raptem jeden minister w rządzie Mateusza Morawieckiego przyznaje się do oszczędzania w PPK. W oświadczeniach majątkowych pozostałych próżno szukać choćby wzmianki o tym, by korzystali z flagowego projektu PiS. Same ministerstwa też milczą jak zaklęte w tej kwestii.
No to mamy jakąś tam rocznicę nowego POLSKIEGO ładu , Zajmijmy się jedną kwestią podatek zdrowotny 4,9% dla przedsiębiorców ( jestem na liniowym 19%) . Mam małą firmę staram sie zatrudniać i inwestować (nie lubie kredytów ) to mi dowalili . Gdy zarobie 10tyś netto na czysto (powiedzmy taki miesiąc) muszę oddać państwu ok 40 % swojego zarobku. A idea tego podatku to to, żeby nie płacić za służbę zdrowia , i tak żeby leczyć dzieci trzeba płacić (jeśli zależy na czasie i żeby dziecko było zdrowe) Nienawidze PIS, mam teścia ale to emeryt górnik 45 lat emerytura i popiera PIS tak jak wszyscy emeryci 13/14/15/16 emerytura , mam dość tego populizmu i panstwa które rozdaję pieniądze na lewo i prawo . (mam 500+x2 i 1000+ na rok ale i tak jestem zły bo jeszcze więcej podpierdalaja w podatkach).
PiS szuka kogoś kto im ogarnie finansowy burdel i nie obierze władzy?
PiS konfederacja zawsze razem XD
Czekam na sytuację w której memeiarze od staruszków i różni antypisowcy zaczną krzyczeć że potencjalna koalicja ukradła im socjal który im się należy na horM cUrke... Tusk wóć, panie kto tyle da co Tusk 500+,13 , 14 barburka, 0% dopłata do najmu no panie , kto ta da tyle co Tusk, i jeszcze kredyt zaciągnie aby nam dać XD
Człowiek prowadzi firmę eksportową od dobrych kilku lat, zostawił już kilkaset tys. w samym PIT nie mówiąc o innych podatkach i daninach. Jak to przy eksporcie bywa są tu ciągłe zwroty VAT na które do tej pory grzecznie zawsze czekałem i nie narzekałem. Do tej pory zwroty albo przychodziły na kilka dni przed czasem albo na sam koniec. Ten jeden jedyny raz zależało mi bardzo na przyspieszenie zwrotu o choćby tydzień czy dwa bo była to spora kwota a z płynnością ostatnio nie najlepiej. Żona mówi, zadzwoń tam do US i poproś to może jakoś da się wystąpić o przyspieszony zwrot. No to ja głupi telefon do US i się pytam co i jak, pani bardzo miła mówi żebym złożył wniosek i "zobaczymy co da się zrobić". Dosłownie 20 minut po odłożeniu słuchawki przychodzi email z urzędu, czynności sprawdzające. No to ja sobie myślę, spoko pewnie chcą przyspieszyć mi ten zwrot ale zanim to zrobią chcą sobie posprawdzać że wszystko się zgadza. Było tego sporo to ja i księgowa spędzamy całe popołudniu żeby wszystko przygotować i jak najszybciej odesłać. Czekam tydzień, dzwonię, wciąż nic nie wiadomo. Czekam kolejny tydzień, w międzyczasie maile i telefony z US z prośbą o kolejne faktury, umowy, coś tam im się nie zgadza, trzeba coś tam prostować ale finalnie wszystko jest OK i się zgadza. Po kolejnym tygodniu i kolejnych moich telefonach udało się, dyspozycja zwrotu poszła do rachunkowości! No to ja proszę o tel do rachunkowości i się pytam kiedy będą pieniądze. A pani Grażynka na to: "przelew zaplanowany na xx.yy". JA: Ale jak to, przecież to jest ostatni możliwy dzień a ja prosiłem o przyspieszony zwrot!? Grażynka: "Takie dostałam polecenie z góry i nic z tym zrobić nie mogę".
Pieniądze dostałem w ostatni możliwy dzień ostatnią sesją elixir. Poczułem się jakby ktoś mi napluł w twarz. Ale pocieszam się że Pan i władca mnie gorzej nie potraktował, mogli przecież w ogóle zablokować kasę na pół roku albo pod byle pretekstem zablokować rachunek firmowy na pół roku.
PiS próbuje podbić Internet, ale średnio mu się to udaje. Akcje typu Orlen na wypoku odbijają się czkawką. Wierchuszka oceniła więc, że trzeba przyjąć inną strategię. Polega ona na szerzeniu hasła "nie ma na kogo głosować".
Główym zadanie pisowskich trolli jest przekonanie jak największej ilości internautów, by nie szli na wybory. Jakkolwiek PiS się nie stara, to w Internecie nie jest w stanie zdobyć większości, dlatego celem stało się jak największe zniechęcenie tej grupy do głosowania.
Za każdym razem napisanym "wszyscy politycy są tacy sami", "wszyscy kradną", "jest to samo od 30 lat", "i tak nic się nie zmieni" itp. słupek poparcia rośnie PiSowi.
Na pis (ha tfu) nie zagłosuję, bo rozjebali ten kran w ledwie 8 lat i sytuacja jest tak ch⁎⁎⁎wa, że nie wiadomo co będzie jutro.
Na lewicę - bez żartów.
Na konfę? Słabo.
Wreszcie na PO... ok, jaki do k⁎⁎wy mają program? "Nikt was nie wyrucha tak jak pis"? Więc lepiej głosować na "mniejsze zło"? To jest ten program opozycji?
Czytam któryś wpis obalający rzekomo, że "nie ma na kogo głosować", a jeszcze nie przeczytałem innego argumentu niż to, że byle na kogo, byle nie na pis.
PIS przekroczył wszelkie granice, pokazał wszystkim, że żabę można gotować w nieskończoność. Nie będę zdziwiony jak ich następcy przełożą obywateli tego kraju z garnka na grilla i będą robić dalej to samo. Ale wy żyjecie w jakiejś utopii, czekacie na zbawiciela na białym koniu. 8 lat temu tym waszym zbawicielem bym Andrzej...
8 lat temu dokładnie tak samo pierdolilście, z dwiema różnicami - wtedy był hejt na PO i działo się to na wypoku. Ha tfu na was barany.
Głosowanie na partię która najlepiej zdaje się przedstawiać twoje poglądy jest poprawną, obywatelską, dojrzałą postawą. Ja mogę wysmarować taki sam tekst o PO, którego plan wyborczy na 2023 rok to "jesteśmy tak samo populistyczni jak PiS, ale nie jesteśmy PiS". Nie będę głosował na PO, bo podnieśli VAT i wprowadzili ustawę śmieciową. W dodatku za swojej 8 letniej kadencji ani nie popchnęli budowy elektrowni atomowej ani nie rozpoczęli innej formy modernizacji polskiej energetyki. Ich jedyną zaletą jest to, że są odrobinę bardziej demokratyczni i chcieli budować mniej scentralizowane państwo. Problem jest jednak taki, że PO nie mówi o odbudowie znaczenia służby cywilnej i przywróceniu przetargów na stanowiska. Ja szczerzę wątpię, by PO oddało władzę którą PiS scentralizował i zrezygnowało z możliwości rozdawania stanowisk wg. partyjnego nadania.
@mrozny mi samemu zdarzało się wstawiać jakieś memy z żółtym papajem, ale to co obecnie wypisują niektórzy to zakrawa o jakieś szaleństwo, są zarzuty, wg. poważne, ale wypisywanie że JPII był pedofilem, porównywanie do Fritzla, że kierował siatką pedofilską, itd. no jest duża przesada, to nie jest dyskusja tylko zwyczajny hejt.
@Logytaze Ten przykład jest inwalidą, to w Polsce powinni wyświetlać portret Trynkiewicza? A spróbuj napisać że bronie papaja albo że jestem pisowcem to usunę ci konto.
#konfederacja (bo to siedlisko szurów) #pis (podobnie) #libertarianizm (tak samo) no i oczywiście #szury niech będzie jeszcze #polityka i #nauka
@razALgul To ja w oparciu o aktualnie znaną wiedzę przeprowadzę symulację poprawy klimatu przy eliminacji z diety roślin* które sprawiają że puszczamy więcej bąków (w których skład wchodzi metan patrz tabela poniżej).
Zdrowy człowiek średnio dziennie puszcza od 10 do 20 bąków. Gdyby średnia liczba bąków 8 miliardów ludzi zredukować o 3-4 bąki DZIENNIE to uzyskamy znaczną redukcje METANU W ATMOSFERZE a jak wiemy metan jest głównym gazem cieplarnianym.
To nie koniec dobrych wiadomości. Człowiek potrzebuje zjeść dużo mniej mięsa żeby się najeść. Pomyśl o ile mniejsze byłyby sklepy bez produktów roślinnych. Te wszystkie pola uprawne przeznaczone na warzywa zmieniają się w dzikie łąki i lasy. Czy to nie jest utopia? **
*Człowiek nie potrzebuje roślin w diecie do zdrowego rozwoju i żyją na świecie grupy ludzi żywiące się wyłącznie mięsem
@Peeleejin "Nie potrafimy przewidzieć pogody na 7 dni do przodu a tutaj ktoś robi symulacje wpływu na klimat na X lat do przodu przy tylu zmiennych. To już więcej sensu mają memy"
można by te 6mld przeznaczyć dodatkowo na TVP i kiełbasę wyborczą w postaci laptopów, tym bardziej, że jesteśmy przed wyborami, a nie wszyscy są przekonani w pełni do ponownego zagłosowania na PIS.