wygenerował ale stwierdził, że nie wyświetli. Hm...

Zaloguj się aby komentować
Po⁎⁎⁎⁎na ta pogoda. Próbuję spać, ale tak mi ciepło, że co chwilę sięgam po wodę i piję i małym wentylatorem sobie na mordę dmucham. Kołdra już praktycznie cała obok leży a mi nadal za ciepło. Wziąłem teraz telefon i patrzę, że na czujniku na klimatyzatorze 28*C, przy oknie prawie 25*C a za oknem 8 na plusie. Jeszcze niedawno mróz był taki i śniegu na⁎⁎⁎⁎ne a teraz prawie śladu po tym nie ma i się kukle pocą. Okno otworzyłem i się wietrzę.
#pogoda
Zaloguj się aby komentować
Ugułem odwilże przyszli do pochmurnej zimnej i deszczowej krainy Polan i od razu humor popsuty.
Kiedy będzie słońce?
#przegryw #gownowpis #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pogoda zimowa
Chłop wyjechał pod Warszawę do rodziców a tam zamieć śnieżna. Drogi ledwo przejezdne, dziś nie będzie spierdotripu, pies jego by zamarzł chyba. Ciekawe czy linie energetyczne pouszkadza i nie będzie prądu.
Spierdotrip może jutro wrzuci.
#pogoda #zima #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W końcu normalna #pogoda deszcz i ciemno
Zaloguj się aby komentować
UWAGA! SMOG ZABIJA, ALE TYLKO POLAKÓW ?!?!
Po clickbajtowym tytule czas dalsze wyjaśnienia.
Na załączonej mapce European Air Quality Index możecie zobaczyć jaki syf mieli Włosi na Nizinie Padańskiej (PM2.5), ale nie tylko, na czerwono świecą się także miejscowości nadmorskie. Na AIRLY tego nie zobaczycie, bo po prostu nie ma tam czujników xDDD
W np. Czechach także nie uraczycie zbyt wielu czujników na AIRLY.
Za to w Polsce na AIRLY jest naćkane czujników, co przy sposobie prezentacji danych powoduje, że Polska często w porównaniu do innych krajów dosłownie świeci się jak lampki na choince nawet przy umiarkowanych stężeniach. Co więcej, Francja też była na EAQI na czerwono, bo zrobiło się zimno i trzeba było napalić w kominkach i ogrzać setkami tysięcy ognisk winnice, jakby nie można było podciągnąć prądu z elektrowni atomowych i wiatraków na pola dla krzaków winogron w tak nowoczesnym kraju, na AIRLY ze względu na mniejsze zagęszczenie czujników nie wyglądało to aż tak źle.
Nie zaprzeczam, że w Polsce jest problem ze smogiem, momentami przy słabym wietrze bardzo duży, epizodycznie podczas ciszy wręcz fatalny.
Wielkim fanem AIRLY jest @StepujacyBudowlaniec , który rozczulił się nawet nad nią w swoim filmiku na YouTube oraz wpisie na Hejto gdy nie było u nas wiatru, aczkolwiek na początku miał problem by nawet na AIRLY pokazać jak to u nas jest źle, a gdzie indziej cudownie (co w sporej części jest niestety prawdą). Swoją drogą jest to propagator czystego ogrzewania, gdy nie tak dawno sam palił aż huczało , co prawda starał się robić tak aby emisja była minimalna, ale dziś być może gotów byłby zabronić nawet takich rozwiązań jakie sam stosował. Tylko dlatego, że udało mu się założyć samodzielnie drugą wodną pompę ciepła (pierwszy egzemplarz szybko uległ zniszczeniu) i teraz być może chce, aby każdy, nawet ten kto nie ma łatwodostępnych wód gruntowych sobie taką założył. Od teraz smog jest winny wszelkiego zła, każde bóle głowy to też od smogu, a nie np. problemów ze snem.
#smog #airly #zdrowie #pogoda #ogrzewanie #stepujacybudowlaniec
@radidadi @starszy_mechanik @ivaldir
Poprzedni wpis.

@kopawdupeswiniom Airly to też shit - napaćkane tego na południu - masz ciulowe powietrze to je monitorujesz, masz okej to co monitorować?
Np. w teoretycznie czystych płucach Polski - województwie Warmińsko-Mazurskim jest ich niezwykle mało, a gdy tylko pojawiły się w Nowym Mieście Lubawskim to od razu wskoczyli do top10 zanieczyszczonych miast

@StepujacyBudowlaniec
każda wiocha w Polsce czy to uzdrowisko czy nie ma tragiczne powietrze zimą
Gdy jest słaby wiatr lub cisza.
Poniżej masz dane z GIOS dla uzdrowiska Muszyna z zaznaczoną rygorystyczną normą z AIRLY/WHO. Niestety tylko PM10.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
UWAGA! MAMY SMOG!!!
Po clickbajtowym tytule czas na wyjaśnienia. Czasem gdy pojawia się wyżowa bezwietrzna pogoda (dzisiaj jest to tylko kilkugodzinny epizod) wrzucane są mapki z AIRLY ( @StepujacyBudowlaniec ) jaki to w Polsce jest okropny smog na tle innych państw. I oczywiście tak jest, problem ze smogiem z niskiej emisji nadal występuje gdy jest bezwietrzna pogoda. Należą się jednak pewne wyjaśnienia. Mapa airly.org tak prezentuje dane, że im bardziej czerwony kolor, tym wyżej jest przenoszona dana kropka podczas odzoomowania, co przy naćkaniu w Polsce czujniczków daje wrażenie jakby się paliło. Dzisiaj Francja z braku wiatru i niższych temperatur też się zażółciła, ale nie robiło to takiego wrażenia ze względu na niskie zagęszczenie czujników. Mają pełno elektrownii jądrowych, a jednak ludzie napalili w kominkach i/lub ogrzewali winnice ogniskami - jakby nie można poprowadzić przez winnice grzałek elektrycznych i brać prądu z EJ i wiatraków (te akurat się nie kręciły bez wiatru xD), taniej rozpalić ogniska?. Do tego mają czystsze powietrze znad oceanu. Tak więc sporo zależy od sposobu prezentacji i rodzaju danych. Na stronie airly, też są różne normy do wyboru w opcjach, które WHO ostatnio zaostrzyło. Fakt, w Polsce (i generalnie w bloku wschodnim) jest większy problem, ale "postępowcy" zapominają, że zachodnie kraje nie zostały tak wydymane podczas wojny i historii ogólnie.
Poniżej porównanie mapek z GIOS i AIRLY oraz dwa obrazki z artykułów naukowych.
#smog #polska #pogoda #airly



Zaloguj się aby komentować
#pogoda #prognozapogody #zdjeciasatelitarne
#meteorologia #warszawa
No dobra pogodowe świry, dzielić się linkami proszę.
Stacje meteo:
https://sggw.meteo.waw.pl/ - awaria w tym momencie
http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/
Zdjęcia satelitarne:
Prognoza, bez zaskoczenia:
https://meteo.imgw.pl/?model=hybrid&loc=warszawa\_%2Fwarszawa&ter=1465&mode=details
@Byk Ja z tego korzystam ze względu na miejsce zamieszkania: https://www.dmi.dk/
Wrzucam jako ciekawostkę
Zaloguj się aby komentować