Zaloguj się aby komentować
Pogoda zimowa
Chłop wyjechał pod Warszawę do rodziców a tam zamieć śnieżna. Drogi ledwo przejezdne, dziś nie będzie spierdotripu, pies jego by zamarzł chyba. Ciekawe czy linie energetyczne pouszkadza i nie będzie prądu.
Spierdotrip może jutro wrzuci.
#pogoda #zima #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W końcu normalna #pogoda deszcz i ciemno
Zaloguj się aby komentować
UWAGA! SMOG ZABIJA, ALE TYLKO POLAKÓW ?!?!
Po clickbajtowym tytule czas dalsze wyjaśnienia.
Na załączonej mapce European Air Quality Index możecie zobaczyć jaki syf mieli Włosi na Nizinie Padańskiej (PM2.5), ale nie tylko, na czerwono świecą się także miejscowości nadmorskie. Na AIRLY tego nie zobaczycie, bo po prostu nie ma tam czujników xDDD
W np. Czechach także nie uraczycie zbyt wielu czujników na AIRLY.
Za to w Polsce na AIRLY jest naćkane czujników, co przy sposobie prezentacji danych powoduje, że Polska często w porównaniu do innych krajów dosłownie świeci się jak lampki na choince nawet przy umiarkowanych stężeniach. Co więcej, Francja też była na EAQI na czerwono, bo zrobiło się zimno i trzeba było napalić w kominkach i ogrzać setkami tysięcy ognisk winnice, jakby nie można było podciągnąć prądu z elektrowni atomowych i wiatraków na pola dla krzaków winogron w tak nowoczesnym kraju, na AIRLY ze względu na mniejsze zagęszczenie czujników nie wyglądało to aż tak źle.
Nie zaprzeczam, że w Polsce jest problem ze smogiem, momentami przy słabym wietrze bardzo duży, epizodycznie podczas ciszy wręcz fatalny.
Wielkim fanem AIRLY jest @StepujacyBudowlaniec , który rozczulił się nawet nad nią w swoim filmiku na YouTube oraz wpisie na Hejto gdy nie było u nas wiatru, aczkolwiek na początku miał problem by nawet na AIRLY pokazać jak to u nas jest źle, a gdzie indziej cudownie (co w sporej części jest niestety prawdą). Swoją drogą jest to propagator czystego ogrzewania, gdy nie tak dawno sam palił aż huczało , co prawda starał się robić tak aby emisja była minimalna, ale dziś być może gotów byłby zabronić nawet takich rozwiązań jakie sam stosował. Tylko dlatego, że udało mu się założyć samodzielnie drugą wodną pompę ciepła (pierwszy egzemplarz szybko uległ zniszczeniu) i teraz być może chce, aby każdy, nawet ten kto nie ma łatwodostępnych wód gruntowych sobie taką założył. Od teraz smog jest winny wszelkiego zła, każde bóle głowy to też od smogu, a nie np. problemów ze snem.
#smog #airly #zdrowie #pogoda #ogrzewanie #stepujacybudowlaniec
@radidadi @starszy_mechanik @ivaldir
Poprzedni wpis.

@kopawdupeswiniom Airly to też shit - napaćkane tego na południu - masz ciulowe powietrze to je monitorujesz, masz okej to co monitorować?
Np. w teoretycznie czystych płucach Polski - województwie Warmińsko-Mazurskim jest ich niezwykle mało, a gdy tylko pojawiły się w Nowym Mieście Lubawskim to od razu wskoczyli do top10 zanieczyszczonych miast

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
UWAGA! MAMY SMOG!!!
Po clickbajtowym tytule czas na wyjaśnienia. Czasem gdy pojawia się wyżowa bezwietrzna pogoda (dzisiaj jest to tylko kilkugodzinny epizod) wrzucane są mapki z AIRLY ( @StepujacyBudowlaniec ) jaki to w Polsce jest okropny smog na tle innych państw. I oczywiście tak jest, problem ze smogiem z niskiej emisji nadal występuje gdy jest bezwietrzna pogoda. Należą się jednak pewne wyjaśnienia. Mapa airly.org tak prezentuje dane, że im bardziej czerwony kolor, tym wyżej jest przenoszona dana kropka podczas odzoomowania, co przy naćkaniu w Polsce czujniczków daje wrażenie jakby się paliło. Dzisiaj Francja z braku wiatru i niższych temperatur też się zażółciła, ale nie robiło to takiego wrażenia ze względu na niskie zagęszczenie czujników. Mają pełno elektrownii jądrowych, a jednak ludzie napalili w kominkach i/lub ogrzewali winnice ogniskami - jakby nie można poprowadzić przez winnice grzałek elektrycznych i brać prądu z EJ i wiatraków (te akurat się nie kręciły bez wiatru xD), taniej rozpalić ogniska?. Do tego mają czystsze powietrze znad oceanu. Tak więc sporo zależy od sposobu prezentacji i rodzaju danych. Na stronie airly, też są różne normy do wyboru w opcjach, które WHO ostatnio zaostrzyło. Fakt, w Polsce (i generalnie w bloku wschodnim) jest większy problem, ale "postępowcy" zapominają, że zachodnie kraje nie zostały tak wydymane podczas wojny i historii ogólnie.
Poniżej porównanie mapek z GIOS i AIRLY oraz dwa obrazki z artykułów naukowych.
#smog #polska #pogoda #airly



Zaloguj się aby komentować
#pogoda #prognozapogody #zdjeciasatelitarne
#meteorologia #warszawa
No dobra pogodowe świry, dzielić się linkami proszę.
Stacje meteo:
https://sggw.meteo.waw.pl/ - awaria w tym momencie
http://www.if.pw.edu.pl/~meteo/
Zdjęcia satelitarne:
Prognoza, bez zaskoczenia:
https://meteo.imgw.pl/?model=hybrid&loc=warszawa\_%2Fwarszawa&ter=1465&mode=details
@Byk Ja z tego korzystam ze względu na miejsce zamieszkania: https://www.dmi.dk/
Wrzucam jako ciekawostkę
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj wieczorem spacerowałem i nagle zaczął padać ostry twardy śnieg. Gęsty i szybko lecący niczym mały grad, ciężko było patrzeć dosłownie bo kuło w oczy. Za kilka chwil nastąpiło kilka wyładowań atmosferycznych. Klasyczne pioruny, ale przy śnieżycy. Coś szalonego normalnie jak na polskie warunki.
#ciekawostki #pogoda #klimat #zimonakurwiaj
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wyszedłem po paczuszkę
Kuźwa jak wieje
#warszawa #pogoda
Zaloguj się aby komentować
Niby -6 a deszcz pada
#warszawa #pogoda
Zaloguj się aby komentować
Wioska indiańska w Ameryce.
Przychodzą Apacze do swego szamana i pytają:
- Jaka będzie w tym roku zima szamanie?
- Bardzo, bardzo ostra!
Apacze zaczęli zbierać chrust, ale zima była łagodna.
Następnej jesieni znowu przychodzą Apacze i pytają szamana:
- Jaka będzie w tym roku zima?
- Bardzo, oj bardzo ostra!
Zima znów była łagodna, a Apacze nazbierali górę chrustu.
Następnej jesieni przychodzą wściekli Apacze do szamana i pytają się go o to samo,
ale grożą mu, że go oskalpują jeżeli się pomyli i że ma całą noc, by się namyśleć.
W nocy szaman wymknął się do instytutu meteorologicznego i pyta synoptyków:
- Jaka będzie w tym roku zima?
- Bardzo ostra, oj ostra - odpowiadają.
- Skąd wiecie? - pyta szaman.
- Bo Apacze od dwóch lat chrust zbierają!
#suchar #dowcipy #kawaly #pogoda #zima
Zaloguj się aby komentować
Ja se grzeję pierdzika przed jazdą, a jakiś op w elektrycznym auuuudi na awaryjkach się toczy się 5 km/h, pewnie baterie padli dla jego 😂śmiechu warte!
#pogoda #motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne xD

Żeby technologia się rozwijała to ktoś musi w nią inwestować. Skoro są ludzie, którzy chcą to robić kosztem własnej wygody to bardzo dobrze. Popatrzę na to siedząc w dieslu, a za 10 lat może cena i przewaga spalinowych będą na tyle niewielkie, że w końcu sam kupię. Także nie ma się co śmiać z ludzi, którzy własne pieniądze i czas poświęcają na to, żebyś mógł w końcu kupić dopracowany produkt.
@TheVitt w Polsce to wciąż trzeba być idiotą albo mega entuzjastą żeby w tym momencie kupować elektryka jako jedyne auto do domu. Infrastrukturalnie to niestety dopiero trzecia liga z aspiracjami do drugiej. Widać, że powoli się wszystko rozkręca i z roku na rok jest więcej miejsc gdzie można załadować, ale faktem pozostaje, że podróżuje się trudno i momentami ryzykownie.
@bartlomiej_rakowski no niestety, elektrykiem też trzeba się nauczyć jeździć, nie pozostawianie pustej baterii na noc na mrozie jest jedną z pierwszych lekcji xD
@bartlomiej_rakowski facet z firmy na przeciw mojej dziś jak przyjechał do biura to postawił swoje elektryczne volvo xc40 na środku chodnika żeby mógł go ładować z przedłużacza 220V przez okno.
Myślałem nawet chwilę czy by nie wrzucić tu zdjęcia ale wtedy łatwo wystalokować gdzie mam biuro ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Uwaga uwaga
Aktualna prognoza polityczna z okazji 85 dnia odkąd PiS stracił władzę w Polsce.
Mimo wielu wcześniejszych zapowiedzi nadchodzacej powodzi pisowcow na ulicach miast 11 stycznia, na ten moment zapowiada się ledwie mżawka.
Nie należy spodziewać się też na ten moment nagłego załamania pogody mogącego powstać po zderzeniu dwóch przeciwnych frontów.
W kolejnych dniach przewidujemy od minus jednego do minus dwóch posłów XDDDD
Mimo że atmosfera jest bardzo gorąca zalecamy nadal ciepły ubiór.
Koniec komunikatu.
:)
#bekazpisu #pogoda #polityka #codziennebezpisu 85/? #dziendobry

Zaloguj się aby komentować
I to się nazywa zima, a nie jakieś popierdółki!
#zima #pogoda #zimonapierdalaj

Zaloguj się aby komentować
Dobrze, że mam zapas chleba na tydzień.
#warszawa #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Płaczecie, że wam zimno a u mojej mamy w samochodzie 78 stopni na plusie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zima #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Zamościaków już z nami nie ma, będą mieli piękny pogrzeb
#pogoda #zamosc

Zaloguj się aby komentować