#ptaki #ptakozagadka #ornitologia
Dobry wieczór, dzisiaj zagadka typu 2 w 1.
1. Co to za kaczki po lewej stronie kadru?
2. Co to za siewki po prawej stronie na pierwszym planie?
Zdjęcie zrobione w zeszłą niedzielę na zbiorniku Jeziorsko.

#ptaki #ptakozagadka #ornitologia
Dobry wieczór, dzisiaj zagadka typu 2 w 1.
1. Co to za kaczki po lewej stronie kadru?
2. Co to za siewki po prawej stronie na pierwszym planie?
Zdjęcie zrobione w zeszłą niedzielę na zbiorniku Jeziorsko.

Zaloguj się aby komentować
To się chyba na jakąś pastę nadaje xD
#heheszki #ornitologia

Zaloguj się aby komentować
Te sikorki to już do końca pojednało.
Roleta za 600zl nawet pół roku nie ma.
#ornitologia #ptaki #ehhhhhhhhhhhhhhhhhh

Zaloguj się aby komentować
#emu #ptaki #ornitologia #wojna #ciekawostki #australia
Czaicie, że Australijczycy toczyli kiedyś wojnę z ptakami Emu i przegrali ¯\_(ツ)_/¯
tl;dr: Emu niszczyły uprawy, rolnicy poprosili o pomoc armię, która wysłała żołnierzy. Emu okazały się zbyt liczne i odporne a także miały doskonałą taktykę (rozdzielały się na małe grupy) i wojsko poniosło klęskę. Od tamtej pory rozpowszechniły się ogrodzenia i rekompensaty za zniszczenia. Żołnierzy było trzech a emu 20 tysięcy.


Zaloguj się aby komentować
#ptaki #ornitologia
Pojechaliśmy sobie wczoraj z różową na wycieczkę do Warszawy zobaczyć pokrzewkę aksamitną. Dzięki grupie fotografów ptaka namierzyliśmy zanim w ogóle dotarliśmy na samą patelnię :)

Zaloguj się aby komentować
#ptaki #ornitologia #ptakozagadka
Więcej ptaków do identyfikacji > mniej ptaków do identyfikacji, więc dodaję. Co to za gagatki? Początek sierpnia w Kołobrzegu.


Zaloguj się aby komentować
#ornitologia #ptaki #ptakozagadka
Dawno nic nie wrzucałem, bo niestety byłem zawalony pracą, ale powoli wracam do świata żywych. Zapraszam do identyfikacji tego gagatka. Foto z dzisiaj ze zbiornika Jeziorsko w województwie łódzkim.

Zaloguj się aby komentować
Biedny ptaszek. wygląda na to że walczył z kimś i przegrał, na pazurach ma pióra.
#ptaki #zwierzaczki #natura#ornitologia



Zaloguj się aby komentować
Szczury mi się zaległy na akacji. Zostawię im to gniazdo bo wysiadują jaja. To chyba dziki gołąb? Ktoś zna się na #ornitologia ?
#ogrodnictwo #ptaki #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Papużka typu falistego
#pokazptaka #ornitologia

Zaloguj się aby komentować
Co to za ptaszek? Wylądował na tarasie i się nie bał
#ornitologia #ptaki

@kotos dość niefortunne zdjęcie bo ciężko rozpoznać po jeszcze słabym wybarwieniu brzucha i kształtu plamek.
Dałoby się poznać z pewnością po kolorze wewnętrznej strony skrzydeł
na pewno drozdowaty, tym bardziej że nie dygał się buszować po tarasie. Kwiczoły są z tego znane.
Może być drozd, lub ostatecznie paszkot o ile to wyraźnie większe bydlę, ale ciężko poznać na tym zdjęciu.
Chyba że masz jeszcze jakieś?
Zaloguj się aby komentować
Wyjebałeś, kiedyś jaja gołębia z balkonu? Gratuluje, jesteś kryminalistą - bo w tym gówno-państwie latające szczury są pod ochroną
Rozporządzenie ministra środowiska z dnia 6 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt dotyczy również gołębia miejskiego (Columba livia forma urbana), który jest wymieniony w załączniku 2 pkt 18 i posiada oznaczenie (2).
http://rsoz.org/?c=mdTresc-cmPokaz-654
Jestem trochę zaskoczony, a trochę nie...
#szczur #szczury #ornitologia #ciekawostki #spierdolenie

Zaloguj się aby komentować
Jakiś pomysł co to mogło być za ptic?
Szpak, może? Chociaż tutaj ich jakoś nie widać.
W każdym razie musiał być smaczny bo kitku tylko pióra zostawiło.
#ptaki #ornitologia #zwierzaczki #koty



Zaloguj się aby komentować
Pojechałem sobie dzisiaj na ptaki i udało się ustrzelić przez lunetę takie gagatki.
#ptaki #ornitologia #zwierzaczki #digiscoping


Zaloguj się aby komentować
#ptakozagadka #ptaki #ornitologia
Zdjęcie z Jeziorska z zeszłego roku. Do jakiego gatunku należy ptak odganiany przez dymówkę?

Zaloguj się aby komentować
#ptakozagadka #ptaki #ornitologia
Dzisiaj trudne się wylosowało, oprócz tego jest to też pierwsza zagadka filmowa. Poszedł chłop z psem na spacer, a tu nagle nad głową przelatują mu jerzyki oraz przedmiot dzisiejszej zagadki. Co to za ptak?
W odgadnięciu gatunku na pewno pomogą słyszany w drugiej połowie nagrania głos, charakterystyczny sposób lotu (film nagrałem na szybko z ręki telefonem, więc słabo będzie to widać) oraz fakt, że totalnie nie spodziewałem się tego ptaka w tym miejscu (obrzeża miasta, Sieradz).
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#ptakozagadka #ornitologia #ptaki
Jeszcze jedna zagadka, chyba nieco prostsza. Zdjęcie nadal nieostre, ale jest lepiej niż na poprzednim. Co to za gatunek?

Zaloguj się aby komentować
#ptakozagadka #ornitologia #ptaki
Miało być zdjęcie ptaka, ale aparat postanowił złapać ostrość na czymś innym, więc jest materiał na ptakozgadkę. Co to za gatunek?

Zaloguj się aby komentować