Zaloguj się aby komentować
Trochę #chwalesie i chwalę moją ukochaną.
Ale po kolei.
Moja ukochana to osoba która panicznie boi się pająków - wszystkich i bez wyjątków. Do momentu kiedy mnie poznała zabijała każdego który pojawił się w jej mieszkaniu. Trzeba to zrozumieć choć tak być nie powinno.
Moje tłumaczenie i heroiczne ratowanie stawonogów za pomocą szklanek i kartek papieru (zestaw do łapania i wypuszczania wolno za okno) spowodował taki oto obrazek.
Widoczny w kubku pająk (to jest chyba kątnik - @splash545 proszę o korektę) to nowy mieszkaniec mojego warsztatu. Zostanie ze mną do wiosny, kiedy to wypuszczę go na zewnątrz. Otóż ten pajączek zadekował się w pudełku z flamastrami znajdującym się w gabinecie Różowej. O dziwo Różowa nie spanikowała tylko przełożyła go do kubka (jest chyba w letargu) i zaniosła do mojej kanciapy. Pękam z dumy a stawonóg uszedł z życiem
8 lat edukacji nie poszło na marne. Fajnie ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#pajaki #zwiazki


Zaloguj się aby komentować
@NiebieskiSzpadelNihilizmu wybacz, że Cie bombarduje postami o słodziakach, ALE MAM NA TO WYJAŚNIENIE!
One też mają uczucia!
#heheszki #hejtomobbing #pajaki #ptaszniki #smiesznypiesek

Zaloguj się aby komentować
#hejtopaka #pajaki #ptaszniki #lego #zwierzeta @Endrevoir w sumie nawet podobne trochę xD
Chociaż dziecko coś dzisiaj bardzo obrażone, bo przy otwieraniu pudełka już się wyczesało :3
Samo składanie dało mi dużą frajdę :3



Zaloguj się aby komentować
Ej @splash545 to jest groźne? Zalęgło mi się w kuchni
#pajaki #gownopis


Zaloguj się aby komentować
Bombelek wbił level :3 Mial wylinke i jest już dużym bombelkiem. Albo raczej dużą bombelką-żelką. Żelka dlatego, że słodziaczki po wylince wyglądają jak Haribo. Teraz musi mieć z tydzień spokoju, aż stwardnieją mu kły i znowu będzie moim kochanym darmozjadem 🖤💪
Na zdjęciu T. Blondi. #pajaki #smiesznypiesek #ptaszniki

Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #pajaki
Bążur....czy chciałby Pan porozmawiać o naszym bogu-zbawicielu Anansi ?


Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś lubi klimaty w stylu spider vs ants itp. to znalazłem zajefajny kanał, zostawiam linki
https://www.instagram.com/alex_fourmis https://www.facebook.com/share/173cyx6YrR/ https://m.youtube.com/@AlexFourmis/featured
#zwierzeta #pajaki #mrowki
Zaloguj się aby komentować
Chodziłem po lesie i niewiele z tego wynikło.
Na działce musiałem zakręcić zasuwę wodną i przygotować na zimę cały domek. Także dziko żyjące, bo w zasadzie to 300 dni w roku ma działkę i domek dla siebie. Wystawiłem go jednak na dwór przed ozonowaniem. Pewnie wróci
Taką bestię ustrzeliłem
#jesiennewyzwania
#pajaki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#cotokurwajestjasiepytam #pajaki #gownowpis #uk
Koleżanka właśnie wysłała mi zdjęcie co znalazła we framudze drzwi po tym jak wróciła do domu......k⁎⁎wa ja juz bym zapierdalał do sklepu po miotacz ognia

Zaloguj się aby komentować
Pająk, który uwodzi pokazywaniem nóżki
Samce tego gatunku mają na końcach trzeciej pary odnóży lekko wydłużone "wiosła" ułożone z długich włosków. Kiedy samiec namierzy siedzącą na liściu samicę, przemieszcza się dyskretnie na drugą stronę liścia - a następnie z ukrycia wystawia wiosłowate odnóże ponad krawędź i powoli nim macha.
Ten gest może wyglądać jak urocze, nieśmiałe "cześć", ale tak naprawdę przypomina bardziej wystawianie białej flagi i ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu samica jest agresywna. Jeśli samica próbuje atakować odnóże samca, oznacza to, że nie jest zainteresowana odbywaniem godów. Jeśli jednak jest spokojna, względnie zmęczona atakowaniem, to sygnał dla samca, że może próbować szczęścia.
https://www.youtube.com/watch?v=HkiwPkjpYpA
https://www.youtube.com/watch?v=r4YHf6nBbzE
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #pajaki
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych

Zaloguj się aby komentować
Chyba najbardziej urocze zdjęcie pajączka w historii
Na drugim zdjęciu dorosły skakun z tego samego gatunku.
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #pajaki
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych


Zaloguj się aby komentować
Ale ją kuwa dopadł, no w 5 sekund zalatwił ją na cacy, już zaniósł do swojego gniazda i ma wolne na dzisiaj
#pajaki


Zaloguj się aby komentować
Biały, puszysty pajączek
Skakuny z tego gatunku dorastają do około 10 mm i występują w Ameryce, na obszarze Teksasu, Kalifornii Dolnej Południowej, południowego Meksyku i Panamy. Lubią przebywać na roślinach z rodziny szparagowatych takich jak agawy czy juki.
Na ostatnim zdjęciu samica z samcem.
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #pajaki
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jakiego ładnego kątnika na parapecie w kuchni złapałem, idę go wypuścić w kotłowni w mojej trolowni, niech zjada muchy.
#pajaki

Zaloguj się aby komentować
W Sieci można natknąć się na mnóstwo uroczych zdjęć skakunów noszących "kapelusiki" z kropli wody. Można nawet spotkać się z informacją, jakoby skakuny korzystały z takich kropli jak z przenośnego źródła wody do picia.
Nie jest to jednak prawdą. Skakuny nie lubią mieć na sobie wody, na dodatek woda w większych ilościach może być dla nich niebezpieczna - może zablokować otwory, przez które powietrze przedostaje się do narządów oddechowych pająka, i uniemożliwić mu oddychanie. Na filmikach, na których właściciele próbują umieszczać kroplę wody na ciele skakuna, często wyraźnie widać, że pająk broni się przed tym i raz po raz próbuje się jej pozbyć.
Spryskiwanie owadów, pajęczaków (niekoniecznie żyjących) czy roślin wodą w celu uzyskania efektu rosy przed zrobieniem zdjęcia to popularna sztuczka stosowana przez niektórych fotografów. W przypadku skakunów, trend na kroplę wody zapoczątkowało dwóch fotografów, których zdjęcia szybko zostały uznane za urocze i zdobyły popularność.
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #zwierzaczki #pajaki #fotografia
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych



@l100e Szkoda tylko, że są takie malutkie. Zastanawiałam się nad urządzeniem fajnego, małego terra dla jakiegoś skakuna, ale nigdy dotąd nie miałam aż tak małego zwierzęcia (nie licząc może karmówki dla gadów) i nie wiem, na ile miałabym wyczucie w jego obsłudze. Chociaż takie rzeczy to pewnie kwestia praktyki i przyzwyczajenia.
Zaloguj się aby komentować
Skakun, który postanowił zostać mrówką
Po co pająkowi mrówczy kamuflaż? Jak się okazuje, mrówki są niesmaczne dla wielu gatunków ptaków, ponieważ zawierają kwas mrówkowy - a zatem upodabniając się do mrówki, skakun zniechęca potencjalne drapieżniki.
Mrówczynka żyje na łąkach, skrajach lasów i przy brzegach wód, ale w naszym kraju jest dość rzadko spotykana. Nie jest jednak jedynym skakunem, który przypomina mrówkę. Podobny kamuflaż stosują jej krewniacy: mróweczka myśliwy (Synageles venator) i mrówczyn bojownik (Leptorchestes berolinensis) (dwa ostatnie zdjęcia). Pająki te również występują na naszych terenach, ale są nieczęsto obserwowane - a jeśli już są widywane, bardzo łatwo pomylić je z prawdziwymi mrówkami.
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #pajaki #mrowki
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych




Zaloguj się aby komentować
Pajączek za ćwierć miliona
Rozciągnik mchuś (Marpissa muscosa) wydaje się całkiem mały i dorasta zwykle do 7-11 mm, jednak jak na skakuna występującego na naszych terenach to już całkiem sporo. To jeden z największych skakunów żyjących w środkowej części Europy i można go spotkać także w Polsce.
Mimo że jest gatunkiem pospolitym, czasem trzeba się uważnie rozglądać, żeby go zauważyć. Lubi suche, nasłonecznione miejsca i pionowe powierzchnie - chętnie przebywa na ścianach, ogrodzeniach, korze drzew i drewnianych płotach, można go też spotkać na skrajach lasów i w ogrodach. Jego ubarwienie pomaga mu maskować się w otoczeniu. Jak wszystkie skakuny, namierza ofiarę posługując się wzrokiem i atakuje, skacząc na zdobycz. Nie stanowi zagrożenia dla ludzi.
A wracając do pytania, czy ma skrzela, czy kądziołki - ma oczywiście kądziołki przędne
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #pajaki
tag serii: #7ciekawostekprzyrodniczych


Dziś mi się wyświetliło, że wielu ludzi tego szukało w Google. Po nazwie i dzięki memowi łatwo zgadnąć, że to pająk, a jak pająk, to ani zęby trzonowe, ani skrzela i chyba nie pióra.
Tak, teraz jestem taki mądry, ale jakbym oglądał na żywo, to pewnie bym nie był. Ale nie ma co gdybać, teraz jestem mądry xd
Zaloguj się aby komentować