Zaloguj się aby komentować
Ale słodki pająk odwiedził mnie w #pracbaza
#chwalesie #pajaki

Zaloguj się aby komentować
#entomologia #ogrod #pajaki
Tygrzyk uwił sieć na oknie, ciągle coś mu w nią wlatuje. Strasznie się upasł przez ten tydzień.

Zaloguj się aby komentować
Brat daje znaki , ze dziśiejszy dzien będzie...
#pajaki

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tag #konstruktorelektrykamator narodził się w 2021 na wypoku, i tam wiele historii miało swój początek, a zakończenie będzie tu, oni niech żyją w niepewności.
Jakieś 2,5 roku temu zbudowałem i zainstalowałem dwa wymienniki ciepła do odzysku ciepła z szarych ścieków, zwany odzyskwą.
#budujzhejto #hydraulika
Czyli z wanny, umywalki, prysznica i pralki. System dosyć prosty, ciepłe ścieki płyną w jedną stronę, a zimna woda zasilającą CWU w drugą. W ten sposób odzyskujemy energię i zmniejszamy koszty grzania. Przez ten czas działało to, nie zdążyłem tego opomiarować żeby sprawdzić ile faktycznie energii wraca.
Niestety pomysł swoją drogą, a życie swoją.
Od pewnego czasu w wymienionych wyżej miejscach zrzutu wody wydobywał się nieprzyjemny zapach. Spowodowany tym że niestety szare ścieki nazwę i kolor mają od zawiesiny różnych drobnych cząsteczek. Które się odkładały i zaczynały fermentować.
Decyzja była szybka, demontaż.
Ściągnąłem oba systemy, odciąłem obieg wody, przerobiłem kanalizację na bezpośredni przepływ. I już działa jak w normalnym domu.
Także pamiętajcie, porażka to też nauka, tylko trzeba się do niej przyznać, przed sobą i przed innymi i wyciągnąć z niej wnioski.
Dlatego wołam @StepujacyBudowlaniec #stepujacybudowlaniec bo on mówił że nie zadziała, miał inne argumenty ale twierdził że nie będzie działało. Działało przez ponad 2 lata, ale wymaga doglądania, co już trochę obniża walory użytkowe takiego rozwiązania.
Jak się używa sprzętu zwanego szukaczem par, to trzeba mieć albo dostęp do uziemienia lub innej formy przeciwwagi elektrycznej, bo nadajnik generuje sygnał w kilohercach, i żeby popłynął prąd w szukanym kablu musi być albo PE albo jakaś spora pojemność względem gruntu, więc potrzebny jest duży przewodzący prąd obiekt. Akurat pod ręką była drabina. Tak się kombinuje.
Odwiedził mnie taki pajączek #pajaki , zbiliśmy piątkę i sobie poszedł, chyba jakiś zbożowy.
A teraz dla większego zasięgu druga część wpisu.
Wczoraj @splash545 na #stoicyzm pisał o wystawianiu się na dyskomfort, nawet ten z głodu. Ostatnimi czasy rzadko jem, kiedyś potrafiłem jadać tylko śniadanie.
To wpadł mi głupi pomysł do głowy, przydało by się zrzucił kilka kg zbędnego balastu na bebzonie. I ciekawe czy jak bym zaczął #glodowka przez tydzień to czy bym wytrwał i jaki by był efekt. Oczywiście w tym czasie ogarnął bym suplementację minerałów i witamin, bo wiadomo że potrzebne. Tydzień życia tylko o #codziennepiciu Aaa propo, to już dzisisaj wciągnąłem 0,4l elektrolitów, idę się przebiec.





Zaloguj się aby komentować
A właśnie, co to za śmieszny piesek mnie odwiedził kilka lat temu?
Dla skali ręka rozmiarów ręki @bartek555
#pajaki @splash545


Zaloguj się aby komentować
Zobaczcie jaki piękniś mnie odwiedził siedząc i uzupełniając #codziennepiciu
Słodziak jakich mało, mógłbym mieć takiego pluszaka. #pajaki #skakun
A co do piciu, to dzisiaj już ponad 0,7l wpłynęło na stan. Z czego 0,4 to elektrolity na #muszyna tyle minerałów że ja pi⁎⁎⁎⁎lę, aż się kryształki wytrącają.




Zaloguj się aby komentować

Naukowcy zidentyfikowali trzy wcześniej nieznane gatunki kikutnic, określanych czasami jako "morskie pająki". Te żyjące w głębinach stworzenia hodują na swoich ciałach bakterie żywiące się metanem, by potem je zjeść
Naukowcy zidentyfikowali trzy wcześniej nieznane gatunki kikutnic,...
Uwaga pająki. Dużo pająków. Naprawdę. Ostrzegałem.
#ciekawostki #pajaki #natura #kurwaopie
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaczynam rozumieć skąd u @splash545 tyle spokoju
Trochę #stoicmeme i #pajaki i #pokazmorde


Zaloguj się aby komentować
https://geekweek.interia.pl/przyroda/news-naukowcy-odkryli-niezwykla-symbioze-glebinowych-pajakow-i-ba,nId,21828463 Naukowcy odkryli niezwykłą symbiozę pomiędzy pająkami żyjącymi w jaskiniach a nietoperzami. Pająki te wykorzystują odchody nietoperzy, czyli guano, jako źródło pożywienia, dzięki czemu mogą przetrwać w trudnych warunkach jaskiniowych. Dodatkowo, sieci pająków pomagają w wychwytywaniu owadów, które również żerują na guanie, tworząc w ten sposób zamknięty ekosystem. Jest to jeden z niewielu znanych przypadków troficznej zależności pomiędzy pajęczakami a ssakami. Badacze podkreślają, że tego typu symbiozy są niezwykle ważne dla utrzymania bioróżnorodności. #symbioza #pajaki #nietoperze #biologia #ekosystem
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Wiem że czytają to ludzie którzy mają #arachnofobia #pajaki to się pochwalę. Taki stworek do mnie przywędrował. Najpierw myślałem że to mrówka, ale trochę za dziwne na mrówkę. Strasznie szybko biega, nawet w śród gąszczu włosów, i ciężko zrobić dobre zdjęcie. Wyszukiwarka twierdzi że to Aulonia.
#fotowoltaika #elektryka
Lubię takie wykresy, szkoda że dopiero od czerwca zaczynają się rysować, połowę roku jak psu w ...
Moc zainstalowanych paneli jest o 50% większa niż moc falownika. I jak widać na spokojnie sobie śmiga ucinając moc do swojej maksymalnej. @szystah92 dokładaj więcej paneli.
Fajnie widać wschód po 5, o 6 słońce zaczęło świecić bezpośrednio na panele na północnej części, a koło 8 wykres znów się zmienia bo panele ustawione na południe dostały bezpośredniego słońca.
Ale nic to, wczoraj do sieci poszło 118kWh. Po rozliczeniu 1-0,7 mogę sobie na spokojnie odebrać 82kWh. A dla ludzi z NetBilingiem jest informacja że dzisiaj będzie lepiej niż wczoraj, bo ceny nie zejdą do zera, chociaż 20gr/kWh to też nie jest kolorowo.
Przypomniałem sobie że została mi już drobnica do zdobienia na dachu, ale po skończeniu nie miałbym jak tam wejść, i że muszę zrobić wyłaz dachowy. Z rana zrobiłem skrzynkę i pokrywę, po południu jak się trochę słońce zbliżyło do zachodu to wlazłem i wyciąłem dziurę w takim ładnym poszyciu. Zdjęcia już po nie zrobiłem, nie wiem czemu, nie chciało mi się? Gorąco było? Ale będę tam właził jeszcze nie raz to zrobię jak wyszło.
Klapa jest na tyle ciężka że myślę o dodaniu zawiasów.





Zaloguj się aby komentować
3. Brachypelma boehmei - ptasznik czerwononogi
#pajaki #ptaszniki #zwierzeta


Zaloguj się aby komentować
2. Ptasznik złotokolanowy(Gramostola pulchripes)
#pajaki #ptaszniki #zwierzeta




Zaloguj się aby komentować
A teraz cos z innej beczki
1. Ptasznik białokolanowy (Acanthoscurria geniculata)
#pajaki #ptaszniki #zwierzaczki


Zaloguj się aby komentować