Zaloguj się aby komentować
#pogoda przeprowadza dzisiaj całkiem udany atak #DOS na instalację kanalizacyjną mojego miasta, na radarze widzę, że pod łodzią bawicie się jeszcze lepiej !
#powodz #klimat #woda
Więcej:





Zaloguj się aby komentować
Dwa dni człowiek wychodzi z domu to musi być upał.
A.jal siedziałem w domu z klimą to na zewnątrz było 22 stopnie
#ehhhhhhhhhhhhhhhhhh #pogoda
Zaloguj się aby komentować
Jest mi ciepło i duszno, pół godziny temu wyszedłem z pod prysznica i już jestem cały mokry ale to nic. Za 3 godziny idę ze znajomymi na grilla, będę wpierdzielać karkóweczke i popijać zimnym piwem. Jutro mogę iść nad rzekę albo pojechać na basen lub w góry. Mogę sobie pojeździć na rowerze albo iść na spacer. W zimie to co najwyżej mogę se odmrozić d⁎⁎ę, dziękuję wolę lato
Zaloguj się aby komentować
Już wiele osób mi mówiło "c⁎⁎ja zdziałasz takim klimatyzatorem" i generalnie wypowiedzi typu "to nie zadziała"
A tym czasem kupiłem po prostu stary klimatyzator za 300zł, porządna izolowana rurę na gorące powietrze i zamiast 27 stopni w pracowni w lato mam 21 co jest ogromną roznicą, po prostu muszę ją zostawić na noc wlaczoną i tyle.
A pracownia 25mkw do tego sufit na wysokości 3.60m xD
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Burza i obfity deszcz po tygodniu upałów to jest właśnie to co lubię.
jest pyte, za⁎⁎⁎⁎ście jest
#gownowpis #pogoda

Zaloguj się aby komentować
#pogoda #oze #heheszki
-Siema, jak pogoda w kraju?
-Poczekaj, sprawdzę.... słonecznie.

Zaloguj się aby komentować
Rozwalę te pogodynki chyba...
Albo ja mieszkam w jakimś trójkącie bermudzkim albo nie ma żadnej pogodynki na androida która by pokazywała prawdę...
Kurde wcześniej od IMGW teraz z UW i d⁎⁎a, w pogodynce leje a za oknem sucho. Te wszystkie oryginalne czy inne zagramaniczne co to miały pokazywać prawdę i tylko prawdę też lecą w kulki.
#pogoda
#trojmiasto here, tu też żadna prognoza nie jest pewna.
Jest fajny agregator prognozy z różnych źródeł, infometeo.pl (i da się bookmarkować, np. gdansk.infometeo.pl).
Pewnej prognozy tam nie dostaniesz, ale rzut oka na kilka prognoz i modeli (wszystko na jednym ekranie) daje Ci całkiem niezły ogląd na to, czy przynajmniej modele mają konsensus, czy jednak jest rozjazd i w zasadzie to "nie wiadomo"
Zaloguj się aby komentować
Ah shiet here we go…, znaczy burza idzie i znów parówa, jak w dżungli.
Ledwie chłodny prysznic wziąlem, a już spocony, plecy wytarłem i zaraz mokre.
Jest w pyte #gownowpis #pogoda
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #elektronika #elektryka #pogoda
Historia dosyć nieciekawa bo oparta o ludzkim nieszczęściu.
Wczoraj o godzinie 10:50 piorun pier..., nie bede mówił co zrobił w dom na pewnym osiedlu.
W tym konkretnym domu zerwało kawałek blachy z dachu. W sąsiednich narobiło trochę/dużo szkód. W jednej posesji wyrwało inhalację z pod tynku, w kolejnej spaliło rozdzielnice, w kolejnej większość osprzętu elektronicznego. Kolejnym tylko wyłączyło bezpieczniki, jednym spaliło domofon. A u mojego znajomego uszkodziły się kamery od monitoringu, odkurzacz centralny, automatyczna kosiarka (kręci się w kółko) i brama automatyczna.
W bramie jest o tyle ciekawa sytuacja że główny element który powinien się uszkodzić czyli zasilacz przeżył i działa*, a dostała płyta główna.
Na płycie głównej padł rezystor 1Ω SMD od zasilania przetwornicy 24-5V. Ale jak go podmieniłem to ruszyła. Chociaż wciąż padnięte są dwa mosfety od sterowania silnikami i lampką ostrzegawczą. Co ciekawe producent sterownika jest włoski, niby też made in Italy a przekaźniki są Relpola. Albo najtańsze albo najlepsze.
* Zasilacz przeżył i działa, ale nie bez uszkodzeń. Rozsadzona jest obudowa termistora. I tu robi się ciekawie, termistor jest jako ogranicznik prądu rozruchowego na stronie pierwotnej. Na plytce jest zaraz obok diody z radiatorem na stronie wtórnej. Żeby było bezpiecznie wg norm to producent naciął na płytce przerwę powietrzną dla zwiększenia napięcia przebicia. No i fajnie, tylko że termistor został tak wlutowany że łuk elektryczny przeskoczył nie na płytce a pomiedzy elementami.
Droga impulsu była taka:
Sieć>termistor>przeskok łuku przez powietrze>dioda na stronie 24VDC>rezystor w przetwornicy>mosfety sterujące>silniki siłowników> ziemia.
No i właśnie te nieszczęsne silniki, bo mierząc ich rezystancję izolacji wychodzi mi na poziomie 100kΩ. Może mają jakiś filtr, a może są uwalone. Jeszcze ich nie rozbierałem.
A na koniec ciekawostka jak pewien producent rozwiązał sterowanie falownikiem FVD i REV z regulacją obrotów.
https://youtube.com/shorts/rMI7txlUbZk
Ja bym zrobił to inaczej. Kąt obrotu dźwigni to 180°. Zamontowałbym potencjometr normalnie na osi, ustawil go tak żeby przy pozycji STOP było 5V. A falownik ustawil tak zeby od 4,5V w dół było REV a od 5,5V w górę FRV.
Nie potrzeba by było żyłki i sprężynki.




Zaloguj się aby komentować
Chyba kalendarz się wziął i przestawił. Jest początek sierpnia, reklamowali srogie upały, a tu 18°C, ciemno, chlapa, dosłownie czuć jakby wrzesień.
Wiosna też jakoś wcześnie w tym roku się zaczęła. Ciekawe, czy w październiku spadnie śnieg.
#pogoda #lato #zmianyklimatu
Zaloguj się aby komentować
#pogoda #klimat #natura #ornitologia #ptaki
No i c⁎⁎j, już po lecie. Bociany zbierają się do odlotu. Tutaj ok 25szt, na drugim polu drugie tyle.
Tylko patrzeć jak będzie mróz.

Zaloguj się aby komentować
Najwyższe temperatury zanotowane w poszczególnych krajach Europy.
#rekordy #pogoda #temperatura #europa

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#pogoda
to dzisiaj mialo byc te 41°C na poludniu polszy?
Zaloguj się aby komentować
podobno dzisiaj ma być widoczna zorza polarna, a na hejto nikt się nawet o tym nie zająknął? ( ͠° ͟ʖ ͡°)
pewnie zaraz jakaś maruda powie że było już 2 razy o tym xD
#pogoda #zjawiskapogodowe #zorza #ciekawostki

noszkurde same śmieszki tutaj (´・ᴗ・ ` )
a żeby wam ucho od kubka z gorącą kawą lub herbatą odpadło! ( ̄︿ ̄ °)
nie widziałem ani jednego info, no ale u mnie nie wystarczy wyjrzeć przez okno jak w norweskiej chałupie
a gównej nie przeglądam od dłuższego czasu
pewnie zresztą i tak nic tam nie ma poza potyliką ( ̄へ ̄)
edyp: owca jak zwykle czujna •͡˘∠•͡˘
edyp2: do d⁎⁎y takie przeglądanie jak nigdy nie widać takich rzeczy ani w gorących z 3/6/12 ani w najnowszych bo ilość podstron ograniczona (´・‸・ ` )
klapło wszystko nie będzie nic https://auroraforecast.com
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Wielki Zielony Mur ma ochronić Sahel w Afryce przed pustynnieniem i degradacją gruntów rolnych. Co zrobiono w ramach projektu, a czego nie?
Wielki Zielony Mur to inicjatywa, która pasem zieleni połączy wschodni i zachodnie wybrzeże Afryki. Projekt ogłoszono w 2005 roku, udział w nim zadeklarowało...