Konfederacja w żadnym razie nie uprawia populizmu. Absolutnie wcale. Po prostu jak będą niskie podatki to problem patologi developerskiej magicznie zniknie i każdego będzie stać na własny dom i dwa samochody i robienie grilla na ogródku w każdą majówke. Tak natomiast na poważnie to Mentzen pokazuje tutaj, że nie oferuje żadnego realnego pomysłu na sprawowanie rządów i ogranicza się jedynie do kreślenia wizji rodem z bieda wersji amerykańskiego snu z lat 50 w USA.
Ja nie jestem wyznawcą Sławka, nie lubie Konfiarzy, ale maja mój głos. Chciałem głosować może na PO, może na Polska 2050, ale wszyscy z Tuskiem na czele zapowiedzieli waloryzacjec 500 plus wiec niech spierdalają !
Chyba kiedyś o to pytałem: czemu wyborcy jednej partii nazywają kampanię wyborczą albo działania rządu "kupowaniem głosów"?
Przecież na tym polega program wyborczy.
Dla mnie konfederata przedsiębiorca głosujący za niskimi podatkami to ten sam poziom emerytki co lubi PiS obiecujący 13. i 14. emeryturę. Ktoś mógłby powiedzieć: ale jedna opcja psuje gospodarke, inna nie psuje. To od razu odpowiadam, że na pewno rząd nie chciałby robić czegoś, co popsułoby mu sondaże, więc argument z d⁎⁎y.
Lepszą kiełbasą jest 500+, aniżeli "odliczanie z podatku z tytułu dzietności", bo to drugie o ile jest bardziej skomplikowane, to jeszcze trzeba najpierw pracować.
niskie podatki
Program konfy się zmienia jak w kalejdoskopie, więc masz pewnie przewagę nad moją ignorancją.
Czy oni nie mówili o uproszczeniu podatków może? Albo redukcji ilości podatków.
Tam nie było dyskusji. Co nie napisałem, to się odzywali chętni do kłótni o obrażania, bardzo ofensywni w tematach totalnie w d⁎⁎y. A nie daj boże się w czymś pomylisz to ojezus, mieszają z błotem. Patologia
Różnice miedzy klasycznymi nazistami i neonazistami wyjaśniłbym na przykładzie uniwersum Harrego Pottera. Mieliśmy tam postać Grindelwalda. Był to nie tylko potężny czarodziej z którym jedynie Dumbledore mógł rywalizować, ale i charyzmatyczny mówca który umiał porywać masy. Wierzył w supremacje nacji czarodziejów i uważał, że powinni oni przejąć władzę nad światem z nim samym na czele. Wywołał w ten sposób wojnę domową w świecie czarodziejów, która objęła całą Europę i został pokonany dopiero w 1945 roku. Można powiedzieć, że był to swego rodzaju Hitler świata czarodziejów. Liczba nawiązań w tej kwestii jest raczej oczywista.
W opozycji do niego mamy Voldemorta, który nie przemawia do mas, a przewodzi jedynie pewną grupką fanatyków wyznających idee czystej krwi, którą wygłasza. O ile Grindelwald starał się sprawiać wrażenie czarującego i zrównoważonego tak Voldemort korzystał głównie z terroru by zastraszać społeczeństwo. Korzystał z mocno edgy otoczki, wykazywał skrajną niekompetencje (przegrywał z bandą nastolatków) i otaczał się niezbyt zrównoważonymi psychicznie osobnikami pokroju Bellatriks. Tak też postrzegam współczesnych fanów akwarelisty. Jako gniewnych, psychicznie upośledzonych, umysłowo ograniczonych, edgy nastolatków, którym marzy się odrodzenie 3 Rzeszy co się nigdy raczej nie stanie. Przez to natomiast, że pozostają politycznym marginesem pozostaje im jedynie stosować przemoc do narzucania innym swojej racji.
@Al-3_x Prawda jest taka, że Hitler widząc takich (hehe)nazistów wsadzał by ich do obozów koncentracyjnych razem z anarchistami, komunistami i resztą subkulturowego tałatajstwa.
Naziści przed 1933 też się jakoś za bardzo od współczesnego obrazka nie różnili, ba większość akompaniamentu 3 rzeszy zaczynała w czymś co można nazwać klubem ezotoryki dla przegrywów.
Moim zdaniem Amerykanie dużo lepiej zrozumieli wojnę na Ukrainie niż zachód.
Francja ośmieszyła się najpierw wydzwaniając do putina i próbując z nim rozmawiać, potem prawie wybrali pro rosyjskiego prezydenta a na koniec zaczęli coś mamrotać o wielkiej Francji i przybili sobie piątkę z puchatkiem. Niemcom nigdy nie zapomnimy blokowania wojskowych transportów z zaopatrzeniem, więcej nie ma co komentować. Szwajcaria nadal blokuje dostawy uzbrojenia...
Jedynie UK stanęło na wysokości zadania i od początku mocno wspierają Ukrainę, a nie... zapomniałem że tam nadal ukrywa się sporo ruskich oligarchów ze swoimi majątkami.
W sumie to wschodnia Europa też się nie popisała. Taka Serbia czy Węgry były/są pro rosyjskie, Rumunia w sumie to nie wiem co robi. Pozostają kraje bałtyckie + Czechy które podobnie jak UK mocno pomagały Ukrainie.
TL;DR; Bez USA zachód o ruskim imperializmie dyskutowałby po rusku xD a ja nie jestem ekspertem, nie bijcie mnie
Jeśli promowanie wśród kobiet roli bycia matką jest patriarchalne, to czy zachęcanie mężczyzn do odpowiedzialnego podjęcia się ojcostwa jest przejawem skrajnego matriarchatu i kobiecego faszyzmu?
Ciekawi mnie idea istnienia kanału @_koroluk_ . W sensie zastanawiam się do kogo jego treści są skierowane? Do kucy? Na to by wskazywał fakt, że ukazuje hipokryzje ich idoli który pod maską idei wolnościowych wspierają zwykły zamordyzm. Miałoby to sens gdyby ograniczył się właśnie do ukazywania sprzeczności w kucowskiej narracji. Czasem jednak jego zarzuty, przeciwko omawianej w danym filmie personie ograniczają się do wypominania jej, sprzeciwu wobec aborcji, homofobii, albo wspierania dyktatury. Problem w tym, że nie umieszcza tego w żadnym kontekście. Tego typu argument co prawda wystarczyłby żeby przekonać typowego liberała by nie głosował na chociażby Korwina, albo Brauna. W przypadku kucy jednak, trzeba im dopiero udowodnić, że taki zamordystyczny dyskurs należy odbierać negatywnie w odniesieniu do idei jakich on sam wyznaje (w sensie rzekomo wolnościowych). W innym przypadku jedynie wzruszy ramionami bo tego typu przekaz w jego oczach nie jest sam w sobie niczym złym. Pozostaje więc opcja, ze jego filmy są skierowane do neuropków, ale w tym przypadku nie służą one niczemu jak utwierdzaniu przekonanych w słuszności ich przeświadczeń. Taki kontent również jest moim zdaniem pozbawiony większej wartości. Jeśli więc koroluk ma rzeczywiście ambicje edukowania kucy to powinien jednak zmienić formę przekazywania swoich treści. Przede wszystkim powinien też skończyć z prześmiewczym tonem. Ktoś mógłby mi zarzucić, że sam wyśmiewam kucy, ale ja mam zupełnie inny target. Jeśli ten kanał ma jednak jeszcze inny cel istnienia to chciałbym wiedzieć jaki.
@Al-3_x koroluk to typowy platny propagandzista. ostatnio wysadzony z siodla, bo wykop przejeli pisowcy. jego argumenty, tak jak calej neuropy, nie maja na celu nikogo z kucow specjalnie przekonac, bo sa bardzo kiepskie. ich celem, jak wszystkich neuropkow, jest osmieszanie korwinizmu w oczach ludzi ktorzy nie za bardzo orientuja sie o co w tym wszystkim chodzi i niszczenie kucowskiej pewnosci siebie. to taki atak 'brute force', napierdalanie mlotkiem bezmyslnie az cos wyjdzie. no i niestety wyszlo, wykop z bycia totalnie za korwinem odwrocil sie przez te lata, i to mimo ze korwinisci prawie co do wszystkiego mieli i mają rację. niestety prawda nikogo nie obchodzi, moda wygrywa, a ileśset falszywych antykorwinistycznych kont na wykopie dalo rade odwrocic modę. ale tu nie dalo sie niczego zrobic, za korwinizmem nie stoi wielki kapitał, nie stoją agencje PR, ktore pis czy PO moga sobie wynająć ot tak, i wolontariusze majacy szkole lub prace a spamujący internet nie maja szans z profesjonalnymi trollami, ktorym sie placi za pierdolenie glupot calymi dniami.
Po pierwsze, jednym z targetów są ludzie płacący mu na patronite czyli coś lekko ponad 300 ludzi.
Po drugie, po wideo z Lewicą, to można odnieść wrażenie, że to jest po prostu szyderca. Być może to Konfederacja dostarcza najwięcej beki dla niego.
Po trzecie, jak ktoś jest zaparty/fanatyczny, jak na przykład kuc, to nie przyjmie żadnej krytyki. To cecha fanatyzmu. Więc może te hardkorowe kuce nie są jego targetem, ale może jacyś mniej zaangażowani zwolennicy konfy może po jego wideo zastanowią się dwa razy przed potencjalnym głosowaniem na Konfę.
Po czwarte, zgodzę się z tonem wypowiedzi, mógłby być mniej emocjonalny, ale każdy ma swój sposób przedstawiania swoich racji.
Ostatnio na wykopie miałem okazje zauważyć wykopalisko poświęcone wywiadowi Elona Muska dla telewizji Fox gdzie wieszczył upadek cywilizacji zachodniej z powodu aborcji i prezerwatyw. Jaka była reakcja wykopków? No oczywiście wtórowanie idolowi. Spotkałem się nawet z komentarzem, że cywilizacja zachodnia upadnie, a inne cywilizacje przetrwają. Naprawdę ciekawi mnie co ci ludzie mają w głowach. USA pozostaje krajem z najpotężniejszą gospodarką i armią na świecie. Rosja, która wtórowała nadejście świata wielobiegunowego właśnie się skompromitowała na Ukrainie. Do NATO doszły kolejne państwa. Chiny same mają obecnie problem demograficzny. Kraje islamu są podzielone, a kraje ameryki południowej pozostają pod strefą wpływów USA. Kto miałby rzucić realne wyzwanie zachodowi? Rzecz w tym, że choć zachód mierzy się z licznymi problemami i patologiami to jednego mu nie odmowie, czyli absolutnej dominacji ekonomicznej, technologicznej i militarnej nad całą resztą globu. Napierała nawet jeśli niedocenia moim zdaniem zagrożenia ze strony Chin, tak trafnie wskazuje, że to prawackie gadanie o upadku zachodu zwyczajnie nie ma racji bytu. Każdy kto mówi, że zachód upada albo jest ruskim trollem, albo nie ma pojęcia o sytuacji na świecie.
Notabene jak przeglądam dyskusję czasem i regularnie z ust użytkownika padają hasła "lewak" lub "prawak" to już odechciewa mi się czytać. Podziwiam ludzi, co chcę się przebierać w tych komentarzach, kiedy ja już mam ból głowy na te kocopoły.
Upadek cywilizacji to tak przebrzmiały termin jak straszenie dzieci boogeymanem.
Ale serio, szukać problemów w kondomach i aborcji? To już lepiej byłoby szczekać pod temat kobiet, które poświęcają swój potencjalny okres macierzyński pod karierę. To powinna być ewentualnie narracja konserwatystów. No ale krytykować wolny rynek i że "płodne stacey zapierdalają za karierą, a potem wypełniają pustkę kotami". Oj niedobra to narracja.
Ale oczywiście podpadanie pod prostolinijną przczynowo-skutkowość jest niestety regularną narracją konserw w obliczu zmian kulturalnych. Sugerowanie, że to nie jest gęsta sieć zależności, która jest badana przez szukanie korelacji i interpretacji na przestrzeni lat przez uniwersytety.
A co z rozjebaniem ekonomicznym i gigantycznych długach nowej generacji zrujnowanych przez ich baby-boomerowych dziadków. Bo na pewno brak domostwa i oszczędności nie grają roli w zakładaniu rodziny. Nic a nic.
Lepiej pokrzyczeć na kondomy.
Upadki cywilizacji hmmmm, co to właściwie znaczy w dzisiejszych latach?
Ludzie umierają bez leczenia, bo np. nie ma na coś leczenia. Ale wtedy nie mają pretensji do świata, że wszyscy mają się skupić na jego chorobie, wynaleźć lek, i go leczyć. Jeszcze za darmo. Na Covid19 się zmówili i zrobili w kilka miesięcy, na inne też by mogliby, ale nie robią.
Nie zgadzam się z myśleniem, że jeśli istnieje na coś lek, to masz go dostać za darmo. Czytaj: Ktoś inny ma być okradziony, żeby ciebie leczyć.
Przeznacz np. budżet wojskowy na wynalezienie konkretnego leku na konkretną chorobą, to na pewno np. 10 lat wcześniej powstanie na coś lek, setki tysiące istnień zostanie uratowane, normalnie umierali by w cierpieniach przez te 10 lat. I co, rzucić się na wynalezienie tego leku?
Uja warta jest ta Platforma, będą chwytać się już największych głupot, żeby tylko przebić Pis w rozdawanictwie, a ludzie którzy na to pracują i mają troszkę rozumu i godności, pożegnają się z głosowaniem. To już przestało być zabawne w którym kierunku to zmierza, a tutaj dowód dla tych, którzy myślą, że Tusek tak tylko mówi o tych socjalach.
Odrzucono poprawki opozycji, w tym propozycje Koalicji Obywatelskiej, by kredyt 2 proc. zamienić na kredyt 0 proc., oraz by zamrozić raty kredytów mieszkaniowych na poziomie z grudnia 2021 r. Nie poparto też poprawek Koalicji Polskiej-PSL, m.in. by rodziny wielodzietne mogły zaciągnąć większą kwotę "bezpiecznego kredytu", oraz by BGK udzielał gwarantowanej dopłaty kredytobiorcy w wysokości 100 tys. zł do zakupu domu lub lokalu mieszkalnego.
Nawet w Lewicy mają coś w tych głowach, że potrafili się wstrzymać lub zagłosować przeciwko.
Przecież słów Tuska nikt nie traktuje poważnie. Oni żadnych obietnic wyborczych nie spełnili.
Ludzie dziwią się ze inni głosują na PIS. PIS powiedział ze będzie 500+ i obniży wiek emerytalny. I cyk k⁎⁎wa ZROBILI TO CO OBIECALI. Chyba jako pierwsza partia od 1989r. Jakie to było zdziwienie. SZOK. Politycy dotrzymali słowa.
I skąd to zdziwienie że PIS znów przoduje w sondażach?
A w Platformie sami wyśmiewają tych co na Platformę głosują i uwierzyli w Platformy obietnice jak wiemy to z podsłuchów w restauracji dwóch ministrów z Platformy.
Siema ściema o tej porze każdy zweryfikować fejki onuc może.
Onuce znów kłamały o gościu podobno "Ukraińcu", który miał podobno cośtam krzyczeć o hej hej banderze wyzywać Polaków i wgl zesrać się na fioletowo jacy to Polacy to wuje i inne.
Minęły podajże 3 dni, a my już wiemy kilka rzeczy:
1. Raben Polska, firma u której miał podobno pracować ten "ukrainiec" w Ożarowie mazowieckim kategorycznie napisała mi, że gość ten u nich NIE pracuje. Onuce znowu kłamały, bo podobno namierzono typa i już już wiemy kim jest serio!
3. Kiedy pierwszy raz weryfikowałem to https://www.tiktok.com/@01\_ivan\_bendera\_01 konto które podobno miało mieć te filmy u siebie okazało się, że typ nie miał żadnego filmu przedtem pomimo, że kanał ma ponad 3 tys obserwujących go innych kont na tiktoku, zupełnie tak jakby został przez kogoś specjalnie stworzony, nabito mu obserwujące, wrzucono na szybko film i się zmyto. Dlaczego dziwne? Ponieważ z jego popularnością na jego kanale byłoby zapisane cokolwiek a nie ma.
Problem z kucami jest taki, że dla nich wszystko na lewo od nich to komunizm. Pojęcia gospodarki mieszanej, etatyzmu, regulacjonizmu, jakiejkolwiek interwencji państwa (nawet jeśli uzasadnionej) zlewają im się w jedno słowo zwane SOCJALIZMEM. Koncepcje takie jak trzecia droga w ogóle nie występują w ich słowniku. Zresztą dla nich marksizm to nawet sama walka o prawa osób LGBT choć nie ma to nic wspólnego z pomysłami na gospodarkę. Libertarianin dla przykładu może mieć skrajnie krytyczne podejście do konserwatyzmu i uważać, że nawet zoofilia oraz pedofilia powinny być legalne, a jednocześnie wspierać wolny rynek. Kuce jednak tego nie pojmują i dla nich UE jest tożsame z ZSRR 2.0 podczas gdy Rosja i Chiny z jakiś powodów są dla nich ostoją wolności i swobody. Ciężko z takimi ludźmi w ogóle dyskutować bo już samo krytykowanie jakiś założeń kapitalizmu jest dla nich równoznaczne z byciem zwolennikiem komunizmu oraz wspieraniem jakiś totalitaryzmów pokroju tej z Korei Północnej. Dostrzeganie jakichkolwiek niuansów w rzeczywistości politycznej zwyczajnie u nich nie występuje.
Po pierwsze krytyka konfy (wbrew temu co wygadują kuce) nie jest na zlecenie PiS i przez niego finansowana, tylko inne partie też mniej lub bardziej nie lubią konfy.
Po drugie Konfa odbiera elektorat głównie PO (ale też prawdopodobnie Hołowni i Kukizowcon) wcale nie głównie PiSowi.
Po trzecie kuce mają same minusy - ich Konfa jest najgorszą partia, i odbieranie jakichkolwiek głosu komukolwiek jest na minus, a jeśli się z tym nie zgadzasz toś kuc.
"Normalnie nikt by nie grilował partii mającej ok 10% poparcia"
Ale k0nfederacja nie jest normalną partią. Chyba cię ominął ten drobny fakt.
Nie no, ten wykres to w gimnazjum obowiązywał. Aczkolwiek fakt, ludzie mają przepotężną dwubiegunowość w bani, to czarno białe myślenie i tak to się chociaż przedstawia.