7 listopada
-
Dzień Kotleta Schabowego
-
Dzień Pióra Wiecznego
-
Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej
-
Światowy Dzień Feministek
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #schabowy #piorawieczne #feminizm

7 listopada
Dzień Kotleta Schabowego
Dzień Pióra Wiecznego
Międzynarodowy Dzień Fizyki Medycznej
Światowy Dzień Feministek
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #schabowy #piorawieczne #feminizm

Zaloguj się aby komentować
Przychodzę ze złymi wieściami i posypać głowę popiołem - Manat odjebał manianę.
Wrzucałem jakiś czas temu w ramach #cebulawpiórka i #piorawieczne Parkery Urbany, które były sprzedawane za bezcen na ebayu. Sam kupiłem dwie sztuki dla sióstr, doszły wczoraj. No odjebałem.
Jakość, czy raczej autentyczność Urbanów pod wątpliwość poddał @Luri i rozkminialiśmy na ten temat jakiś czas, ale teraz miałem możliwość położyć na nich łapy i mogę z całą pewnością powiedzieć - to nie czuć. Nie czuć Parkerem.
Nie zgadzają się w zasadzie 3 rzeczy:
Stalówka i spływak. Całość jest dłuższa niż normalnie i wystaje z sekcji bardziej niż powinna. W normalnym Urbanie poza sekcją widoczną są dwa "przęsła" spływaka. Tutaj widać 4, a stalówka jest adekwatnie dłuższa.
Skuwka. Tu nie zgadzają się w zasadzie 2 rzeczy. Po pierwsze - sam zatrzask wygląda inaczej, niż w oryginalnym urbanie. Uskok jest mniejszy i bardziej zaokrąglony. Po drugie wewnętrzna część skuwki, która powinna dodatkowo odcinać dopływ powietrza, żeby trzymało dłużej, blokuje się o sekcję przy wkładaniu pióra. To coś, z czym nigdy nie miałem, albo przynajmniej nie pamiętam, żebym kiedykolwiek miał, w moim urbanie.
Materiały. Tego po prostu nie czuć, nie wiem, jak to wytłumaczyć. Są jakby puste w środku, lżejsze, niż być powinny i po prostu jakieś takie badziewne w dotyku. Moment, w którym wyjąłem je z paczki był właśnie tym, w którym powiedziałem pod nosem "ooo k⁎⁎wa... odjebałem." Reszta po prostu potwierdziła to, co już wiedziałem.
Tak więc no... To mi nie pykło. Serio liczyłem, że to po prostu wietrzenie magazynów ze starego modelu, bo jednak wyleciał z rynku prawie 10 lat temu, ale niestety jestem w 99.9% pewien, że nie tym razem. Mam nadzieję, że będą warte swoich pieniędzy i za te 4 dychy będą spełniać swoją funkcję jako pióro. Ale no - nie parkerowskie.
Zdjęć nie mam, bo nie porobiłem wczoraj, walczyłem z monitorem. Więc
Tyle ode mnie

Zaloguj się aby komentować
Nie pamietam, czy już to kiedyś pisałem, ale najwyżej napiszę jeszcze raz:
Kaweco z tym cenami to PIERDOLI NA GŁOWĘ.
Sprawa tyczy przede wszystkim Sportów innych niż Classic. Kaweco Classic sport jest fajnym, rozsądnie wycenionym piórem. Stówka za kieszonkowego klasyka to nie są wcale złe pieniądze, tym bardziej, że na Amazonie można je wyrwać za 85. No k⁎⁎wa dobry piniądz. Ba, nawet wypuszczony niedawno Classic Piston Sport nie jest zły, bo kosztuje 250. Jest znacznie droższy niż zwykły sport, owszem, ale tłoczkowe z reguły są droższe.
Ale reszta to jest jakieś k⁎⁎wa nieporozumienie.
Al-Sport za 300 złotych? Mała bryłka aluminium za 3 stówy? Serio?
Steel sport za K⁎⁎WA PONAD 400???
BRASS TAK SAMO????
Przecież tam k⁎⁎wa nic nie ma, proste jak je⁎⁎⁎ie, małe, żadnych ruchomych części, k⁎⁎wa nic.
Lamy Safari kosztuje 8 dych, a Al-Star czyli jego aluminiowy odpowiednik kosztuje k⁎⁎wa 100 złotych. Bo jednak jest różnica w materiałach. Ale 3x więcej za aluminiową bryłę? Ponad 4 razy więcej za stalowego klocka??? K⁎⁎wa WUT?
Już o AL Piston Sporcie, który startował z 8 stów a teraz osiadł na 680 złotych nawet nie wspomnę. K⁎⁎wa ludzie, popierdoliło ich tam na głowę. 500 maks, więcej nie dam XD
Może być k⁎⁎wa i stalówka M, c⁎⁎j mnie to boli , Fka jest k⁎⁎wa 150 złotych droższa XD
Będę chciał Fkę to sobie kupię k⁎⁎wa Perkeo, tam ich nie j⁎⁎ie na łeb.
No k⁎⁎wa Kaweco. Ogaaaarnij sięęęę, eeee
Tyle ode mnie!
#piorawieczne #manacieopowiesci


Zaloguj się aby komentować
USPOKÓJ SIĘ K⁎⁎WA WRESZCIE TY PRZECENIONY KMIOCIE
Staniej c⁎⁎ju XD
Na stałe XD
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Trochę mi to zajęło, bo przez zapominalstwo najpierw zostawiłem notes u dziewczyny, potem ona zapomniała mi go przywieźć, później co prawda pamiętałem o tym, żeby go od niej zabrać, ale jakoś zapomniałem, że go mam.
Aż w końcu pojawiła się potrzeba zapisywania czegoś odręcznie i przypomniałem sobie, że mam notes i że @Rozpierpapierduchacz czekał na moją recenzję.
W sumie nie za bardzo jest tu co recenzować. Notes jak każdy inny, tyle że bardzo tani w przeliczeniu na oferowane kartki. Piszę w nim stalówką (nie pamiętam jakiej marki) maczaną w czarnym atramencie Parkera. Nic nie drapie, nic się nie ślizga, papier trochę przebija, ale nie przeszkadza to aż tak bardzo.
Jedynym mankamentem, wpływającym na komfort użytkowania, jest grubość tego notesu. Wydawało mi się to idealnym pomysłem - w końcu będę miał tyle kartek do dyspozycji! - ale pisanie po tej grubszej stronie nie do końca jest wygodne, ponieważ ręka czasem trochę „wisi” nad notesem. No ale nie jest to coś, co by mnie bardzo zniechęcało, w szczególności za taką cenę.
Tak to jestem bardzo zadowolony. : )
Kupiłem go stąd .
#piorawieczne

Zaloguj się aby komentować
Nie płacz Manaciku, wyślą następnym samolotem
Kontekst
#heheszki #hejtomeme #memy @Rozpierpapierduchacz #piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Ja rozumiem, że nazwa zobowiązuje. Ale czy ten Pilot
Mógłby
DO K⁎⁎WY JE⁎⁎⁎EJ NĘDZY
WRESZCIE WYLĄDOWAĆ???
POPIERDOLI MNIE ZARAZ XD
#piorawieczne


Jak to jest z Chin to po prostu w Polsce się urywa trackowanie xd Kiedyś zamówiłem coś z Ali z dostawą na firmę w której pracowałem. Trackowanie urwało się po przejeździe przez granicę brzeską, czekałem 3 miesiące, 0 update'u i okazało się że paczka leżała na recepcji ale nikt mi nie dał znać (chociaż zwykle pisali maile)
Moze mial tym leciec, ale nie pyklo :c
https://en.wikipedia.org/wiki/Emirates_SkyCargo_Flight_9788
Zaloguj się aby komentować
Poweekendowa aktualizacja #kżots : K⁎⁎wa zabraknie mi XD
Stan na wczoraj był taki, że zostało mi jakieś 40 stron (k⁎⁎wa z notesu na 720 XD) i jakieś 500 żartów. Na stronę wchodzi średnio koło 8 w porywach do 10, czasem więcej, czasem mniej, w każdym razie no tak raczej średnio bym powiedział XD
Tak więc ostatnie dwa i pół rozdziału zostało solidnie sprawdzone, przebrane i odchudzone, a z poprzednimi zmianami (przebierane w trakcie pisania) finalnie ilość żartów z pierwotnego celu zjechała o prawie 200. Czy dzięki temu zmieszczę? Nie, raczej nie XD
Ale chociaż będę bliżej szansy, że zmieszczę XD
I tak oto nadrobiłem ponad 130 żartów braku w jeden wieczór, jeszcze z górką skończyłem XD
Aż się chyba poopierdalam trochę w tym tygodniu XD
Wniosek?
Twoja stara jest tak wielka, że nie zmieści się w notesie XDD
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Sailor Manyo Nekoyanagi to kolejny już (drugi i ostatni XD) atrament Sailora z serii Manyo, charakteryzującej się ciekawym cieniowaniem. Nekoyanagi to bardzo delikatny fiolet, który przy większych ilościach wchodzi w niebieski sheen.
Wartość praktyczna jest niewielka, zwłaszcza w Sailorze Pro Gear Slim ze stalówką F, bo na Oxfordzie w kratkę prawie znika. Niemniej jest piękny, mnie się bardzo podoba. Chociaż mniej, niż Haha.
Butelka taka sama jak ostatnio i tak samo okrutna dla portfela - kolejne 139 złotych. Jak ktoś to podlicza, to niech mi wcale nie mówi. Nie chcę wiedzieć XD
Tyle ode mnie!
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Chciałem tylko przypomnieć, że już za tydzień, 7.11 mamy pierwszy piątek listopada - a co za tym idzie, światowy dzień pióra wiecznego.
Więc jak któreś z was ma coś w koszyku, albo planuje kupić, a może nawet już kupiło, ale nie dodało jeszcze wpisu na hejto, to jest fenomenalna okazja, żeby dzień święty święcić. No i pewnie w sklepach będą rabaty.
Tak tylko mówię, oczywiście całkowicie niezobowiązująco.
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Trochę mnie popierdoliło i z wrzutki #cebulawpiórka o Urbanch, przez przypadek kupiłem trzy pióra. Dwa w starym wydaniu i jeden w nowej wersji. Wszystkie wyposażone są w konwertery, co jest miłą niespodzianką. Narazie zalałem jednego, przy pierwszych testach czuć delikatny feedback. Stalówka F, nieco dłuższa niż w Urbanie, którego już miałem wcześniej. Tutaj pytanie do fachowców, czy na przestrzeni lat mogły się zmieć stalówki w starych urbanach, czy może to są podróbki?
#piorawieczne



@Luri No dobra, to już obwieszczam, co następuje. Nie wiem XD
Ale dokładniej:
Nie wiem, z czego wynika różnica w długości i stalówki i przede wszystkim feedu. W domu mam dwa urbany, oba mają feed ustawiony tak, jak ten niebieski. Proponuję spróbować dopchnąć. Jeśli się nie da, to przechodziny do części drugiej
GPT coś majaczy, że różnica może wynikać z tego, gdzie produkowane było pióro, ale nie ma na to żadnych konkretnych źródeł. Parker rzeczywiście produkuje pióra też w Chinach i Indiach, więc jest szansa, że to właśnie kwestia tego.
Istnieje też możliwość, że to zwyczajnie podróba.
ALE
Parker w swoich modelach dodaje kody, które oznaczają datę produkcji. Date kod znajduje się na tylnej stronie skuwki, przeciwlegle do klipsu. Więc jeśli jest, a po twoim zdjęciu odnoszę wrażenie, że jest, to można założyć, że jest to oficjalna produkcja, bo nie wiem po co chińczyk miałby się aż tak trudzić. Zwłaszcza, że urban nie jest raczej modelem, który warto podrabiać.
Ale jeśli się mylę - to się raczej nie dowiemy XD

Zaloguj się aby komentować
Ale fajne znalazłem
@paulusll wrzucił zdjęcie Komorowskiego z piórem, które byłem w zasadzie przkonany, że jest Sailorem Pro Gear. Ale mje podkusiło, żeby poszukać jeszcze. I znalazłem fajne XD
Pióro było jednak Watermanem Exopertem, które Bronek przekazał fundacji Mimo Wszystko do zlicytowania. Podobnie zrobiło wielu "artystów" i "osobistości" w ramach akcji "Pióra zapisujące miłość " w 2013 roku.
Na stronie fundacji jest cały katalog przekazanych piór (42 pióra, jeden Parker system 5 i jeden długopis, wtf?)
Od zajebania taniochy, są IMy, Urbany, jest Allure, jest nawet jeden Iridium Point (
Miał gest j⁎⁎⁎ny
#piorawieczne






Zaloguj się aby komentować
Co to jest? Czym on pisze?
Ktoś ma jakiś pomysł co to za #piorawieczne Waldmann czy Graf von Faber-Castell?
#polityka

Zaloguj się aby komentować
Kilka dni temu @WujekAlien w ramach #encyklopediapiorwiecznych opowiadał o Ferris Wheel Press - marce z dość krótką, ale pełną ciekawostek i koloru historii. Ich gadżety mogą się podobać i wielu ludziom podobają się bardzo, ale mimo to budzi ona pewien rozłam wśród hobbystów i innych piórwysynów i postaram się dzisiaj zapewnić kontrast i spróbować podsumować, dlaczego
Tajemnica Batyrowego pióra zdaje się została rozwiązana
#manacieopowiesci #piorawieczne @fonfi @E_Nygma


Zaloguj się aby komentować
Jeszcze ciekawostka dla @WujekAlien co pytał ostatnio o pióra art deco. Nie wiem na ile to się łapie, ale ciekawego Sheaffera znalazłem. Aż sobie na listę wpiszę XD
PS Tak, szukając batyrowego pióra XD
Nie, nie poddałem się jeszcze XD
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
K⁎⁎wa zobaczył chłop mema z batyrem chłopem w koszuli i teraz będzie kminił przez cały dzień, co to jest k⁎⁎wa za pióro XD
Co to k⁎⁎wa jest? Czym on pisze? XD
Na IMa stalówka jakby za krótka i nie znalazłem takiego ze stalową sekcją, chociaż koniec korpusu pasuje. Sheaffer jakiś? Waterman? No pojebie mnie XD
Przy okazji ładnego IMa znalazłem
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Sailor Manyo Haha to bardzo delikatny niebieski z zielono-fioletowym sheenem. To jeden z moich ulubionych atramentów, chociaż nie ukrywam, że jego praktyczność jest dość mocno ograniczona, zwłaszcza na lakierowanych, mało chłonnych papierach typu oxford. Zdecydowanie lepiej sprawdza się na tych bardziej ciągnących, na tych też lepiej pokazuje swoje ukryte właściwości.
Butelka mało skomplikowana, za to droga. 50ml odchudziło mnie o 139 złotych.
Tyle ode mnie!
Zatankowane do Sailora 1911S
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Nooo, panie manat... fiu fiu fiuuu
Żech sam sobie zaimponował w tym momencie XD
Ale ręki to już nie czuję XD
#manacieopowiesci #kżots #piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Ej, @Rozpierpapierduchacz, podpowiesz mi co to za długopis?
#piorawieczne #heheszki


Zaloguj się aby komentować