Ty patrz w lusterka, żebym ja mógł zapierdalać. A i sam złożę lusterka, bo aerodynamika xD
#polskiedrogi #prawojazdy #motocykle

Ty patrz w lusterka, żebym ja mógł zapierdalać. A i sam złożę lusterka, bo aerodynamika xD
#polskiedrogi #prawojazdy #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Technik Museum Sinsheim 1/3 (chyba).
Dotarliśmy z @Yozue do głównego celu majówki, czyli powyższego muzeum. Przez dwie godziny zwiedziliśmy halę A. W środku wystawa różnej maści samochodów, motocykli, sprzętu wojennego i maszyn latających.
Fanem czterech kółek, zwłaszcza starych rupieci, to ja nie jestem. Ale powiem Wam, że jak się stoi przy takim wielkim Cadillacu z 1956, to zaczyna się czuć potrzebę postawienia po na podjeździe i pucowania szmatką przez całą sobotę.
#motoryzacja #samochody #motocykle #technikmuseumsinsheim





Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #sport #motocykle
Zaloguj się aby komentować
Pojechał i wrócił, niecałe 600km w obie strony wyszło z czego ponad 100km w deszczu
Moto ujebane, rollbag przetestowany w boju, podobnie jak ciuchy.
Zanotowałem nowy rekord niskiego spalania - 4,0L/100km przy średniej 91km/h na długości nieco ponad 200km.
Drogę powrotną ubarwiła mi parka w VW Polo na puławskich blachach ( @cebulaZrosolu xDD), której z dachu samochodu spadły dwa zestawy KFC wprost pod moje koła (wyjeżdżali ze stacji benzynowej w Radomiu).
Fajnie ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#motocykle



Zaloguj się aby komentować
ostatnio interesuje sie tematem motocykli elektrycznych xd mysle o czyms na prawko B zanim rzeczywiscie kupie motocykl prawdziwy
ktoś ma, plusy minusy etc?
zdjęcie poglądowe
#motoryzacja #motocykle #elektryki #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
I tydzień pływania przede mną…
Ale są te wątki samorozwojowe ¯\_(ツ)_/¯
Generalnie #podroze , ale też zahacza o #motocykle i #narkotykizawszespoko oraz #ksiazki


Zaloguj się aby komentować
Dotarliśmy do tego Zachodu. @Yozue jest pod takim wrażeniem ekologii, że postanowiliśmy przełączyć się na silniki elektryczne.
#motocykle #podroze

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pierwszy raz się zawiodłem na japońskiej motoryzacji. Wysiadł fabryczny akumulator i nie udało się odpalić motocykla. Zastanawiałem się nad rękojmią, ale kumpel radzi, żeby odesłać na gwarancję. Ma ktoś jakieś doświadczenie z serwisem gwarancyjnym Hondy? Bo to moja pierwsza tak poważna awaria.
CBF 600, rocznik 2004
#motoryzacja #motocykle #honda #heheszki

Zaloguj się aby komentować
W internecie od paru dni żrą się jedni z drugimi o to, czyja wina. Zapierdalającego motocyklisty bez uprawnień czy dziadków przechodzących przez ulicę w niewyznaczonym miejscu. To ja jako motocyklista uważam, że w pełni wina motocyklisty.
Swego czasu mieszkałem niedaleko i codziennie koło tego cmentarza przejeżdżałem. Z jednej strony jest to fajna prosta do pociśnięcia przez las, takie kilkaset metrów terenu niezabudowanego. ALE. Po pierwsze primo, ten niezabudowany zaczyna się już za cmentarzem. Po drugie primo, każdy normalny człowiek wie, że przy cmentarzach grasują baby cmentarne, które w d⁎⁎ie mają przejścia dla pieszych i inne wymysły, a jak po drugiej stronie ulicy widzą ładną wiązankę, to nic się nie liczy - idą jak koń z klapkami na oczach. Po trzecie, ludzie z widoczną niepełnosprawnością mają immunitet - mogą sobie przechodzić, gdzie chcą. Po czwarte - tu i tak było ponad 100 metrów do pasów, więc każdy mógł przechodzić, więc nie ma żadnego "przechodzili w niedozwolonym miejscu i to oni zabili motocylistę, nie odwrotnie".
A po piąte - play stupid games, win stupid prizes. Mam takiego kumpla motocyklistę, którego bardzo lubię, ale po mieście to ja boję się z nim jeździć. O ile ja na 80000 kilometrów zrobionych motocyklem niebezpiecznie sytuacje mogę policzyć na palcach dwóch rąk, to jemu ciągle coś wyjeżdża, ktoś zajeżdża, ktoś wyłazi, coś przełazi, no normalnie wszyscy chcą go zabić.
Tylko ja jadąc z nim, muszę równie mocno uważać na niego, jak na pozostałych uczestników ruchu. Gdy na przykład zbliżamy się do jakiegoś korka przed skrzyżowaniem, a on jedzie za mną, to on po sekundzie jest już przede mną przy skrzyżowaniu. Ja zwalniam, oceniam sytuację, czy nie ma jakichś przejść dla pieszych, wyjazdów z podporządkowanej, czy jest odpowiednio szeroko, wreszcie czy jakiś inny motocyklista nie wyprzedza mnie właśnie razem z tym całym korkiem. I mogę być pewien, że w tym czasie właśnie on weźmie mnie albo z lewej, albo z prawej.
Albo dojeżdżamy do zwężki i obowiązuje jazda na suwak. Ja kończę przeciskanie się na 3-4 pary samochodów przed końcem, bo tam już jest zamieszanie, jedni chcą zjechać wcześniej, inni później i jeszcze tylko mnie tam na środku do szczęścia brakuje. A w interkomie słyszę "no weź jedź" i oczywiście slalomem gdzieś tam bokiem przemyka kolega, który na tej operacji zyskuje jakieś osiem sekund.
Aaaalbo jedziemy sobie normalnie i przed nami zapala się pomarańczowe. Kto zwyczajnie się zatrzyma, a kto przejdzie mówiąc, że on bez kontroli trakcji i ABS nie wykonuje takich niebezpiecznych hamowań jak ja?
I tak za każdym razem. A poźniej gadanie, że dobry chłopak był, a tępa baba mu z podporządkowanej wyjechała.
#motocykle #wypadki
@Shagwest jak dla mnie to sprawa jest prosta, łamiesz prawo i zapierdalasz - prawo drogowe przestaje cię chronić. Przepisy o pierwszeństwie, zasady ruchu itp. napisane są dla użytkowników dróg poruszających się w ramach ograniczeń prędkości i społecznie przyjętych norm. Jeśli ktoś odkręca i leci 150 w zabudowanym to powinien być świadom, że bierze na siebie odpowiedzialnośc za zachowanie innych użytkowników dróg. To czy ludzie przechodzili czy przebiegali, widoczni czy niewidoczni, na pasach czy poza to rzecz wtórna wobec faktu że gdyby nie jechał jak kretyn to by tych ludzi zauważył i wyhamował lub ominął.
@Shagwest
"Mam takiego kumpla motocyklistę, którego bardzo lubię, ale po mieście to ja boję się z nim jeździć"
O samym wypadku to ja nic nie powiem bo mało wiem ale do tego chciałem się odnieść.
W jeździe miejskiej każdy ma swoją ocenę sytuacji i swoją strategię, ważne żeby jechać to co się umie i wie.
Kiedyś po jednej jeździe ze starym znajomym i jego znajomym powiedziałem że ten kawałek co zostałem to tak powiedzmy dziwnie pojechali, usłyszałem że znajomego-znajomego że przesadzam. Miesiąc później poskładał się w gips.
Z drugiej strony kiedy przewiozłem znajomego co bardzo chciał poczuć wiatr we włosach, jak to z laikiem pojechałem 50% emerytury i po jeździe dowiedziałem się że jestem wariatem oraz mordercą-samobójcą.
Gx
Zaloguj się aby komentować
Typki z Jednoślad.pl tydzień temu kupili w Holandii dwa prawie stuletnie Triumphy i wracają na kołach do Polski. Średnia prędkość ze 35 na godzinę, pierwsza awaria po 30 km, może do końca majówki dojadą. Polecam śledzić, kapitalny materiał
https://www.youtube.com/watch?v=gRAgI3wWs9I
#motocykle #triumph #podroze
Zaloguj się aby komentować

Film pokazuje 35-dniową wyprawę motocyklem przez cały Wietnam – od północy po południe, na dystansie 5200 km. Po drodze mnóstwo przygód, niezwykłe krajobrazy, spotkania z ludźmi oraz praktyczne porady dla osób planujących podobną podróż.
#motocykle #podroze #podrozujzhejto #ciekawostki #azja...
Pierwsze przepalanie w tym roku. Było trochę szmatowania ale wpadło sporo kilometrów po okolicy
#wsk125 #motocykle #motoryzacjaprl


Zaloguj się aby komentować
Święta udane. O 5:30 wyruszyłem z Warszawy, szybka kawa na Orlenie w Nieporęcie i po wielu godzinach jazdy przez wioski, lasy, pola, łąki zalogowałem się na Helu. Zjadłem żeberko po kaszubsku, strzeliłem fotę sadzawki z wodą i pojechałem do domu, bo zimno.
#motocykle #kawasaki





Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy było?
Pościg w Krakowie (21.03.2025).
#policja #motocykle #krakow
Zaloguj się aby komentować
Ehhh kiedyś to było, teraz nie ma kiedyś xD
Wyobraźcie sobie to:
Gorący, sierpniowy dzień, słuchać świerszcze. Nie są za głośnie bo też szukają trochę cienia.
Jak wzrokiem sięgnąć wszędzie pagórki i polne drogi, mocno już przeorane przez motocykle i quady.
Ani jednego domu.
Ani jednego człowieka - poza tobą.
Tylko ty i twój stary, poczciwy endurak.
Musisz pamiętać żeby oczyścić oponę z błota, bo będzie słabo trzymać. Ta przeprawa przez rzeczkę i prawie że bagno kosztowała cię sporo wysiłku.
Więc jak? Atakujemy górkę? 😀
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
#motocykle
Właśnie rozpocząłem sezon. Lepiej późno niż wcale 😅
Koniecznie musiałem zacząć od piaseczku. Przy okazji zobaczyłem że ktoś się postarał i zrobił fajny tor pod moto ale bez kondycji po długim zimowaniu nie pchałem się w nieznane.

Zaloguj się aby komentować
Taki mini trip, w zasadzie bez celu, miały być Bieszczady, ale wyszło że skręciłem bardziej na zachód i wylądowałem pod Tatrami po stronie Słowackiej. A na powrocie i tak odwiedziłem Bieszczady, dotarłem oponki na Słonnych. Pogoda dopisała, a 750 km wpadło na licznik.
#mojezdjecie #motoryzacja #motocykle #qjmotor #qjmotor800s #tatry #mototripsolo




Zaloguj się aby komentować